درس طراحی الگوریتم

تدریس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی

4.2857142857143 1 1 1 1 1 4.29 امتیاز (21 رای)

توضیحات کلی درس طراحی الگوریتم:‌

درس طراحی الگوریتم یکی از دروس سخت در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات است، و برای فهم خوب و کامل این درس ضروری ‌است که ابتدا درس ساختمان داده بطور کامل خوانده شود. این درس سخت و گسترده است و گستردگی درس طراحی الگوریتم به حدی است که خود دانشجویان نمی‌توانند به تنهایی این درس را بخوانند و از پس آن بر بیایند، اما خبر خوب اینکه، درست است که این درس کمی مشکل است اما تست‌های آسانی از آن در کنکور مطرح می‌شود و اگر دانشجویان این درس را بخوانند براحتی می‌توانند به سوالات این درس پاسخ دهند. برای نمونه می‌توانید از قسمت دانلود دفترچه‌های کنکور کامپیوتر، چند دفترچه را دانلود کنید و تست‌های طراحی الگوریتم مطرح شده در سال‌های اخیر را ببینید.
این درس از اهمیت ویژه ای در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی برخوردار است، زیرا در کنکور ارشد مهندسی کامپوتر 5 تست طراحی الگوریتم بعنوان درس مشترک با ضریب 4، یعنی بالاترین ضریب در کنکور مهندسی کامپیوتر و در کنکور فناوری اطلاعات نیز 6 تست با ضریب 4، یعنی بالاترین ضریب در کنکور فناوری اطلاعات از این درس مطرح می‌شود. تعداد تست‌ها و ضریب آنها خود گویای اهمیت فوق العاده این درس است.

مراجع درس طراحی الگوریتم:‌

مرجع اصلی که برای این درس در دانشگاه‌‌های معتبر تدریس می‌شود کتاب CLRS است، همچنین کتاب‌های Jeff_erickson، Kleinberg و sedgewick نیز در برخی از دانشگاه‌های ایران و جهان تدریس می‌شود که می‌توانید این کتب را در قسمت دانلود کتاب‌های رفرنس مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانلود کنید. البته خواندن کتاب‌های رفرنس به دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی را دارند زیاد توصیه نمی‌شود، دلیل این موضوع را نیزمی‌توانید در قسمت پاسخ صوتی به سوالات متداول بیابید. دانشجویانی که قصد دارند برای کنکور این درس را بخوانند می‌توانند از منابعی که در قسمت معرفی منابع ارشد مهندسی کامپیوتر معرفی شده استفاده کنند، گرچه در این درس کتاب کنکوری که کامل و بسیار روان باشد و نیاز تمامی دانشجویان با پایه‌های درسی مختلف را برآروده کند وجود ندارد ولی سعی شده از بین کتاب‌های موجود بهترین‌ها را به شما عزیزان معرفی کنیم

فصل‌های طراحی الگوریتم:‌

سر فصل مطالبی که در درس طراحی الگوریتم مطرح می‌شود عبارت‌ است از: تقسیم و غلبه، آنالیز استهلاکی، گراف، الگوریتم‌های حریصانه، برنامه نویسی پویا. البته مطالب دیگری مانند مرتبه زمانی، بازگستی‌ها، درخت‌ها و ... وجود دارد که چون آنها بطور مفصل در درس ساختمان داده بررسی می‌شوند آنها را در اینجا بیان نکردیم. همین طور شما دانشجویان عزیز می‌توانید برای مشاهده اهمیت هر فصل و اینکه در سال‌های اخیر از هر فصل چه تعداد تست مطرح شده به قسمت بودجه‌بندی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و همچنین بودجه بندی سوالات کنکور ارشد فناوری اطلاعات مراجعه کنید.

کلاس آنلاین طراحی الگوریتم:

با توجه به سخت بودن درس طراحی الگوریتم و تعداد تست‌های زیاد این درس به دانشجویان توصیه می‌شود حتما برای این درس در کلاس کنکور آنلاین درس طراحی الگوریتم شرکت کنند، البته چون درس ساختمان داده پیش نیاز درس الگوریتم است و برای یادگیری خوب و کامل درس الگوریتم نیاز است تا دانش بسیاری از درس ساختمان داده داشته باشید، بنابراین ابتدا درس ساختمان داده تشکیل می‌شود و پس از اتمام درس ساختمان داده، درس الگوریتم شروع خواهد شد. برای مشاهده کیفیت کلاس‌ها به قسمت فیلم‌های طراحی الگوریتم مراجعه کنید.

 

 

نمونه فیلم از تدریس درس طراحی الگوریتم

 

 

 

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                 88674964 -021

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

همایش کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات

برنامه ریزی و مشاوره کارشناسی ارشد کامپیوتر

فیلم‌های آموزشی دروس کنکور ارشد کامپیوتر وآی تی

رشته هوش مصنوعی

معماری کامپیوتر

گرایش های ارشد کامپیوتر

 

 

هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به دکتر رامین رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷