گرایش هوش مصنوعی

گرایش های ارشد کامپیوتر

1 1 1 1 1 4.49 امتیاز (39 رای)

 

معرفی گرایش ارشد هوش مصنوعی

 

معرفی گرایش ارشد هوش مصنوعی

کارشناسی ارشد هوش مصنوعی دوره ای مشتمل بر دروس نظری و عملی و تحقیقاتی در زمینه هوشمند‌ سازی کامپیوترها و سیستم های مبتنی بر کامپیوتر می‌باشد. تحقق این هدف با الهام از ویژگی‌های موجودات زنده و بالاخص انسان پیگیری می‌شود. لذا ایجاد قابلیت های تحلیل اطلاعات، استدلال، یادگیری و رفتار هوشمندانه، حس بینایی، درک و تولید زبان و گفتار در کامپیوترها از اهداف این رشته می‌باشد. در دوره ارشد هوش مصنوعی دانشجویان با مطالبی چون شبکه‌های عصبی، هوش مصنوعی پیشرفته، تئوری فازی و... آشنا می شوند.

شاید تا چند سال پیش تر هوش مصنوعی یک پدیده ناملموس برای مردم می بود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی روزانه با 10ها محصول کاربردی هوش مصنوعی سر و کار داشته باشند نتیجه فعالیت دانشجویان رشته هوش مصنوعی می باشد.

گرایش ارشد هوش مصنوعی

 

 

 

هدف از دوره کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی

هدف از گرایش هوش مصنوعی در ارشد بالا بردن قابلیت دانشجویان در زمینه‌های ارائه مناسب اطلاعات، استدلال اتوماتیک، دسته بندی و تصمیم گیری ماشینی، روش‌های یادگیری برای ماشین‌ها، ارائه غیر دقیق اطلاعات و کار با آنها، شبیه سازی پردازش‌های مطرح در موجودات زنده، هوشمند کردن ربات‌ها، پردازش و تحلیل کامپیوتری تصاویر، پردازش و درک زبان و پردازش و شناسائی گفتار می‌باشد.

فارغ التحصیلان دوره ارشد هوش مصنوعی مهارت هایی را به شرح زیر کسب می نمایند:

 • پیاده سازی اتوماسیون پیشرفته در صنعت، مانند طراحی سیستم‌های رباتیک هوشمند و کنترل کیفیت اتوماتیک
 • طراحی سیســـتم های پیشرفته نظامی شامل انواع سلاح‌هــای هوشمند
 • طراحی سیسـتم‌های امنیتی مانند مسائل تأیید هویت و تشخیص اتوماتیک
 • طراحی سیستم های خبره برای انواع کاربردها
 • کار در زمینه زبان شناســـی محاسباتی مانند ایجاد مترجم‌هـای کامپیــوتری
 • طراحی نرم افزار های هوشمند کامپیوتری مانند انواع بازی ها
 • تحلیل کامپیوتری تصاویر برای کاربردهای مختلف
 • هدایت پروژه های تحقیقاتی در زمینه‌هــای فوق در مراکز تحقیقاتی کشــور

بازار کار رشته ارشد هوش مصنوعی

 • طراحی و ساخت ربات های پیشرفته
 • بهینه سازی مراحل تولید در کارخانه ها
 • تولید سخت افزارهای شناسایی وتشخیص امنیتی
 • طراحی سیستم های تحت شبکه برای خانه های هوشمند
 • طراحی و تولید سامانه های خودکار
 • بعنوان پژوهشگر در مراکز علمی و پروژه‌های ملی
 • تدریس در مراکز آموزش عالی

واحد های گرایش ارشد هوش مصنوعی

دانشجو در رشته ارشد هوش مصنوعی باید 32 واحد بگذراند که واحدها به طریق زیر است: 24 واحد درسی 2 واحد سمینار 6 واحد پایان نامه. دانشجویان ارشد هوش مصنوعی باید 24 واحد درسی را از جدول درس های گروه 1 ، 2 و 3 انتخاب کنند (این جداول در فایل پی دی اف پیوست شده در اختیارتان قرار گذاشته شده). توجه: درس‌های موجود در جداول درسی گروه 1، 2 و 3 می‌توانند با توجه به نظر استادان صاحب نظر در هر دانشگاه تا مقدار معینی که به دانشگاه مربوطه اجازه داده می‌شود تغییر کنند.
اخذ واحد درسی برای دوره کارشناسی ارشد هوش مصنوعی علاوه بر الزام مطابقت با جداول دروس ارائه شده، باید مطابق بند‌های زیر نیز باشد:
1) در دوره کارشناسی ارشد هوش مصنوعی در صورت تایید استاد راهنما و دانشکده، دانشجو می‌تواند حداکثر یک درس خود را از سایر گرایشهای مهندسی کامپیوتر یا سایر رشته ها اخذ نماید.
2) در دوره های کارشناسی ارشد آموزش محور هوش مصنوعی، دانشجو موظف است درس سمینار را بگذراند و معادل تعداد واحد پایان نامه (6 واحد)، درس از گرایش مربوط به خود اخذ نماید.
3) با توجه به تحولات سریع علم و فناوری در رشته کامپیوتر درس هایی تحت عنوان مباحث ویژه در گرایش های مختلف کارشناسی ارشد کامپیوتر تعیین شده است که سرفصل‌های ویژه و جدید با تصویب محتوی در دانشکده مهندسی کامپیوتر، تحت این عنوان پیش بینی شده، به صورت موقت قابل ارائه است که بتواند با تحولات علمی همگام گردد.

 

دروس ارشد هوش مصنوعی

برای مشاهده توضیحات تکمیلی در مورد گرايش هوش مصنوعی در ارشد، پی دی اف زیر را که شامل موارد زیر است، دانلود کنید :

 • تعداد واحدهايي که بايد در ارشـد هوش مصنوعی برداريد
 • تعداد واحدهاي اجباري گرایش هوش مصنوعی در ارشــد
 • تعداد واحدهاي اختياري گرایش هوش مصنوعی در ارشـد
 • معرفي دروس اجباري و اختياري در ارشد هوش مصنوعی

 

〈〈 دانلود فایل جزئیات واحدهای گرایش ارشد هوش مصنوعی 〉〉

 

 

 

 

 

 

 

بازار کار رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور به چه شکل است؟

در حال حاضر بازار کار رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور فوق العاده است و از سایر گرایش های دیگر رشته کامپیوتر بسیار بهتر است، با توجه به شاخه های زیاد رشته هوش مصنوعی که در سال های اخیر شاهد پیدایش آن هستیم می‌توان گفت که آینده دنیا در دستان هوش مصنوعی خواهد بود

بهترین دانشگاه هوش مصنوعی در ایران چه دانشگاهی است؟

بی شک دو دانشگاه تهران و صنعتی شریف در کشور از سایر دانشگاه ها بهتر هستند ولی نمی‌توان گفت که یکی بر دیگری ارجحیت دارد، در بعضی از فیلدها دانشگاه تهران بهتر از شریف است و در بعضی از فیلدها دانشگاه شریف بهتر از دانشگاه تهران است. بعنوان مثال یادگیری ماشین و علوم شناختی دانشگاه تهران قوی تر از شریف و پردازش سیگنال در شریف قوی تر از دانشگاه تهران است

دروس مهم گرایش هوش در کنکور ارشد چیست؟

بی شک دروس مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده، هوش مصنوعی و سیستم عامل و شبکه های کامپیوتری مهم ترین دروس کنکور ارشد کامپیوتر است

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                 88674964 -021

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

گرایش های مهندسی کامپیوتر

مشاوره کنکور ارشــد کامپیـــوتر

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

سوالات کنکـــور ارشــد نرم افزار

رشته آی تی

معماری کامپیوتر

 

 

 1. سارا

با سلام خدمت استاد رضوی محترم

تمام توضیحات مفید شما رو در مورد نحوه برنامه ریزی و دروس و منبع مطالعه کردم. واقعا جای تشکر داره که اینقدر با دلسوزی و جزییات راهنمایی فرمودین.
من سال 92 با معدل 16.70 فارغ التحصیل شدم و الان قصد شرکت در کنکور سال...

با سلام خدمت استاد رضوی محترم

تمام توضیحات مفید شما رو در مورد نحوه برنامه ریزی و دروس و منبع مطالعه کردم. واقعا جای تشکر داره که اینقدر با دلسوزی و جزییات راهنمایی فرمودین.
من سال 92 با معدل 16.70 فارغ التحصیل شدم و الان قصد شرکت در کنکور سال 1400 در رشته هوش مصنوعی رو دارم. با این اختلافی که بین سال های تحصیلم افتاده، اگر از الان شروع کنم شما فکر می کنید بتونم روزانه دانشگاه های تهران قبول بشم؟ زبانم هم خوبه و روزی 6 ساعت فرصت مطالعه دارم. اگر برای درس طراحی الگوریتم و ساختمان داده از کتابهای پوران پژوهش استفاده کنم، مشکلی پیش میاد؟
بعلاوه، بفرمایید چه زبان برنامه نویسی ای برای این رشته مناسب هست که تا سال آینده اون رو یاد بگیریم تا در دانشگاه بتونیم بیشتر موفق باشیم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 1 هفته قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi
 1. رامین رضوی razavi    سارا

سلام
وقت بخیر

اگر از الان تا کنکور ارشد کامپیوتر 1400 بطور پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید حتما می‌تونید رتبه عالی در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 کسب کنید و در بهترین دانشگاه های تهران هم قبول بشید. نکته اول اینکه زبان انگلیسی با توجه به ضرایب دروس...

سلام
وقت بخیر

اگر از الان تا کنکور ارشد کامپیوتر 1400 بطور پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید حتما می‌تونید رتبه عالی در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 کسب کنید و در بهترین دانشگاه های تهران هم قبول بشید. نکته اول اینکه زبان انگلیسی با توجه به ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر که سازمان سنجش اعلام کرده است ارزش خواندن ندارند مگر آنکه در آینده سازمان سنجش در ضرایب دروس تغییراتی را ایجاد کند و مثلا ضرایب زبان و ریاضیات کنکور ارشد کامپیوتر را بالاتر ببرد. نکته دوم اینکه با توجه به فاصله ای که شما از دروس داشته اید بهتر هست که در دروس اساسی رشته کامپیوتر که شامل دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم هم هست فیلم درس و نکته و تست تهیه کنید. نکته سوم اینکه به هیچ عنوان در دوران مطالعه برای کنکور روی کاری جز کنکورتان متمرکز نشید و نه زبان بخوانید و نه کد نویسی کار کنید و نه کار دیگری، بعد از کنکور ارشد کامپیوتر 1400، 5 ماه فرصت دارید که هر کاری می خواهید انجام دهید، در اون تایم توصیه می‌کنم که یک زبان برنامه نویسی مثل پایتون را حرفه ای کار کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. M.K.R

سلام
خسته نباشید
با مدرک کارشناسی چه رشته هایی میشه برای ارشد هوش مصنوعی خوند در ایران؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    M.K.R

سلام
وقت بخیر

متوجه سوال تون نمی‌شم. در درجه اول باید خدمت تون بگم که هوش مصنوعی رشته نیست و گرایش هست، در واقع شما باید در کنکور ارشد رشته مهندسی کامپیوتر شرکت کنید و بعد در زمان انتخاب رشته یکی از گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر را که هوش...

سلام
وقت بخیر

متوجه سوال تون نمی‌شم. در درجه اول باید خدمت تون بگم که هوش مصنوعی رشته نیست و گرایش هست، در واقع شما باید در کنکور ارشد رشته مهندسی کامپیوتر شرکت کنید و بعد در زمان انتخاب رشته یکی از گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر را که هوش مصنوعی هم یکی از آنهاست برای ارشد انتخاب کنید. گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر در ارشد نرم افزار، معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی، رایانش امن، شبکه های کامپیوتر، الگوریتم و محاسبات و بیو انفورماتیک هستند. اگر شما منظورتون این هست که بعد از قبولی در گرایش هوش مصنوعی در کنکور ارشد کامپیوتر در دانشگاه چه فیلدهایی می‌توان کار کرد، باید مقاله معرفی رشته هوش مصنوعی را مطالعه کنید. امیدوارم پاسخ سوالاتان را گرفته باشید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. محمدحسین

سلام خسته نباشید
ما دو نفریم یکیمون برق قدرت خونده نفر دومم مهندسی پزشکی میخوایم برا ارشد اپلای کنیم فرانسه سوال اینجاست میتونیم برا هوش مصنوعی اقدام بکنیم؟
سپاس ?

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محمدحسین

سلام
وقت بخیر

بطور کلی اپلای کردن برای ارشد رشته کامپیوتر کاری بسیار سخت هست و از عهده هر دانشجویی بر نمی‌آیند و تقریبا لیسانس در دانشگاه تاپی درس خوانده باشید و همین طور نمره زبان بالایی کسب کنید در آزمون تافل یا آیلس و همین طور معدل لیسانس خوب...

سلام
وقت بخیر

بطور کلی اپلای کردن برای ارشد رشته کامپیوتر کاری بسیار سخت هست و از عهده هر دانشجویی بر نمی‌آیند و تقریبا لیسانس در دانشگاه تاپی درس خوانده باشید و همین طور نمره زبان بالایی کسب کنید در آزمون تافل یا آیلس و همین طور معدل لیسانس خوب و رزومه خوبی داشته باشید، توصیه میکنم که فیلم نحوه اپلای و آینده شغلی رشته کامپیوتر را حتما مشاهده کنید.
همچنین با توجه به اینکه رشته های شما چیز دیگری هست برای اپلای در گرایش هوش مصنوعی باید حتما رزومه ای مرتبط با رشته هوش مصنوعی داشته باشید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. saba

با عرض سلام
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته ی چندرسانه ای (مالتی مدیا) هستم
دیپلم ریاضی دارم ولی این رشته تو دانشگاه هنر اسلامی تبریز ارائه میشه
می خواستم ببینم آیا امکان اینکه بتونم برای کارشناسی ارشد تغییر رشته بدم وجود داره یا نه؟
می تونم تو...

با عرض سلام
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته ی چندرسانه ای (مالتی مدیا) هستم
دیپلم ریاضی دارم ولی این رشته تو دانشگاه هنر اسلامی تبریز ارائه میشه
می خواستم ببینم آیا امکان اینکه بتونم برای کارشناسی ارشد تغییر رشته بدم وجود داره یا نه؟
می تونم تو کنکور این رشته شرکت کنم یا نه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    saba

سلام
وقت بخیر

بله شما می‌توانید برای کنکور ارشد در ارشد مهندسی کامپیوتر ثبت نام کنید و مقطع ارشد را مهندسی کامپیوتر بخوانید
توصیه میکنم اگر میخواهید مسیر را درست طی کنید به علت اینکه رشته شما چیز دیگری بوده است سعی کنید یک جلسه مشاوره تک جلسه ای...

سلام
وقت بخیر

بله شما می‌توانید برای کنکور ارشد در ارشد مهندسی کامپیوتر ثبت نام کنید و مقطع ارشد را مهندسی کامپیوتر بخوانید
توصیه میکنم اگر میخواهید مسیر را درست طی کنید به علت اینکه رشته شما چیز دیگری بوده است سعی کنید یک جلسه مشاوره تک جلسه ای برای کنکور ارشد کامپیوتر رزرو کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. محسن افخمی

سلام خسته نباشین من از افراد زیادی شنیدم که گرایش هوش مصنوعی بسیار سخت و پیچیده هست و یکمی دلزده و مردد شدم آیا واقعا همینطوره؟ با این نظراتی که دیدم فعلا گرایش نرم افزارو اولویت انتخاب کردم لطفا راهنماییم کنین

  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

تمامی گرایش های ارشد کامپیوتر سختی خودشون و دارد و ما گرایش آسونی نداریم، در ضمن اگر میخواهید به چیز متفاوتی برسید باید بهاش و پرداخت کنید، با تلاش و پشتکار به هیچ مشکلی بر نمیخورید و هر چیزی که در نگاه اول سخت به نظر میرسد با کمی...

سلام
وقت بخیر

تمامی گرایش های ارشد کامپیوتر سختی خودشون و دارد و ما گرایش آسونی نداریم، در ضمن اگر میخواهید به چیز متفاوتی برسید باید بهاش و پرداخت کنید، با تلاش و پشتکار به هیچ مشکلی بر نمیخورید و هر چیزی که در نگاه اول سخت به نظر میرسد با کمی کار کردن روی اون کم کم برای شما آسون خواهد شد.
به نظر من گرایش هوش مصنوعی گرایش عالی هست و آینده بسیار روشنی دارد و برای اپلای هم بسیار خوب هست و بنابراین انتخاب بسیار مناسبی هست. نباید به خاطر اینکه شاید یک گرایش کمی سخت تر باشه از گرایش های دیگه سمت اون گرایش نرید. در ضمن در اول هم گفتم هر گرایشی سختی های خودش را دارد

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Ali

سلام
من از دوره ارشد خیلی میترسم و علتش وجود 6 واحد پایان نامه هست ، مثلا اگر این گرایش رو قبول بشیم ، از ما چه انتظاری دارن ؟ توقع دارن براشون ربات طراحی کنیم ؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Ali

سلام
وقت بخیر

خیر، در رشته هوش مصنوعی فیلدهای بسیار زیادی وجود دارد و فیلد رباتیک یکی از فیلدهای آن است. دوره ارشد کامپیوتر و دوره دکتری کامپیوتر دوره ای است پژوهش محور و دانشجویان باید یکی از فیلدهایی که در گرایش شان وجود دارد را انتخاب کنند و...

سلام
وقت بخیر

خیر، در رشته هوش مصنوعی فیلدهای بسیار زیادی وجود دارد و فیلد رباتیک یکی از فیلدهای آن است. دوره ارشد کامپیوتر و دوره دکتری کامپیوتر دوره ای است پژوهش محور و دانشجویان باید یکی از فیلدهایی که در گرایش شان وجود دارد را انتخاب کنند و در آن گرایش شروع کنند به تحقیق و ریسرچ و سعی کنند در آن فیلدی که کار می‌کنند مقاله بدهند. به دانشجویان ارشد نسبت به دانشجویان دکتری خیلی سخت نمی‌گیرند. برای اینکه متوجه بشوید در گرایش هوش مصنوعی چه فیلدهایی وجود دارد می‌توانید مقاله رشته هوش مصنوعی را مطالعه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. لو

سلام مرسی از سایتتون. من دانشجوی ترم 7 کارشناسی ککامپیوتر هستم. دانشگاه غیر انتفاعی. هیچ تجربه ای تو زمینه کد یا هوش مصنوعی ندارم به دلیل یه سری مسایل نشد شروع کنم. میخواستم بپرسم اگه من بخوام ارشد هوش مصنوعی بخونم آیا اصلا میشه و اینکه چه چیز...

سلام مرسی از سایتتون. من دانشجوی ترم 7 کارشناسی ککامپیوتر هستم. دانشگاه غیر انتفاعی. هیچ تجربه ای تو زمینه کد یا هوش مصنوعی ندارم به دلیل یه سری مسایل نشد شروع کنم. میخواستم بپرسم اگه من بخوام ارشد هوش مصنوعی بخونم آیا اصلا میشه و اینکه چه چیز هایی رو باید پیش زمیننه قرار بدم. اگه میشه کمکم کنید چون واقعا تصمیم دارم که تو این رشته تحصیل کنم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    لو

سلام
وقت بخیر

بله می‌تونید. فعلا نباید به این فکر کنید که چه پیش زمینه ای لازم دارید، فعلا فقط باید روی کنکور ارشد هوش مصنوعی تمرکز کنید، یعنی قدم اول تون و باید بذارید روی اینکه یک دانشگاه تاپ قبول بشید. حال بعد از اینکه کنکور ارشد کامپیوتر را...

سلام
وقت بخیر

بله می‌تونید. فعلا نباید به این فکر کنید که چه پیش زمینه ای لازم دارید، فعلا فقط باید روی کنکور ارشد هوش مصنوعی تمرکز کنید، یعنی قدم اول تون و باید بذارید روی اینکه یک دانشگاه تاپ قبول بشید. حال بعد از اینکه کنکور ارشد کامپیوتر را دادید تا مهر 5 ماه فرصت دارید و در اون 5 ماه می‌توانید خودتون و برای دانشگاه آماده کنید و مثلا پایتون و مطلب یاد بگیرید و زبان تون تقویت کنید
از الان سعی کنید دروس مهم کنکور ارشد گرایش هوش مصنوعی و شروع کنید به مطالعه حرفه ای و عمقی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. fariborz

سلام استاد رضوی، خسته نباشید

من دانشجوی ترم آخر برق هستم، قصد دارم در کنکور ارشد امسال کامپیوتر (برای گرایش هوش) شرکت کنم (و هدفم فقط دانشگاه دولتی خوب هست)
دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب با معدل 16.3 در حال حاضر هستم

طی دو ماه قبل، درس...

سلام استاد رضوی، خسته نباشید

من دانشجوی ترم آخر برق هستم، قصد دارم در کنکور ارشد امسال کامپیوتر (برای گرایش هوش) شرکت کنم (و هدفم فقط دانشگاه دولتی خوب هست)
دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب با معدل 16.3 در حال حاضر هستم

طی دو ماه قبل، درس مدار منطقی رو تموم کردم (به همراه تست هاش) ، ویدیو معماری کامپیوتر شما هم تا ویدیو 8 ام دیدم و مرور کردم
دروس هوش مصنوعی، ساختمان داده هم تابستان در حد چندین فصل اش رو مطالعه کردم و تست هاشم زدم
طی دو ماه اخیر به دلیل درگیری سر پروژه و دروس تخصصی ترم آخر، فرصت زیادی برای مطالعه نداشتم و امتحانات پایان ترم هم بزودی آغار میشه
اگه امکانش هست ممنون میشم راهنماییم کنید چه دروسی رو طی مدت زمان باقی مانده مطالعه بکنم تا بتونم نتیجه بهتری بگیرم

پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    fariborz

سلام
وقت بخیر

اینکه فرمودید تست های مدار منطقی و زدید از روی کتاب های تست زدید و یا فیلم های نکته و تست مدار منطقی را دیدید؟
شما خیلی اطلاعات کلی در اختیار من قرار داده اید. شما نگفتید که دروس هوش مصنوعی و ساختمان داده را از روی چه مطالعه کردید...

سلام
وقت بخیر

اینکه فرمودید تست های مدار منطقی و زدید از روی کتاب های تست زدید و یا فیلم های نکته و تست مدار منطقی را دیدید؟
شما خیلی اطلاعات کلی در اختیار من قرار داده اید. شما نگفتید که دروس هوش مصنوعی و ساختمان داده را از روی چه مطالعه کردید و همین طور دقیق نگفتید تا کجا؟
همین طور نگفتید که آیا فیلم های پکیج 5 درس و 5 نکته و تست کنکور ارشد کامپیوتر را دارید یا خیر؟
همین طور نگفته این که روزی چند ساعت می‌توانید برای کنکور مطالعه کنید؟
و اینکه در چه دانشگاهی میخواهید قبول بشوید؟
هفته ای 3 فیلم درس معماری کامپیوتر را مشاهده کنید.

پاسخ به سوالات بالا را بطور کامل به این پیام ریپلای کنید تا بتوانم برنامه ریزی و راهنمایی دقیقی انجام بدهم.

موفق و پیروز باشید؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. mohsen

سلام خسته نباشید
من ارشد ریاضی محض گرایش جبر خوندم البته به اجبار و سال 92 فارغ التحصیل شدم به نظر شما اگه از الان شروع کنم واسه خوندن ارشد برای هوش تا 4ماه اینده ایا می تونم خودمو برسونم در ضمن به نظرتون واسه کسی که ریاضی بوده این درسها سنگینه...

سلام خسته نباشید
من ارشد ریاضی محض گرایش جبر خوندم البته به اجبار و سال 92 فارغ التحصیل شدم به نظر شما اگه از الان شروع کنم واسه خوندن ارشد برای هوش تا 4ماه اینده ایا می تونم خودمو برسونم در ضمن به نظرتون واسه کسی که ریاضی بوده این درسها سنگینه یا نه از الان واسه سال دیگه استارت بزنم ممنون میشم از راهنمایی شما

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 7 ماه قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi
 1. رامین رضوی razavi    mohsen

سلام
وقت بخیر

شما اطلاعات خیلی کمی در اختیار بنده گذاشتید و نگفتید که چه دانشگاهی می‌خواید قبول بشید همین طور نگفتید که روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه کنید و اینکه از روی چه منابعی می‌خواهید مطالعه کنید مثلا آیا در دروس مهم میخواهید فیلم تهیه...

سلام
وقت بخیر

شما اطلاعات خیلی کمی در اختیار بنده گذاشتید و نگفتید که چه دانشگاهی می‌خواید قبول بشید همین طور نگفتید که روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه کنید و اینکه از روی چه منابعی می‌خواهید مطالعه کنید مثلا آیا در دروس مهم میخواهید فیلم تهیه کنید و یا فقط می‌خواهید از روی کتاب بخونید برای کنکور ارشد کامپیوتر، این سه مورد از موارد مهمی هستند که شما به هیچ یک اشاره نکردید. لطفا جواب این سوالات را به همین پیام بنده ریپلای کنید.

اما بطور کلی اگر شما بتوانید پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید و در دروس مهم کنکور کامپیوتر مثل معماری، منطقی، ساختمان و ... فیلم تهیه کنید یا در کلاس آنلاین شرکت کنید می‌توانید در دانشگاه های خوبی قبول شوید، در ضمن تا کنکور ارشد کامپیوتر 99، 153 روز یعنی پنج ماه باقی مانده است نه 4 ماه

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. میم

سلام
من کارشناسی گفتاردرمانی دارم
اگر ارشد علوم شناختی بدم میتونم وارد این حوضه بشم؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    میم

سلام
وقت بخیر

بهتر هست که در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. ممد

سلام، وقت بخیر من یازدهم ریاضی میخونم و علاقه زیادی ب کدنویسی و اینا دارم
بنظر شما کدوم گرایش مناسب تره و بازار کار بهتری داره؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    ممد

سلام
وقت بخیر

شما در هر گرایشی وارد بشید می‌تونید فیلدی و انتخاب کنید که کد نویسی زیادی داشته باشد. ولی در این خصوص گرایش نرم افزار از سایر گرایش ها بهتر هست

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. مهدی

سلام وقت بخیر من کارشناسی فناوری اطلاعات هستم میتونم ارشد برم هوش مصنوعی؟ کلا میتونم گرایش های دیگه برم منهای گرایش های فناوری

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مهدی

سلام
وقت بخیر

بله می‌تونید هر کدام از گرایش های مهندسی کامپیوتر و شرکت کنید، شما می‌تونید در گرایش های نرم افزار و شبکه و امنیت و هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر و بیوانفورماتیک و ... شرکت کنید

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. مهدی

سلام من رشته ریاضیات و کاربرد میخونم می خوام برای ارشد رشته هوش مصنوعی رو ادامه بدم چه کار هایی رو میتونم انجام بدم

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مهدی

سلام
وقت بخیر

شما باید ابتدا 4 همایش اخیری که برای کنکور ارشد کامپیوتر 99 برگزار شده است را تماشا کنید، برای تماشا این فیلم ها به صفحه همایش های کنکور ارشد کامپیوتر در آپارات می‌توانید مراجعه کنید. سپس با توجه به اینکه رشته شما چیز دیگری بوده...

سلام
وقت بخیر

شما باید ابتدا 4 همایش اخیری که برای کنکور ارشد کامپیوتر 99 برگزار شده است را تماشا کنید، برای تماشا این فیلم ها به صفحه همایش های کنکور ارشد کامپیوتر در آپارات می‌توانید مراجعه کنید. سپس با توجه به اینکه رشته شما چیز دیگری بوده باید پکیج 5 درس که شامل دروس ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر و مدار منطقی است را تهیه کنید و هر هفته 2 الی 3 جلسه از اینها را نگاه کنید، البته الگوریتم را بعد از 3 هفته شروع کنید. همچنین سعی کنید حتما بعد از اتمام هر فصل فیلم نکته و تست آن فصل را کم کم نگاه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. N

خود هوش مصنوعی گرایش داره ؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    N

سلام
وقت بخیر

شما وقتی کنکور ارشد کامپیوتر و شرکت می‌کنید و به دروس تخصصی گرایش هوش مصنوعی و بیوانفورماتیک پاسخ می‌دید رتبه شما برای هوش مصنوعی و بیوانفورماتیک می‌آید و شما می‌توانید هر یک از این دو گرایش را انتخاب کنید.

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. محمد طیب زاده

با عرض سلام من رشتم مکانیک خودرو هستش می خوام در ارشد هوش مصنوعی رباتیک بخونم
چجوری از کی باید شروع کنم چه کتابی رو بخونم ایا لازمه همه درس های کامپیوتر رو بخونم
ایا میتونم یه دانشگاه خوب قبول شم چون از درس های کامپیوتر چیزی نخوندم تا حالا...

با عرض سلام من رشتم مکانیک خودرو هستش می خوام در ارشد هوش مصنوعی رباتیک بخونم
چجوری از کی باید شروع کنم چه کتابی رو بخونم ایا لازمه همه درس های کامپیوتر رو بخونم
ایا میتونم یه دانشگاه خوب قبول شم چون از درس های کامپیوتر چیزی نخوندم تا حالا نمیدونم میشه به تنهایی درس ها رو خوند

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

شما هر چه سریعتر شروع کنید بهتر است، کلا دانشجویان هر چه سریعتر شروع کنند می‌توانند مسلط تر بشوند و فاصله شان را با رقیب هایشان بیشتر کنند و همین طور ریسک قبول نشدن در دانشگاه های تاپ را کاهش بدهند، برای اینکه بدانید چه کتاب هایی...

سلام
وقت بخیر

شما هر چه سریعتر شروع کنید بهتر است، کلا دانشجویان هر چه سریعتر شروع کنند می‌توانند مسلط تر بشوند و فاصله شان را با رقیب هایشان بیشتر کنند و همین طور ریسک قبول نشدن در دانشگاه های تاپ را کاهش بدهند، برای اینکه بدانید چه کتاب هایی را باید مطالعه کنید می‌توانید به صفحه منابع کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید و همین طور به صفحه بررسی دقیق منابع کنکور ارشد هوش مصنوعی می‌توانید مراجعه کنید.
البته با توجه به اینکه شما رشته دیگری بودید باید حداقل پکیج فیلم‌ها یا کلاس‌های آنلاین 5 درس (شامل دروس گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر و مدار منطقی) و همین طور پکیج فیلم 5 نکته و تست همین دروس را تهیه کنید.
شما می‌توانید دروس زیادی را حذف کنید و یا بخش از آنها را بخوانید برای مطالعه بیشتر در این خصوص به صفحه دروس کنکور ارشد هوش مصنوعی مراجعه کنید

در مورد سوال آخرتون بله می‌تونید اگر پیوسته و هوشمندانه تلاش کنید، هر ساله دانشجویان زیادی از رشته های دیگر رتبه خوبی در کنکور ارشد کامپیوتر بدست می‌آورند.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Zahra haki

سلام سوالی داشتم .من یازدهم رشته ریاضی ام .من می خوام هوش مصنوعی بخونم باید توی کنکور برای دانشگاه امیر کبیر چه رتبه ای رو تقریبا بیارم ؟ خیلی برام مهمه که بدونم .

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Zahra haki

سلام
وقت بخیر

بنده مدرس کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی هستم و اطلاعات زیادی در مورد کنکور سراسری ندارم متاسفانه، بهتر هست این سوال را از مشاوران کنکور سراسری بپرسید.

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. حامد آشنا

سلام وقت به خیر

من لیسانس مهندسی صنایع خوندم. به خاطر پروژه پایان نامه ام با مباحث جدیدی مثل صنعت 4.0، تولید هوشمند، کنترل کیفیت هوشمند و سیستم های خبره و ... آشنا شدم. در واقع تمام این مباحث کاربرد هوش مصنوعی (به طور دقیق تر الگوریتم های مختلف...

سلام وقت به خیر

من لیسانس مهندسی صنایع خوندم. به خاطر پروژه پایان نامه ام با مباحث جدیدی مثل صنعت 4.0، تولید هوشمند، کنترل کیفیت هوشمند و سیستم های خبره و ... آشنا شدم. در واقع تمام این مباحث کاربرد هوش مصنوعی (به طور دقیق تر الگوریتم های مختلف یادگیری عمیق مثل CNN ،RNN ،GANs) در سیستم های صنعتی هست. این مسئله برای من خیلی جذاب بود و حتی بعضی دانشگاه ها مثل تورنتو در مقطع دکتری لب هایی در همین زمینه دارند.
می خواستم بدونم باتوجه به این که لیسانس صنایع بودم، می تونم تو کنکور کارشناسی کامپیوتر شرکت کنم؟ اگه محدودیتی نداره، قبل از ورود به مقطع ارشد چه مهارت هایی رو باید تقویت کنم؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    حامد آشنا

سلام
وقت بخیر

بله شما می‌تونید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و افراد خیلی زیادی هر ساله مثل شما هستند که از رشته‌های دیگری شرکت می‌کنند و رتبه های خوبی هم کسب می‌کنند، نمونه اش خانم مهتاب نجاتی بودند که رشته شون برق بود و امسال رتبه 12 کنکور...

سلام
وقت بخیر

بله شما می‌تونید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و افراد خیلی زیادی هر ساله مثل شما هستند که از رشته‌های دیگری شرکت می‌کنند و رتبه های خوبی هم کسب می‌کنند، نمونه اش خانم مهتاب نجاتی بودند که رشته شون برق بود و امسال رتبه 12 کنکور ارشد کامپیوتر شدند یا آقای متین یوسف آبادی که رشته شون عمران بود و امسال رتبه 17 کنکور ارشد کامپیوتر شدند، مصاحبه این افراد و می‌تونید در بخش مصاحبه رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر مشاهده کنید
فعلا فقط باید روی کنکور ارشد تون تمرکز کنید و بعد از کنکور 5 ماه وقت دارید که روی مهارت هاتون کار کنید،‌ باید بعد از کنکورتون روی یک زبان برنامه نویسی مثل پایتون، همین طور نرم افزار متلب و کمی روی لینوکس و شل پروگرامینگ کار کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. آوا

سلام
وقتتون بخیر
من الکترونیک خوندم و میخوام ارشد هوش بخونم ، سوالم اینه که چه پیش نیازایی باید داشته باشم؟غیر از دروس کنکور باید دروس دیگه ای رو پایه ای یاد بگیرم ؟ یا برنامه نویسی؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    آوا

سلام
وقت بخیر

شما فعلا فقط باید روی کنکور ارشد هوش تون تمرکز کنید و هیچ تایمی و برای کار دیگری نذارید، بعد از کنکور ارشد تا مهر شما 5 ماه زمان دارید تا روی هر چیزی که میخواهید کار کنید، در اون 5 ماه باید روی زبان، لینوکس، مطلب و یک زبان برنامه...

سلام
وقت بخیر

شما فعلا فقط باید روی کنکور ارشد هوش تون تمرکز کنید و هیچ تایمی و برای کار دیگری نذارید، بعد از کنکور ارشد تا مهر شما 5 ماه زمان دارید تا روی هر چیزی که میخواهید کار کنید، در اون 5 ماه باید روی زبان، لینوکس، مطلب و یک زبان برنامه نویسی مثل پایتون یا جاوا کار کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. معتمدی پور

سلام. از رشته مکانیک هم میشه به هوش مصنوعی رفت؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    معتمدی پور

سلام
وقت بخیر

بله می‌تونید در کنکور ارشد هوش مصنوعی شرکت کنید

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. مهدی محمدی

سلام وقت بخیر .
یه سوالی داشتم .
اگر یک نفر بخواهد در حوزه هایی مثل Machine learning ,Data Science فعالیت کند ، برای ارشد خودش باید گرایش هوش مصنوعی قبول بشه ، در صورت قبولی در گرایش نرم افزار امکان فعالیت در این فیلد ها وجود ندارد ؟

  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

این موارد خیلی خیلی نسبی هستند و به این بستگی دارد که شما در چه دانشگاهی قبول می‌شوید و چه استاد راهنمایی را می‌تونید انتخاب کنید. بنابراین جواب شما هم می‌تواند بله و هم خیر باشد با توجه به شرایط

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به دکتر رامین رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷