برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

رشته‌ مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه پیام نور

این صفحه عالی به بررسی شرایط پذیرش رشته‌ مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه پیام نور پرداخته و نحوه‌ ثبت‌نام و حداقل معدل برای ثبت نام را بررسی کرده است

دانشگاه پیام‌ نور یک دانشگاه جامع است که در مقاطع تحصیلی مختلف مانند لیسانس، ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد در دوره لیسانس ورودی بسیاری از رشته‌ها به‌صورت بدون کنکور امکان‌پذیر است در این مقاله به بررسی رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه پیام‌ نور می‌پردازیم و شرایط پذیرش، نحوه‌ی ثبت‌نام، معدل موردنیاز برای ثبت‌نام و چارت درسی رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است را بررسی می‌کنیم.

لوگوی دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام‌نور

دانشگاه پیام‌ نور در سال 1367 تأسیس شده و نحوه‌ی پذیرش دانشجو آن از طریق کنکور سراسری و امتحان فراگیر پیام‌نور بوده است این دانشگاه از سال 1392 به‌صورت بدون کنکور و برمبنای معدل دیپلم در بسیاری از رشته‌ها دانشجو می‌پذیرد. در مدرک تحصیلی این دانشگاه درصورتی‌که بدون کنکور پذیرفته شده باشید عنوان بدون کنکور ذکر نمی‌شود و مدرک تحصیلی ورودی از طریق کنکور سراسری و بدون کنکور یکسان است. دانشگاه پیام‌ نور بر اساس آموزش از راه دور و به‌صورت نیمه‌حضوری فعالیت می‌کند آموزش نیمه‌حضوری به این صورت است که کلاس‌ها برای رفع اشکال دانشجو است و دانشجو باید در‌س‌ها را از طریق کتاب‌هایی که دانشگاه در سایت خود معرفی کرده به‌صورت خود خوان بخواند. امتحانات این دانشگاه به‌صورت سراسری برگزار می‌شود و ترکیبی از امتحان تستی و تشریحی است.

شرایط پذیرش رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور پیام‌نور

شرایط پذیرش دانشگاه پیام‌ نور هر سال قبل از شروع ترم تحصیلی در درگاه سازمان سنجش قرار می‌گیرد، در رشته‌ های بدون کنکور و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ملاک پذیرش برای داوطلبان شاخه نظری معدل کتبی دیپلم و برای داوطلبان شاخه فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش معدل کل دیپلم است، همچنین از تمامی گروه‌های تحصیلی نسبت به انتخاب رشته می‌توانند اقدام کنند به‌عنوان‌مثال برای ثبت‌نام رشته مهندسی کامپیوتر تمامی داوطلبان مجاز به انتخاب این رشته هستند و محدودیت گروه تحصیلی وجود ندارد.

برای ثبت‌نام در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام‌ نور شما باید یکی از مدارک تحصیلی زیر را داشته باشید:

توجه: اگر دیپلم فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش دارید لازم است قبل از اقدام به ثبت‌نام در این دانشگاه ابتدا نسبت به گرفتن مدرک پیش‌دانشگاهی در یکی از شاخه‌های نظری اقدام کنید درغیر این صورت دانشگاه با داشتن دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش به‌تنهایی، شما را ثبت‌نام نخواهد کرد.

نحوه‌ی ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور

برای ثبت‌ نام رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه‌ پیام‌ نور در دونیم سال تحصیلی ورودی مهرماه و ورودی بهمن‌ماه می‌توانید اقدام کنید ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش و به‌صورت غیرحضوری صورت می‌گیرد و در صورت قبولی شما در این رشته باید به‌صورت حضوری به دانشگاهی که پذیرفته شدید مراجعه کنید و مدارک خود را تکمیل کنید. طبق سال‌های گذشته ثبت‌نام برای ورودی نیم‌سال‌ اول تحصیلی (ورودی مهر) معمولاً از نیمه مردادماه و برای ورودی نیم‌سال دوم تحصیلی (ورودی بهمن) معمولاً از نیمه آذرماه شروع می‌شود، لازم است شما قبل از این زمان سایت سازمان سنجش را بررسی کنید.

حداقل معدل برای ثبت‌نام دانشگاه پیام‌نور

خبر خوب برای متقاضیان بدون کنکور دانشگاه پیام‌ نور این است که این دانشگاه هیچ‌گونه شرط معدل یا حداقل معدل برای ثبت‌نام در نظر نگرفته و شما با هر معدلی که داشته باشید می‌توانید در این دانشگاه ثبت‌نام کنید؛ اما سؤال این است که گزینش بر چه اساسی صورت می‌گیرد؟ گزینش داوطلبان بر اساس انتخاب رشته و معدل سایر داوطلبان و همچنین ظرفیت رشته است؛ یعنی اگر شما در رشته مهندسی کامپیوتر ثبت‌نام کرده باشید معدل شما با معدل سایر داوطلبانی که در این رشته ثبت‌نام کرده‌اند مقایسه می‌شود و اولویت با داوطلبی است که معدل بیشتری دارد. نکته مهمی که هنگام ثبت‌نام باید در نظر بگیرید اگر معدل وارد شده با معدل واقعی مغایرت داشته باشد، بعد از پذیرش، قبولی شما لغو می‌شود پس هنگام واردکردن معدل خود باید نهایت دقت را داشته باشید.

لیست رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور

ثبت‌ نام بدون کنکور دانشگاه پیام‌ نور در رشته‌های گروه ریاضی، تجربی، انسانی و هنر صورت می‌گیرد و رشته‌ های بدون کنکور در دفترچه ثبت‌نام که از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود معرفی می‌شود توجه کنید تمامی رشته‌ها بدون کنکور نیست و شما فقط می‌توانید در رشته‌های معرفی شده در دفترچه سازمان سنجش بدون کنکور ثبت‌نام کنید. خبر خوب برای علاقه‌مندان به تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام‌ نور این است که این رشته جزو رشته‌های بدون کنکور است و شما به‌راحتی می‌توانید در رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه پیام‌ نور ثبت‌نام کنید و پذیرفته شوید.

چارت درسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام‌نور

برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام‌ نور به‌طورکلی باید 139 واحد را بگذرانید که شامل 12 واحد از دروس اختیاری، 30 واحد از دروس تخصصی، 55 واحد از دروس اصلی، 20 واحد از دروس پایه و 22 واحد از دروس عمومی است.

جمع‌بندی

دانشگاه پیام‌ نور یک دانشگاه جامع در کشور است که به‌صورت بدون کنکور در بسیاری از رشته‌ها دانشجو می‌پذیرد. در این مقاله بیشتر به بررسی رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه پیام‌ نور پرداختیم، شما می‌توانید با هر مدرک دیپلمی که دارید بدون کنکور در این رشته در دانشگاه پیام‌نور ثبت‌نام کنید و در صورت‌پذیرش و گذراندن درس‌ها و اتمام دانشگاه در مدرک کارشناسی شما عنوان بدون کنکور ثبت نمی‌شود. برای ثبت‌نام در این دانشگاه شرط معدل نخواهید داشت و با هر معدلی می‌توانید ثبت‌نام اولیه را در سایت سازمان سنجش انجام دهید؛ اما یکی از مراحل گزینش شما مقایسه معدل با سایر داوطلبان است در واقع هرچه معدل بالاتری داشته باشید شانس قبولی بیشتری خواهید داشت.

آیا دانشگاه پیام‌نور یک دانشگاه معتبر است؟

بله، دانشگاه پیام‌ نور مورد تأیید وزارت علوم است و هر مدرک دانشگاهی که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد و دارای اعتبار قانونی است.

آیا قبولی در دانشگاه پیام‌نور به‌صورت بدون کنکور دشوار است؟

خیر، طبق متن همین مقاله شما برای پذیرش در این دانشگاه فقط نیاز به مدرک دیپلم تحصیلی دارید و حتی دانشگاه برای پذیرش شرط معدل هم قرار نداده است.

آیا برای ثبت‌نام در رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور رشته تحصیلی دبیرستان مهم است؟

خیر، شما از هر رشته‌ای اعم از گروه ریاضی، تجربی و... می‌توانید در این رشته ثبت‌نام کنید، فقط کافی است دیپلم یکی از این رشته‌ها را داشته باشید.

امتیازدهی3.625 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13.63 امتیاز (4 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200