رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

پروژه برنامه نویسی چیست؟ ⚡️ ویژگی های پروژه برنامه نویسی خوب

این مقاله عالی بررسی کرده که پروژه برنامه نویسی چیست و ویژگی های پروژه برنامه نویسی خوب و سایت های رایگان برای تمرین پروژه های برنامه نویسی را معرفی کرده

تعریف پروژه برنامه نویسی

پروژه های برنامه نویسی، برنامه‌های ساده یا پیچیده‌ای هستند که توسط توسعه‌دهندگان ساخته شده‌اند. پروژه های برنامه نویسی شما را به چالش می‌کشند تا زبان برنامه‌نویسی مناسب را برای یک مشکل خاص انتخاب کنید، معماری پروژه را ترسیم کنید و ویژگی‌های برنامه را پیاده سازی کنید. بسیاری از افراد، حرفه خود را به عنوان مهندس کامپیوتر با انتظارات غیرواقعی شروع می‌کنند. برای هر مهندس جوانی غیرعادی است که با فناوری‌های پیشرفته کار کند یا در پروژه‌های بسیار پیچیده شرکت کند اما اگر پایگاه دانش خود را گسترش ندهند و با فناوری‌های در حال تغییر آشنا نشوند، با خطر عقب افتادن از همتایان خود و محدود کردن گزینه‌های شغلی خود روبرو خواهند بود. یکی از بهترین راه‌ها برای متمایز کردن رزومه خود و افزایش جذابیت برای کارفرمایان بالقوه، انجام چندین پروژه برنامه نویسی در کنار هم است. این پروژه های جانبی برنامه نویسی به‌ویژه برای مهندسان نرم افزار و کارآموزان جوان ارزشمند هستند. در این مقاله به مزایای پروژه برنامه نویسی و نحوه برنامه‌ریزی و دیگر موارد مهم مربوط به پروژه های برنامه نویسی می‌پردازیم.

در این تصویر شخصی در مقابل کدهای کامپیوتری قرار دارد و این مفهوم برداشت می شود که او در حال انجام پروژه برنامه نویسی است

مزایای پروژه های برنامه نویسی

پروژه های برنامه نویسی نه‌تنها توانایی ایجاد چیزی از هیچ، را به شما می‌دهند، بلکه مزایای ناملموسی نیز ارائه می‌دهند. یکی از بزرگترین مزایای کار بر روی یک پروژه کدنویسیکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهاین مقاله عالی به بررسی این پرداخته که کد نویسی چیست و مفهوم کد نویسی را بررسی کرده، همچنین تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی و کاربرد های کدنویسی را بررسی کرده این است که می‌توانید به کارفرمایان آینده نشان دهید که چه کاری می‌توانید انجام دهید. از آن‌جایی که برنامه‌نویسی بسیار عملی است، نشان دادن دانش و توانایی‌های خود، به شما کمک می‌کند تا شغل برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است ایده‌آل خود را پیدا کنید. زمانی که شما از قبل دانش و مهارت‌های مورد نیاز خود را کسب کردید، آزمایش کردن آنها باعث ظهور چالش‌های جدیدی می‌شود که باید یاد بگیرید که روی آنها کار کنید، همچنین این فرصت را به شما می‌دهد که عملکردهای جدید را با هم امتحان کنید. کار با کد و برنامه‌هایی که می‌خواهید بسازید، انعطاف‌پذیری، توانایی‌ حل مسئله و مهارت‌های ارائه آنها را آموزش می‌دهد و همچنین این قبیل مهارت‌ها را بهبود می‌بخشد؛ علاوه‌ بر این اگر روی یک پروژه گروهی کار ‌کنید، می‌توانید کار تیمی را نیز به آن لیست اضافه کنید.

دوره برنامه نویسی پایتون

پایتون (Python) یا پایتان یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و سطح بالاست که بطور بسیار گسترده ای مورد استفاده برنامه نویسان و غیر برنامه نویسان قرار می‌گیرد. پایتون در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان تبدیل شده است.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

دستورات کنترلی
ذخیره‌سازی و داده ساختارها
ذخیره‌سازی و داده ساختارها
حلقه‌ها
توابع در پایتون
مدیریت خطاها در پایتون
کار با فایل‌ها
شی گرایی
برنامه نویسی موازی و تردها

نمونه فیلم‌هایی از جلسات برنامه نویسی پایتون

چرا باید پایتون را یاد بگیریم؟

چه چیز هایی را قرار است در این دوره یاد بگیریم؟ و مروری بر تاریخچه پایتون

نصب پایتون اجرا کردن اولین خط کد

آماده سازی ویرایشگر VS Code آشنایی با سینتکس پایتون

آماده سازی مینی کندا + توابع پرینت و ماژول math

معرفی عملگرها و چرایی نیاز به کنترل جریان در برنامه نویسی

مفهوم داده ساختارها در پایتون

آشنایی با دیکشنری ها

آشنایی با حلقه ها

معرفی کلی توابع با مثال های متنوع

خطاها چی هستند؟

نحوه کار کردن با فایل و خواندن آن در مودهای مختلف

تاریخچه برنامه‌‎ نویسی

مفهوم شی‌گرایی

معرفی فرآیند Process - تفاوت فرآیند و برنامه

مرور کلی مباحث و حل یک تمرین پیرامون اعداد اول

چرا باید پایتون را یاد بگیریم؟
چه چیز هایی را قرار است در این دوره یاد بگیریم؟ و مروری بر تاریخچه پایتون
نصب پایتون اجرا کردن اولین خط کد
آماده سازی ویرایشگر VS Code آشنایی با سینتکس پایتون
آماده سازی مینی کندا + توابع پرینت و ماژول math
معرفی عملگرها و چرایی نیاز به کنترل جریان در برنامه نویسی
مفهوم داده ساختارها در پایتون
آشنایی با دیکشنری ها
آشنایی با حلقه ها
معرفی کلی توابع با مثال های متنوع
خطاها چی هستند؟
نحوه کار کردن با فایل و خواندن آن در مودهای مختلف
تاریخچه برنامه‌‎ نویسی
مفهوم شی‌گرایی
معرفی فرآیند Process - تفاوت فرآیند و برنامه
مرور کلی مباحث و حل یک تمرین پیرامون اعداد اول

نحوه برنامه‌ریزی برای پروژه برنامه نویسی

خیلی بهتر است که یک پروژه برنامه نویسی را ابتدا برنامه‌ریزی کنید تا اینکه کورکورانه وارد آن شوید. برای برنامه‌ریزی یک پروژه برنامه نویسی، مراحل مختلفی وجود دارد که باید آنها را طی کنید؛ شما باید تصمیم بگیرید که چه چیزی بسازید، نتیجه نهایی را طراحی کنید، کد خود را برنامه‌ریزی کنید، چیزهای اضافی را که باید تنظیم کنید شناسایی کنید، و یک برنامه زمان‌بندی نیز تنظیم کنید. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، اما زیاد هم سخت نیست. مراحل ذکر شده در این صفحه را دنبال کنید؛ زیرا خواهید دید چرا برنامه‌ریزی پروژه شما از اهمیت زیادی برخوردار است.

تصمیم بگیرید که چه چیزی می‌خواهید بسازید

اگر از قبل می‌دانید چه چیزی قرار است ایجاد کنید، می‌توانید به مرحله بعدی بروید. در غیر این صورت، به این فکر کنید که آیا چیزی وجود دارد که واقعاً بتوانید از آن استفاده کنید؟! به عنوان مثال، اگر در حال یادگیری یک زبان خارجی هستید، چرا یک بازی برای آزمایش دایره لغات خود ایجاد نمی‌کنید؟ با چنین پروژه‌ای علاوه بر تقویت مهارت‌های کدنویسی خود، محصولی خواهید داشت که می‌توانید در زندگی روزمره خود از آن استفاده کنید. در ادامه ی مقاله به چند ایده ساده برای پروژه برنامه نویسی اشاره کرده‌ایم که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

بهترین محیط برای برنامه نویسی را انتخاب کنید

در این مرحله باید یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) انتخاب کنید. IDE، برنامه‌ای است که برای نوشتن کد خود از آن استفاده می‌کنید. بنابراین مطمئن شوید که برنامه‌ای را می‌خواهید استفاده کنید که کار کردن با آن را دوست دارید و می‌دانید چگونه باید از آن استفاده کنید.

طراحی را آغاز کنید

هنگامی که به یک ایده و یک محیط توسعه دست یافتید، از نظر فنی آماده‌ی شروع کدنویسی هستید. اگر در حال ساخت یک وب‌سایت یا برنامه هستید، منطقی است که ابتدا آن را طراحی کنید که شامل مواردی همچون ظاهر و قیافه، ویژگی‌هایی که باید داشته باشد و نحوه تعامل کاربر با آن می‌شود. اگر قصد دارید یک برنامه تحت عنوان "بازی ترجمه" را داشته باشید، باید نحوه عملکرد بازی را طراحی کنید. به‌عنوان مثال، ممکن است تصمیم بگیرید که یک کلمه خارجی روی صفحه ظاهر شود، کاربر آن را با استفاده از یک جعبه متن ترجمه کند و سپس بازی، ورود آنها را تأیید کند. اینکه آیا می‌خواهید ظاهر پروژه خود را قبل از ساخت یا بعد از آن طراحی کنید، به روش برنامه نویسیروش های برنامه نویسی چیست و چرا مهم است؟روش های برنامه نویسی چیست و چرا مهم است؟این مقاله عالی به بررسی انواع روش های برنامه نویسی، اهمیت و تفاوت هر یک روش های برنامه نویسی و اینکه امروزه از چه روش برنامه نویسی استفاده می‌شود پرداخته است شما مربوط می‌شود و عمدتا به این بستگی دارد که پروژه شما چقدر جدی است.

برنامه‌ریزی کدهای پروژه

هنگامی که ایده‌ای در مورد نتیجه نهایی پروژه خود داشتید، وقت آن است که کد خود را برنامه‌ریزی کنید که احتمالاً مهم‌ترین مرحله است. کد خود را با تقسیم کردن برنامه‌ی خود به برنامه‌های کوچک یا به‌طور خاص‌تر، به کمک توابع، برنامه‌ریزی کنید، به عنوان مثال، یک بازی ترجمه به توابع زیر نیاز دارد:

برنامه‌ریزی کد برنامه به‌این صورت، آن را بسیار واضح‌تر می‌کند در نتیجه، دقیقاً می‌دانید چه کدی را باید بنویسید.

موارد اضافی

این احتمال وجود دارد که در حین برنامه‌ریزی پروژه خود، با چیزهای اضافی روبرو شده باشید که باید تنظیم کنید. به‌عنوان مثال، اگر یک وبسایت ایجاد می‌کنید، باید نام دامنه و میزبانی وب را ثبت کنید. یا اگر در حال ساخت اپلیکیشن آیفون یا آیپد هستید، باید یک حساب توسعه‌دهنده ثبت کنید.

یک برنامه زمان‌بندی تنظیم کنید

اگر پروژه شما بلندپروازانه است، احتمالا تکمیل آن مدتی طول خواهد کشید، به همین دلیل، ممکن است ایده خوبی باشد که یک برنامه زمان‌بندی تنظیم کنید برای مثال، برنامه شما ممکن است این باشد که هر شب ساعت 9 شب روی پروژه برنامه نویسی خود، کار کنید. به مدت 30 دقیقه در چند روز اول ممکن است 30 دقیقه را صرف تحقیق کنید، سپس ممکن است به نوشتن کد، سپس اشکال زدایی (Debugging)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)این مقاله عالی مفاهیم دیباگ (debug)، دیباگینگ (Debugging) یا همان اشکال زدایی، دیباگر (Debugger) را معرفی و همچنین روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ را بررسی کرده و در نهایت اصلاح بپردازید.

دوره برنامه نویسی سی شارپ

C# یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا، ساده، پیشرفته، محبوب، پرکاربرد، بروز و زیبای دنیای کامپیوتر است. این زبان در ایران و سایر کشورهای جهان بازار کار قابل‌توجهی دارد و جزء 5 زبان برتر و پول‌ساز دنیا می‌باشد. در این دوره عالی شما بطور کامل و با زبانی ساده سی شارپ را یاد خواهید گرفت.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

برنامه‌نویسی گام‌به‌گام با زبان C#
استفاده از محیط برنامه‌نویسی Visual Studio .NET 2022
برنامه‌نویسی در محیط کنسول
برنامه‌نویسی در محیط گرافیکی
اصول برنامه‌نویسی به زبان C#
استفاده از کتابخانه .NET

نمونه فیلم‌هایی از جلسات برنامه نویسی سی شارپ

خوش‌ آمد گویی و آشنایی با C#

نصب Visual Studio .NET

آشنایی با Console Application

آشنایی با Windows Form Application

متغیرها - اعداد اعشاری و ممیز شناور

دستورهای while & do while

اصلاح خطا حین اجرا

انتقال پارامترها به توابع

مدیریت حافظه

اعداد تصادفی در .NET

خوش‌ آمد گویی و آشنایی با C#
نصب Visual Studio .NET
آشنایی با Console Application
آشنایی با Windows Form Application
متغیرها - اعداد اعشاری و ممیز شناور
دستورهای while & do while
اصلاح خطا حین اجرا
انتقال پارامترها به توابع
مدیریت حافظه
اعداد تصادفی در .NET

ویژگی های پروژه برنامه نویسی خوب

قابل حمل بودن

پروژه‌ای که می‌نویسیم باید توسط کامپیوترهای مختلف پشتیبانی شود. برنامه باید بر روی پلتفرم‌های مختلف کامپایل و روان اجرا شود. به‌دلیل توسعه سریع سخت افزارسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوترسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتردر این صفحه بررسی شده که سخت افزار چیست و سخت افزار کامپیوتر به زبان ساده معرفی شده است، همچنین به بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر پرداخته شده است و نرم‌افزار، تغییر پلتفرم این روزها یک پدیده رایج است، بنابراین، قابلیت حمل با نحوه انتقال یک برنامه نرم‌افزاری از یک محیط کامپیوتری به محیط دیگر بدون شکست اندازه‌گیری می‌شود. اگر برنامه به‌راحتی در سیستم‌های کامپیوتری مختلف به‌کار گرفته شود، قابل حمل‌تر است، پس از آن، اگر یک برنامه فقط برای یک پلتفرم خاص توسعه یابد، امید به زندگی آن به‌طور جدی به خطر می‌افتد.

قابلیت نگهداری

اگر خواندن و درک یک برنامه آسان باشد، نگهداری آن آسان‌تر خواهد بود همچنین باید از کارهای ناخواسته جلوگیری کرد تا هزینه نگهداری در آینده کم شود، باید دارای کیفیت باشد تا به‌راحتی نیازهای جدید را برآورده کند. یک نرم‌افزار قابل نگهداری به ما این امکان را می‌دهد تا اشکالات را به‌سرعت و به‌راحتی برطرف کنیم، قابلیت استفاده و عملکرد را بهبود بخشیم، ویژگی‌های جدید اضافه کنیم و تغییراتی را برای پشتیبانی از چندین پلتفرم و غیره ایجاد کنیم.

قابل اعتماد بودن

نیازهای واقعی کاربر هر چند وقت یکبار تغییر می‌کند، بنابراین گفته می‌شود که اگر برنامه در هر نسخه به‌راحتی کار کند و در صورتی که عملکرد یکسانی در همه شرایط ساده تا پیچیده داشته باشد، قابل اعتماد است.

مستقل از ماشین

برنامه باید مستقل از ماشین باشد، برنامه نوشته شده بر روی یک سیستم باید قادر به اجرا بر روی انواع مختلف کامپیوتر بدون هیچ تغییری باشد، این سیستم خاص نیست و انعطاف‌پذیری بیشتری را فراهم می‌کند.

مقرون به صرفه بودن

مقرون به صرفه بودن کلید سنجش کیفیت برنامه است. هزینه باید در طول عمر برنامه اندازه‌گیری شود و باید شامل هزینه و هزینه انسانی تولید این برنامه‌ها باشد.

قابل انعطاف

برنامه باید به گونه‌ای نوشته شود که به فرد اجازه دهد بدون تغییر ماژول موجود، ویژگی‌های جدیدی را اضافه کند. اکثر پروژه های برنامه نویسی برای یک دوره خاص توسعه می‌یابند و هر از گاهی نیاز به اصلاح دارند. بنابراین پروژه باید همیشه آمادگی پاسخگویی به نیازهای جدید را داشته باشد.

ایده هایی برای پروژه برنامه نویسی برای مبتدیان

بهترین راه برای شروع یادگیری برنامه نویسی این است که به سادگی شروع به کدنویسی کنید! اگر برای شروع، یک پروژه پیچیده را امتحان کنید، ممکن است به دلیل ناامیدی یا مشکل آن را رها کنید اما مهم‌ترین نکته این است که به راه خود ادامه دهید. در ادامه با چند ایده برای شروع برنامه نویسی آشنا می‌شویم که می‌تواند برای شما راه‌گشا باشد:

ماشین حساب ساده

تصویر ماشین حساب ساده که می تواند ایده پروژه برنامه نویسی باشد

ساخت ماشین حساب، یک ایده برنامه نویسی عالی برای اولین پروژه کدنویسی شماست که شامل ساخت نمایشگری با ارقام 1 تا 9، عملگرهای ریاضی و دکمه‌ای است که نتیجه را روی صفحه، نمایش می‌دهد. انجام محاسبات واقعی در باطن برنامه، در اکثر زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده بسیار آسان است. شما یاد خواهید گرفت که چگونه ورودی کاربران، هم‌عملوندها و هم‌عملیات را بپذیرید و نتیجه محاسبه را نمایش دهید. علاوه بر این اگر علاقه‌مند به توسعه Front-End هستید، می‌توانید رابط کاربریرابط کاربری یا ui چیست؟ – تفاوت ui و ux + مراحل طراحی uiرابط کاربری یا ui چیست؟ – تفاوت ui و ux + مراحل طراحی uiاین مقاله عالی بررسی کرده که رابط کاربری ui چیست، همچنین تفاوت های UI و UX و مراحل طراحی UI و همچنین اصول طراحی رابط کاربری و سبک های طراحی UI را بررسی کرده را بسیار ساده یا پیچیده‌تر طراحی کنید.

وب سایت تک صفحه‌ای

تصویر کامپیوتری که شخصی بر روی آن نشسته و در حال انجام پروژه برنامه نویسی می باشد

ساخت یک وب سایت تک صفحه‌ای، راه خوبی برای شروع کار خود به‌عنوان یک توسعه‌دهنده وب است. برای شروع، باید یک Wireframe برای سایت بسازید. شما باید هر بخش، موقعیت آن در صفحه و سبک‌هایی را که استفاده می‌کنید، تصور کنید. وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید از آنها برای اولین پروژه برنامه نویسی خود الهام بگیرید. توسعه‌دهندگان پیشرفته‌تر می‌توانند روی چیزهایی مانند انیمیشن‌ها و ذخیره ورودی کاربر کار کنند.

تقویم

تصویر شخصی که مقابل تقویمی ایستاده و قصد استفاده از آن را دارد

ساختن یک برنامه تقویم، راهی سرگرم‌کننده برای استفاده از برخی از کتابخانه‌های داخلی است که در زبان‌های برنامه‌نویسی مورد استفاده شما در دسترس هستند، برای مثال زبان برنامه نویسی پایتونزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته دارای یک ماژول تقویم است که می‌توانید از آن برای منبع داده‌ها در تقویم میلادی استفاده کنید. چند راه وجود دارد که می‌توانید روی این ایده پروژه برنامه نویسی کار کنید. اگر همه چیز را ساده نگه دارید، می‌توانید تقویمی بسازید که تاریخ‌ها و روزهای ماه جاری را نمایش دهد. برای پویایی بیشتر برنامه، می‌توانید از کاربران بخواهید ماه و سال خاصی را وارد کرده و سپس تقویم آن ماه را نمایش دهند.

اپلیکیشن آب و هوا

تصویر اپلیکیشن آب و هوا است که آب و هوای منطقه ای را نمایش می دهد

ساختن اپلیکیشن آب و هوا می‌تواند روشی سرگرم‌کننده برای یادگیری نحوه برنامه‌ریزی برنامه‌هایی باشد که از داده‌های منبع ثالث استفاده می‌کنند. داده‌های برنامه آب ‌و هوای شما می‌تواند از یک APIAPI چیست؟ همه چیز درباره api یا رابط برنامه نویسی کاربردیAPI چیست؟ همه چیز درباره api یا رابط برنامه نویسی کاربردیاین مقاله عالی بررسی کرده که API چیست و چه کاربردی دارد و چگونه می توان از api ها در برنامه های خود استفاده نمود. همچنین استاندارد api و کاربرد api بررسی شده، مانند آنچه OpenWeatherMapارائه می‌دهد، به‌دست آید. هنگامی که نحوه استفاده از API را فهمیدید، تمام داده های مورد نیاز در دسترس خواهند بود. شما می‌توانید با نحوه نمایش اطلاعات بازی کنید، همچنین می‌توانید یک طراحی بسیار ابتدایی انجام دهید، فقط اعداد را برای یک روز خاص نمایش دهید یا می‌توانید ویژگی‌های دیگری مانند مواردی که در برنامه آب ‌و هوا که احتمالاً استفاده می‌کنید، مانند گرافیک برای نمایش انواع مختلف آب ‌و هوا و تشخیص خودکار مکان، را به پروژه اضافه کنید.

جستجوگر متن تکراری

تصویر عینکی است که بر روی شیشه آن نوشته شده text analysis که مفهوم مشاهده و تحلیل متن را می رساند

جستجوگر متن تکراری راه خوبی برای یادگیری نحوه تجزیه متن است که مهارت مهمی به عنوان یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار به‌شمار می‌رود. هدف این است که کاربر یک رشته متن را وارد کند، جستجوگر متن آن را تجزیه کند سپس ورودی‌های تکراری را حذف کند.

نمونه فیلم‌های دوره‌های مهارتی

بهترین وب سایت های رایگان برای تمرین پروژه های برنامه نویسی

در ادامه با 5 تا از بهترین وب سایت هایی که می‌توانید از پروژه های رایگان آنها استفاده کنید تا به تسلط بیشتری برسید، آشنا می‌شوید:

  1. Exorcism: کارهایی که نیاز به حل مشارکتی مشکل دارند، را بررسی کنید.
  2. Codewars: مهارت‌های خود را با حل تمرین های کوچک برنامه نویسی (kata) آزمایش کنید.
  3. GitHub: کدگذاری مشترک و متن بازاوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ این صفحه عالی به بررسی این موارد و همچنین تاریخچه نرم افزار متن باز و نحوه به کارگیری متن باز در توسعه نرم افزار پرداخته است 
  4. DevProjects: در این سایت می‌توانید پروژه هایی را با بیش از 10 زبان برنامه نویسی جدیدبررسی زبان های برنامه نویسی جدید و کاربرد آنهابررسی زبان های برنامه نویسی جدید و کاربرد آنهااین مقاله عالی به بررسی زبان های برنامه نویسی جدید و کاربرد آنها پرداخته و بررسی کرده که زبان های برنامه نویسی جدید بهترند یا قدیمی و کدام زبان جدید بهتر است پیدا کنید و روی آنها کار کنید.
  5. SourceForge: کاوش و مشارکت در هزاران پروژه منبع باز

نحوه تبلیغ و معرفی پروژه های خود

وب سایت شخصی

اگر یک وب سایت شخصی داشته باشید، می‌توانید در یک صفحه جداگانه تمام پروژه‌هایی را که ساخته‌اید جمع آوری کنید و به عنوان رزومه ارائه دهید.

لینکدین (LinkedIn)

لینکدین یک پلتفرم عالی برای تبلیغ جدیدترین پروژه های شما است. می‌توانید از بخش ویژه در نمایه لینکدین خود برای نشان دادن پروژه های برنامه نویسی که ساخته‌اید استفاده کنید.

گیت هاب (GitHub)

گیت هاب می‌تواند کد پروژه‌هایی که شما ساخته‌اید را میزبانی کند. قرار دادن پروژه ها در گیت هاب، استخدام‌کنندگان را تحت تأثیر قرار خواهد داد؛ زیرا می‌توانند کدی را که شما نوشته‌اید مشاهده کنند. شما می‌توانید یک فایل README را در هر مخزن Github قرار دهید تا در مورد نحوه طراحی و ساخت پروژه صحبت کنید. این شبکه اجتماعی به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا با سایر برنامه نویسان در سراسر جهان همکاری و تعامل داشته باشند.

دوره‌های مهارتی رشته کامپیوتر

جمع‌بندی

برای تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس عالی یک سفر مادام‌العمر را پیش‌رو دارید. رسیدن به اولین کار، فقط اولین قدم است. برای اینکه بیشترین بهره را از مدارک و توانایی خود ببرید، ضروری است که به طور مداوم مهارت‌های فنی حیاتی مورد نیاز برای موفقیت در این فضای بسیار رقابتی را تقویت کنید. پروژه های برنامه نویسی سرگرم کننده زیادی وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. این پروژه های برنامه نویسی می‌توانند دانش و مهارت‌های شما را به سطح بالاتری برسانند. مهم‌ترین ویژگی چنین پروژه‌هایی، دو عنصر اکتشاف و یادگیری است. در این مقاله ابعاد گوناگون یک پروژه برنامه نویسی را بررسی کردیم. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

پروژه های برنامه نویسی چه مزایایی دارند؟

انجام پروژه های برنامه نویسی باعث می‌شود تفکر منطقی و مهارت‌های حل مسئله و تجزیه و تحلیل مانند پیدا کردن خطاها و … در فرد برنامه‌نویس تقویت شود. علاوه بر این به دلیل اینکه پروژه‌های نرم‌افزاری و کاربردی اغلب به صورت مشارکتی و بین‌رشته‌ای هستند مهارت‌های کار تیمی و مهارت‌های بین فردی را نیز تقویت می‌کنند.

هدف از پروژه برنامه نویسی چیست؟

پروژه کدنویسی یک سرمایه گذاری متمرکز است که در آن یک کدنویس (یا گروهی از کدنویسان) مهارت های برنامه نویسی خود را در یک پروژه خاص به کار می‌برند. این کار می‌تواند از چند هفته تا یک سال کامل طول بکشد. در نهایت هدف یک پروژه کدنویسی تقویت مهارت‌های شماست.

به چه روش‌هایی می‌توان پروژه های برنامه نویسی خود را تبلیغ کرد؟

روش‌های مختلفی برای تبلیغ و اراِئه پروژه های برنامه نویسی و نمونه کارهای شما تحت عنوان رزومه وجود دارد که عبارتند از: گیت هاب (GitHub)، لینکدین و وبسایت شخصی.

از کجا می توان ایده های پروژه کدنویسی بیشتری دریافت کرد؟

Rosetta Code: یک وب‌سایت است که نشان می‌دهد چگونه می‌توان یک مشکل مشابه را در زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف حل کرد، همچنین دارای صفحه‌ای با مجموعه عظیمی از ایده های برنامه نویسی است که برای مبتدیان عالی هستند.
Dearm In Code: یک انجمن با لیستی از پروژه های کدنویسی مبتدی است. ایده های پروژه کدنویسی بر اساس ماهیت مشکلی که شما حل می‌کنید، مانند شبکه، فایل‌ها و پایگاه‌های داده دسته‌بندی می‌شوند.
Code Abbey: در حال حاضر لیستی از 240 پروژه کدنویسی دارد که می‌توانید روی آنها کار کنید.

چگونه باید در مورد پروژه کدنویسی خود بازخورد جمع‌آوری کنید؟

پروژه‌های خود را به افراد با تجربه‌تر، مانند یک مربی که فردی باتجربه در صنعت نرم‌افزار است، نشان دهید. مربیان با پیشنهاد راه‌های جدید برای فکر کردن در مورد مشکلات به برنامه‌نویسان مبتدی کمک زیادی می‌کنند. از طرف دیگر، می‌توانید کد خود را به استاد یا همکارانی که با آنها یاد می‌گیرید نشان دهید.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200