برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

دروس کنکور ارشد کامپیوتر

این صفحه عالی به معرفی دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر و اهمیت هر یک از دروس کنکور ارشد کامپیوتر پرداخته است

در این صفحه دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر را معرفی می‌کنیم، سپس با توجه به ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر ارزش هر تست و درس کنکور ارشد کامپیوتر را مشخص کرده‌ایم تا با توجه ارزش هر تست و هر درس بتوانید پی به اهمیت هر درس ببرید.

رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است و بازار کار رشته مهندسی کامپیوتربررسی بازار کار رشته کامپیوتر بصورت 0 تا 100 و با تمام جزئیاتبررسی بازار کار رشته کامپیوتر بصورت 0 تا 100 و با تمام جزئیاتدر این صفحه به بازار کار رشته کامپیوتر، درآمد و مسائل پیرامون مشاغل مرتبط با رشته کامپیوتر در ایران و جهان و چشم اندازهای آن پرداخته‌ایم. بصورت روزافزون در حال رشد است و هر سال افراد بیشتری به سمت رشته کامپیوتر سوق پیدا می‌کنند، این رشد به گونه‌ای است که در حال حاضر بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر دارای لیسانس غیر مرتبط هستند و جالب است که بدانید بسیاری از این افراد با تلاش پیوسته و اصولی موفق به کسب رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوترمصاحبه های رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیمصاحبه های رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیاگر می‌خواهید در کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر، IT و علوم کامپیوتر موفق شوید باید مسیری را طی کنید که رتبه‌های برتر سال‌های گذشته طی کرده‌اند، مسلما تجربیات افرادی که به بهترین نحو ممکن این مسیر را طی کرده‌اند برای شما بسیار مفید خواهد بود می‌شوند که برای بررسی این مورد می‌توانید به صفحه مصاحبه‌های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید، حال یکی از سوالات متداول این افراد این است که دروس کنکور ارشد کامپیوتر چیست و اهمیت و ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر چگونه است، ما در ادامه بطور مفصل به توضیح این موارد می‌پردازیم.

رتبه 1 کنکور ارشد کامپیوتر 1403

 دروس کنکور ارشد کامپیوتر شامل دروس زبان انگلیسی، ریاضی عمومی 1، ریاضی عمومی 2، آمار و احتمال مهندسی، ریاضی گسسته، نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها، سیگنال و سیستم، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، هوش مصنوعی، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، الکترونیک دیجیتال، سیستم عامل، شبکه‌های کامپیوتری و پایگاه داده است.

در زیر بصورت دقیق‌تر به بررسی دروس کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور ضرایب هر درس می‌پردازیم.

فیلم بررسی دروس کنکور ارشد کامپیوتر

در فیلم زیر استاد رضوی دروس کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر را بصورت کامل بررسی کرده‌اند، حتما این فیلم را بصورت کامل مشاهده کنید.

 

ویس رتبه‌های برتر کنکور ارشد کامپیوتر ١۴٠٣

در زیر می‌توانید ویس رتبه‌های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و کنکور ارشد فناوری اطلاعات ١۴٠٣ که پس از آمدن نتایج برای استاد رضوی ارسال کردند و در کانال تلگرام کنکور کامپیوتر نیز قرار گرفتند را گوش کنید

Paused...

  توجه داشته باشید که برای مشاهده بیشتر ویس‌ها باید اسکرول کنید.

  دروس کنکور ارشد کامپیوتر چیست؟

  در کنکور ارشد کامپیوتر 16 درس مطرح می‌شود، نام دروس کنکور ارشد کامپیوتر که 16 درس را شامل می‌شود به قرار زیر است:

  1. درس زبان انگلیسی
  2. مجموعه دروس ریاضیات کنکور ارشد کامپیوتر که شامل 4 درس ریاضی 1و2، آمار و ریاضیات گسسته است.
  3. مجموعه دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر که شامل 11 درس زیر است:

  نظریه زبان ها و ماشین ها،‌ سیگنال و سیستم، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، هوش مصنوعی، مدار منطقی،‌ معماری کامپیوتر، الکترونیک دیجیتال، سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده.

  ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر

   برای آنکه متوجه ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر شوید ابتدا لازم است بدانید که دروس کنکور ارشد کامپیوتر به یکسری مجموعه تقسیم‌بندی شده است که هر مجموعه در هر یک از گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتربا توجه به اینکه در حال حاضر رشته مهندسی کامپیوتر محبوب‌ترین رشته در دنیا و کشور است و در سال‌های اخیر اکثر رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی این رشته را انتخاب می‌کنند در این صفحه بصورت دقیق گرایش هاي ارشد مهندسي کامپيوترمعرفی شده است دارای ضریب مختص به خودش است.

  در عکس زیر مشخص شده است که دروس کنکور ارشد کامپیوتر به چه مجموعه‌هایی تقسیم شده است و هر مجموعه از دروس در هر یک از گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتربا توجه به اینکه در حال حاضر رشته مهندسی کامپیوتر محبوب‌ترین رشته در دنیا و کشور است و در سال‌های اخیر اکثر رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی این رشته را انتخاب می‌کنند در این صفحه بصورت دقیق گرایش هاي ارشد مهندسي کامپيوترمعرفی شده است چه ضریبی دارد.

  در این عکس دروسی که در کنکور ارشد کامپیوتر مشخص شده است و همین طور مشخص شده است که ضریب هر درس در هر یک از گرایش های کنکور ارشد کامپیوتر چقدر است

  اگر هنوز مجموعه بندی یا همان دسته بندی دروس کنکور ارشد کامپیوتر را متوجه نشده‌اید در ادامه سعی میکنیم این موضوع را بیشتر به شما داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر توضیح دهیم.

  پادکست معرفی دروس کنکور ارشد کامپیوتر

  در پادکست زیر دروس کنکور ارشد کامپیوتر معرفی و بررسی شده است

  Podcast Durus Konkur Arshad ComputerBudjepage Mobile

  بررسی مجموعه دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب این دروس

  در حال حاضر در کنکور ارشد کامپیوتر مجموعه دروس کنکور ارشد کامپیوتر مورد آزمون در تمامی گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر یکسان است و بصورت زیر است:

  1. مجموعه درس زبان انگلیسی.
  2. مجموعه دروس ریاضیات که شامل 4 درس ریاضی 1و2، آمار و ریاضیات گسسته است.
  3. مجموعه دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر که شامل 11 درس زیر است که  سازمان سنجش این 11 درس را به 4 مجموعه دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر تقسیم کرده است:

  11 دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر

  11 دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر شامل دروس درس نظریه زبان ها و ماشین ها،‌ سیگنال و سیستم، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، هوش مصنوعی، مدار منطقی،‌ معماری کامپیوتر، الکترونیک دیجیتال، سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده است.

  سازمان سنجش این 11 درس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر را به 4 مجموعه تقسیم کرده است و هر مجموعه درس، در گرایش های مختلف ضرایب متفاوتی دارد، این 4 مجموعه درس عبارت اند از:

  1. مجموعه دروس تخصصی 1 که شامل دو درس: نظریه زبان و سیگنال است
  2. مجموعه دروس تخصصی 2 که شامل 3 درس: ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی است
  3. مجموعه دروس تخصصی 3 که شامل 3 درس: مدار منطقی و معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال است
  4. مجموعه دروس تخصصی 4 که شامل 3 درس: سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده است

  در کنکور ارشد کامپیوتر تنها تفاوت میان گرایش های مختلف در ضرایب متفاوتی است که این 4 مجموعه درس تخصصی در هر گرایش دارند، ضرایب هر کدام از این 4 مجموعه تخصصی در گرایش های مختلف را می‌توانید در عکسی که در بالای این صفحه قرار داده شده است مشاهده کنید. برای بررسی این موضوع که از هر درس چند تست در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر مطرح می‌شود به صفحه تعداد سوالات کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

  بررسی تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 1404

  کنکور ارشد کامپیوتر 1404 احتمالا تغییری نسبت به  کنکور ارشد کامپیوتر 1403 نخواهد داشت. توجه کنید که در حال حاضر دروس و نحوه چینش و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر به یک ثبات نسبی رسیده است و نه تنها دروس خوب و استانداردی در کنکور ارشد کامپیوتر وجود دارد بلکه ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر نیز مناسب و اصولی است، بنابراین به احتمال زیاد برای کنکور ارشد کامپیوتر 1404 شاهد تغییرات نخواهیم بود. بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که ما در سال‌های گذشته شاهد 4 سال تغییرات پیاپی در کنکور ارشد کامپیوتر بودیم و دروس فعلی و ضرایب آنها نتیجه 4 سال تغییرات متوالی است و به نظر می‌رسد این تغییرات متوالی باعث ایجاد کنکور مناسب و استانداری شده است که فعلا نیازی به تغییر آن وجود ندارد.

  شما دانشجویان عزیز می‌توانید برای تهیه منابع کنکور ارشد کامپیوترجامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترجامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترمهم ترین گام‌ برای کسب موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر، تهیه بهترین منابع است، بهترین منابع، منابعی هستند که تقریبا تمامی رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی کنکور ارشد کامپیوتر از آنها استفاده می‌کنند، در زیر این منابع را به شما معرفی می‌کنیم به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

  جامع‌ترين فیلم‌های رشته کامپیوتر؛ ویژه دانشجویان لیسانس، کنکور ارشد و دکتری و آزمون‌های استخدامی

  Film Haye Dars Konkur Arshad Computer

  پکیج ۱۲ نکته‌و‌تست کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر

  ۴۰٪ تخفیف پکیج
  8,400,000 تومان 5,040,000 تومان
  اساتید دپارتمان
  390 ساعت
  Film Haye Dars Konkur Arshad Computer

  پکیج ۱۰ مرحله آزمون + ۱۲ درس + ۱۲ نکته‌و‌تست کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر

  ۵۰٪ تخفیف پکیج
  21,520,000 تومان 10,760,000 تومان
  اساتید دپارتمان
  948 ساعت
  Film Haye Dars Konkur Arshad Computer

  پکیج ۱۰ مرحله آزمون + ۱۲ درس کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر

  ۴۰٪ تخفیف پکیج
  13,120,000 تومان 7,870,000 تومان
  اساتید دپارتمان
  594 ساعت
  Ramin Razavi 1

  مشاوره خصوصی 15 دقیقه‌ای به صورت تلفنی

  250,000 تومان 130,000 تومان
  رامین رضوی
  15 دقیقه
  Ramin Razavi 1

  مشاوره هفتگی کنکور ارشد کامپیوتر و IT تا کنکور 1404

  14,000,000 تومان 12,500,000 تومان
  رامین رضوی
  هفته‌ای ۱۵ دقیقه
  Ramin Razavi 1

  مشاوره دو هفته یکبار تا کنکور ارشد کامپیوتر و IT (به صورت خصوصی تا کنکور 1404)

  تخفیف ثبت‌نام غیراقساط
  8,500,000 تومان 8,000,000 تومان
  رامین رضوی
  ۱۵ دقیقه
  Ramin Razavi 1

  پکیج ویدیوی ۶ درس ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری، مدار منطقی، الکترونیک دیجیتال و گسسته

  ۳۵٪ تخفیف پکیج
  5,140,000 تومان 3,340,000 تومان
  رامین رضوی
  329 ساعت
  Ramin Razavi 1

  پکیج ویدیو ۶ نکته‌وتست ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری، مدار منطقی، الکترونیک دیجیتال و گسسته

  ۳۵٪ تخفیف پکیج
  3,700,000 تومان 2,400,000 تومان
  رامین رضوی
  204 ساعت
  Ramin Razavi 1

  پکیج ویدیوی ۶ درس شبکه، نظریه زبان، پایگاه داده، هوش مصنوعی، سیستم عامل و سیگنال

  ۳۵٪ تخفیف پکیج
  5,990,000 تومان 3,890,000 تومان
  رامین رضوی
  370 ساعت
  Ramin Razavi 1

  پکیج ویدیو ۶ نکته‌وتست شبکه، نظریه زبان، پایگاه داده، هوش مصنوعی، سیستم عامل و سیگنال

  ۳۵٪ تخفیف پکیج
  4,750,000 تومان 3,087,000 تومان
  رامین رضوی
  176 ساعت
  Film Haye Dars Konkur Arshad Computer

  پکیج ویدیوی ۷ درس از دروس کنکور ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

  ۳۵٪ تخفیف پکیج
  6,380,000 تومان 4,150,000 تومان
   
  ۳۶۲ ساعت
  Film Haye Dars Konkur Arshad Computer

  پکیج ویدیوی ۷ نکته‌و‌تست از دروس تخصصی کنکور ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

  ۳۵٪ تخفیف پکیج
  4,700,000 تومان 3,060,000 تومان
   
  ۲۲۳ ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو درس ساختمان داده

  ۳۰٪ تخفیف
  990,000 تومان 695,000 تومان
  رامین رضوی
  ۶۴ ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو درس طراحی الگوریتم

  ۳۰٪ تخفیف
  650,000 تومان 455,000 تومان
  رامین رضوی
  ۴۰ ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو نکته و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم

  ۳۰٪ تخفیف
  900,000 تومان 630,000 تومان
  رامین رضوی
  ۶۶ ساعت
  Ramin Razavi 1

  فیلم درس هوش مصنوعی

  ۳۰٪ تخفیف
  950,000 تومان 665,000 تومان
  رامین رضوی
  60 ساعت
  Ramin Razavi 1

  فیلم نکته و تست هوش مصنوعی

  ۳۰٪ تخفیف
  800,000 تومان 560,000 تومان
  رامین رضوی
  ۳۰ ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو درس ریاضیات گسسته

  ۳۰٪ تخفیف
  900,000 تومان 630,000 تومان
  رامین رضوی
  64 ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو نکته و تست ریاضیات گسسته

  ۳۰٪ تخفیف
  650,000 تومان 460,000 تومان
  رامین رضوی
  ۳۷ ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو درس مدار منطقی

  ۳۰٪ تخفیف
  750,000 تومان 525,000 تومان
  رامین رضوی
  ۴۵ ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو نکته و تست مدار منطقی

  ۳۰٪ تخفیف
  600,000 تومان 420,000 تومان
  رامین رضوی
  ۳۷ ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو درس معماری کامپیوتر

  ۳۰٪ تخفیف
  900,000 تومان 630,000 تومان
  رامین رضوی
  60 ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو نکته و تست معماری کامپیوتر

  ۳۰٪ تخفیف
  750,000 تومان 525,000 تومان
  رامین رضوی
  ۴۷ ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو درس شبکه‌ های کامپیوتری

  ۳۰٪ تخفیف
  990,000 تومان 695,000 تومان
  رامین رضوی
  ۶۰ ساعت
  Ramin Razavi 1

  ویدیو نکته و تست شبکه های کامپیوتری

  ۳۰٪ تخفیف
  750,000 تومان 525,000 تومان
  رامین رضوی
  ۳۶ ساعت
  Ramin Razavi 1

  فیلم درس سیستم عامل

  ۳۰٪ تخفیف
  950,000 تومان 665,000 تومان
  رامین رضوی
  ۶۰ ساعت
  Ramin Razavi 1

  فیلم نکته و تست سیستم عامل

  ۳۰٪ تخفیف
  800,000 تومان 560,000 تومان
  رامین رضوی
  30 ساعت
  Hadi Khani

  فیلم درس پایگاه داده‌ها

  ۳۰٪ تخفیف
  950,000 تومان 665,000 تومان
  هادی خانی
  60 ساعت
  Hadi Khani

  فیلم نکته و تست پایگاه داده

  ۳۰٪ تخفیف
  800,000 تومان 560,000 تومان
  هادی خانی
  ۳۰ ساعت
  Ramin Razavi 1

  فیلم درس الکترونیک دیجیتال

  ۳۰٪ تخفیف
  950,000 تومان 665,000 تومان
  رامین رضوی
  40 ساعت
  Ramin Razavi 1

  فیلم نکته و تست الکترونیک دیجیتال

  ۳۰٪ تخفیف
  800,000 تومان 560,000 تومان
  رامین رضوی
  25 ساعت
  Amir Hossein Kashefi

  ویدیو نکته و تست نظریه زبان‌

  ۳۰٪ تخفیف
  800,000 تومان 560,000 تومان
  امیرحسین کاشفی
  45 ساعت
  Amir Hossein Kashefi

  ویدیو درس نظریه

  ۳۰٪ تخفیف
  950,000 تومان 665,000 تومان
  امیرحسین کاشفی
  50 ساعت
  Hadi Khani

  کلاس آنلاین درس سیگنال و سیستم

  ۳۰٪ تخفیف
  1,200,000 تومان 840,000 تومان
  هادی خانی
  80 ساعت
  Hadi Khani

  کلاس آنلاین نکته و تست سیگنال و سیستم ویژه ارشد کامپیوتر

  ۳۰٪ تخفیف
  800,000 تومان 560,000 تومان
  هادی خانی
  20 ساعت
  Cafetadris Logo

  آزمون آزمایشی کافه تدریس

  1,600,000 تومان 1,300,000 تومان
  کافه تدریس
  Azmoon

  پلتفرم آزمون و بانک تست

  هر درس: 400,000 تومان
  15 درس با 80% تخفیف: 1,426,000 تومان
  تخفیف پله‌ای از 1 تا 15 درس
  2

  پلتفرم برنامه ریزی

  1 ماهه : 100,000 تومان
  3 ماهه : 270,000 تومان
  6 ماهه : 480,000 تومان
  12 ماهه : 840,000 تومان
  8

  تخمین رتبه

  95,000 تومان
  9

  پلتفرم انتخاب رشته

  رایگان

  کنکور ارشد کامپیوتر از 0 تا 100

  همان طور که در بالا گفته شد برای موفق شدن در کنکور ارشد کامپیوتر علاوه بر داشتن بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر بسیار مهم است که مسیر را بصورت حرفه‌ای و اصولی طی کنید، در این راستا شما باید اولا با روش‌های مطالعه صحیح آشنا شوید که در بالا فیلم‌های لازم برای این منظور برایتان قرار گرفته است و دوما باید اشراف کاملی نسبت به مسیری که باید طی کنید و نحوه پیمودن آن داشته باشید، به همین دلیل در فیلم زیر هر آنچه برای موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر و شروع اصولی نیاز دارید گفته شده است، بنابراین قبل از مطالعه ادامه صفحه بررسی منابع کنکور ارشد کامپیوتر سعی کنید حتما این فیلم را که نقشه راه کنکور ارشد کامپیوتر را برای شما مشخص می‌کند مشاهده کنید.

  با توجه به اهمیت و ارزش دروس کنکور ارشد کامپیوتر، چگونه برنامه ریزی کنیم؟

  در فیلم بالا که فیلم نقشه راه کنکور ارشد کامپیوتر است به بررسی موارد زیر پرداخته شده است.

  آنچه مشاهده خواهید کرد شامل عناوین ذیل می باشد:

  1. معرفی تیم کنکور کامپیوتر
  2. نقشه راه کنکور ارشد کامپیوتر
  3. فواید قبولی در دانشگاه های تاپ در مقطع ارشد کامپیوتر
  4. تعداد شرکت کنندگان میزان رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر
  5. زمان ثبت نام و روز برگزاری کنکور ارشد کامپیوتر
  6. کنکور اصلی و شناور برای ارشد کامپیوتر چیست؟
  7. انتخاب رشته کنکور ارشد کامپیوتر چگونه است؟
  8. کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنیم یا آی تی یا علوم کامپیوتر؟
  9. برای کنکور ارشد کامپیوتر چه گرایشی را انتخاب کنیم؟
  10. معرفی دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب آن
  11. تعداد سوالاتی که در کنکور ارشد کامپیوتر مطرح می‌شود چندتا است؟
  12. برای قبولی در دانشگاه شریف در مقطع ارشد کامپیوتر زدن چند تست نیاز است؟
  13. میزان ساعت مورد نیاز برای کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد کامپیوتر چقدر است؟
  14. دروس ساده و امن کنکور ارشد کامپیوتر که حتما باید خوانده شود چیست؟
  15. چه دروسی را در کنکور ارشد کامپیوتر حذف کنیم؟
  16. برنامه مطالعاتی برای کنکور ارشد کامپیوتر
  17. از کتاب استفاده کنیم یا فیلم آموزشی
  18. معرفی فیلم های درس و نکته و تست کنکور ارشد کامپیوتر
  19. هر آنچه در مورد کنکور ارشد فناوری اطلاعات باید بدانید
  20. برنامه ریزی کنکور ارشد فناوری اطلاعات
  21. هر آنچه در مورد کنکور ارشد علوم کامپیوتر باید بدانید
  22. برنامه ریزی کنکور ارشد علوم کامپیوتر
  23. قبل از شروع به مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر باید چیکار کنید؟
  24. مشاوره تک جلسه‌ای برای کنکور ارشد کامپیوتر چگونه است؟
  25. مشاوره هفتگی کنکور ارشد کامپیوتر چگونه است

  برای اینکه بتوانید در کنکور ارشد کامپیوتر رتبه زیر 100 کسب کنید و در بهترین دانشگاه های ایران نظیر دانشگاه تهران و شریف و امیر کبیر و .. قبول شوید نه تنها باید ساعت مطالعه مناسبی داشته باشید بلکه باید هم برنامه مناسب و حرفه ای داشته باشید و هم تلاش هوشمندانه ای انجام دهید، توجه داشته باشید که هر تلاشی منجر به نتیجه مطلوب نمی‌شود و فقط تلاش مطلوب است که منجر به نتیجه مطلوب می شود، بدین منظور توصیه می‌کنیم حتما فیلم جامع و عالی بالا را مشاهده کنید. برای مشاهده فیلم سایر فیلم‌های کنکور ارشد کامپیوتر به صفحه برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتربرنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی صحیح و علمی نخستین و اصلی ترین گام در هر فعالیت است و کنکور نیز از این قاعده مستثنی نیست، بسیاری از رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هر سال یا رشته لیسانس‌شان کامپیوتر نبوده و یا در دانشگاه‌های بسیار ضعیف بوده‌اند ولی با یک برنامه هوشمندانه موفق شدند به خواسته و هدف‌شان برسند و همایش های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

  اهمیت هر یک از دروس کنکور ارشد کامپیوتر

  اگر فرض کنیم تعداد سوالاتی که در کنکور ارشد کامپیوتر امسال مطرح می‌شود دقیقا مانند کنکور ارشد کامپیوتر سال گذشته باشد که به احتمال بالا نیز این چنین خواهد بود، ارزش و اهمیت هر یک از دروس کنکور ارشد کامپیوتر بصورت زیر خواهد بود. البته دقت کنید که سازمان سنجش اعلام کرده بود که برای کنکور ارشد کامپیوتر 1403 تعداد سوالات را کم خواهد کرد که این تغییر را اعمال نکرد و تعداد سوالات کنکور ارشد کامپیوتر 1403 مانند سال 1402 بود.

  در عکس زیر نمره دروس کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده می‌کنید، این عکس آپدیت شده و مختص کنکور ارشد کامپیوتر سال 1404 است.

  Arzesh Durus Konkur Arshad Computer

  نکته بسیار مهمی که در بررسی جدول بالا باید به آن توجه کنید این است که نباید ملاک مهم بودن یا نبودن یک درس را نمره آن درس در نظر بگیرید، این خیلی ساده انگارانه خواهد بود که بگوییم هر درسی که نمره بیشتری دارد مهم تر است، زیرا باید علاوه بر نمره هر درس پارامترهای بسیار دیگری وجود دارد که اهمیت هر درس را مشخص می‌کند، بعنوان مثال یکی از این پارامترها این است که باید به این نکته مهم توجه کنید که بطور معمول و بر اساس سابقه‌ای که از هر درس سراغ داریم چند درصد از سوالات هر یک از دروس کنکور ارشد کامپیوتر قابل پاسخ گویی است، بعنوان مثال نمره درس سیگنال و سیستم در گرایش هوش مصنوعی 150 است، اما آیا می‌توان همه این 150 امتیاز را کسب کرد؟ جواب مسلما خیر است.

  به عنوان مثال در کنکور ارشد کامپیوتر امسال اکثر دانشجویان قوی بطور متوسط فقط به 2 الی 3 سوال از 5 سوال سیگنال پاسخ داده بودند، اما در درسی مانند مدار منطقی، معماری کامپیوتر یا الکترونیک دیجیتال دانشجویان بسیاری توانستند به تمامی سوالات این دروس پاسخ دهند

  از هر یک از دروس کنکور ارشد کامپیوتر چند نمره میتوان کسب کرد؟

  بنابراین مشخص است که جدول دیگری نیاز است که ارزش هر درس را با توجه به تعداد سوالاتی که دانشجویان می‌توانند در هر درس به آنها پاسخ دهند را مشخص کند، بدین منظور جدول زیر برای شما داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر مهیا شده است.

  در عکس زیر میزان نمره ای که می‌توانید از هر یک از دروس کنکور ارشد کامپیوتر کسب کنید آورده شده است.

  Nomre Ke Az Durus Konkur Arshad Computer Mitavan Kasb Kard

  با توجه به حدول بالا می‌توانید به اهمیت دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم، هوش مصنوعی، مدار منطقی، معماری کامپیوتر،الکترونیک دیجیتال، سیستم عامل و پایگاه داده پی برد.

  معرفی دروس کنکور ارشد کامپیوتر

  در زیر به معرفی هر یک از دروس کنکور ارشد کامپیوتر بصورت مجزا و مفصل پرداختیم، در صورتیکه می‌خواهید با هر یک از دروس کنکور ارشد کامپیوتر بصورت دقیق آشنا شوید به صفحه مربوط به آن درس مراجعه کنید

  ترتیب خواندن دروس ارشد کامپیوتر

  برای گرایش های مختلف کنکور ارشد کامپیوتر می‌توانید برنامه‌های مختلفی داشته باشید ولی بطور عمومی برای تمامی گرایش‌های ارشد مهندسی کامپیوتر ترتیب خواندن دروس ارشد کامپیوتر می‌تواند به صورت زیر باشد:

  می‌توانید بصورت موازی با چهار درس مدار منطقی، معماری کامپیوتر، گسسته و ساختمان داده شروع کنید، توجه کنید که این 4 درس را باید در هر هفته بصورت موازی مطالعه کنید.

  بعد از اتمام مدار منطقی به سراغ الکترونیک دیجیتال بروید.

  بعد از اتمام درس گسسته به سراغ نظریه زبان بروید.

  بعد از معماری کامپیوتر می‌توانید درس سیستم عامل را شروع کنید.

  بعد از ساختمان داده به سراغ طراحی الگوریتم بروید4

  درس هوش مصنوعی نیز پیش نیاز خاصی ندارد و حتی می‌توانید آن را جزء دروس ابتدایی که می‌خواهید بخوانید قرار دهید.

  هر زمانی احساس کردید که در هفته وقت بیشتری دارید و می‌توانید دروس بیشتری را بخوانید می‌توانید یک یا چند درس شبکه های کامپیوتری، سیگنال‌ها و سیستم‌ها، پایگاه داده و الکترونیک دیجیتال را به برنامه خود اضافه کنید.

  لازم به ذکر است که برنامه هر شخص نسبت به وضعیت آن متفاوت است و این یک برنامه کلی برای شروع است که برای اکثر افراد مناسب است. با رزرو مشاوره تک جلسه ای با استاد رضوی می‌توانید برنامه مناسبی متناسب با وضعیت خود داشته باشید تا به خیال راحت شروع به مطالعه کنید.

  درس زبان و مجموعه دروس ریاضی را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهیم؟

  محاسبه میانگین درصد شما در هر یک از گرایش های کنکور ارشد کامپیوتر

  یکی از سوالات پر تکراری که هر ساله دانشجویان می‌پرسند این است که برای کسب رتبه x چه درصدی باید بطور میانگین داشته باشیم؟ برای کسب یک رتبه تک رقمی باید میانگین درصدی حدود 55 درصد داشته باشید و برای کسب رتبه زیر 100 باید میانگین درصدی حدود 35 درصد داشته باشید.

  حال تمامی دانشجویان میخواهند بدانند که اگر در هر مجموعه درس بتوانند به X درصد پاسخ دهند میانگین درصدشان چقدر خواهد شد، تیم کنکور کامپیوتر برای پاسخ به این پرسش و در راستای کمک به داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر قسمت زیر را برای شما آماده کرده است، این کار برای اولین بار در کشور انجام شده است، در باکس زیر با وارد کردن درصد های هر مجموعه درس می‌توانید میانگین درصدتان را با توجه به ضرایب کنکور ارشد کامپیوتر 1403 بدست آورید .

  درصدهای هر درس را وارد کنین

  زبان
  ریاضی 1 و 2 و آمار و ریاضیات گسسته
  نظریه زبان و سیگنال
  ساختمان و الگوریتم و هوش مصنوعی
  منطقی و معماری و الکترونیک دیجیتال
  سیستم عامل و شبکه و پایگاه

  میانگین درصد داوطلب در هر یک از گرایش های کنکور ارشد

  • معماری
   میانگین: 0
  • هوش مصنوعی
   میانگین: 0
  • نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات
   میانگین: 0
  • شبکه‌، رایانش امن و علوم و فناوری شبکه
   میانگین: 0

  بررسی کامل و تخصصی دروس مورد آزمون در کنکور ارشد کامپیوتر

  با توجه به اهمیت فوق العاده ای که برخی از دروس کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی دارند سعی شده هر یک از دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر را بصورت جداگانه و بطور مفصل و با جزییاتی دقیق بررسی کنیم، در همین راستا برای بررسی کامل دروس مهم به صفحات زیر مراجعه کنید:

  آیا از تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر اطلاع دارید؟

  در حال حاضر در کنکور ارشد کامپیوتر دروس مورد آزمون در تمامی گرایش‌های یکسان است، این دروس عبارت اند از زبان با ضریب ۱، مجموعه دروس ریاضیات با ضریب 2 که شامل 4 درس ریاضی 1و2 و آمار و ریاضیات گسسته است و مجموعه دروس تخصصی که شامل 11 درس است، این 11 درس را به 4 مجموعه تقسیم کرده اند و هر مجموعه درس در گرایش های مختلف ضرایب متفاوتی دارد، این 4 مجموعه درس عبارت اند از، مجموعه نظریه زبان و سیگنال به عنوان مجموعه اول، مجموعه ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی به عنوان مجموعه دوم، مجموعه مدار منطقی و معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال بعنوان مجموعه سوم و مجموعه سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده بعنوان مجموعه چهارم. یعنی تنها تفاوت میان گرایش های مختلف در ضرایب متفاوتی است که این 4 مجموعه درس در هر گرایش دارند. همچنین از کنکور ارشد 1400 درس کامپایلر و معادلات دیفرانسیل از کنکور حذف شده و به جای آن دروس سیگنال و سیستم و الکترونیک دیجیتال به کنکور اضافه شده است.

  ضرایب دروس تخصصی کنکور ارشد نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات چیست؟

  در گرایش های نرم افزار، بیوانفورماتیک، علوم داده و الگوریتم و محاسبات مجموعه دروس تخصصی شامل : مجموعه دروس نظریه زبان ها و سیگنال جمعا با ضریب 2، مجموعه دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی جمعا با ضریب 4، مجموعه دروس مدار منطقی و معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال جمعا با ضریب 3 و مجموعه دروس سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده جمعا با ضریب 3 است

  ضرایب دروس تخصصی کنکور ارشد هوش مصنوعی چیست؟

  در گرایش نرم افزار مجموعه دروس تخصصی شامل : مجموعه دروس نظریه زبان ها و سیگنال جمعا با ضریب 3، مجموعه دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی جمعا با ضریب 4، مجموعه دروس مدار منطقی و معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال جمعا با ضریب 2 و مجموعه دروس سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده جمعا با ضریب 3 است

  آیا فقط با توجه به ضرایب دروس می‌توان اهمیت دروس را مشخص کرد؟

  خیر. پارامترهای زیادی وجود دارند که باید با در نظر گرفتن همه آنها اهمیت دروس در هر گرایش را مشخص کرد، پارامترهایی نظیر : ضریب درس، میزان سختی یا آسانی هر درس، مدت زمان خواندن یک درس، تاثیر یک درس در رتبه آوردن در چند گرایش، مهم بودن یک درس در فهم سایر دروس، آیا رفرنس خوبی در آن درس وجود دارد؟ میزان زمانی که سر جلسه باید برا حل سوالات آن درس بگذارید، بک گراندتون دانشجو در آن درس

  همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

  آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

  تماس با پشتیبانی:   09378555200

  امتیازدهی4.2533333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.25 امتیاز (300 رای)
  اشتراک
  بارگذاری نظرات
  تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200