رشته کامپیوتر؛ بهترین رشته دانشگاهی

تدریس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی

1 1 1 1 14.39 امتیاز (89 رای)

مهندسی کامپیوتر؛ بهترین رشته دنیا

اهمیت رشته کامپیوتر در دنیا

رشته کامپیوتر که باعث جهانی شدن اطلاعات و ارتباطات شده است، رشته امروز و آینده است تا جایی که پیش بینی میشود تا ۱۰ سال دیگر در کشورهای پیشرفته مردم همان قدر که به نیروی برق وابسته هستند به شبکه اینترنت وابسته خواهند شد. با توجه به توضیحات گفته شده روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در زندگی روزانه، اشتغال و موقعیت کاری برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم است تا در قالب شرکتهای تولیدکننده نرم افزار، شرکتهای تولیدکننده قطعات، مراکز صنعتی تولیدی، شرکتها و مؤسسات خدماتی، مراکز آموزشی و … مشغول به کار شده و فعالیت کنند.

امروزه مشاغل کامپیوتری در برگیرنده برخی از سریعترین صنایع در حال رشد است. بسته به حرفه کامپیوتری که انتخاب می کنید تا سال 2022 فرصت های استخدامی بین 7 تا 25 درصد رشد خواهد داشت. درحالی که این رشد برای دیگر مشاغل تا 11 درصد است.

 

 

انتخاب رشته کامپیوتر برای تحصیل مسیرهای شغلی متعددی را پیش روی انسان می گذارد. بعضی از این مشاغل نیازمند حداقل تحصیلات مانند کاردانی یا کارشناسی هستند اما مسیرهای شغلی پردرآمد گاها نیازمند چندین سال تجربه در رشته کامپیوتر و IT است. در ارزیابی و دسته بندی بهترین مشاغل دنیا کامپیوتر، مهندسی نرم افزار- تحلیلگر سیستم و متخصص امنیت شبکه در بالاترین رتبه بندی قرار دارند. این مقاله حاوی اطلاعات مفید در باب مشاغل کامپیوتری است که شما را در انتخاب تصمیم آگاهانه در مورد مسیر شغلی تان یاری می دهد. بیشتر اطلاعات نظیر حقوق، دسترسی شغلی و پیشرفت شغلی بر اساس U.S.Breau of Labor statistics می باشد.

دستمزد فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر

اعداد و ارقام ذکر شده در ذیل در مورد کارمندان حقوق بگیر ذکر شده است و در مورد کارآفرینان حوزه کامپیوتر صادق نیست. رنج حقوق کارمندانی که دارای مشاغل کامپیوتری هستند از 22.000$ در سال در پایین ترین حد تا 140.000$ در بالاترین حد اندازه‌گیری شده است. برای قیاس، باید به این نکته اشاره کرد که درآمد متوسط دیگر مشاغل 34.750$ است و در بیشتر بخش‌ها، مشاغل کامپیوتر با پرداخت بالاتر نسبت به سایر مسیرهای شغلی می باشند. علاوه بر این مشاغل کامپیوتری از نرخ بیکاری نسبتاْ پایین 0.9 تا 4.2 درصدی برخوردارند. برای کسب اطلاعات بیشتری در این موارد می‌توانید صفحه معرفی رشته کامپیوتر و آی تی را مشاهده کنید

روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در محافل عمومی و خصوصی، استفاده گسترده از شبکه اینترنت و زمینه های مرتبط با آن، فراهم آمدن شرایط آموزش و تجارت الکترونیک همه و همه دست به دست هم داده اند تا از هم اکنون چشم انداز روشنی نسبت به آینده این رشته وجود داشته باشد به نحوی که فعالان در این زمینه از آینده معلوم و مطمئنی برخوردار خواهند بود.

با توجه به گسترش روز افزون دنیای کامپیوتر امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان کامپیوتر احساس می‌شود. امروزه یک مهندس کامپیوتر اگر علاقمند به کار باشد، هیچ وقت با مشکل بی‌کاری روبه رو نمی‌شود. فرصت‌های شغلی این رشته به حدی گسترده و متعدد است که نه تنها فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار می‌شوند بلکه دانشجویان دو سال آخر این رشته نیز می توانند وارد بازار کار شده و فعالیت کنند.

از آنجا که اکثر مشاغل کامپیوتری با کارمزد بالا دارای متقاضیان زیادی است در نتیجه انتظار می رود کسانی که برای این موقعیت ها انتخاب می شوند افرادی شایسته با تحصیلات کافی باشند. به طور کلی مشاغل کامپیوتر نیازمند حداقل مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر یا یک رشته مرتبط با کامپیور هستند.

معرفی گرایش های ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات

مباحث گرایش‌های رشته مهندسی کامپیوتر و مهندسی فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ارشد به شرح زیر است و شما میتوانید برای اطلاع هرچه دقیق تر از کم و کیف آنها با کلیک بر روی عنوان های آبی رنگ به صفحات مربوطه در سایت مراجعه بفرمایید.

گرایش های ارشد کامپیوتر

گرایش نرم‌افزار، گرایش هوش مصنوعی، گرایش معماری كامپیوتر، گرایش شبکه های کامپیوتری و گرایش رایانش امن

معرفی گرایش های ارشد فناوری اطلاعات

تجارت الکترونیک، چندرسانه ای، فناوری اطلاعات پزشکی، تکنولوژی اطلاعات، امنیت اطلاعات، سامانه های شبکه ای، معماری سازمانی و فناوری اطلاعات

انتخاب رشته داوطلبان ارشد کامپیوتر

هر روزه سوالات بسیار زیادی در این زمینه پرسیده می‌شود که در چه رشته‌‌ای کنکور بدهم ؟ بازار کار هر رشته در ایران و در خارج به چه نحو است؟ و کدام رشته بهتر است.ادامه تحصیل در ایران و خارج در چه گرایش بهتر است؟ من به رشته x علاقه ندارم و به همین دلیل نمی‌شود در رشته y آزمون بدهم؟

پس از ورود به مقطع کارشناسی ارشد، می بایست حدود ۳۲ واحد درسی پاس کنید که اگر واحدهای سمینار و پایان نامه را از این مقدار حذف کنیم ۲۴ واحد باقی می‌ماند که از این ۲۴ واحد ۹ یا ۱۲ واحد، دروس اجباری گرایشی ای است که شما در آن گرایش قبول شده اید و سایر واحد ها را می‌توانید بصورت اختیاری و با توجه به علاقه ‌تان انتخاب کنید که این مزیت بسیار بزرگی برای شما است زیرا می توانید دروسی را بر دارید که در زمینه کاری و پژوهشی مورد علاقه تان است.

همچنین توجه به این نکته حائز اهمیت است که زمانی که دانشجو در یک دانشگاه معتبر مانند دانشگاه‌های تهران، شریف،‌ شهید بهشتی و... قبول می‌شود فیلدی که دانشجو جهت پژوهش و تحقیق در دوره ارشد و یا حتی دکتری انتخاب می‌کند می‌تواند به گرایش قبول شده وی در دانشگاه ارتباطی نداشته باشد و با توجه به فیلدهایی که اساتید گرایشی که دانشجو در آن گرایش قبول شده است دانشجو می‌تواند هر فیلد و موضوعی را که به آن علاقمند است و اساتید آن گرایش کار می‌کنند، دنبال کند. این موضوع به این بر می گردد که دانشجو چه کسی را به عنوان استاد راهنمای خود انتخاب می کند و همچنین پروپوزال خود را چه چیزی تعریف کند. به عنوان مثال دانشجویان زیادی بوده‌اند که در رشته ارشد معماری کامپیوتر دانشگاه شریف یا تهران قبول شده‌اند و در دوران تحصیل وارد فیلد شبکه یا امنیت یا مالتی مدیا یا رباتیک و یا دیگر موضوعات شده‌اند. بنابراین اینکه گرایش قبولی شما در ارشد کدام است از اهمیت کمتری نسبت به انتخاب موضوع پروپوزال، موضوع پژوهش و اینکه استاد راهنما دانشجو چه کسی باشد برخوردار است.

نکته جالب دیگر این است که در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر، برخی اساتید از گرایش‌های مختلف دانشجو می‌پذیرند، بعنوان مثال اساتیدی در دانشگاه های تهران و شریف داریم که هم از گرایش معماری کامپیوتر دانشجو می‌گیرند و هم از گرایش نرم افزار و هم از گرایش شبکه.

همچنین برای اشتغال در بازار کار، آنچه درباره تحصیلات آکادمیک مورد سوال است و اهمیت دارد، این موضوع است که از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اید یا در حال تحصیل هستید. چه مهارت‌هایی دارید؟ پایان نامه و رساله شما در چه زمینه‌ای بوده است؟ در نتیجه اینکه در چه گرایشی از کامپیوتر فارغ التحصیل شده‌اید دارای اهمیت کمتری است (البته به جز دو گرایش تجارت و آی تی). همچنین برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه خارجی علاوه بر موارد فوق الذکر، سوالاتی نظیر:‌ عنوان زمینه و فیلد تحقیقاتی شما چه بوده، چه مقالاتی دارید،‌ استاد راهنمای شما چه کسی بوده است،‌ توصیه نامه های شما از چه کسانی است، نمره تافل و جی آر ای و یا آیلتس شما چند است و ... پرسیده می‌شود و اینکه شما در چه گرایشی از کامپیوتر فارغ التحصیل شده‌اید کمترین اهمیت را دارد و مواردی مثل نمره زبان، مقالات و دانشگاه مقطع ارشد دارای اهمیت بیشتری است.

رشته های کامپیوتر در دانشگاه

یکی از سوالات دیگری که ذهن جوانان را به خود درگیر کرده است این است که اگر بخواند در کنکور لیسانس رشته کامپیوتر را انتخاب کنند چه گرایش هایی را می‌توانند در مقطع لیسانس داشته باشند. در حال حاضر افرادی که از طریق کنکور سراسری در لیسانس قبول می‌شوند فقط می‌توانند در یکی از رشته علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر درس بخوانند، که توصیه ما به دانش آموزان بیشتر رشته مهندسی کامپیوتر است و در حال حاضر در دوره لیسانس کامپیوتر در ابتدا ورود گرایش بندی وجود ندارد و دانشجویان در حدود ترم 4 انتخاب می‌کنند که کدام یک از گرایش های نرم افزار و سخت افزار و آی تی باشند و در ارشد، رشته کامپیوتر به گرایش های نرم افزار، معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی، شبکه های کامپیوتری، رایانش امن، بیوانفورماتیک و الگوریتم و محاسبات تقسیم می‌شود

بهترین گرایش رشته کامپیوتر

در حال حاضر می‌توان رشته هوش مصنوعی را بهترین رشته جهان نامید و می‌توان گفت آینده دنیا در دستان هوش مصنوعی است. اگر تعداد پوزیشن هایی که برای اپلای در مقطع دکتری در رشته کامپیوتر وجود دارد نگاه کنید متوجه می‌شوید که بالای 80 درصد تمامی پوزیشن ها برای فیلدهایی است که در اصل مربوط به رشته هوش مصنوعی است، یا اگر پروژه هایی که غول های تکنولوژی در سال های اخیر تعریف کرده اند نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که اکثرا پروژه هایی هستند که مربوط به فیلدهای هوش مصنوعی می‌شود.

جمع بندی:

این که کدام یک از رشته‌های نرم افزار، معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی، شبکه، امنیت و غیره را برای کنکور انتخاب میکنید تاثیر عمده ای بر موضوع پژوهش شما ندارد و این موضوع به نحوه انتخاب استاد راهنما و پروپوزال توسط خود دانشجو بستگی دارد. همچنین اینکه چه رشته‌ای هستید تاثیر به سزایی در آینده کاری و ادامه تحصیل شما در خارج از کشور ندارد و آینده درسی و شغلی این رشته‌ها به موضوع رساله و کار تحقیقاتی که در طی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انجام می دهید و همچنین مهارت‌های شما بستگی دارد.

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09038034677

 

 

بهترین رشته دنیا چیست؟

با توجه به تحولات عظیم رشته کامپیوتر در دهه های اخیر بی شک رشته کامپیوتر از نظر فاکتورهای بسیار زیادی نظیر بازار کار، سطح درامد، تعداد پوزیشن های کاری و درسی در خارج از کشور، سرعت گسترش و ... در رده یک دنیا قرار دارد و چند سالی است که در کنکور سراسری لیسانس بر خلاف قدیم که ابتدا برق شریف و دانشگاه تهران پر می‌شد، اکنون رشته کامپیوتر زودتر از سایر گرایش ها در دانشگاه های تاپ پر می‌شود

بهترین کشورهای دنیا برای کار و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر کدام کشورها هستند؟

بهترین کشورهای دنیا در این زمینه، آمریکا، کانادا، استرالیا، آلمان، سوئد، نروژ و ... هستند

چطور می‌توان با دریافت حقوق مهاجرت کنیم؟

برای این کار لازم است که دانشجویان ارشد در یک دانشگاه تاپ قبول بشوند و بعد برای مقطع دکتری اپلای کنند و فاند بگیرند، به این علت که تعداد پوزیشن‌هایی که برای مقطع دکتری کامپیوتر وجود دارد بسیار بیشتر از تعداد پوزیشن های مقطع ارشد است این فاصله به قدری است که اصلا قابل مقایسه نیست. خبر خوب این است که قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر در یک دانشگاه تاپ خیلی راحتر از قبولی در کنکور سراسری است

 

 

 

 

مشتاقانه منتظر نظرات و سوالات شما هستیم

  1. در زیر می‌توانید بصورت مهمان و یا از طریق عضویت و ورود به حساب کاربری خود، نظرتان را ثبت کنید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت خود را به اشتراک بزارید
نظر شما ثبت شد و پس از تائید مدیریت، پاسخ شما داده میشود.
  1. (27 نظر در این صفحه قرار داده شده است)

  2. نظر خود را اضافه کنید
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وقتتون بخیر. من کلاس نهم هستم و امسال تعیین رشته دارم و به رشته کامپیوتر خیلی علاقه‌مندم، میخواستم بدونم که اینکه چه رشته ای رو انتخاب کنم و چه کنکوری بدم چه تاثیری میتونه داشته باشه در آینده شغلی این رشته؟(بین فنی حرفه ای هنرستان و ریاضی)...

سلام وقتتون بخیر. من کلاس نهم هستم و امسال تعیین رشته دارم و به رشته کامپیوتر خیلی علاقه‌مندم، میخواستم بدونم که اینکه چه رشته ای رو انتخاب کنم و چه کنکوری بدم چه تاثیری میتونه داشته باشه در آینده شغلی این رشته؟(بین فنی حرفه ای هنرستان و ریاضی) چون خودم فکر میکنم اگه برم فنی حرفه ای بهتر و تخصصی تر یاد میگیرمش،نظر شما چیه؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
حتما سعی کنید که کنکور ریاضی بدهید و از طریق کنکور ریاضی در مهندسی کامپیوتر دانشگاه های مناسب قبول شوید و سعی کنید اصلا سمت فنی حرفه ای و هنرستان نروید، زیرا از آن طریق نمی‌توانید در دانشگاه های مناسبی قبول شوید
موفق و پیروز باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وقت بخیر
ببخشید من رشته تجربی درس میخونم اما دوست دارم در همین رشته کنکور بدم
میتونم تجربی بخونم و کنکور متفاوت بدم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
بنده مدرس کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی هستم و اطلاع چندانی در مورد کنکور سراسری ندارم و شما باید با مشاوران کنکور سراسری مشورت کنید. ولی فکر می‌کنم این امکان و نداشته باشید
موفق و پیروز باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من میخام برم دانشگاه برای کاردانی میخواستم بپرسم تو رشته کامپیوتر گرافیک و کارهای اینچنینی هم یاد میگیرم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
سوال شما خیلی کلی هست و به نسبت به اساتید هر دانشگاه متفاوت هست. بطور کلی اگر میخواهید کارهای عملی یاد بگیرید سعی کنید که بصورت خود آموز یاد بگیرید و یا باید در دانشگاه های تاپ قبول بشوید که از طریق کاردانی کامپیوتر نمی‌توانید در...

سلام. وقت بخیر
سوال شما خیلی کلی هست و به نسبت به اساتید هر دانشگاه متفاوت هست. بطور کلی اگر میخواهید کارهای عملی یاد بگیرید سعی کنید که بصورت خود آموز یاد بگیرید و یا باید در دانشگاه های تاپ قبول بشوید که از طریق کاردانی کامپیوتر نمی‌توانید در دانشگاه های تاپ تهران تحصیل کنید، اگر میخواهید در دانشگاه های تاپ درس بخوانید باید کنکور ریاضی فیزیک بدهید و از این طریق در مهندسی کامپیوتر دانشگاه های خوب قبول شوید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.از طریق رشته انسانی میشه برای دانشگاه رشته کامپیوتر رو انتخاب کرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
فکر نمیکنم. ولی در مورد کنکور سراسری لیسانس اطلاعی ندارم و بهتر هست از مشاورین کنکور سراسری مقطع لیسانس سوال بپرسید.
موفق و پیروز باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

با عرض سلام و خسته نباشید من هفته پیش دیپلم کامپیوتر گرفتم میخواستم بدونم دانشگاه هنر میتونم برم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

بنده مدرس کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی هستم و متاسفانه تخصصی در مورد سوالی که شما پرسیدید ندارم، بهتر هست با یک مشاور کنکور لیسانس در این مورد صحبت کنید

موفق و پیروز باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.وقت بخیر
ببخشید من ۲۳ سالمه دیپلم گرافیک دارم. و فرصتی برای کنکور نمیخوام بذارم.بنظرتون در رشته کامپیوتر میتونم موفق باشم یا خیر؟
البته دانشگاه های علمی کاربردی مد نظرم هست.از نظر شما دانشگاه علمی کاربردی چطوره؟
و اینکه برای مقاطع کارشناسی...

سلام.وقت بخیر
ببخشید من ۲۳ سالمه دیپلم گرافیک دارم. و فرصتی برای کنکور نمیخوام بذارم.بنظرتون در رشته کامپیوتر میتونم موفق باشم یا خیر؟
البته دانشگاه های علمی کاربردی مد نظرم هست.از نظر شما دانشگاه علمی کاربردی چطوره؟
و اینکه برای مقاطع کارشناسی و دکترا حتما باید کنکور بدیم؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بر شما . من میخواستم بدونم که در رشته کامپیوتر اگر قصد داشته باشیم که در انتخاب رشته دانشگاه به رشته دبیری برویم باید چه ویژگی ها و چه چیز هایی نیاز است ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.
وقت بخیر

متوجه سوال تون نمی‌شوم. چیز خاصی نیاز نیست. باید علاقه داشته باشید. سعی کنید که دفترچه راهنمای ثبت نام در کنکور ارشد را که در سایت سازمان سنجش قرار گرفته است مطالعه کنید.

موفق و پیروز باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دانشجوی داروسازی دانشگاه تهرانم آیا میتونم کنارش تو رشته کامپیوترم ورود کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

بله، فکر نمی‌کنم مشکلی در این باره وجود داشته باشد. شما می‌تونید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و ارشد در یک دانشگاه تاپ قبول بشید و بعد برای دکتری کامپیوتر اپلای کنید و فاند هم بگیرید. البته سعی کنید قبل از شروع حتما دفترچه...

سلام
وقت بخیر

بله، فکر نمی‌کنم مشکلی در این باره وجود داشته باشد. شما می‌تونید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و ارشد در یک دانشگاه تاپ قبول بشید و بعد برای دکتری کامپیوتر اپلای کنید و فاند هم بگیرید. البته سعی کنید قبل از شروع حتما دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد را که توسط سازمان سنجش در سایت سنجش منتشر شده است مطالعه کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من با معدل بالاتر از 18.5 رشته کامپیوتر رو انتخاب کردم و بخاطر اینکه این رشته در منطقه ما در فنی حرفه ای موجود نبود از سر ناچاری به کاردانش رفتم
ولی مشکلم از اینجایی شروع شد که وقتی در سال اول دبیرستان یا همون دهم بعد از تاخییر یک ماه کتاب...

سلام
من با معدل بالاتر از 18.5 رشته کامپیوتر رو انتخاب کردم و بخاطر اینکه این رشته در منطقه ما در فنی حرفه ای موجود نبود از سر ناچاری به کاردانش رفتم
ولی مشکلم از اینجایی شروع شد که وقتی در سال اول دبیرستان یا همون دهم بعد از تاخییر یک ماه کتاب هامون رو دادن و متوجه شدم یه کمی با کتاب هایی که دوستانی که در جاهایی دیگه همین رشته رو میخوندن متفاوت! یعنی کتاب های کمتری وجود داشت و اون سر فصل های تخصصی تری که دوستان دیگه یاد میگرفتن توشون نبود
این مساله امسال که یازدهم هستم بد تر هم شد درحال حاضر حتی یک کتاب تخصصی به من ندادن! سوال هم که میکنیم میگن امسال کتاب ندرید! معلممون هم از رو کتاب های سال های پیش درس میده این مشکل رو با علاقم و زمان تو خونه میتونم حل کنم ولی مشکل دیگه ای وجود داره اونم در درس های عمومی مثلا سال پیش نصف عربی و زبان اینگیلیسی رو درس دادن و امسال هم نصف دیگش رو و من احساس میکنم،من رو ناتوان ذهنی چیزی فرض کردن :/ و این من رو میترسونه چون سال بعد قرار کنکور بدم
البته فکر میکنم که تعدادی از کتاب های عمومیم رو ندادن و البته معلم های بی تخصص درس میدن
مدرسه هم هیچ راهنمایی واسه کنکور نمیده حالا به نظرتون چطور کنکور رو رد کنم؟اگه میشه راهنمایی کنید......

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

این سایت در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی کامپیوتر، کنکور ارشد کامپیوتر و کنکور دکتری کامپیوتر است و بنابراین در مورد سوال شما نمیتونیم کمکی به شما انجام بدهیم.

موفق و پیروز باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من من رشته انسانی هستم امکانه اینکه بتونم مهندسی کامپیوتر بخونم هست؟
و ایا میشه فقط کامپیوتر بخونم بعدش گرایشمو به مهندسی تغییر بدم؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

شما در مقطع لیسانس میخواید تحصیل کنید؟ اینکه انسانی باشید در دبیرستان می‌تونید در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی کامپیوتر بخونید ولی در دانشگاه های دولتی بعید می‌دونم. در کل بهتر هست که این سوالات و از مشاوران لیسانس بپرسید. بنده...

سلام
وقت بخیر

شما در مقطع لیسانس میخواید تحصیل کنید؟ اینکه انسانی باشید در دبیرستان می‌تونید در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی کامپیوتر بخونید ولی در دانشگاه های دولتی بعید می‌دونم. در کل بهتر هست که این سوالات و از مشاوران لیسانس بپرسید. بنده مدرس کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی هستم و اطلاعات ام نسبت به این مشاوران پایین تر هست.
در مورد سوال دوم تون، سوال تون واضح و مشخص نیست.

موفق باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام -و تشکر از توضیحاتتون -اگه بخوایم توی یک کلام بگیم به نظر شخصی شما در حال حاضر با توجه به تغییرات ایجاد شده تحصیل در کدام رشته آینده بهتری دارد ؟ مجموعه مهندسی کامپیوتر یا مجموعه مهندسی فناوری اطلاعات ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

قطعا مهندسی کامپیوتر بهتر از آی تی هست. برای بررسی دلایل این موضوع می‌توانید به صفحه رشته آی تی مراجعه کنید.

موفق و پیروز باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید میخواستم درآمد برنامه نویسی اندروبد رو بدونم اطلاعی درمورد برنانه نویسی اندروید دارید؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

این موارد بسیار نسبی هستند و بسته به مهارت و سابقه افراد متفاوت هست و از درامد ماهی 1 میلیون تومان تا 40 میلیون تومان به بالا هم وجود دارد

موفق و پیروز باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

توضیحاتتون عالی بود ممنونم

This comment was minimized by the moderator on the site

خواهش میکنم
موفق و پیروز باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام این جمله یعنی چی ؟(البته به جز دو گرایش تجارت و آی تی)
می شه توضیح بیشتری بدین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

در سایر گرایش‌ها دست شما برای انجام فیلدهای مختلف باز تر است، بعنوان مثال شما اگر در معماری کامپیوتر دانشگاه شریف قبول شوید می‌تونید می‌توانید هر یک از فیلدهای مالتی مدیا، بیگ دیتا، cloud computing، Fog computing، سیستم‌های نهفته،...

سلام
وقت بخیر

در سایر گرایش‌ها دست شما برای انجام فیلدهای مختلف باز تر است، بعنوان مثال شما اگر در معماری کامپیوتر دانشگاه شریف قبول شوید می‌تونید می‌توانید هر یک از فیلدهای مالتی مدیا، بیگ دیتا، cloud computing، Fog computing، سیستم‌های نهفته، سیستم‌های بی درنگ و .... را می‌توانند کار کنند.
در گرایش هوش مصنوعی و تجارت دانشجویان خیلی دست‌شان باز نیست و محدودیت بیشتری برای انتخاب فیلد دارند
توصیه می‌کنم که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه معرفی ارشد کامپیوتر مراجعه کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

©2020 Konkurcomputer All Rights Reserved.