وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

برنامه نویسی برای دبیرستانی ها ⚡️ برنامه نویسی دبیرستان

در این صفحه 10 زبان برتر برنامه نویسی برای دبیرستانی ها، مزایای برنامه نویسی برای دبیرستانی ها و چگونه باید در دبیرستان برنامه نویسی را شروع کرد؟ بررسی شده

دانش آموزان دبیرستانی امروزی، در زندگی روزمره خود در معرض انواع مختلفی از فناوری هستند. بسیاری دوست دارند تعامل بیشتری با این فناوری‌ها داشته باشند که یکی از مهمترین و البته جذاب‌ترین آن‌ها برای دبیرستانی ها، برنامه نویسی است. در واقع برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است یک سواد اساسی در عصر دیجیتال است که بسیاری سعی می‌کنند آن را در سنین پایین بیاموزند. یادگیری کدنویسی در سنین پایین دانش آموزان را برای آینده آماده می‌کند. برنامه نویسی برای دبیرستانی ها در زمینه‌هایی مانند برقراری ارتباط، خلاقیت، ریاضیات، نوشتن و اعتماد به نفس کمک‌کننده است. در این نوشتار جذاب بعدهای جذاب‌تری از برنامه نویسی را نشان داده‌ایم، همچنین بهترین و البته مناسب‌ترین زبان‌های کدنویسی در بین حدود 700 زبان برنامه نویسی را برای دبیرستانی های عزیز برشمرده‌ایم، پس این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

چرا برنامه نویسی برای دبیرستانی ها جذاب است؟

در حال حاضر بسیاری از برنامه نویسان فقط برای سرگرمی و جذابیت برنامه نویسی، کد می‌زنند. برنامه نویسان از ایجاد یک بازی اندرویدی، یک وبسایت، یک برنامه کاربردی یا علمی، ساخت شبکه های عصبیشبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟این مقاله عالی به معرفی شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) پرداخته، همچنین الگوریتم شبکه عصبی، انواع و کاربرد و تاریخچه شبکه های عصبی بررسی شده، پردازش اطلاعات و هر آنچه با برنامه نویسی ممکن می‌شود به شدت لذت می‌برند. برنامه نویسان حتی از وجود باگ‌ درکدهایشان ناراحتی ندارند و از به چالش کشیده شدن لذت می‌برند. اگر با برنامه نویسان ماهر که سال‌های سال است برنامه نویسی می‌کنند حرف بزنیم می‌گویند در ابتدا فقط برای جذابیت برنامه نویسی به آن روی آورده‌اند. در واقع تماشای شکل‌گیری ایده‌ها برای تمامی افراد بسیار جذاب و تأثیرگذار است، هر شخصی می‌تواند از کدنویسیکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهاین مقاله عالی به بررسی این پرداخته که کد نویسی چیست و مفهوم کد نویسی را بررسی کرده، همچنین تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی و کاربرد های کدنویسی را بررسی کرده لذت ببرد، با این حال، افرادی که از حل مسئله لذت می‌برند اغلب به عنوان برنامه نویس پیشرفت می‌کنند. برای برنامه نویس شدن لازم نیست که هوش بالایی داشته باشید یا ریاضی یا هندسه قوی داشته باشید، برای برنامه نویس بودن حتی مدرک دانشگاهی لازم نیست، بدون هیچ مدرکی تمام برنامه نویسان جایگاه شغلی دارند، فقط کافیست از ساختن، تعمیر کردن و حل مسئله خوشتان بیاید. استیو جابز مدیر شرکت اپل قبل از مرگش گفت:

"همه باید برنامه نویسی یک کامپیوتر را یاد بگیرند، زیرا به شما یاد می‌دهد چگونه فکر کنید."

برنامه نویسی برای دبیرستانی ها می‌تواند حتی جذاب‌تر از بزرگسالان باشد، چون افزایش سن خواه ناخواه از خلاقیت‌ها جلوگیری می‌کند، این بدین معنی است که خلاقیت در سن‌های پایین بسیار بیشتر است.

در این تصویر خانمی در مقابل لپ تاپی قرار دارد و از کدهایی که روی صفحه نمایش داده می‌شود، اینطور برداشت می‌شود که وی در حال برنامه نویسی است.

گفتیم برنامه نویسی بسیار جذاب است اما این جذابیت تا چه اندازه برای نوجوانان، مثبت و تا چه اندازه منفی است؟ در ادامه، در مورد مزایا و معایب برنامه نویسی برای دبیرستانی ها سخن خواهیم گفت.

مزایای برنامه نویسی برای دبیرستانی ها

برنامه نویسی، فعالیت یا فرآیند کلی نوشتن نرم‌افزار است. صرف‌نظر از سابقه یا مدارک فعلی، برنامه نویس شدن می‌تواند یک حرکت شغلی مثبت باشد. دانستن مزایا و معایب اصلی برنامه نویس بودن می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند.

اولین مزیت: برنامه نویسان معمولاً رضایت شغلی بالایی دارند

اگرچه یک برنامه نویسبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است موفق می‌تواند راه سختی طی کرده باشد، اما داشتن جایگاه شغلی عالی و همچنین درآمد مناسب تمام سختی‌های گذشته را قطعاً از بین خواهد برد، همچنین ایجاد و اجرای موفقیت‌آمیز نرم‌افزار می‌تواند رضایت شخصی و حرفه‌ای را به همراه داشته باشد. برنامه نویسی شغلی است که فقط با داشتن یک سیستم کامپیوتری و دسترسی به اینترنت بتوان آن را به‌درستی و به بهترین حالت انجام داد، پس برنامه نویسان حتی در منازل شخصی خود هم می‌توانند درآمد داشته باشند «به صورت دورکار کار کنند». بدیهی است هر چه برنامه نویسی در سن کمتری شروع شود، مثلاً سن دبیرستان می‌تواند احتمال موفقیت افراد را در سن جوانی بالاتر ببرد.

مزیت دوم: برنامه نویسی مهارت‌های حل مسئله را افزایش می‌دهد

بخش مهم کار برنامه نویسی این است که برنامه نویس مشکلات بزرگ را بپذیرد، آنها را به چندین بخش کوچکتر تقسیم کند و سعی کند آنها را حل کند. این بدین معنی است که برنامه نویسان دبیرستانی می‌توانند به تدریج مهارت‌های حل مسئله خود را بهبود بخشند، که می‌تواند به آنها کمک کند تا در کاری که انجام می‌دهند بهتر شوند و همچنین می‌تواند به آنها در زندگی شخصی کمک کند.

مزیت سوم: برای برنامه نویسی نیاز مدرک تحصیلی یا دانشگاهی نیست

برخلاف بسیاری از مشاغل پردرآمد دیگر، برنامه نویسان معمولاً به‌جای نیاز به دستاوردهای آموزشی و گواهینامه‌های خاص، صرفاً بر اساس تجربه و دانش عملی و نظری آنها قضاوت می‌شوند. برای همین است که در هر سنی می‌توان برنامه نویسی را شروع کرد تا به یک جایگاه شغلی ویژه رسید، در حال حاضر برنامه نویسان زیادی هستند که در بازه سنی دبیرستان یعنی «13 تا 18» بسیار ماهر هستند و درآمدهای خوبی کسب می‌کنند.

معایب برنامه نویسی برای دبیرستانی ها

بدیهی است که هیچ چیز در دنیا سراسر مزیت نیست لذا معایب برنامه نویسی برای دبیرستانی ها عبارتند از:

عیب اول: یک برنامه نویس باید به‌روز باشد

در فوق گفتیم برنامه نویسی یک نوع فناوری است، می‌دانیم که فناوری هم مدواما در حال پیشرفت است، لذا علوم و فنون برنامه نویسی هم دائماً پیشرفت می‌کند، پس یک برنامه نویس هم باید اطلاعات به‌روزی از علم خود داشته باشد تا بتواند کار کند، اما گاها این به‌روز بودن ممکن است شخص برنامه نویس را خسته کند، مخصوصا برنامه نویسان دبیرستانی که علاوه بر کار و آموزش برنامه نویسی ممکن است درس‌های دبیرستان هم داشته باشند و همین مورد به یادگیری دروس تحصیلی آنها لطمه وارد کند.

عیب دوم: برنامه نویسی شغل بی‌تحرکی است

سن دبیرستان سن نوجوانی است، سنی است که باید نوجوانان در آن تحرک داشته باشند تا در آینده سالم‌تر و قوی‌تر باشند و بی‌تحرکی و دائماً سر و کله زدن با کامپیوتر ممکن است نوجوانان را از ورزش دور کند و سلامتی آن‌ها را به خطر بیاندازد. بهتر است برای یادگیری برنامه نویسی در دبیرستان حتماً یک برنامه داشته باشید و ورزش کردن و تحرکات لازم را در آن بگنجانید.

عیب سوم: برنامه نویسی در دبیرستان ممکن است به یادگیری دروس لطمه بزند

اگر فردی هستید که دوست دارید علاوه بر دانش برنامه نویسی یک مدرک دانشگاهی داشته باشید، حتماً مطالعه دروس دبیرستان برایتان مهم است، زیرا اگر در هر کدام ضعف داشته باشید ممکن است آینده‌ای که متصور هستید به خطر بیافتند، همچنین برنامه نویسی به‌گونه‌ای است که اگر درگیر آن شوید شاید بسیار سخت بتوان آن را ترک کرد لذا اگر شخصی هستید که می‌توانید بین دروس خود و برنامه نویسی یک برنامه مشخص داشته باشید، برنامه نویسی را انتخاب کنید.

زبان های برتر برنامه نویسی بر روی مکعب هایی که روی صفحه کلید یک لپ تاپ قرار دارند نمایش داده شده است

10 زبان برتر برنامه نویسی برای دبیرستانی ها

در فوق مزایا و معایب برنامه نویسی برای دبیرستانی ها را برشمردیم، اما برای برنامه نویس ماهر شدن ابتدا باید یک زبان برنامه نویسی درست و مناسب انتخاب کرد. نگران نباشید ما در ادامه 10 زبان برتر برنامه نویسی برای دبیرستانی ها را عنوان کرده‌ایم.

پایتون

ویژگی های زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون (Python)زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته به عنوان یک زبان برنامه نویسی در نظر گرفته می‌شود که یادگیری آن آسان است، زیرا نحو ساده‌ای دارد، کتابخانه بزرگی از استانداردها و جعبه ابزار در آن موجود است و امکان ادغام با سایر زبان‌های برنامه نویسی محبوب مانند Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cاین مقاله عالی ابتدا توضیح می‌دهد که زبان برنامه نویسی c چیست، سپس به بررسی مزایا و معایب زبان C ، کاربردهای زبان سی ، و تفاوت بین C و ++C می‌پردازد و زبان C++‎برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای برنامه نویسی C++ پرداخته و نمونه هایی از کدهای زبان برنامه نویسی ++C را آورده را دارد، این زبان همچنین به دلیل نزدیک بودن به زبان انسان و داشتن جزئیات کم در بین نوجوانان دبیرستانی که مایلند تازه یک زبان کدنویسی بیاموزند بسیار رایج است. زبان برنامه نویسی پایتون کاربردهای زیادی در علم داده و رشته مهندسی نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزاررشته نرم افزار یکی از گرایش های مقطع لیسانس و ارشد کامپیوتر است، در این صفحه رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه و ارشد نرم افزار توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده دارد، همچنین می‌توان با زبان برنامه نویسی پایتون یک بازی ساخت یا اپلیکشن‌های مختلف توسعه داد. این زبان در طراحی سایت نیز کاربرد دارد. ناگفته نماند پایتون در هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است و یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند یکی از زبان‌های برنامه نویسی تاپ است.

جاوا اسکریپت

زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت

بی‌شک یکی از زبان‌های محبوبی که دبیرستانی ها دوست دارند این زبان را یاد بگیرند همین جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده است. در واقع جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی قدرتمند است که می‌توان با آن وب‌سایت تعاملی ساخت. جاوا اسکریپت همه‌کاره و مناسب برای مبتدیان است چون علاوه بر سینتکس راحت با آن می‌توان، اپلیکیشن‌های جذاب برای تلفن‌های همراه ساخت. این زبان برنامه نویسی یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳این صفحه فوق العاده به معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳ پرداخته. همچنین در هر یک از این زبان‌ها به معرفی بهترین پلتفرم آن، فریم ورک های برتر آن و بهترین کتابخانه های آن پرداخته است که در بین نوجوانان هواداران زیادی دارد.

جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا

توسعه‌دهندگان از جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است برای ساخت برنامه‌های کاربردی در لپ تاپ‌ها، مراکز داده، کنسول‌های بازی، ابررایانه‌های علمی، تلفن‌های همراه و سایر دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. جاوا به گونه‌ای طراحی شده است که یک زبان برنامه نویسی با اتصال ضعیف باشد، که این نشان می‌دهد هر برنامه‌ای که در جاوا نوشته شده است می‌تواند بر روی هر پلتفرمی که توسط جاوا پشتیبانی می‌شود اجرا شود، همچنین جاوا دارای ویژگی‌های زیادی مانند کدنویسی پویا، ویژگی‌های امنیتی متعدد، ویژگی‌های مستقل از پلتفرم، طراحی شبکه‌محور و غیره است که آن را کاملاً همه‌کاره می‌کند. جاوا یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گرا است که در محیط‌های توزیع شده در اینترنت استفاده می‌شود و این بدان معنی است که یادگیری آن برای دبیرستانی ها و افراد مبتنی می‌تواند آسان باشد.

نکته: بیشتر دبیرستانی‌های عزیز اشتباهاً جاوا را با جاوا اسکریپت یکسان می‌دانند اما واقعاً این گونه نیست و این دو زبان برنامه نویسی کاملاً مستقل از یکدیگر عمل می‌کنند.

سی شارپ

زبان برنامه نویسی سی شارپ برای دبیرستانی ها

سی شارپ طوری طراحی شده است که یک زبان سطح بالا باشد، به علاوه، کتابخانه‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که نوشتن کد را سریعتر و آسان‌تر می‌کند، همچنین سی شارپ یک زبان شی گرا (Object-Oriented)برنامه نویسی شی گرا چیست؟ شی گرایی چیست؟برنامه نویسی شی گرا چیست؟ شی گرایی چیست؟این صفحه عالی به معرفی برنامه نویسی شی گرا پرداخته و توضیح داده شی گرایی یا همان object oriented یا OPP چیست؟ همچنین مزایای برنامه نویسی شی گرا را بیان کرده است، تنها همین سه دلیل باعث می‌شود که سی شارپ در لیست بهترین زبان‌های برنامه نویسی برای دبیرستانی ها قرار بگیرد.

سؤال: سی شارپ بهتر است یا پایتون؟

سی شارپ واضح‌تر سازمان‌دهی‌ شده است و در زمان اجرا بسیار سریع‌تر است، در حالی که یادگیری و نوشتن پایتون نسبت به سی شارپ ساده‌تر است و کتابخانه‌های استاندارد گسترده‌ای دارد.

سی شارپ برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

مانند سایر زبان‌های برنامه نویسی همه‌منظوره، سی شارپ را می‌توان برای ایجاد برنامه‌های مختلف مثل: برنامه‌های موبایل، برنامه‌های دسکتاپ، سرویس‌های مبتنی بر ابر، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزارهای سازمانی و بازی‌ها استفاده کرد.

HTML

HTMLزبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟زبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟این مقاله عالی به معرفی زبان html پرداخته سپس موارد چون : html چه کاربردی دارد؟ فایل html چیست؟ بررسی مزایا و معایب HTML، پرکاربرد ترین تگ های HTML پرداخته یکی از در دسترس‌ترین زبان‌های برنامه نویسی در دنیای برنامه نویسی است. HTML یک زبان نشانه‌گذاری است که مسئول قالب‌بندی و کلیات یک وب‌سایت است. معمولاً اکثر افرادی که می‌خواهند زبان برنامه نویسی را در دوره‌ای مانند دبیرستان یاد بگیرند این زبان را انتخاب می‌کنند. HTML تقریباً زبان ساده‌ای است هر چند نسبت به سایر زبان‌های برنامه نویسی کاربردهای کمتری دارد اما تقریباً یک یا دو هفته طول می‌کشد تا کلیات کار کدگذاری با HTML را یاد بگیرید و بعد از یک ماه قادر خواهید بود پروژه انجام دهید.

CSS

CSS مخفف شده (Cascading Style Sheets) است و معمولاً همراه با HTML اعمال می‌شود و ظاهر سایت را کنترل می‌کند. در حالی که HTML متن سایت را به چند تکه سازماندهی می‌کند، CSS مسئول تعیین اندازه، رنگ و موقعیت همه عناصر صفحه است. برخی از دلایلی که توسعه‌دهندگان CSS را سخت برای یادگیری می‌دانند عبارتند از: به دلیل سطح فنی بالای آن، ساده‌ترین زبان برای درک نیست، همچنین به عنوان یک محیط برنامه نویسی کامل برای برنامه‌های کاربردی وب توسعه یافته است و برنامه‌های کاربردی وب نیز به یک رابط کاربریرابط کاربری یا ui چیست؟ – تفاوت ui و ux + مراحل طراحی uiرابط کاربری یا ui چیست؟ – تفاوت ui و ux + مراحل طراحی uiاین مقاله عالی بررسی کرده که رابط کاربری ui چیست، همچنین تفاوت های UI و UX و مراحل طراحی UI و همچنین اصول طراحی رابط کاربری و سبک های طراحی UI را بررسی کرده نیاز دارند که آن را پیچیده‌تر می‌کند.

اسکالا

زبان برنامه نویسی اسکالا برای دبیرستانی ها

اسکالا یکی از بهترین و البته محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی برای دبیرستانی ها است: این زبان پویا است، کد کمتری نسبت به سایر زبان‌های برنامه نویسی می‌طلبد، شی گرا و صد البته کاربردی است.

برنامه نویسی اسکالا برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

اسکالا در پردازش داده، محاسبات توزیع شده و توسعه وب استفاده می‌شود همچنین زیرساخت مهندسی دادهمهندسی داده چیست؟ – چطور یک مهندس داده شویم؟مهندسی داده چیست؟ – چطور یک مهندس داده شویم؟این مقاله به بررسی مهندسی داده و اینکه چطور می توان یک مهندس داده شد پرداخته و مسیر یادگیری و درآمد مهندس داده و تفاوت مهندسی داده و علم داده را بررسی کرده بسیاری از شرکت‌ها را تأمین می‌کند.

آیا اسکالا بهتر از پایتون است؟

وقتی صحبت از عملکرد به‌میان می‌آید، اسکالا تقریباً ده برابر سریعتر از پایتون است، اتکای اسکالا به ماشین مجازی جاوا (JVM) در طول زمان اجرا به آن سرعت می‌بخشد. به طور کلی، زبان‌های کامپایل شده سریعتر از زبان‌های تفسیر شده عمل می‌کنند.

R

R یک زبان برنامه نویسی متن بازاوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ این صفحه عالی به بررسی این موارد و همچنین تاریخچه نرم افزار متن باز و نحوه به کارگیری متن باز در توسعه نرم افزار پرداخته است است که با یادگیری آن در دوران دبیرستان می‌توانند در آینده، نقش‌های شغلی مختلفی مانند تحلیلگر داده، آمارگیر و دانشمند دادهدانشمند داده (data scientist) کیست؟دانشمند داده (data scientist) کیست؟این مقاله عالی توضیح داده که دانشمند داده (Data Scientist) کیست؟ و به بررسی وظایف دانشمند داده، خصوصیات یک دانشمند داده موفق و حقوق دانشمند داده پرداخته داشته باشند.

برنامه نویسی R برای چه استفاده می‌شود؟

R یک زبان برنامه نویسی برای محاسبات آماری و گرافیک است که می‌توان از آن برای تجزیه، تحلیل و نمودارسازی داده‌های خود استفاده کرد. R به دلیل کدهای غیراستانداردی که دارد می‌تواند برای مبتدیان چالش‌برانگیز باشد، اما برنامه نویسان کمی دارد و از طرفی حقوق این برنامه نویسان خوب است. در کل برای برنامه نویسانی خوب است که قبلاً آشنایی با حداقل یک زبان برنامه نویسی را داشته‌اند.

Objective-C

Objective-C هم یک زبان سطح بالا و هم زبان سطح پایین است که این در اصل تلاقی بین C و Smalltalk است. این زبان توسط برد کاکس و تام لاو در سال 1984 ساخته شد و به C کامپایل می‌شود. در واقع این ابر مجموعه‌ای از زبان برنامه نویسی C است و قابلیت‌های شی گرایی و یک زمان اجرای پویا را ارائه می‌دهد.

آیا Objective-C سخت است؟

اگرچه Objective C سریع است، اما زمان زیادی برای کدنویسی در Objective C به دلیل ساختار پیچیده صرف می‌شود.

آیا یادگیری برنامه نویسی Objective-C برای دبیرستانی ها خوب است؟

هدف اصلی آبجکت سی کمک به ساخت برنامه‌ها برای سیستم‌عامل‌هایی مانند OS X و iOS است. اپل از زمان خرید NeXT در اواخر دهه 1990 از Objective C استفاده کرده است، لذا برای افرادی که قبلاً زبان برنامه نویسی سوئیفت را یادگرفته‌اند عالی است، اما برای افرادی که مبتدی هستند ممکن است کمی سخت باشد.

کاتلین

زبان برنامه نویسی کاتلین برای دبیرستانی ها

Kotlin یک زبان برنامه نویسی مدرن است که توسط بیش از 60 درصد توسعه‌دهندگان حرفه‌ای اندرویدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیداندروید چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل اندروید (Android)، تاریخچه و توسعه اندروید، ویژگی های ورژن های مختلف اندروید پرداخته است استفاده می‌شود و به افزایش بهره‌وری، رضایت توسعه‌دهندگان و ایمنی کد کمک می‌کند. استفاده از Kotlin تنها به برنامه‌های اندروید محدود نمی‌شود از آنجایی که مبتنی بر JVM است، می‌توان آن را به‌راحتی بر روی هر پلتفرمی که از JVM پشتیبانی می‌کند اجرا کرد همچنین Kotlin به شما امکان می‌دهد توسعه Front-End را نیز انجام دهید. کاتلین یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی 2023 است که برای همه مخصوصا کسانی که قبلاً برنامه نویسی اندروید را آموخته‌اند عالی است همچنین این زبان برنامه نویسی برای دبیرستانی ها یک گزینه عالی است زیرا می‌توانند با آن کارهای جذابی انجام دهند.

چگونه باید در دبیرستان برنامه نویسی را شروع کرد؟

دبیرستان یکی از بهترین مقطع‌ها برای یادگیری هر چیزی است، سنی که دیگر دانش آموزان کودک نیستند و باید خود را برای دانشگاه رفتن آماده کنند، لذا با شروع کردن هر چیزی به احتمال زیادی در آن موفق می‌شوند چون علاوه بر خلاقیت، ذهن جوان و جسمی خستگی‌ناپذیر دارند.

برنامه نویسی یکی از بهترین گزینه‌ها برای یادگیری است، اما سؤال تقریباً تمام افرادی که می‌خواهند شروع کنند، اعم از مبتدیان یا دبیرستانی ها، این است که چگونه باید شروع کرد؟

در هر صورت و در حالتی یادگیری برنامه نویسی در دوره دبیرستان فقط و فقط بستگی به شخص خودتان دارد، برای یادگیری باید مدتها با کامپیوتر سر و کله بزنید و مسائل و چالش‌های پیش روی خود را حل کنید. باید هزاران سوال و تمرین برنامه نویسی حل کنید و تا جواب نگرفته‌اید پا پس نکشید، این یکی از بهترین راه‌حل‌هایی است که می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم.

تصویر برنامه نویس مردی که در حال برنامه نویسی می باشد

الگوریتم چیست؟

الگوریتم برنامه نویسی روش یا فرمولی است که برای حل یک مسئله استفاده می‌شود، این مبتنی بر انجام دنباله‌ای از اقدامات مشخص است که در آن این اقدامات نحوه انجام کاری را توضیح می‌دهند و رایانه شما هر بار دقیقاً آن را به همین شکل انجام می‌دهد. البته شخص برنامه نویس بعد از مدتی آنقدر به این الگوریتم‌ها تسلط پیدا می‌کند که می‌تواند قبل از شروع الگوریتم برنامه مورد نظر را در ذهن خود طراحی کند و سپس منطق کار را بنویسد. در واقع الگوریتم برنامه نویسی مانند نقشه یک ساختمان است و کدهای برنامه نویسی مانند سنگ بنای ساختمان هستند، اگر نقشه درست تداعی نشود ساختمان خوبی ساخته نمی‌شود. البته خوبی برنامه نویسی این است که هر چقدر بسازیم و خراب کنیم و دوباره از نوع بسازیم علاوه بر کسب تجربه می‌توان نتیجه دلخواه‌تری یافت.

جمع‌بندی

مفتخریم که تا اینجای نوشتار همراهمان بودید مطالبی که در فوق گفته شد در آمدی بر موضوع داغ برنامه نویسی برای دبیرستانی ها بود. برای نتیجه باید بدانید که شروع برنامه‌ نویسی در دوره دبیرستان می‌تواند منجر به یک شغل عالی در دوران جوانی و دانشجویی شود. طبق آمار ایالات متحده آمریکا در سال جاری حدود 9700 شغل جدید برای برنامه نویسان به‌وجود آمد و این آمار تا سال 2030 تقریباً 22 درصد افزایش خواهد داشت. همچنین تقریباً صنعتی نیست که از برنامه نویسی استفاده نکرده باشد مشاغلی که با یادگیری برنامه نویسی می‌توان به آنها رسید عبارتند از:

در آخر، از یادگیری برنامه نویسی فقط به خاطر اینکه رشته‌ای مرتبط با آن ندارید یا قبلاً هرگز آن را یاد نگرفته‌اید، سر باز نزنید. امیدواریم این نوشتار هم مانند سایر نوشتارهای بلاگ کنکور کامپیوتر برایتان مفید بوده باشد، منتظر نظرات و سوالات شما در انتهای همین محتوا هستیم.

بهترین زبان برنامه نویسی برای دانش آموزان دبیرستانی چیست؟

زبان‌های برنامه نویسی گوناگونی هستند که مختص برنامه نویسان نوجوان مانند دبیرستانی ها است، اما بهترین آنها می‌تواند پایتون باشد زیرا علاوه بر نزدیک بودن به زبان انسان یادگیری ساده‌تر و البته جزئیات کمتری هم دارد. زبان جاوا اسکریپت چون بازار کار خوبی در سراسر دنیا دارد زبان مناسب برای یادگیری به‌شمار می‌رود.

دانش آموزان دبیرستانی چگونه کد نویسی را یاد می‌گیرند؟

راه‌حل‌های مختلفی دارد، شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های مختلف، کمپ‌های کدنویسی، دیدن فیلم و ویدئو، شرکت در دوره‌های آنلاین و خودآموزی، اما بهترین آنها آن است که خود فرد با حل تمرین‌های زیاد و تلاش فراوان برنامه نویسی را یاد بگیرد.

آیا یک نوجوان 15 ساله می‌تواند برنامه نویسی را یاد بگیرد؟

سن پانزده سالگی سن بسیار عالی‌ای برای یادگیری برنامه نویسی است.  در حال حاضر حتی کودکان زیادی زیر 10 یا 12 سال هستند که برنامه نویسی را به شکل ماهرانه‌ای انجام می‌دهند، البته باز هم برمی‌گردد به میزان علاقه و توانایی فردی.

یک کودک 13 ساله چه زبان برنامه نویسی را باید یاد بگیرد؟

در کل دو مدل زبان برنامه نویسی است اولی زبان‌های برنامه نویسی بصری مانند بلوکی، آلیس، اسکراچ و غیره هستند و دومی زبان‌های برنامه نویسی متنی مانند، پایتون، جاوا، جاوا اسکریپت و غیره. زبان‌های برنامه نویسی بصری نحوه یادگیری راحت‌تری نسبت به زبان‌های برنامه نویسی متنی دارند.

یادگیری برنامه نویسی چقدر طول می‌کشد؟

بیشتر بوت کمپ‌های برنامه نویسی 3 تا 4 ماه طول می‌کشند و مهارت‌های کدنویسی کافی را برای واجد شرایط بودن فارغ‌التحصیلان برای مشاغل برنامه نویسی سطح ابتدایی آموزش می‌دهند. معمولاً 6 تا 12 ماه طول می‌کشد تا خودتان کدنویسی را یاد بگیرید، به همین ترتیب، مدرک لیسانس در مهندسی کامپیوتر معمولاً چهار سال طول می‌کشد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200