آموزش طراحی الگوریتم

آموزش روان طراحی الگوریتم

1 1 1 1 1 4.38 امتیاز (24 رای)

توضیحات کلی درس طراحی الگوریتم:‌

درس طراحی الگوریتم یکی از دروس سخت در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات است، و برای فهم خوب و کامل طراحی الگوریتم ضروری ‌است که ابتدا برخی از قسمت های درس ساختمان داده خوانده شود. بهتر است قبل از شروع به خواندن درس طراحی الگوریتم بخش های مرتبه زمانی شبه کدها و رشد توابع و توابع بازگشتی و مرتب سازی ها را از درس ساختمان داده مطالعه کنید و بعد به مطالعه درس طراحی الگوریتم بپردازید. این درس سخت و گسترده است و گستردگی درس طراحی الگوریتم به حدی است که خود دانشجویان نمی‌توانند به تنهایی این درس را بخوانند و از پس آن بر بیایند، اما خبر خوب اینکه، درست است که این درس کمی مشکل است اما تست‌های آسانی از آن در کنکور مطرح می‌شود و اگر دانشجویان این درس را بخوانند براحتی می‌توانند به سوالات این درس پاسخ دهند. برای نمونه می‌توانید از قسمت دانلود دفترچه‌های کنکور کامپیوتر، چند دفترچه را دانلود کنید و تست‌های طراحی الگوریتم مطرح شده در سال‌های اخیر را ببینید.
طراحی الگوریتم از اهمیت ویژه ای در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی برخوردار است، زیرا درس طراحی الگوریتم در کنکور ارشد مهندسی کامپوتر جز دروس تخصصی است و 7 تست از آن مطرح می‌شود. با توجه به تغییرات اخیر کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر هر درس تخصصی در هر گرایش ضریب متفاوتی دارد بنابراین درس طراحی الگوریتم هم در گرایش های مختلف دارای ضرایب مختلفی است، برای برسی بیشتر در این مورد حتما به صفحه دروس آزمون کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب آن مراجعه کنید. همچنین در کنکور فناوری اطلاعات نیز 6 تست با ضریب 4، یعنی بالاترین ضریب در کنکور ارشد فناوری اطلاعات از این درس مطرح می‌شود که این تعداد تست با این ضریب بالا خود گویای اهمیت بسیار بالا درس طراحی الگوریتم در کنکور ارشد آی تی است.

مرجع طراحی الگوریتم:‌

مرجع اصلی که برای طراحی الگوریتم در دانشگاه‌‌های معتبر تدریس می‌شود کتاب CLRS است، همچنین کتاب‌های Jeff_erickson، Kleinberg و sedgewick نیز در برخی از دانشگاه‌های ایران و جهان تدریس می‌شود که می‌توانید این کتب را در قسمت دانلود کتاب‌های رفرنس مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانلود کنید. البته خواندن کتاب‌های رفرنس به دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی را دارند زیاد توصیه نمی‌شود، دلیل این موضوع را نیزمی‌توانید در قسمت پاسخ صوتی به سوالات متداول بیابید. دانشجویانی که قصد دارند برای کنکور این درس را بخوانند می‌توانند از منابعی که در قسمت معرفی منابع ارشد مهندسی کامپیوتر معرفی شده استفاده کنند، گرچه در این درس کتاب کنکوری که کامل و بسیار روان باشد و نیاز تمامی دانشجویان با پایه‌های درسی مختلف را برآروده کند وجود ندارد ولی سعی شده از بین کتاب‌های موجود بهترین‌ها را به شما عزیزان معرفی کنیم

فصل‌های طراحی الگوریتم:‌

سر فصل مطالبی که در درس طراحی الگوریتم مطرح می‌شود عبارت‌ است از: تقسیم و غلبه، آنالیز استهلاکی، گراف، الگوریتم‌های حریصانه، برنامه نویسی پویا، شبکه شار، نظریه NP، مجموعه های مجزا. البته مطالب دیگری مانند مرتبه زمانی، بازگستی‌ها، درخت‌ها و ... وجود دارد که چون آنها بطور مفصل در درس ساختمان داده بررسی می‌شوند آنها را در اینجا بیان نکردیم. همین طور شما دانشجویان عزیز می‌توانید برای مشاهده اهمیت فصل های طراحی الگوریتم و اینکه در سال‌های اخیر از هر فصل چه تعداد تست مطرح شده به قسمت بودجه‌بندی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و همچنین بودجه بندی سوالات کنکور ارشد فناوری اطلاعات مراجعه کنید.

فیلم های طراحی الگوریتم:

با توجه به سخت بودن درس طراحی الگوریتم و تعداد تست‌های زیاد این درس به دانشجویان توصیه می‌شود حتما برای این درس در فیلم های طراحی الگوریتم را تهیه کنند، در این فیلم ها بسیار روان و با زبان ساده تمامی مباحث طراحی الگوریتم بیان شده است.. البته چون درس ساختمان داده پیش نیاز طراحی الگوریتم است و برای یادگیری خوب و کامل درس طراحی الگوریتم نیاز است تا دانش بسیاری از درس ساختمان داده داشته باشید، بنابراین ابتدا درس ساختمان داده تشکیل می‌شود و پس از اتمام درس ساختمان داده، درس الگوریتم شروع خواهد شد. در زیر دو نمونه از فیلم های تدریس طراحی الگوریتم گذاشته شده است تا بتوانید کیفیت بالای کلاس‌ها را مشاهده کنید، برای مشاهده نمونه فیلم های رایگان بیشتر طراحی الگوریتم به قسمت فیلم‌های طراحی الگوریتم مراجعه کنید.

 

 

نمونه فیلم از تدریس درس طراحی الگوریتم

یافتن کا امین کوچکترین قسمت اول

یافتن کا امین کوچکترین قسمت دوم

 

خرید فیلم های ساختمان داده و طراحی الگوریتم

ویدیو درس ساختمان داده

فیلم ساختمان داده استاد رضوی
مدرس: رامین رضوی
 
 
طول دوره: ۶۴ ساعت
زمان برگزاری: این کلاس برگزار شده است
۲۲۰,۰۰۰ تومان برای بررسی تخفیف به سایت کافه تدریس مراجعه شود

ویدیو درس طراحی الگوریتم

فیلم نکته و تست شبکه های کامپیوتری استاد رضوی
مدرس: رامین رضوی
 
 
طول دوره: ۴۰ ساعت
زمان برگزاری: این کلاس برگزار شده است
۱۶۰,۰۰۰تومان برای بررسی تخفیف به سایت کافه تدریس مراجعه شود

 

 

ویدیو نکته و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم

فیلم تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم استاد رضوی
مدرس: رامین رضوی
 
 
طول دوره: ۶۶ ساعت
زمان برگزاری: این کلاس برگزار شده است
۲۸۰,۰۰۰ تومان برای بررسی تخفیف به سایت کافه تدریس مراجعه شود
 

 

 

فیلم آموزشی طراحی الگوریتم چند ساعت است و چه مباحثی را شامل می‌شود؟

فیلم های درس طراحی الگوریتم 40 ساعت است و شامل مباحث الگوریتم های تقسیم و غلبه، الگوریتم های حریصانه، الگوریتم های برنامه نویسی پویا، آنالیز استهلاکی، گراف، نظریه NP و جریان شار و مجموعه های مجزاست

آیا می‌توان درس طراحی الگوریتم را مستقلا مطالعه کرد؟

بهتر است ابتدا تمام درس ساختمان داده و یا حداقل مباحث مربوط به بدست آوردن مرتبه زمانی شبه کدها، رشد توابع و الگوریتم های بازگشتی خوانده شود و سپس درس طراحی الگوریتم را بخوانید.

آیا در این فیلم ها درس طراحی الگوریتم بصورت روان آموزش داده شده است؟

در این فیلم مطالب از 0 تا 100 و با شیوه بسیار منحصر به فرد و به سادگی هر چه تمام تر آموزش داده شده است و به جرات می‌توان گفت که برترین فیلم های طراحی الگوریتم کشور است

 

 

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                 88674964 -021

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

همایش کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات

برنامه ریزی و مشاوره کارشناسی ارشد کامپیوتر

فیلم‌های آموزشی دروس کنکور ارشد کامپیوتر وآی تی

رشته هوش مصنوعی

معماری کامپیوتر

گرایش های ارشد کامپیوتر

 

 

  1. علی

با عرض سلام

میخواستم درباره طراحی الگوریتم بپرسم.
شما در سایت فصلی زیر عنوان «گراف و شبکه شار» رو به عنوان مبحث مهم(حدود سه پرسش) زدید.

۱- آیا از شبکه شار سوال میاد؟
۲- اگر میاد در سه سال اخیر چندتا اومده؟ (من سوالات سه سال گذشته رو دارم منتها...

با عرض سلام

میخواستم درباره طراحی الگوریتم بپرسم.
شما در سایت فصلی زیر عنوان «گراف و شبکه شار» رو به عنوان مبحث مهم(حدود سه پرسش) زدید.

۱- آیا از شبکه شار سوال میاد؟
۲- اگر میاد در سه سال اخیر چندتا اومده؟ (من سوالات سه سال گذشته رو دارم منتها چون میخواستم حالت کنکور بزنمشون اصلا نگاه نکردم)

اگر ازش سوال میاد، از چه کتابی بخونم. من کتاب پوران پژوهش رو خوندم اصلا حرفی از شبکه شار نیست.
۳- اصلا شبکه شار شامل چه مباحثی است؟

با سپاس

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
  1. رامین رضوی razavi    علی

سلام. وقت بخیر
در مورد سوال اول تون باید بگم که بله احتمال آمدن تست از شبکه شار در درس طراحی الگوریتم وجود دارد. در کتاب های کنکوری درس طراحی الگوریتم در مورد شبکه شار صحبتی نشده است ولی در فیلم های طراحی الگوریتم بنده نظریه np و همین طور شبکه...

سلام. وقت بخیر
در مورد سوال اول تون باید بگم که بله احتمال آمدن تست از شبکه شار در درس طراحی الگوریتم وجود دارد. در کتاب های کنکوری درس طراحی الگوریتم در مورد شبکه شار صحبتی نشده است ولی در فیلم های طراحی الگوریتم بنده نظریه np و همین طور شبکه شار بطور کامل درس داده شده است. در مورد سوال دوم تون فقط این مهم نیست که اگر در سال های گذشته از شبکه شار زیاد آمده است پس امسال هم میاید یا اگر کم آمده پس امسال نمی‌آید، باید ترند سوالات و تفکرات طراح را هم در نظر گرفت، به نظر من نظریه np و شار از مباحثی هست که طراح در سال های اخیر علاقه مند که از آنها سوال بدهد.
در مورد سوال سوم تون شبکه شار خودش یک مبحث جداگانه هست در درس طراحی الگوریتم.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
  1. فرشته

سلام استاد من یه سوال دارم .تو کنکور ارشد ماشین حساب مجازه؟؟ممنون میشم جواب بدید.

  پیوست ها
 
  1. رامین رضوی razavi    فرشته

سلام
وقت بخیر

خیر، مجاز نیست. البته سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور کنکور ارشد فناوری اطلاعات به نحوی مطرح می شوند که داوطلبان بتوانند بدون نیاز به ماشین حساب به همه سوالات پاسخ بدهند

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

©2020 Konkurcomputer All Rights Reserved.