گرایش هوش مصنوعی

گرایش های ارشد کامپیوتر

1 1 1 1 1 4.51 امتیاز (49 رای)

معرفی گرایش ارشد هوش مصنوعی

 

معرفی گرایش ارشد هوش مصنوعی

کارشناسی ارشد هوش مصنوعی دوره ای مشتمل بر دروس نظری و عملی و تحقیقاتی در زمینه هوشمند‌ سازی کامپیوترها و سیستم های مبتنی بر کامپیوتر می‌باشد. تحقق این هدف با الهام از ویژگی‌های موجودات زنده و بالاخص انسان پیگیری می‌شود. لذا ایجاد قابلیت های تحلیل اطلاعات، استدلال، یادگیری و رفتار هوشمندانه، حس بینایی، درک و تولید زبان و گفتار در کامپیوترها از اهداف این رشته می‌باشد. در دوره ارشد هوش مصنوعی دانشجویان با مطالبی چون شبکه‌های عصبی، هوش مصنوعی پیشرفته، تئوری فازی و... آشنا می شوند.

شاید تا چند سال پیش تر هوش مصنوعی یک پدیده ناملموس برای مردم می بود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی روزانه با 10ها محصول کاربردی هوش مصنوعی سر و کار داشته باشند نتیجه فعالیت دانشجویان رشته هوش مصنوعی می باشد.

گرایش ارشد هوش مصنوعی

 

 

 

فیلم معرفی گرایش هوش مصنوعی

در فیلم زیر دکتر علی محمد حسین رهبان بهمراه برخی از دانشجویان دانشگاه شریف به معرفی گرایش هوش مصنوعی پرداخته اند، محمد‌حسین رهبان یکی از استادیاران دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف است. زمینه اصلی تحقیقاتی ایشان شامل یادگیری ماشین خصمانه و تفسیرپذیر، یادگیری متغیرهای نهان، و زیست‌شناسی محاسباتی است. به خصوص، ایشان اخیرا به تحقیق در زمینه کاربرد یادگیری ماشین در آنالیز داده سنجه‌های زیست‌شناسی توان بالا مبتنی بر تصویر مشغول شده‌اند. تحقیقات ایشان در دوره پسادکترا در موسسه برود مرتبط با هاروارد و ام آی تی، منجر به کشف ارتباط بین مکانیزم‌های دخیل در سرطان، و داروهایی که این مکانیزم‌ها را کنترل می‌کنند شده‌است.

 

فیلم معرفی گرایش هوش مصنوعی در مقطع ارشد

 

هدف از دوره کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی

هدف از گرایش هوش مصنوعی در ارشد بالا بردن قابلیت دانشجویان در زمینه‌های ارائه مناسب اطلاعات، استدلال اتوماتیک، دسته بندی و تصمیم گیری ماشینی، روش‌های یادگیری برای ماشین‌ها، ارائه غیر دقیق اطلاعات و کار با آنها، شبیه سازی پردازش‌های مطرح در موجودات زنده، هوشمند کردن ربات‌ها، پردازش و تحلیل کامپیوتری تصاویر، پردازش و درک زبان و پردازش و شناسائی گفتار می‌باشد.

فارغ التحصیلان دوره ارشد هوش مصنوعی مهارت هایی را به شرح زیر کسب می نمایند:

 • پیاده سازی اتوماسیون پیشرفته در صنعت، مانند طراحی سیستم‌های رباتیک هوشمند و کنترل کیفیت اتوماتیک
 • طراحی سیســـتم های پیشرفته نظامی شامل انواع سلاح‌هــای هوشمند
 • طراحی سیسـتم‌های امنیتی مانند مسائل تأیید هویت و تشخیص اتوماتیک
 • طراحی سیستم های خبره برای انواع کاربردها
 • کار در زمینه زبان شناســـی محاسباتی مانند ایجاد مترجم‌هـای کامپیــوتری
 • طراحی نرم افزار های هوشمند کامپیوتری مانند انواع بازی ها
 • تحلیل کامپیوتری تصاویر برای کاربردهای مختلف
 • هدایت پروژه های تحقیقاتی در زمینه‌هــای فوق در مراکز تحقیقاتی کشــور

بازار کار رشته ارشد هوش مصنوعی

 • طراحی و ساخت ربات های پیشرفته
 • بهینه سازی مراحل تولید در کارخانه ها
 • تولید سخت افزارهای شناسایی وتشخیص امنیتی
 • طراحی سیستم های تحت شبکه برای خانه های هوشمند
 • طراحی و تولید سامانه های خودکار
 • بعنوان پژوهشگر در مراکز علمی و پروژه‌های ملی
 • تدریس در مراکز آموزش عالی

واحد های گرایش ارشد هوش مصنوعی

دانشجو در رشته ارشد هوش مصنوعی باید 32 واحد بگذراند که واحدها به طریق زیر است: 24 واحد درسی 2 واحد سمینار 6 واحد پایان نامه. دانشجویان ارشد هوش مصنوعی باید 24 واحد درسی را از جدول درس های گروه 1 ، 2 و 3 انتخاب کنند (این جداول در فایل پی دی اف پیوست شده در اختیارتان قرار گذاشته شده). توجه: درس‌های موجود در جداول درسی گروه 1، 2 و 3 می‌توانند با توجه به نظر استادان صاحب نظر در هر دانشگاه تا مقدار معینی که به دانشگاه مربوطه اجازه داده می‌شود تغییر کنند.
اخذ واحد درسی برای دوره کارشناسی ارشد هوش مصنوعی علاوه بر الزام مطابقت با جداول دروس ارائه شده، باید مطابق بند‌های زیر نیز باشد:
1) در دوره کارشناسی ارشد هوش مصنوعی در صورت تایید استاد راهنما و دانشکده، دانشجو می‌تواند حداکثر یک درس خود را از سایر گرایشهای مهندسی کامپیوتر یا سایر رشته ها اخذ نماید.
2) در دوره های کارشناسی ارشد آموزش محور هوش مصنوعی، دانشجو موظف است درس سمینار را بگذراند و معادل تعداد واحد پایان نامه (6 واحد)، درس از گرایش مربوط به خود اخذ نماید.
3) با توجه به تحولات سریع علم و فناوری در رشته کامپیوتر درس هایی تحت عنوان مباحث ویژه در گرایش های مختلف کارشناسی ارشد کامپیوتر تعیین شده است که سرفصل‌های ویژه و جدید با تصویب محتوی در دانشکده مهندسی کامپیوتر، تحت این عنوان پیش بینی شده، به صورت موقت قابل ارائه است که بتواند با تحولات علمی همگام گردد.

 

دروس ارشد هوش مصنوعی

برای مشاهده توضیحات تکمیلی در مورد گرايش هوش مصنوعی در ارشد، پی دی اف زیر را که شامل موارد زیر است، دانلود کنید :

 • تعداد واحدهايي که بايد در ارشـد هوش مصنوعی برداريد
 • تعداد واحدهاي اجباري گرایش هوش مصنوعی در ارشــد
 • تعداد واحدهاي اختياري گرایش هوش مصنوعی در ارشـد
 • معرفي دروس اجباري و اختياري در ارشد هوش مصنوعی

 

〈〈 دانلود فایل جزئیات واحدهای گرایش ارشد هوش مصنوعی 〉〉

 

 

 

 

 

 

 

بازار کار رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور به چه شکل است؟

در حال حاضر بازار کار رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور فوق العاده است و از سایر گرایش های دیگر رشته کامپیوتر بسیار بهتر است، با توجه به شاخه های زیاد رشته هوش مصنوعی که در سال های اخیر شاهد پیدایش آن هستیم می‌توان گفت که آینده دنیا در دستان هوش مصنوعی خواهد بود

بهترین دانشگاه هوش مصنوعی در ایران چه دانشگاهی است؟

بی شک دو دانشگاه تهران و صنعتی شریف در کشور از سایر دانشگاه ها بهتر هستند ولی نمی‌توان گفت که یکی بر دیگری ارجحیت دارد، در بعضی از فیلدها دانشگاه تهران بهتر از شریف است و در بعضی از فیلدها دانشگاه شریف بهتر از دانشگاه تهران است. بعنوان مثال یادگیری ماشین و علوم شناختی دانشگاه تهران قوی تر از شریف و پردازش سیگنال در شریف قوی تر از دانشگاه تهران است

دروس مهم گرایش هوش در کنکور ارشد چیست؟

بی شک دروس مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده، هوش مصنوعی و سیستم عامل و شبکه های کامپیوتری مهم ترین دروس کنکور ارشد هوش مصنوعی است

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                 88674964 -021

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

گرایش های مهندسی کامپیوتر

مشاوره کنکور ارشــد کامپیـــوتر

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

سوالات کنکـــور ارشــد نرم افزار

رشته آی تی

معماری کامپیوتر

 

 

 1. سارا

سلام قت بخیر ایا با مهندسی پزشکی با گرایش بیوالکترونیک می تونم وارد این رشته بشم ؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    سارا

سلام. وقت بخیر
بله می‌تونید. شما لیسانس هر رشته ای باشید می‌توانید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و در هر یک از گرایش های هوش مصنوعی، گرایش نرم افزار و ... پذیرفته شوید
موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. محبوبه جعفری

سلام روزتون بخیر...من فوق ریاضی کاربردی دارم آیا میتونم تو آزمون ارشد هوش مصنوعی شرکت کنم؟؟

  پیوست ها
 

سلام. وقت بخیر
بله می‌توانید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و سپس در مقطع ارشد کامپیوتر تحصیل کنید و مشکلی برای شما پیش نمی‌آید
موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. احمد رضا خاقانی

سلام وقت تون بخیر
من دانشگاه سراسری رو در ترم یازدهم تموم میکنم خواستم ببینم اگر همین امسال کنکور ارشد رو شرکت کنم میتونم بعد از اتمام ترم یازده ورودی بهمن دانشگاه مورد نظرم باشم ؟

  پیوست ها
 

سلام. وقت بخیر
دانشگاه های خوب کشور ورودی بهمن نمی‌گیرند و فقط ورودی مهر دارند، و اگر شما می‌خواهید در دانشگاه های خوب پذیرفته بشید باید قبل از مهر سالی که می‌خواهید پذیرفته بشید درس تون و تموم کنید
موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. محمد

سلام وقت شما بخیر
من دانشجوی ترم 7 رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم با معدل 14.5 دانشگاه علوم و فنون مازندران . 1400 هم کنکور شرکت میکنم . متولد 78 .
هم به گرایش هوش و هم گرایش نرم افزار علاقه دارم . ( بیشتر به هوش علاقه مندم ) . میخوام...

سلام وقت شما بخیر
من دانشجوی ترم 7 رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم با معدل 14.5 دانشگاه علوم و فنون مازندران . 1400 هم کنکور شرکت میکنم . متولد 78 .
هم به گرایش هوش و هم گرایش نرم افزار علاقه دارم . ( بیشتر به هوش علاقه مندم ) . میخوام دانشگاه شریف یا تهران یا امیرکبیر قبول بشم .
پایه درسی : به مدار منطقی و معماری علاقه دارم و نمره خوبی تو دانشگاه گرفتم . ریاضیات گسسته و آمار هم علاقه دارم . پایگاه داده هم پایه خوبی دارم .
نظریه زبان متاسفانه پایه خوبی ندارم . شبکه هم به خاطر مجازی بودن نتونستم خوب یادبگیرم . ساختمان داده و طراحی الگوریتم متوسط رو به پایین . هوش تو ترم جدید برداشتم .
سیستم عامل هم پایه خوبی ندارم .
چون سر کار میرم و دانشگاه ، در هفته 43 تا 50 ساعت وقت آزاد دارم .
ممنون میشم راهنماییم کنید که از کجا شروع کنم و چطوری مطالعه کنم .

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محمد

سلام
وقت بخیر
گر مشکل مالی ندارید بهتر هست پکیج 10 درس بعلاوه پکیج 10 نکته و تست بعلاوه فیلم درس و تست ریاضی گسسته را تهیه کنید و اگر مشکل مالی دارید باید پکیج 6 درس بعلاوه پکیج 6 نکته و تست و تهیه کنید. در پکیج 6 نکته و تست مهمترین دروس کنکور...

سلام
وقت بخیر
گر مشکل مالی ندارید بهتر هست پکیج 10 درس بعلاوه پکیج 10 نکته و تست بعلاوه فیلم درس و تست ریاضی گسسته را تهیه کنید و اگر مشکل مالی دارید باید پکیج 6 درس بعلاوه پکیج 6 نکته و تست و تهیه کنید. در پکیج 6 نکته و تست مهمترین دروس کنکور ارشد کامپیوتر قرار دارد. شما چه پکیج 6 درس و 6 نکته و تست و چه پکیج 10 درس و 10 نکته و تست را تهیه کنید باید با دروس پکیج 6 درس شروع کنید و باید حدود 3 ماه اول برنامه زیر را انجام بدهید:
هفته ای 3 جلسه فیلم درس معماری کامپیوتر
هفته ای 2 جلسه فیلم درس ساختمان داده
هفته ای 2 جلسه فیلم درس مدار منطقی
هفته ای 1 جلسه فیلم درس ریاضی گسسته
بعد از یک ماه هم هفته ای 1 جلسه فیلم درس طراحی الگوریتم را مطالعه کنید
پس از تمام شدن هر فصل هم هفته ای 1 الی 2 جلسه فیلم نکته و تست آن فصل را نگاه کنید.
اگر وقت اضافه در هفته آوردید بهتر هست آن را روی درس نظریه زبان ها و ماشین ها بگذارید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. مهدی

سلام من علاقه زیادی به این رشته دارم اما الان کاردانی نرم افزار دارم اگر من برای مثال لیسانس روانشناسی بگیرم میتونم برای ارشد این رشته و گرایشو انتخاب کنم؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مهدی

سلام. وقت بخیر
شما می‌توانید لیسانس هر رشته ای باشید و در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید.
ولی توصیه من این هست که لیسانس را هم کامپیوتر بگیرید

موفق باشید

  پیوست ها
 
 1. m

سلام خسته نباشید
من در حال حاضر مترجمی زبان انگلیسی می‌خونم و دو سال دیگه کارشناسی رو تموم می‌کنم. و بعد از اون تصمیم دارم کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی بخونم. هدف من شغل و یا درآمدزایی نیست، بیشتر دوست دارم برای یادگیری و پژوهش...

سلام خسته نباشید
من در حال حاضر مترجمی زبان انگلیسی می‌خونم و دو سال دیگه کارشناسی رو تموم می‌کنم. و بعد از اون تصمیم دارم کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی بخونم. هدف من شغل و یا درآمدزایی نیست، بیشتر دوست دارم برای یادگیری و پژوهش باشه و خوب، بهتر از دانشگاه مکان دیگه‌ای نمی‌شناسم، چون من آدمی‌ام که باید زور بالای سرش باشه D: (اگر شما راه بهتری برای من می‌شناسید ممنون میشم اگر راهنمایی کنید!). من در کنکور تجربی شرکت کرده‌ام و هیچ زمینه‌ای از دروس مخصوص رشته ریاضی ندارم. رتبه‌ام در کنکور تجربی حدود ۱۴۰۰۰ شده (که یکی از علت‌هاش بخاطر کند بودنم در تست زنی هستش). اگر من در طی این دو سال در تابستان بکوب برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر بخونم و در طول ترم هم حدود ۳ ساعت در روز وقت برای مطالعه داشته باشم و دانشگاه تاپ و یا خوبی در تهران مناسب با هدفم (پژوهش نه شغل!) رو بخوام قبول بشم. به نظرتون شانس و احتمال قبولی من چقدره؟ بهتره این راه رو برم و یا کنار بگذارم و راه دیگه‌ای غیر از دانشگاه رو در پیش بگیرم؟
پیشاپیش از راهنمایی‌های شما متشکرم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    m

سلام. وقت بخیر
بله به این شکل قطعا می‌تونید در کنکور ارشد کامپیوتر 1401 رتبه عالی کسب کنید و در یک دانشگاه تاپ قبول بشید.
بهتر هست سعی کنید که در مقطع ارشد کامپیوتر قبول بشید تا اینکه بخواید راه دیگه ای برید
موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. m    رامین رضوی razavi

خیلی ممنون از اینکه جواب دادید!
خوب پس من از همین الان شروع می‌کنم! فقط اینکه با توجه به اینکه من هیچ پایه‌ای در این زمینه ندارم، نمی‌دونم باید از کجا شروع کنم و چه دروس و کتابی رو باید بخونم. آیا میشه درس‌هایی رو حذف کرد و یا نه باید همه‌اش رو...

خیلی ممنون از اینکه جواب دادید!
خوب پس من از همین الان شروع می‌کنم! فقط اینکه با توجه به اینکه من هیچ پایه‌ای در این زمینه ندارم، نمی‌دونم باید از کجا شروع کنم و چه دروس و کتابی رو باید بخونم. آیا میشه درس‌هایی رو حذف کرد و یا نه باید همه‌اش رو خوند و در طول مسیر چطور میتونم خودم رو محک بزنم تا بفهمم که دارم درست پیش میرم. در کل اگر یک معرفی کلی کنید و من رو در جهت درست راهنمایی کنید ممنون میشم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    m

شما باید همایش هایی که برای کنکور ارشد کامپیوتر برگزار شده است را نگاه کنید، پاسخ تمامی سوالات شما در همایش ها داده شده است. فعلا دو همایش اول کنکور ارشد کامپیوتر 1400 و نگاه کنید، برای تماشای این دو همایش به صفحه همایش های کنکور ارشد کامپیوتر...

شما باید همایش هایی که برای کنکور ارشد کامپیوتر برگزار شده است را نگاه کنید، پاسخ تمامی سوالات شما در همایش ها داده شده است. فعلا دو همایش اول کنکور ارشد کامپیوتر 1400 و نگاه کنید، برای تماشای این دو همایش به صفحه همایش های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. شما باید دروس زبان و ریاضیات و حذف کنید (البته به جز ریاضیات گسسته) و اگر به دنبال رتبه خیلی خوبی هستید باید همه دروس تخصصی و بخونید. بهتر هست که پکیج 6 درس و 6 نکته و تست و تهیه کنید و با این پکیج ها شروع کنید. برای محک زدن خودتون هم می‌تونید آزمون آزمایشی شرکت کنید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. امیرعلی

سلام ببخشید من سنم کمه و هنوز در دبیرستان (رشته ریاضی) هستم و حتی کنکور ورود به دانشگاه رو هم ندادم. ولی خیلی به این رشته علاقه دارم. یک سری سوال داشتم اگه میشه راهنماییم کنید:
1- اگه یک وارد یک دانشگاه متوسط بشیم وقتی که یک رتبه خوب در کنکور...

سلام ببخشید من سنم کمه و هنوز در دبیرستان (رشته ریاضی) هستم و حتی کنکور ورود به دانشگاه رو هم ندادم. ولی خیلی به این رشته علاقه دارم. یک سری سوال داشتم اگه میشه راهنماییم کنید:
1- اگه یک وارد یک دانشگاه متوسط بشیم وقتی که یک رتبه خوب در کنکور کارشناسی ارشد گرفتیم بریم یک دانشگاه مناسب تر؟
2- با این سن چه کتاب ها و مسائلی رو بهم پیشنهاد میکنید بخونم؟ لزوما برای جلو زدن و زودتر خوندن مسائل قبل از ورود به این حوضه این حرف رو نمیزنم، کلا میخوام بدونم این رشته چطور کار میکنه و بهتره که پایه های دروس رو از همین الان بسازم. به زبان انگلیسی تسلط دارم تا حدودی؛ من کتاب Algorithms - Robert Sedgewick رو خوندم برای مباحث دیتا استراکچر و چندین کتاب هایی که حالا زیاد معروف نیستن هم خوندم برای محکم سازی. سعی کردم CLRS رو بخونم ولی متاسفانه بعضی جاهاش یکم گیج میشم بخاطر قسمت های ریاضی ای که هنوز یاد نگرفتم.
به زبان برنامه نویسی Java تسلط دارم.
3- چه زبان برنامه نویسی ای برای هوش مصنوعی (برای مثال ماشین لرنینگ یا nlp، ببخشید اگه سوال یخورده کُلیه) خوب هست؟ با پایتون زیاد نمی سازم بنظرتون میشه کارمو با همون جاوا و سی++ بسازم؟
4- کدوم شاخه هوش مصنوعی کار توش هست؟ من علاقه به پردازش زبان دارم ولی فکر نکنم کار باشه توش!؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    امیرعلی

سلام. وقت بخیر
سوال اول تون خیلی واضح نیست. اگر شما لیسانس در دانشگاه متوسطی باشید و رتبه خوبی در کنکور ارشد کامپیوتر بیاورید قطعا دانشگاه خوبی و انتخاب میکنید و میروید و این مورد خیلی خوب است.
در مورد سوال دوم تون بطور کلی دروس پایه ای رشته...

سلام. وقت بخیر
سوال اول تون خیلی واضح نیست. اگر شما لیسانس در دانشگاه متوسطی باشید و رتبه خوبی در کنکور ارشد کامپیوتر بیاورید قطعا دانشگاه خوبی و انتخاب میکنید و میروید و این مورد خیلی خوب است.
در مورد سوال دوم تون بطور کلی دروس پایه ای رشته کامپیوتر دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر، شبکه های کامپیوتری و سیستم عامل است که می‌تونید برای اینها فیلم تهیه کنید. باید مشخص می‌کردید که دقیقا در چه سالی از دبیرستان هستید چون اگر پیش دانشگاهی یا سال سوم دبیرستان هستید توصیه نمی‌کنم که روی این فیلم ها وقت بذارید و توصیه من این هست که روی کنکورتون باید تمرکز کنید در حال حاضر
در مورد سوال سوم تون ، همان جواب انتهای پاسخ دوم و باید مد نظر قرار بدید، اما اگر سال پایین تر هستید روی پایتون بهتر هست متمرکز بشید
در تمامی فیلدهای هوش مصنوعی کار وجود دارد، به مقاله معرفی رشته هوش مصنوعی مراجعه کنید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. امیر

با سلام و عرض خسته نباشید . بنده دانشجو ترم ۴ کارشناسی گرایش نرم افزار هستم . و تصمیم گرفتم برای کنکور ۱۴۰۱ شروع به خوندن کنم . پایه ضعیفی هم دارم و معدلم هم ۱۴.۴۵ هست
ممنون میشم کمک کنید بگید که چطوری درس بخونم چیکار کنم؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    امیر

سلام. وقت بخیر
اگر بتونید پکیج 6 درس بعلاوه پکیج 6 نکته و تست و تهیه کنید خیلی عالی هست. در پکیج 6 درس و 6 نکته و تست مهمترین دروس کنکور ارشد کامپیوتر قرار دارد. شما باید حدود 3 الی 4 ماه برنامه زیر را انجام بدهید:
هفته ای 3 جلسه فیلم درس معماری...

سلام. وقت بخیر
اگر بتونید پکیج 6 درس بعلاوه پکیج 6 نکته و تست و تهیه کنید خیلی عالی هست. در پکیج 6 درس و 6 نکته و تست مهمترین دروس کنکور ارشد کامپیوتر قرار دارد. شما باید حدود 3 الی 4 ماه برنامه زیر را انجام بدهید:
هفته ای 3 جلسه فیلم درس معماری کامپیوتر
هفته ای 2 الی 3 جلسه فیلم درس ساختمان داده
هفته ای 2 جلسه فیلم درس مدار منطقی
هفته ای 1 جلسه فیلم درس ریاضی گسسته
هفته ای 1 جلسه فیلم شبکه های کامپیوتری
بعد از یک ماه هم هفته ای 1 جلسه فیلم درس طراحی الگوریتم را مطالعه کنید
پس از تمام شدن هر فصل هم هفته ای 1 الی 2 جلسه فیلم نکته و تست آن فصل را نگاه کنید.
اگر سوال دیگری داشتید خوشحال می‌شم بتونم کمک تون کنم

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. فرهنگ اسکندری

سلام
میشه راهنمایی کنید که چطور روی پروژه های ملی میتونم کار کنم یا اینکه وارد نظام بشم برای کار روی سلاح های هوشمند؟
علاقه خاصی دارم برای انجام اینکار ها
مقطع لیسانس هستم فعلا و پردازش تصویر رو شروع کردم
ممنون

  پیوست ها
 
 1. b

سلام وقتتون بخیر من امسال لیسانس کامپیوترم شاخه نرم افرار از دانشگاه ازاد میگیرم و خودتون میدونین که تو دانشگاه خیلی چیزای مهمی یاد نمیدن ....من میخوام برای ارشد حتما واحد هوش مصنوعی در یکی از دانشگاه های تاب مثل شهید بهشتی یا تهران قبول بشم باید...

سلام وقتتون بخیر من امسال لیسانس کامپیوترم شاخه نرم افرار از دانشگاه ازاد میگیرم و خودتون میدونین که تو دانشگاه خیلی چیزای مهمی یاد نمیدن ....من میخوام برای ارشد حتما واحد هوش مصنوعی در یکی از دانشگاه های تاب مثل شهید بهشتی یا تهران قبول بشم باید چیکار کنم چه درسایی باید بهتر کنم چه منابعی بگیرم ممکنه کمکم کنین

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    b

سلام. وقت بخیر
شما اطلاعات کمی در اختیار من قرار دادید و راهنمایی کردن به اطلاعات کم دقیق نخواهد بود. اینکه معدل تون چند هست و روزی چند ساعت مطالعه می‌تونید بکنید هم مهم هستند. مخصوصا ساعت مطالعه.
شما بهتر هست که پکیج 5 درس و 5 نکته و تست و تهیه...

سلام. وقت بخیر
شما اطلاعات کمی در اختیار من قرار دادید و راهنمایی کردن به اطلاعات کم دقیق نخواهد بود. اینکه معدل تون چند هست و روزی چند ساعت مطالعه می‌تونید بکنید هم مهم هستند. مخصوصا ساعت مطالعه.
شما بهتر هست که پکیج 5 درس و 5 نکته و تست و تهیه کنید و فعلا تا 2 الی 3 ماه آینده روی این پکیج ها کار کنید.
سعی کنید کارهای زیر را هر هفته انجام دهید:
هفته ای 3 جلسه فیلم معماری کامپیوتر
هفته ای 2 الی 3 جلسه فیلم ساختمان داده
هفته ای 2 جلسه فیلم مدار منطقی
هفته ای 1 جلسه فیلم ریاضی گسسته
پس از حدود 1 ماه هفته ای 1 الی 2 جلسه فیلم طراحی الگوریتم مشاهده کنید
و هر فصلی و تمام می‌کنید هفته ای 1 الی 2 جلسه فیلم نکته و تست آن فصل را نگاه کنید.
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Mesusjk

وقتتون بخیر. معذرت، یه سوال داشتم
چهار روز تمومه که دارم دنبال یه منبع خوب برای یادگیری هوش مصنوعی میگردم. توی سایت های ایرانی که گشتم، خوب توضیح دادن. ولی عالی و به روز نیستن و خیلی از موارد رو توضیح نمیدن (البته شاید وبسایت های خوبی هم وجود...

وقتتون بخیر. معذرت، یه سوال داشتم
چهار روز تمومه که دارم دنبال یه منبع خوب برای یادگیری هوش مصنوعی میگردم. توی سایت های ایرانی که گشتم، خوب توضیح دادن. ولی عالی و به روز نیستن و خیلی از موارد رو توضیح نمیدن (البته شاید وبسایت های خوبی هم وجود داشته باشه).
سایت های خارجی هم که میرم (مثل udemy)، آموزش های دقیق و کاملی دارن ولی خب هزینه داره و توی این وضع اقتصادی، واقعا توان خرید آموزش پایین میاد.

اگه میشه یه راهنمایی کنید و اگه منبع آموزشی(چه ایرانی و چه خارجی) اگه میشناسید، معرفی کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Mesusjk

سلام. وقت بخیر
در سایت مکتب خونه آموزش های خوبی برای یادگیری هوش مصنوعی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. یک کارگاه یادگیری ماشین و هوش مصنوعی هم دکتر فراگردی قرار هست در کافه تدریس برگزار کنند که خیلی می‌تونه خوب باشه برای شما
موفق و...

سلام. وقت بخیر
در سایت مکتب خونه آموزش های خوبی برای یادگیری هوش مصنوعی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. یک کارگاه یادگیری ماشین و هوش مصنوعی هم دکتر فراگردی قرار هست در کافه تدریس برگزار کنند که خیلی می‌تونه خوب باشه برای شما
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Anahita

سلام و وقت بخیر
من دانشجوی مهندسی کامپیوتر هستم و میخوام در کنکور کارشناسی ارشد 1400گرایش هوش مصنوعی شرکت کنم.میخواستم بدونم چجوری شروع به خوندن کنم.
با توجه به این که دانشجوی دانشگاه آزاد هستم تقریبا چیز زیادی از درس ها رو تو مدت تحصیلم یاد...

سلام و وقت بخیر
من دانشجوی مهندسی کامپیوتر هستم و میخوام در کنکور کارشناسی ارشد 1400گرایش هوش مصنوعی شرکت کنم.میخواستم بدونم چجوری شروع به خوندن کنم.
با توجه به این که دانشجوی دانشگاه آزاد هستم تقریبا چیز زیادی از درس ها رو تو مدت تحصیلم یاد نگرفتم و حتما میخوام تو دانشگاه های تاپ تهران قبول بشم
اگه ممکنه راهنماییم کنید که چطور شروع کنم و تو تابستون چه درس هایی رو بخونم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Anahita

سلام. وقت بخیر
شما اطلاعات کمی در اختیار بنده قرار دادید، نفرمودید که در دانشگاه چه گرایشی بودید و همین طور معدل تون چند بوده و همین طور روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه کنید. بطور کلی با توجه به پایه ضعیفی که به اون اشاره کردید بهتر هست که پکیج 5...

سلام. وقت بخیر
شما اطلاعات کمی در اختیار بنده قرار دادید، نفرمودید که در دانشگاه چه گرایشی بودید و همین طور معدل تون چند بوده و همین طور روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه کنید. بطور کلی با توجه به پایه ضعیفی که به اون اشاره کردید بهتر هست که پکیج 5 درس و پکیج 5 نکته و تست و تهیه کنید و هفته ای 3 جلسه فیلم معماری کامپیوتر، هفته ای 2 الی 3 جلسه فیلم ساختمان داده، هفته ای 2 جلسه فیلم مدار منطقی و هفته ای 1 جلسه فیلم ریاضی گسسته را مشاهده کنید و پس از اینکه فصل بازگشتی های ساختمان داده به همراه نکته و تست آن را تمام کردید می‌توانید هفته ای یک جلسه هم فیلم طراحی الگوریتم را به برنامه تان اضافه کنید. به این نکته مهم توجه کنید که پس از اتمام هر فصل حتما هفته ای یک الی دو جلسه فیلم نکته و تست آن فصل را تماشا کنید.
این برنامه و باید در 2 الی 3 ماه تمام کنید و پس از این سراغ سایر دروس کنکور ارشد کامپیوتر بروید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. حسین

سلام
وقت بخیر

من آخرای ترم 6 مهندسی مکانیکم.
ولی میخوام کنکور ارشد گرایش هوش مصنوعیو بدم اما نمیدونم باید چیکار کنم! آیا باید تغییر رشته بدم؟ یا اینکه میتونم دو ترم بخونم بعد با کارشناسی مکانیک ثبت نام کنم برا ارشد هوش مصنوعی؟
هدف من از کنکور...

سلام
وقت بخیر

من آخرای ترم 6 مهندسی مکانیکم.
ولی میخوام کنکور ارشد گرایش هوش مصنوعیو بدم اما نمیدونم باید چیکار کنم! آیا باید تغییر رشته بدم؟ یا اینکه میتونم دو ترم بخونم بعد با کارشناسی مکانیک ثبت نام کنم برا ارشد هوش مصنوعی؟
هدف من از کنکور قطع به یقین بهترین دانشگاه های ایرانه تو این رشته.
در کل من هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه ها ندارم.یک سال دیگه این موقع لیسانسمو میگیرم و تو این یک سال کلی وقت دارم برای اینکه خوب برنامه بچینم براش ولی نمیدونم کلا باید چیکار کنم.

ممنون میشم راهنماییم کنید و پیشاپیش سپاس از وقتی که میذارید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    حسین

سلام. وقت بخیر
در مورد سوال اول تون شما می‌تونید لیسانس مکانیک بخونید و بعد در کنکور ارشد کامپیوتر 1401 ثبت نام کنید و ارشد را مهندسی کامپیوتر بخوانید. نظر بنده این هست که با توجه به اینکه شما رشته دیگری بودید حتما پکیج 5 درس بعلاوه پکیج 5 نکته و...

سلام. وقت بخیر
در مورد سوال اول تون شما می‌تونید لیسانس مکانیک بخونید و بعد در کنکور ارشد کامپیوتر 1401 ثبت نام کنید و ارشد را مهندسی کامپیوتر بخوانید. نظر بنده این هست که با توجه به اینکه شما رشته دیگری بودید حتما پکیج 5 درس بعلاوه پکیج 5 نکته و تست را تهیه کنید و از الان شروع کنید و برنامه زیر را اجرا کنید
هفته ای 2 الی 3 جلسه فیلم معماری کامپیوتر
هفته ای 1 الی 2 جلسه فیلم ساختمان داده و فیلم مدار منطقی
هفته ای 1 جلسه فیلم درس ریاضی گسسته
بعد از اینکه در درس ساختمان داده فصل بازگشتی ها را تمام کردید می‌توانید هفته ای 1 جلسه هم فیلم طراحی الگوریتم را مطالعه کنید

پس از اتمام هر فصل هم فیلم نکته و تست آن فصل را نگاه کنید

موفق و پیرزو باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. حسین    رامین رضوی razavi

اگر بر فرض من رتبم زیر 100 شد و یه دانشگاهی مثل شریف رو قبول شدم آیا مشکلی برام به وجود نمیاد چون قبلا مکانیک بودم یهو اومدم گرایش هوش؟
اینم اضافه کنم که من دانشگاه آزاد کارشناسیمو میگیرم و بعد برای ارشد بخوام برم دولتی اونم یه گرایشی از یه رشته...

اگر بر فرض من رتبم زیر 100 شد و یه دانشگاهی مثل شریف رو قبول شدم آیا مشکلی برام به وجود نمیاد چون قبلا مکانیک بودم یهو اومدم گرایش هوش؟
اینم اضافه کنم که من دانشگاه آزاد کارشناسیمو میگیرم و بعد برای ارشد بخوام برم دولتی اونم یه گرایشی از یه رشته ی دیگه چه اتفاقی میفته و چه مشکلاتی برام بوجود میاد؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    حسین

خیر مشکلی براتون پیش نمیاد. در دانشگاه ارشد تون ممکن هست 2 الی 3 درس بهتون پیش نیاز بدند. وقتی فردی می‌تواند رتبه زیر 100 کنکور ارشد کامپیوتر را کسب کند در مقطع ارشد هم با همان تلاش و پیوسته گی که قبلا داشته قطعا می‌توانید موفق شود و مشکلی برایش...

خیر مشکلی براتون پیش نمیاد. در دانشگاه ارشد تون ممکن هست 2 الی 3 درس بهتون پیش نیاز بدند. وقتی فردی می‌تواند رتبه زیر 100 کنکور ارشد کامپیوتر را کسب کند در مقطع ارشد هم با همان تلاش و پیوسته گی که قبلا داشته قطعا می‌توانید موفق شود و مشکلی برایش رخ نخواهد داد.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. AriA

سلام وقت بخیر.
راستش من رشته علوم تجربی بودم(*متاسفانه به دلایلی علاقمو دنبال نکردم) و حالا قصد رفتن به رشته کامپیوتر در دانشگاه رو دارم اما کاملا گیج شدم. علاقه زیادی به گرایش هوش مصنوعی دارم و سوالم اینه که : ایا میشه از طریق مهندسی نرم افزار...

سلام وقت بخیر.
راستش من رشته علوم تجربی بودم(*متاسفانه به دلایلی علاقمو دنبال نکردم) و حالا قصد رفتن به رشته کامپیوتر در دانشگاه رو دارم اما کاملا گیج شدم. علاقه زیادی به گرایش هوش مصنوعی دارم و سوالم اینه که : ایا میشه از طریق مهندسی نرم افزار به این گرایش رفت یا حتما باید به علوم کامپیوتر برم !؟
خیلی ممنون میشم راهنمایی های لازم رو بکنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    AriA

سلام
وقت بخیر

اتفاقا شما خیلی بهتر هست که از طریق رشته نرم افزار وارد گرایش هوش مصنوعی بشوید. بطور کلی در ایران رشته مهندسی کامپیوتر بسیار بهتر از رشته علوم کامپیوتر است و از رشته مهندسی کامپیوتر در ارشد همه گرایش های رشته کامپیوتر می‌تونید شرکت...

سلام
وقت بخیر

اتفاقا شما خیلی بهتر هست که از طریق رشته نرم افزار وارد گرایش هوش مصنوعی بشوید. بطور کلی در ایران رشته مهندسی کامپیوتر بسیار بهتر از رشته علوم کامپیوتر است و از رشته مهندسی کامپیوتر در ارشد همه گرایش های رشته کامپیوتر می‌تونید شرکت کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. سارا

با سلام خدمت استاد رضوی محترم

تمام توضیحات مفید شما رو در مورد نحوه برنامه ریزی و دروس و منبع مطالعه کردم. واقعا جای تشکر داره که اینقدر با دلسوزی و جزییات راهنمایی فرمودین.
من سال 92 با معدل 16.70 فارغ التحصیل شدم و الان قصد شرکت در کنکور سال...

با سلام خدمت استاد رضوی محترم

تمام توضیحات مفید شما رو در مورد نحوه برنامه ریزی و دروس و منبع مطالعه کردم. واقعا جای تشکر داره که اینقدر با دلسوزی و جزییات راهنمایی فرمودین.
من سال 92 با معدل 16.70 فارغ التحصیل شدم و الان قصد شرکت در کنکور سال 1400 در رشته هوش مصنوعی رو دارم. با این اختلافی که بین سال های تحصیلم افتاده، اگر از الان شروع کنم شما فکر می کنید بتونم روزانه دانشگاه های تهران قبول بشم؟ زبانم هم خوبه و روزی 6 ساعت فرصت مطالعه دارم. اگر برای درس طراحی الگوریتم و ساختمان داده از کتابهای پوران پژوهش استفاده کنم، مشکلی پیش میاد؟
بعلاوه، بفرمایید چه زبان برنامه نویسی ای برای این رشته مناسب هست که تا سال آینده اون رو یاد بگیریم تا در دانشگاه بتونیم بیشتر موفق باشیم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 4 ماه قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi
 1. رامین رضوی razavi    سارا

سلام
وقت بخیر

اگر از الان تا کنکور ارشد کامپیوتر 1400 بطور پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید حتما می‌تونید رتبه عالی در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 کسب کنید و در بهترین دانشگاه های تهران هم قبول بشید. نکته اول اینکه زبان انگلیسی با توجه به ضرایب دروس...

سلام
وقت بخیر

اگر از الان تا کنکور ارشد کامپیوتر 1400 بطور پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید حتما می‌تونید رتبه عالی در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 کسب کنید و در بهترین دانشگاه های تهران هم قبول بشید. نکته اول اینکه زبان انگلیسی با توجه به ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر که سازمان سنجش اعلام کرده است ارزش خواندن ندارند مگر آنکه در آینده سازمان سنجش در ضرایب دروس تغییراتی را ایجاد کند و مثلا ضرایب زبان و ریاضیات کنکور ارشد کامپیوتر را بالاتر ببرد. نکته دوم اینکه با توجه به فاصله ای که شما از دروس داشته اید بهتر هست که در دروس اساسی رشته کامپیوتر که شامل دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم هم هست فیلم درس و نکته و تست تهیه کنید. نکته سوم اینکه به هیچ عنوان در دوران مطالعه برای کنکور روی کاری جز کنکورتان متمرکز نشید و نه زبان بخوانید و نه کد نویسی کار کنید و نه کار دیگری، بعد از کنکور ارشد کامپیوتر 1400، 5 ماه فرصت دارید که هر کاری می خواهید انجام دهید، در اون تایم توصیه می‌کنم که یک زبان برنامه نویسی مثل پایتون را حرفه ای کار کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. M.K.R

سلام
خسته نباشید
با مدرک کارشناسی چه رشته هایی میشه برای ارشد هوش مصنوعی خوند در ایران؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    M.K.R

سلام
وقت بخیر

متوجه سوال تون نمی‌شم. در درجه اول باید خدمت تون بگم که هوش مصنوعی رشته نیست و گرایش هست، در واقع شما باید در کنکور ارشد رشته مهندسی کامپیوتر شرکت کنید و بعد در زمان انتخاب رشته یکی از گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر را که هوش...

سلام
وقت بخیر

متوجه سوال تون نمی‌شم. در درجه اول باید خدمت تون بگم که هوش مصنوعی رشته نیست و گرایش هست، در واقع شما باید در کنکور ارشد رشته مهندسی کامپیوتر شرکت کنید و بعد در زمان انتخاب رشته یکی از گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر را که هوش مصنوعی هم یکی از آنهاست برای ارشد انتخاب کنید. گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر در ارشد نرم افزار، معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی، رایانش امن، شبکه های کامپیوتر، الگوریتم و محاسبات و بیو انفورماتیک هستند. اگر شما منظورتون این هست که بعد از قبولی در گرایش هوش مصنوعی در کنکور ارشد کامپیوتر در دانشگاه چه فیلدهایی می‌توان کار کرد، باید مقاله معرفی رشته هوش مصنوعی را مطالعه کنید. امیدوارم پاسخ سوالاتان را گرفته باشید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. محمدحسین

سلام خسته نباشید
ما دو نفریم یکیمون برق قدرت خونده نفر دومم مهندسی پزشکی میخوایم برا ارشد اپلای کنیم فرانسه سوال اینجاست میتونیم برا هوش مصنوعی اقدام بکنیم؟
سپاس ?

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محمدحسین

سلام
وقت بخیر

بطور کلی اپلای کردن برای ارشد رشته کامپیوتر کاری بسیار سخت هست و از عهده هر دانشجویی بر نمی‌آیند و تقریبا لیسانس در دانشگاه تاپی درس خوانده باشید و همین طور نمره زبان بالایی کسب کنید در آزمون تافل یا آیلس و همین طور معدل لیسانس خوب...

سلام
وقت بخیر

بطور کلی اپلای کردن برای ارشد رشته کامپیوتر کاری بسیار سخت هست و از عهده هر دانشجویی بر نمی‌آیند و تقریبا لیسانس در دانشگاه تاپی درس خوانده باشید و همین طور نمره زبان بالایی کسب کنید در آزمون تافل یا آیلس و همین طور معدل لیسانس خوب و رزومه خوبی داشته باشید، توصیه میکنم که فیلم نحوه اپلای و آینده شغلی رشته کامپیوتر را حتما مشاهده کنید.
همچنین با توجه به اینکه رشته های شما چیز دیگری هست برای اپلای در گرایش هوش مصنوعی باید حتما رزومه ای مرتبط با رشته هوش مصنوعی داشته باشید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. saba

با عرض سلام
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته ی چندرسانه ای (مالتی مدیا) هستم
دیپلم ریاضی دارم ولی این رشته تو دانشگاه هنر اسلامی تبریز ارائه میشه
می خواستم ببینم آیا امکان اینکه بتونم برای کارشناسی ارشد تغییر رشته بدم وجود داره یا نه؟
می تونم تو...

با عرض سلام
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته ی چندرسانه ای (مالتی مدیا) هستم
دیپلم ریاضی دارم ولی این رشته تو دانشگاه هنر اسلامی تبریز ارائه میشه
می خواستم ببینم آیا امکان اینکه بتونم برای کارشناسی ارشد تغییر رشته بدم وجود داره یا نه؟
می تونم تو کنکور این رشته شرکت کنم یا نه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    saba

سلام
وقت بخیر

بله شما می‌توانید برای کنکور ارشد در ارشد مهندسی کامپیوتر ثبت نام کنید و مقطع ارشد را مهندسی کامپیوتر بخوانید
توصیه میکنم اگر میخواهید مسیر را درست طی کنید به علت اینکه رشته شما چیز دیگری بوده است سعی کنید یک جلسه مشاوره تک جلسه ای...

سلام
وقت بخیر

بله شما می‌توانید برای کنکور ارشد در ارشد مهندسی کامپیوتر ثبت نام کنید و مقطع ارشد را مهندسی کامپیوتر بخوانید
توصیه میکنم اگر میخواهید مسیر را درست طی کنید به علت اینکه رشته شما چیز دیگری بوده است سعی کنید یک جلسه مشاوره تک جلسه ای برای کنکور ارشد کامپیوتر رزرو کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. محسن افخمی

سلام خسته نباشین من از افراد زیادی شنیدم که گرایش هوش مصنوعی بسیار سخت و پیچیده هست و یکمی دلزده و مردد شدم آیا واقعا همینطوره؟ با این نظراتی که دیدم فعلا گرایش نرم افزارو اولویت انتخاب کردم لطفا راهنماییم کنین

  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

تمامی گرایش های ارشد کامپیوتر سختی خودشون و دارد و ما گرایش آسونی نداریم، در ضمن اگر میخواهید به چیز متفاوتی برسید باید بهاش و پرداخت کنید، با تلاش و پشتکار به هیچ مشکلی بر نمیخورید و هر چیزی که در نگاه اول سخت به نظر میرسد با کمی...

سلام
وقت بخیر

تمامی گرایش های ارشد کامپیوتر سختی خودشون و دارد و ما گرایش آسونی نداریم، در ضمن اگر میخواهید به چیز متفاوتی برسید باید بهاش و پرداخت کنید، با تلاش و پشتکار به هیچ مشکلی بر نمیخورید و هر چیزی که در نگاه اول سخت به نظر میرسد با کمی کار کردن روی اون کم کم برای شما آسون خواهد شد.
به نظر من گرایش هوش مصنوعی گرایش عالی هست و آینده بسیار روشنی دارد و برای اپلای هم بسیار خوب هست و بنابراین انتخاب بسیار مناسبی هست. نباید به خاطر اینکه شاید یک گرایش کمی سخت تر باشه از گرایش های دیگه سمت اون گرایش نرید. در ضمن در اول هم گفتم هر گرایشی سختی های خودش را دارد

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Ali

سلام
من از دوره ارشد خیلی میترسم و علتش وجود 6 واحد پایان نامه هست ، مثلا اگر این گرایش رو قبول بشیم ، از ما چه انتظاری دارن ؟ توقع دارن براشون ربات طراحی کنیم ؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Ali

سلام
وقت بخیر

خیر، در رشته هوش مصنوعی فیلدهای بسیار زیادی وجود دارد و فیلد رباتیک یکی از فیلدهای آن است. دوره ارشد کامپیوتر و دوره دکتری کامپیوتر دوره ای است پژوهش محور و دانشجویان باید یکی از فیلدهایی که در گرایش شان وجود دارد را انتخاب کنند و...

سلام
وقت بخیر

خیر، در رشته هوش مصنوعی فیلدهای بسیار زیادی وجود دارد و فیلد رباتیک یکی از فیلدهای آن است. دوره ارشد کامپیوتر و دوره دکتری کامپیوتر دوره ای است پژوهش محور و دانشجویان باید یکی از فیلدهایی که در گرایش شان وجود دارد را انتخاب کنند و در آن گرایش شروع کنند به تحقیق و ریسرچ و سعی کنند در آن فیلدی که کار می‌کنند مقاله بدهند. به دانشجویان ارشد نسبت به دانشجویان دکتری خیلی سخت نمی‌گیرند. برای اینکه متوجه بشوید در گرایش هوش مصنوعی چه فیلدهایی وجود دارد می‌توانید مقاله رشته هوش مصنوعی را مطالعه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

©2020 Konkurcomputer All Rights Reserved.