منابع ارشد فناوری اطلاعات

تدریس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی

4.2695652173913 1 1 1 1 14.27 امتیاز (115 رای)

تحلیلی بر منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

آیا لیست بهترین منابع ارشد فناوری اطلاعات 1400 را در اختیار دارید؟ منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات کدام‌ها هستند؟ آیا تمام کتاب‌ها را از یک انتشارات بگیرم؟ منابع کنکور ارشد تجارت الکترونیک چیست؟ آیا منابع ارشد تجارت الکترونیک با چندرسانه ای متفاوت است؟ منابع ارشد امنیت اطلاعات چیست؟ سوالاتی از این دست همواره ذهن بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد فناوری اطلاعات را به خود مشغول می‌کند. در پاسخ به این سوالات توضیحاتی ارائه نموده‌ایم و امیدواریم برای شما دانشجویان عزیز آی تی مفید واقع شود.
 

منابع ارشد فناوری اطلاعات 1400

با توجه به سوابق طراحان سوال و با درک اهمیت کنکور ارشد فناوری اطلاعات برای داوطلبین محترم، بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات را معرفی می‌کنیم. ضمنا به دانشجویان عزیز که به دنبال نتیجه گرفتن هستند اکیدا توصیه می‌‌شود که اگر می‌توانند در درس‌های مهمی نظیر ساختمان داده و طراحی الگوریتم، ریاضیات گسسته و شبکه های کامپیوتری یا فیلم تهیه کنند و یا در کلاس‌های آنلاین کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند.
 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات
منابع رشته فناوری اطلاعات

 

 

 

بررسی کنکور ارشد فناوری اطلاعات

با قبولی در کنکور ارشد فناوری اطلاعات می‌توانید در یکی از گرایش های تجارت الکترونیکی، مدیریت سیستم های اطلاعاتی، سیستم های تکنولوژی اطلاعات، سامانه های شبکه ای، سیستم های چند رسانه ای و معماری سازمانی قبول شوید. حال بیایید بررسی کنیم که چه دانشگاه هایی در رشته آی تی خوب هستند: در بین دانشگاه هایی که ورودی ارشد آی تی می‌گیرند، فناوری اطلاعات دانشگاه تهران از سایر دانشگاه ها بهتر است، آخرین رتبه قبولی در شبانه فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 99 حدود 40 بوده است، بنابراین اگر میخواهید در گرایش فناوری اطلاعات دانشگاه تهران قبول شوید باید رتبه شما زیر 40 باشد. پس از فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، فناوری اطلاعات دانشگاه امیر کبیر از سایر دانشگاه ها بهتر است که برای قبولی در این دانشگاه باید رتبه شما در کنکور ارشد فناوری اطلاعات حدودا زیر 81 باشد، زیرا رتبه آخرین فرد قبول شده در فناوری اطلاعات شبانه امیر کبیر در کنکور ارشد آی تی 99، 81 بوده است. پس از این دو تجارت امیر کبیر نیز گرایش خوبی است که برای قبولی در این گرایش و این دانشگاه باید رتبه ای حدودا زیر 100 داشته باشید. سایر دانشگاه هایی که از رشته آی تی ورودی می‌گیرند آن چنان که باید و شاید مانند مواردی که بیان شد خوب نیستند، مثلا انتخاب بعدی دانشجویان می‌تواند تجارت الکترونیک علم و صنعت باشد که البته این گرایش در دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت است و بسیاری از اساتید این رشته اساتید رشته صنایع هستند که از این نظر مطلوب نیست. انتخاب های دیگر دانشجویان می‌تواند گرایش های سامانه های شبکه ای و سیستم های چند رسانه ای دانشگاه تهران باشد که البته مربوط به دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران است، توجه داشته باشید که دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهران هم مکان اش و هم اساتید اش با دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران فرق می‌کند و سطحی به مراتب پایین تر دارد ولی در مدرکی که برای شما صادر می‌شود اسمی از علوم و فنون نمی‌آید و فقط دانشگاه تهران نوشته می‌شود. پس از این دانشگاه ها نیز می توان از معماری سازمانی شهید بهشتی و همین طور سامانه های شبکه ای و سیستم های تکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس نام برد. همان طور که مشاهده می‌کنید با شرکت در کنکور ارشد آی تی نمی‌توانید در دانشگاه صنعتی شریف. خوب است در اینجا به این نکته اشاره کنیم که بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر بهتر از آی تی است و بطور کلی رشته مهندسی کامپیوتر نسبت به رشته آی تی مزایای بسیار بیشتری نیز دارد که برای بررسی بیشتر می‌توانید به مقاله رشته آی تی مراجعه کنید. برای موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر و یا کنکور ارشد فناوری اطلاعات فقط تلاش زیاد کافی نیست و باید توجه کنید که هر تلاشی منجر به نتیجه مطلوب نمی‌شود و فقط تلاش مطلوب است که منجر به نتیجه مطلوب می‌شود، برای اینکه تلاش شما هوشمندانه و مطلوب باشد لازم است نکات بسیار زیادی از قبیل نحوه مطالعه و برنامه ریزی، ترتیب خواندن دروس و ... را دقیق بدانید، به همین منظور و در راستای کمک به شما دانشجویان عزیز فیلم زیر تهیه و در اختیار شما دانشجویان عزیز قرار گرفته است:

 

همایش کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 1400

بررسی بسیار تکنیکی و حرفه ای تغییرات رخ داده

 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

در سال های اخیر با پیشرفت علم و تکنولوژی دست یابی به منابع مناسب و درست کنکور بسیار سریعتر و آسان تر گردیده است. در سال‌های قبل تر دانشجویان آی تی برای شرکت در کنکور ارشد it به دنبال جزوه و ویس اساتید مختلف بودند و نهایتا جزوه و ویس مورد نظرشان را پیدا می‌کردند، اما جزوه و ویس بصورت ذاتی وقت بسیاری از دانشجویان می‌گرفت و باعث می‌شد دانشجویان بسیار کند پیش روند. هم اکنون در فضای اینترنت اساتید برتر به تدریس آنلاین پرداخته و یا کلاس‌های خود را به شکل فیلم در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند، اما از طرف دیگر جزوات متنوع و کلاس های حضوری و آنلاین اساتید باعث تعدد در منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات شده است که این موضوع باعث سردرگمی برخی از دانشجویان شده است.
نکته قابل توجه این است که آیا مطالعه تمام این منابع برای شرکت در کنکور ارشد آی تی لازم و ضروری است؟ مطمئنا پاسخ این سوال منفی است چراکه برای شرکت در یک آزمون حساس فرد باید به گونه ای ذهن خود را تربیت بنماید که در وقت برگزاری آزمون با اعتماد به نفس و مسلط بر مطالب، پای به این عرصه بگذارد و خواندن منابع گوناگون باعث سردرگمی و همچنین تلف شدن وقت دانشجویان می‌شود . طبیعتا دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ارشد فناوری اطلاعات را دارند باید در اولین قدم بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات را تهیه کنند و در قدم بعد با توجه به بودجه بندی کنکور ارشد کامپیوتر یک مطالعه اصولی و علمی داشته باشند تا به نتیجه مطلوب خود برسند. برای یادگیری نحوه صحیح برنامه ریزی و مطالعه توصیه می‌کنیم صفحه برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید.
گروه Konkurcomputer برای سهولت کار داوطلبان فناوری اطلاعات لیستی جامع از منابعی که بیشترین همخوانی را با سوالات کنکور ارشد فناوری اطلاعات دارد در اختیار دانشجویان عزیز فناوری اطلاعات قرار داده است.
لازم به ذکر است که وب سایت konkurcomputer.ir به هیچ وجه فعالیتی در جهت فروش این منابع و جزوات نداشته و صرفا جهت راهنمایی و خدمت به دانشجویان عزیز فناوری اطلاعات این لیست را تهیه کرده است.

 

 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

 

تغییرات به وجود آمده در کنکور ارشد فناوری اطلاعات از سال 97

در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 97 شاهد تغییراتی بودیم. گرایش شبکه و امنیت بطور کامل به زیر مجموعه کنکور ارشد کامپیوتر منتقل شد، بنابراین دانشجویانی که قصد دارند در گرایش شبکه های کامپیوتری و یا گرایش رایانش امن ادامه تحصیل دهند باید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند، البته رفتن گرایش شبکه و امنیت به کنکور ارشد کامپیوتر در سال 97 باعث نشد که دروس کنکور ارشد آی تی در سال های پس از سال 97 تغییری داشته باشد و داوطلبان کنکور ارشد آی تی به همان دروسی پاسخ می دهند که سال هاست در کنکور ارشد آی تی ثابت است. برای مشاهده تعداد تست‌هایی که از هر درس در کنکور آی تی مطرح می‌شود می‌توانید به صفحه تعداد سوالات و زمان پاسخ گویی به آنها در کنکور آی تی مراجعه کنید.
 
در کنکور ارشد آی تی از سال 96 تا کنون و به خصوص سال‌های 96 و 97، سوالات درس مدیریت از منبعی به جز آن منبعی که داوطلبان انتظار داشتند مطرح شده بود، منبع درس اصول و مبانی مدیریت در رشته آیتی در طی کنکور‌های قبل از سال 96 مبانی مدیریت رابیتز بوده ولی در کنکور ارشد آی تی 96 به یکباره و بدون هیچ گونه اطلاع قبلی از منابع مختلف دیگری که مهمترین آن کتاب مبانی سازمانی رشته مدیریت بود سوال مطرح کردند. در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 97 نیز این داستان تکرار شد، در کنکور ارشد آی تی 98 و 99 سوالات کمی متعادل تر آمده بود. بنابراین برای کنکور فناوری اطلاعات سال 1400 توصیه می‌کنیم که کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز را نیز مطالعه کنید. می‌توانید این کتاب را با ترجه دكتر علی پارساييان و دكتر سيد محمد اعرابی از انتشارات دفتر پژوهش‌های فرهنگی تهیه نمایید.

بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات کدام ها هستند؟

یکی از دغدغه هایی که تمامی داوطلبان کنکور ارشد آی تی با آن مواجه هستند این است که نمی‌دانند بهترین منابع کنکور ارشد آی تی چیست، به همین دلیل با استفاده از تجربیات اساتید برتر کشور و همچنین رتبه های برتر سال های گذشته بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات را برای شما معرفی کرده ایم که براحتی و با مراجعه به این صفحه می‌توانید این منابع را مشاهده کنید

برای کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد فناوری اطلاعات جقدر زمان لازم است؟

پاسخ به این سوال در مورد هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد و به فاکتورهایی نظیر پایه هر داوطلب، و اینکه دانشگاه مقطع لیسانس دانشجو چه بوده است و چه معدلی را در آن دانشگاه کسب کرده و قدرت حافظه و میزان هوش داوطلب بستگی دارد و برای یک شخص ممکن است رسیدن به این رتبه حدود 4 ماه و روزی 8 ساعت زمان لازم باشد و برای یک شخص دیگر حدود 7 ماه و روزی 7 ساعت یا بیشتر زمان لازم باشد.

افرادی که پایه ضعیفی دارند از کجا شروع کنند؟

توصیه ما به این افراد این است که اگر می‌توانند برای دروس مهم و پایه ای کنکور ارشد آی تی نظیر ساختمان داده و طراحی الگوریتم، ریاضیات گسسته و شبکه های کامپیوتری فیلم تهیه کنند، چون در فیلم ها همه مطالب بصورت 0 تا 100 بیان شده اند و تمامی پیش نیازهای ریاضی در فیلم ها گفته شده است دانشجویان پس از مشاهده این فیلم ها هم پایه ریاضی شان قوی شده است و هم نگاه کامپیوتری و الگوریتمی پیدا کرده اند که این موارد به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند دروس دیگر را بصورت راحت تر و خودخوان مطالعه کنند

آیا کنکور ارشد آی تی شرکت کنیم یا کامپیوتر؟

با توجه به شرایط به وجود آمده برای رشته آی تی در سال های اخیر، به دلایل بسیار زیادی به دانشجویان توصیه می‌کنیم که کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند، از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱: ظرفیت پذیرش رشته آی تی بسیار پایین است و به همین علت احتمال قبولی در رشته آی تی بسیار پایین است ۲: دانشگاه‌های رده اول کشور مثل دانشگاه شریف و دانشکده درفنی مهندسی دانشگاه تهران در سال 98 از رشته آی تی دانشجویی نگرفته، البته دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تهران در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 99 مجددا از طریق رشته آی تی دانشجو گرفته است ۳: تنوع فیلدهایی که در رشته آی تی وجود دارد بسیار بسیار کمتر از رشته مهندسی کامپیوتر است و دست دانشجویان برای انتخاب فیلد خیلی باز نیست ۴: بازار رشته آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر در داخل کشور بسیار ضعیف تر است ۵: اپلای سخت تر دانشجویان آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر و موارد بسیار دیگری وجود دارد که باعث برتری رشته کامپیوتر نسبت به آی تی می‌شود

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09038034677

 

 

 

 

مشتاقانه منتظر نظرات و سوالات شما هستیم

0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت خود را به اشتراک بزارید
  1. (66 نظر در این صفحه قرار داده شده است)

  2. نظر خود را اضافه کنید
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام استاد از درس الکترونیک دیجیتال چه تعداد تستی در کنکور میاد ؟ و به نظر شما بین خواندن فصل اول معماری یا درس الکترونیک دیجیتال کدام درسو در این فرصت باقی مونده انتخاب کنم ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
هنوز مشخص نیست که از هر درس چند تست در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 مطرح می‌شود ولی احتمالا حدود 6 تست از درس الکترونیک دیجیتال خواهیم داشت. در مورد سوال دون تون اگر این دو برای شما به یک اندازه زمان می‌گیرند و فکر می‌کنید با خواندن...

سلام. وقت بخیر
هنوز مشخص نیست که از هر درس چند تست در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 مطرح می‌شود ولی احتمالا حدود 6 تست از درس الکترونیک دیجیتال خواهیم داشت. در مورد سوال دون تون اگر این دو برای شما به یک اندازه زمان می‌گیرند و فکر می‌کنید با خواندن درس الکترونیک دیجیتال می‌توانید به 70 درصد سوالات آن پاسخ دهید می‌توانید الکترونیک دیجیتال را بخوانید.
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر.
دانشجو ترم آخر مهندسی کامپیوتر مجازی دانشگاه شیراز هستم و ارشد آی تی مجازی شیراز هم در نظر دارم.
بنا به دلایلی متاسفانه نتونستم تا الان برای ارشد درس بخونم. فقط در حد درسهای دانشگاه وامتحانات ترم. بنظرتون می تونم تو این فرصت باقی...

سلام. وقت بخیر.
دانشجو ترم آخر مهندسی کامپیوتر مجازی دانشگاه شیراز هستم و ارشد آی تی مجازی شیراز هم در نظر دارم.
بنا به دلایلی متاسفانه نتونستم تا الان برای ارشد درس بخونم. فقط در حد درسهای دانشگاه وامتحانات ترم. بنظرتون می تونم تو این فرصت باقی مونده موفق بشم؟
مساله اصلی اینجاست که اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم که بتونم از این فرصت باقی مونده نهایت استفاده رو ببرم و چه منابعی و درسهایی رو مطالعه کنم؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. با تشکر

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
قبولی در ارشد آی تی مجازی شیراز نیاز به مطالعه خاصی ندارد و شما یکی دو درس را بخوانید می‌توانید در این دانشگاه قبول شوید. من به هیچ عنوان به دانشجویان توصیه نمی‌کنم که ارشد شون را در این مدل دانشگاه ها بخوانند، فقط وقت خودتون و تلف...

سلام. وقت بخیر
قبولی در ارشد آی تی مجازی شیراز نیاز به مطالعه خاصی ندارد و شما یکی دو درس را بخوانید می‌توانید در این دانشگاه قبول شوید. من به هیچ عنوان به دانشجویان توصیه نمی‌کنم که ارشد شون را در این مدل دانشگاه ها بخوانند، فقط وقت خودتون و تلف می‌کنید و در نهایت هم عایدی برای شما در آینده نخواهد داشت، مگر اینکه کارمند باشید و فقط دنبال گرفتن یک مدرک برای افزایش حقوق باشید.
اگر شخصی لیسانس در جای مناسبی تحصیل نکرده و می‌خواهد آینده روشنی از طریق علم داشته باشد حتما باید ارشد را در یک دانشگاه تاپ درس بخواند.
به هر ترتیب، اگر قصد قبولی در مجازی آی تی دانشگاه شیراز را دارید شما می‌توانید دو درس مهندسی نرم افزار و مثلا پایگاه داده که ساده هستند را در روزهای باقی مانده مطالعه کنید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام آیا آموزش محور کردن ارشد برای خوندن دکتری مشکلی ایجاد میکنه؟ و اینکه تو آزمون های استخدامی میشه با آموزش محور شرکت کرد؟برای اپلای کردن چه طور؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
شما اگر ارشد را آموزش محور بخوانید هم در مدرک تون ذکر میشود این مورد و هم اینکه شما پایان نامه نخواهید داشت که در اینصورت هم برای دکتری خواندن در دانشگاه های خوب ایران با مشکل مواجه میشید و هم برای اپلای کردن برای دکتری.
برای آزمون...

سلام. وقت بخیر
شما اگر ارشد را آموزش محور بخوانید هم در مدرک تون ذکر میشود این مورد و هم اینکه شما پایان نامه نخواهید داشت که در اینصورت هم برای دکتری خواندن در دانشگاه های خوب ایران با مشکل مواجه میشید و هم برای اپلای کردن برای دکتری.
برای آزمون استخدامی فکر نمیکنم مشکلی وجود داشته باشد ولی دقیقا اطلاعی از آزمون های استخدامی ندارم و بهتر است که خودتون در این مورد تحقیق کنید.
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ، حداکثر با چه رتبه ای میشه مهندسی فن آوری اطلاعات گرایش سیستم های چند رسا نه ای دانشگاه تهران قبول شد ، چه میانگین درصدی میخواهد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
تا هفته آینده کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 99 و همین طور کارنامه های کنکور ارشد آی تی 99 در سایت قرار می‌گیرد و شما با بررسی این کارنامه ها می‌توانید آخرین رتبه مورد نیاز برای قبولی در گرایش سیستم های چند رسانه ای دانشگاه تهران...

سلام. وقت بخیر
تا هفته آینده کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 99 و همین طور کارنامه های کنکور ارشد آی تی 99 در سایت قرار می‌گیرد و شما با بررسی این کارنامه ها می‌توانید آخرین رتبه مورد نیاز برای قبولی در گرایش سیستم های چند رسانه ای دانشگاه تهران و همین طور اینکه چه میانگین درصدی برای کسب این رتبه نیاز دارید را بدست آورید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام استاد
واقعا ممنون که همیشه با صبر و حوصله به سوالهای ما جواب میدید
به نظر شما از بین (mba شریف یا دانشگاه تهران) و (ارشد آی تی گرایش تجارت الکترونیک امیرکبیر) و (ارشد کامپیوتر گرایش امنیت یا شبکه) و (ارشد مدیریت آ ی تی(یکی از شاخه های کنکور...

سلام استاد
واقعا ممنون که همیشه با صبر و حوصله به سوالهای ما جواب میدید
به نظر شما از بین (mba شریف یا دانشگاه تهران) و (ارشد آی تی گرایش تجارت الکترونیک امیرکبیر) و (ارشد کامپیوتر گرایش امنیت یا شبکه) و (ارشد مدیریت آ ی تی(یکی از شاخه های کنکور ارشد مدیریت)) کدام برای ادامه تحصیل مناسب تر هستند.
منظورم از مناسبتر،بازار کار خیلی خوب و درآمد بالا در ایران هستش.?

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
خواهش میکنم.
اگر بتونید ارشد کامپیوتر در دانشگاه شریف یا تهران بخونید از همه بهتر هست به نظر من. البته mba شریف هم مناسب هست. البته این نظر شخصی هست و شما باید دنبال اون چیزی برید که بهش علاقه دارید چون افراد در کاری به موفقیت های...

سلام. وقت بخیر
خواهش میکنم.
اگر بتونید ارشد کامپیوتر در دانشگاه شریف یا تهران بخونید از همه بهتر هست به نظر من. البته mba شریف هم مناسب هست. البته این نظر شخصی هست و شما باید دنبال اون چیزی برید که بهش علاقه دارید چون افراد در کاری به موفقیت های خیلی بزرگی می‌رسند که به اون کار علاقه زیادی داشته باشند.
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام روزتون بخیر
با لیسانس مهندسی کامپیوتر، برای ارشد IT رو پیشنهاد می‌کنید یا MBA؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
ارشد مهندسی کامپیوتر از هر دو اینها بهتر هست در ایران. اما اگر شما بخواهید بین ارشد آی تی و یا MBA انتخاب کنید، خیلی بستگی به این دارد که آی تی چه دانشگاهی را بخواهید با MBA چه دانشگاهی مقایسه کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام...وقت شما بخیر
من لیسانس ict دارم.قصد دارم برای ارشد مدیریت آی تی بخونم.شما در مورد مدیریت آی تی دانشگاه تهران اطلاعاتی دارید؟بازار کار این رشته در ایران چطوره؟آیا خودم میتونم به دروس اختیاری رو بیشتر از دانشکده های کامپیوتر و آی تی بردارم؟
ا...

سلام...وقت شما بخیر
من لیسانس ict دارم.قصد دارم برای ارشد مدیریت آی تی بخونم.شما در مورد مدیریت آی تی دانشگاه تهران اطلاعاتی دارید؟بازار کار این رشته در ایران چطوره؟آیا خودم میتونم به دروس اختیاری رو بیشتر از دانشکده های کامپیوتر و آی تی بردارم؟
اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنماییم کنید...

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تهران قرار دارد و بسیار شبیه گرایش های دیگری همچون نرم افزار و معماری و ... است و در بسیاری از کلاس ها دانشجویانی از همه گرایش های نرم افزار و معماری کامپیوتر و هوش...

سلام. وقت بخیر
فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تهران قرار دارد و بسیار شبیه گرایش های دیگری همچون نرم افزار و معماری و ... است و در بسیاری از کلاس ها دانشجویانی از همه گرایش های نرم افزار و معماری کامپیوتر و هوش مصنوعی و برق و فناوری اطلاعات حضور دارند و بطور کلی دانشگاه تهران در رشته کامپیوتر و آی تی بسیار منعطف هست و دست دانشجویان برای برداشتن واحد و انتخاب پایان نامه باز است. بنابراین همان بازار کاری که برای گرایش های نرم افزار و هوش مصنوعی و ... وجود دارد می‌تواند برای دانشجویان رشته فناوری اطلاعات هم وجود داشته باشد
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید شما نوشتید که کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند کسی ک مدرک کارشناسی ای تی داره برای ارشد میتونه کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنه؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
بله، شما لیسانس هر رشته ای که باشید می‌توانید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و در صورت قبولی وارد مقطع ارشد کامپیوتر می‌شوید
موفق و پیروز باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام استاد خسته باشین
استاد من کاردانی فنی و حرفه ای ای تی بودم و کارشناسی الان دارم ict میخونم میخوام 1400کنوکر بدم طبق گفته های شما مهندسی کامپیوتر
استاد به نظرتون کی شروع کنم و با چه منابعه ای
استاد اینم در نظر بگیرین که هم دانشجوم هم شاغل

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
اگر به دنبال این هستید که در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 جز رتبه های زیر 100 بشید باید از همین الان شروع کنید به مطالعه. اگر می‌توانید کارتون و کنار بذارید و روی کنکور ارشد کامپیوتر تمرکز کنید، کنکور ارشد اهمیت بسیار بالاتری دارد نسبت...

سلام. وقت بخیر
اگر به دنبال این هستید که در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 جز رتبه های زیر 100 بشید باید از همین الان شروع کنید به مطالعه. اگر می‌توانید کارتون و کنار بذارید و روی کنکور ارشد کامپیوتر تمرکز کنید، کنکور ارشد اهمیت بسیار بالاتری دارد نسبت به کار
منابع در صفحه منابع کنکور ارشد کامپیوتر معرفی شده است و باید از اونها استفاده کنید، همین طور اگر مشکل مالی ندارید بهتر هست پکیج 10 درس بعلاوه پکیج 10 نکته و تست بعلاوه فیلم درس و تست ریاضی گسسته را تهیه کنید و اگر مشکل مالی دارید باید پکیج 6 درس بعلاوه پکیج 6 نکته و تست و تهیه کنید. در پکیج 6 نکته و تست مهمترین دروس کنکور ارشد کامپیوتر قرار دارد.
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من کارشناسی حسابداری دارم . میخواستم بدونم برای کارشناسی ارشد چه رتبه ای برای مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف نیاز دارم واینکه با توجه به متفاوت بودن مدرک کارشناسی . آیا تاثیری در پذیرش در مقطع ارشد داره یا نه ؟ چه گرایشی رو توصیه میکنید ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
در مورد قسمت اول سوال تون گرایش های مهندسی کامپیوتر زیاد هستند و رتبه قبولی برای دانشگاه شریف در هر گرایش متفاوت هست و شما باید گرایش مد نظرتون و بفرمایید تا بتونم دقیق راهنمایی تون کنم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد...

سلام. وقت بخیر
در مورد قسمت اول سوال تون گرایش های مهندسی کامپیوتر زیاد هستند و رتبه قبولی برای دانشگاه شریف در هر گرایش متفاوت هست و شما باید گرایش مد نظرتون و بفرمایید تا بتونم دقیق راهنمایی تون کنم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد بهتر هست که به قسمت کارنامه های کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر 98 مراجعه کنید. کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 99 هم پس از آمدن در سایت قرار می‌گیرند. در مورد قسمت دوم سوال تون اینکه لیسانس رشته دیگری بودید هیچ تاثیری در پذیرش در مقطع ارشد کامپیوتر ندارد. اگر به دنبال اپلای برای دکتری هستید پیشنهاد بنده گرایش هوش مصنوعی هست. در ایران هم در حال حاضر بازار گرایش مهندسی نرم افزار بهتر است
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام اینجانب کاردانی کامپیوتر داشتم و لیسانس حقوق گرفتم، می خواستم برای ارشد برای سال 1400 برای کنکور ای تی شرکت کنم، چه منابعی بخوانم، کلاس ، خصوص ای تی دارید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

بنده بطور کلی به دانشجویان توصیه میکنم که به جای کنکور ارشد آی تی در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت کنند، که دلایل زیادی نیز برای این توصیه وجود دارد که می‌توانید برخی از این دلایل را در صفحه معرفی رشته آی تی مطالعه کنید.
در مورد...

سلام
وقت بخیر

بنده بطور کلی به دانشجویان توصیه میکنم که به جای کنکور ارشد آی تی در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت کنند، که دلایل زیادی نیز برای این توصیه وجود دارد که می‌توانید برخی از این دلایل را در صفحه معرفی رشته آی تی مطالعه کنید.
در مورد اینکه بهترین منابع کنکور ارشد IT چه چیزهایی هستند در عکس بالا گفته شده است. همین طور اگر میخواهید در کلاس های آنلاین شرکت کنید و یا فیلم تهیه کنید می‌توانید به سایت کافه تدریس و قسمت کلاس های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. تیم ما کلاس خصوصی برگزار نمی‌کنند.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام میتونید بگید چرا ؟
چون من لیسانس نرم افزار دارم و بعد از 4 سال میخوام ادامه تحصیل بدم و لیسانس ای تی رو بگیرم بعد واسه ارشد آی تی بخونم و بعد از فارق تحصیل شدن میخوام برم خارج کشور . چون یه فامیلی داریم خارج میگه آلمان نیروی IT زیاد میخوان
م...

سلام میتونید بگید چرا ؟
چون من لیسانس نرم افزار دارم و بعد از 4 سال میخوام ادامه تحصیل بدم و لیسانس ای تی رو بگیرم بعد واسه ارشد آی تی بخونم و بعد از فارق تحصیل شدن میخوام برم خارج کشور . چون یه فامیلی داریم خارج میگه آلمان نیروی IT زیاد میخوان
من برنامه نویس اندروید هم هستم به نظر شما (ارشد نرم افزار+لیسانس نرم افزار) یا( ارشد آی تی و لیسانس نرم افزار) بهتره برای مهاجرت ؟
به نظر خودم نتیجه گیری کنم:
۴ سال دیگه ارشد نرم افزار رو بگیرم چون برنامه نویسی هم بلدم ارشد برنامه نویسیمو بهتر میکنه و زبانمم اوکیه از طریق مهاجرت کاری میتونم بهتر عمل کنم
از یه جنبه دیگه هم میشه بهش نگاه کرد . برنامه نویس اندروید هستم زبانمم اوکی و لیسانس نرم افزار هم دارم و لیسانس آی تی و ارشد ای تی هم دارم

ببخشید طولانی شد نظرتونو میخواستم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
در مورد قسمت اول سوال تون مهندسی کامپیوتر از آی تی بهتر است، به دلیل اینکه 1: ظرفیت پذیرش رشته آی تی بسیار پایین است و به همین علت احتمال قبولی در رشته آی تی بسیار پایین است. نکته دومی که حائز اهمیت است این است که دانشگاه‌های رده...

سلام. وقت بخیر
در مورد قسمت اول سوال تون مهندسی کامپیوتر از آی تی بهتر است، به دلیل اینکه 1: ظرفیت پذیرش رشته آی تی بسیار پایین است و به همین علت احتمال قبولی در رشته آی تی بسیار پایین است. نکته دومی که حائز اهمیت است این است که دانشگاه‌های رده اول کشور مثل دانشگاه شریف و دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران از رشته آی تی دانشجویی نمی‌گیرد (دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهران دانشجو می‌گیرد که سطح اش به هیچ عنوان مانند دانشکده فنی دانشگاه تهران نیست)، و بعد از این دو دانشگاه، دانشگاه امیر کبیر فقط 10 نفر در رشته تجارت الکترونیک می‌گیرد (5 نفر روزانه و 5 نفر شبانه) که این بدین معناست که اگر دانشجویی مثلا رتبه 17 شود در کنکور آی تی مشخص نیست که بتواند در تجارت امیر کبیر قبول بشود،‌ و این در صورتی است که در رشته مهندسی کامپیوتر ظرفیت ها بسیار بیشتر است و بعنوان مثال با رتبه 95 نرم افزار می توان در نرم افزار روزانه دانشگاه تهران قبول شد. نکته سومی که حائز اهمیت است این است که تنوع فیلدهایی که در رشته آی تی وجود دارد بسیار بسیار کمتر از رشته مهندسی کامپیوتر است و دست دانشجویان برای انتخاب فیلد خیلی باز نیست، نکته چهارم بازار ضعیف تر رشته آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر در داخل کشور است و نکته پنجم اپلای سخت تر دانشجویان آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر است.
خط اول پیام تون هم مشخص نیست چی گفتید، گفتید : چون من لیسانس نرم افزار دارم و بعد از 4 سال میخوام ادامه تحصیل بدم و لیسانس ای تی رو بگیرم
بطور کلی مهندسی کامپیوتر و گرایش های مهندسی کامپیوتر بهتر از رشته آی تی است

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام . من برای کنکور ارشد آی تی همه درس ها رو بجز شبکه و اصول مبانی مدیریت رو خوندم. و الان در حال تست زدن و تثبیت هستم. میخواستم بپرسم با حذف دو درس باز هم‌میتونم رتبه دو رقمی خوب برای دانشگاه تهران بیارم؟ یا توصیه میکنید که به جای تثبیت بیشتر...

سلام . من برای کنکور ارشد آی تی همه درس ها رو بجز شبکه و اصول مبانی مدیریت رو خوندم. و الان در حال تست زدن و تثبیت هستم. میخواستم بپرسم با حذف دو درس باز هم‌میتونم رتبه دو رقمی خوب برای دانشگاه تهران بیارم؟ یا توصیه میکنید که به جای تثبیت بیشتر درسایی که خوندم توی این دو ماه باقیمانده درس شبکه رو اضافه کنم؟
ممنون از پاسخ گویی تون.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

با یک رتبه دو رقمی نزدیک 100 نمی‌توانید در دانشگاه های خوب تهران قبول بشوید، توصیه می‌کنم به قسمت کارنامه های کنکور ارشد فناوری اطلاعات مراجعه کنید. یکی از دلایلی هم که به دانشجویان توصیه می‌کنم که کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر در عوض...

سلام
وقت بخیر

با یک رتبه دو رقمی نزدیک 100 نمی‌توانید در دانشگاه های خوب تهران قبول بشوید، توصیه می‌کنم به قسمت کارنامه های کنکور ارشد فناوری اطلاعات مراجعه کنید. یکی از دلایلی هم که به دانشجویان توصیه می‌کنم که کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر در عوض آی تی شرکت کنند همین مورد است. حال با توجه به وضعیت شما و همین طور با توجه به اینکه کنکور ارشد به تعویق افتاده و شما 2 ماه وقت دارید توصیه من این است که درس شبکه های کامپیوتری را کامل بخوانید و همین طور درس مدیریت را یا کامل و یا فصل های مهم اش را کامل و فصول غیر مهم اش را تست بیس بخوانید. برای شبکه اگر آن را در دانشگاه پاس کرده اید و پایه ای در درس شبکه دارید فیلم نکته و تست شبکه های کامپیوتری را بگیرید و با آن جلو بروید، با تسلط روی این کلاس می‌توانید به 100 درصد تست های شبکه نیز براحتی پاسخ دهید. همچنین اگر می‌توانید حتما نکته و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم را نگاه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از پاسخ شما.‌تقریبا بعد از ۱۰ ماه دارم این‌پاسخ رو میبینم. شاید تجربه ام به درد بقیه دوستان بخوره. من درس شبکه و مدیریت رو حذف کردم ک رتبه زیر ۲۰ آوردم الانم ارشد دانشگاه تهران میخونم. ولی نکته این‌‌جا بود که به سایر درس ها تسلط خیلی خوبی...

ممنون از پاسخ شما.‌تقریبا بعد از ۱۰ ماه دارم این‌پاسخ رو میبینم. شاید تجربه ام به درد بقیه دوستان بخوره. من درس شبکه و مدیریت رو حذف کردم ک رتبه زیر ۲۰ آوردم الانم ارشد دانشگاه تهران میخونم. ولی نکته این‌‌جا بود که به سایر درس ها تسلط خیلی خوبی داشتم. ممنون از پاسخ شما. و همین طور سایتتون. کارنامه هایی که قرار دادین خیلی بهم کمک کردم ممنون

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. وقت بخیر
به دلیل اینکه اکثر دانشجوها به سمت کنکور ارشد کامپیوتر می‌آیند، رتبه آوردن در کنکور ارشد آی تی در حال حاضر خیلی راحت تر از کنکور ارشد کامپیوتر است، بعنوان مثال رتبه 1 کنکور آی تی 99 در کنکور ارشد مهندسی همان سال رتبه ای حدود 200...

سلام. وقت بخیر
به دلیل اینکه اکثر دانشجوها به سمت کنکور ارشد کامپیوتر می‌آیند، رتبه آوردن در کنکور ارشد آی تی در حال حاضر خیلی راحت تر از کنکور ارشد کامپیوتر است، بعنوان مثال رتبه 1 کنکور آی تی 99 در کنکور ارشد مهندسی همان سال رتبه ای حدود 200 آورده بود.
خواهش میکنم
امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
لیسانس مهندسی نرم افزار دارم برا ارشد رشته ای تی ثبت نام کردم
سوالم اینه که منابع از کتابهای پیام نور بخونیم؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

خیر، منابع پیام نور پیشنهاد نمی‌شود. بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات را می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید:

بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
لیسانس آی-تی دارم. دو سال پیش فارغ التحصیل شدم. میخوام کنکور ارشد بدم و دانشگاه آزاد داخل تهران میخوام قبول بشم. اگر تجارت الکترونیک باشه بهتره ولی اگر هر رشته دیگری هم شد برام مهم نیست.
الآن که اینو مینویسم حدود 45 روز وقت دارم تا کنکور....

سلام
لیسانس آی-تی دارم. دو سال پیش فارغ التحصیل شدم. میخوام کنکور ارشد بدم و دانشگاه آزاد داخل تهران میخوام قبول بشم. اگر تجارت الکترونیک باشه بهتره ولی اگر هر رشته دیگری هم شد برام مهم نیست.
الآن که اینو مینویسم حدود 45 روز وقت دارم تا کنکور. روزی میتونم 8-10 ساعت درس بخونم. لطفا راهنماییم کنید.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

برای دانشگاه آزاد قبول شدن خیلی نیازی نیست تلاش خاصی بکنید. من به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنم که دانشجوها برای ارشد در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی و ... در بخونند و توصیه می‌کنم که اگر می‌خواهند آینده متفاوتی و روشنی داشته باشند...

سلام
وقت بخیر

برای دانشگاه آزاد قبول شدن خیلی نیازی نیست تلاش خاصی بکنید. من به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنم که دانشجوها برای ارشد در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی و ... در بخونند و توصیه می‌کنم که اگر می‌خواهند آینده متفاوتی و روشنی داشته باشند حتما در دانشگاه های دولتی تاپ ارشد را بخوانند، در ضمن قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر بسیار راحت تر از کنکور لیسانس هست. همین طور توصیه من به دانشجوها این هست که در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند به جای کنکور ارشد فناوری اطلاعات، دلایل این امر را هم در صفحه توضیحات رشته آی تی آورده ایم.

حال اگر شما باز هم می‌خواهید در رشته تجارت دانشگاه آزاد بخوانید کافی هست دروس مهندسی نرم افزار و ساختمان داده و طراحی الگوریتم را مطالعه کنید، اگر خواستید شبکه های کامپیوتری را هم می‌توانید مطالعه کنید. برای ساختمان داده و طراحی الگوریتم می‌توانید فیلم درس و نکته و تست تهیه کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام رشته من کارشناسی برق الکترونیک هست می خواستم ارشد در رشته IT شرکت کنم.آیا امکان موفقیت برام وجود داره؟ به نظر شما این تغییر رشته رو انجام بدم یا نه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

شما اطلاعات خیلی کمی در اختیار بنده قرار دادین. شما کنکور امسال می‌خواید شرکت کنید؟ در چه دانشگاهی میخواید قبول بشید؟ روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه کنید؟ پاسخ به این سوالات را به همین پیام ریپلای کنید
در کل توصیه مهندسی کامپیوتر...

سلام
وقت بخیر

شما اطلاعات خیلی کمی در اختیار بنده قرار دادین. شما کنکور امسال می‌خواید شرکت کنید؟ در چه دانشگاهی میخواید قبول بشید؟ روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه کنید؟ پاسخ به این سوالات را به همین پیام ریپلای کنید
در کل توصیه مهندسی کامپیوتر هست تا رشته آی تی، دلایل این امر را هم می‌توانید در مقاله رشته آی تی مشاهده کنید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

امسال 1398 در رشته ارشد مخابرات روزانه در حال تحصیل هستم ترم دو - پس کنکور سال بعد میتونم شرکت کنم برای روزانه - به رشته ای که در حال تحصیل هستم علاقه ندارم چون بازارکار خوبی نداره و یکی از گرایشهای سخت برق هست - تا روزی 8ساعت میتونم درس بخونم....

امسال 1398 در رشته ارشد مخابرات روزانه در حال تحصیل هستم ترم دو - پس کنکور سال بعد میتونم شرکت کنم برای روزانه - به رشته ای که در حال تحصیل هستم علاقه ندارم چون بازارکار خوبی نداره و یکی از گرایشهای سخت برق هست - تا روزی 8ساعت میتونم درس بخونم. در دانشگاه قم یا رازی میخوام قبول بشم.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

برای قبول شدن در ارشد کامپیوتر دانشگاه قم یا رازی خیلی لازم نیست تلاش کنید و همین 8 ساعت و اگر از تابستان یا مهر بخونید دانشگاه های بهتری هم قبول می‌شید.
در درجه دوم بنده همیشه به دانشجویان گفته ام که اگر می‌خواهید آینده روشنی...

سلام
وقت بخیر

برای قبول شدن در ارشد کامپیوتر دانشگاه قم یا رازی خیلی لازم نیست تلاش کنید و همین 8 ساعت و اگر از تابستان یا مهر بخونید دانشگاه های بهتری هم قبول می‌شید.
در درجه دوم بنده همیشه به دانشجویان گفته ام که اگر می‌خواهید آینده روشنی داشته باشید و لیسانس در دانشگاه خوبی نبوده اید حتما باید ارشد را در یک دانشگاه تاپ درس بخوانید اگر نه دیگر رسیدن به یک آینده خیلی خوب کار بسیاری دشواری خواهد شد اگر نگویم نشدنی می‌شود. و باید به این نکته توجه داشته باشید که قبولی در ارشد یک دانشگاه تاپ در ارشد مهندسی کامپیوتر بسیار راحت تر از کنکور سراسری لیسانس است.
من نظرم این هست که به دانشگاه های خیلی بهتری می‌تونید برسید و به دانشگاه های تاپ فکر کنید. برای شما گرایش هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر گرایش خیلی مناسبی می‌تواند باشد

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با عرض سلام و وقت بخیر
استاد کدوم گرایش مهندسی ITبرنامه نویسی کمتری داره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی میکنم به علت تاخیر در پاسخ گویی، متاسفانه این هفته درگیر مسائلی بودم

اینکه شما در ارشد کامپیوتر برنامه نویسی بیشتری انجام بدید یا برنامه نویسی کمتری انجام بدید خیلی به این وابسته است که شما چه دروسی را در ارشد بر میدارید...

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی میکنم به علت تاخیر در پاسخ گویی، متاسفانه این هفته درگیر مسائلی بودم

اینکه شما در ارشد کامپیوتر برنامه نویسی بیشتری انجام بدید یا برنامه نویسی کمتری انجام بدید خیلی به این وابسته است که شما چه دروسی را در ارشد بر میدارید و همین طور چه پایان نامه ای را انتخاب می‌کنید، شما می‌توانید هوشمندانه عمل کنید و دروسی را بر دارید که برنامه نویسی کمتری داشته باشید. در مورد گرایش هم گرایش های تجارت الکترونیک و معماری سازمانی بطور کلی دارای برنامه نویسی کمتری هستند

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام، وقتتون بخیر
میخواستم بپرسم اهمیت مهارت های برنامه نویسی در ارشد IT چقدر هست؟ و اینکه درسهای این رشته چقدر وابستگی به برنامه نویسی دارد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

برای ارشد نیاز نیست که شما مهارت برنامه نویسی خیلی زیادی داشته باشید، در ارشد دروس خیلی زیادی وجود ندارند که تمرین های آنها برنامه نویسی بخواهد، همین طور شما در مقطع ارشد فناوری اطلاعات خودتان دروس تان را انتخاب می‌کنید و اگر در...

سلام
وقت بخیر

برای ارشد نیاز نیست که شما مهارت برنامه نویسی خیلی زیادی داشته باشید، در ارشد دروس خیلی زیادی وجود ندارند که تمرین های آنها برنامه نویسی بخواهد، همین طور شما در مقطع ارشد فناوری اطلاعات خودتان دروس تان را انتخاب می‌کنید و اگر در برنامه نویسی ضعف دارید می‌توانید دروسی را انتخاب کنید که برنامه نویسی نداشته باشند.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

خوب می بینم سازمان سنجش برای ارشد 99 تمام رشته ها رو پنبه کرد و همه درسهای کامپیوتر رو وارد ی تی هم کرد.
موفق باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

خیر اینطور نیست، سازمان سنجش مجددا اصلاحیه ای داده است و تمامی دروس و ضرایب رشته آی تی همانند سال های گذشته شده است. برای مشاهده اینکه چه تغییراتی اعمال شده است می‌توانید به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید.

موفق و...

سلام
وقت بخیر

خیر اینطور نیست، سازمان سنجش مجددا اصلاحیه ای داده است و تمامی دروس و ضرایب رشته آی تی همانند سال های گذشته شده است. برای مشاهده اینکه چه تغییراتی اعمال شده است می‌توانید به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

درود بر استاد عزیز
حقیقتا من 7 سال پیش از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم اما حالا میخوام ارشد بخونم رشته آی تی من هیچی از درسها یادم نیست و رتبه خوبی نیاز دارم بنظرتون برای امسال میرسم و اصلا شدنیه؟؟!!یکم گیج و سردرگمم و نمیدونم چی بخونم چی نخونم...

درود بر استاد عزیز
حقیقتا من 7 سال پیش از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم اما حالا میخوام ارشد بخونم رشته آی تی من هیچی از درسها یادم نیست و رتبه خوبی نیاز دارم بنظرتون برای امسال میرسم و اصلا شدنیه؟؟!!یکم گیج و سردرگمم و نمیدونم چی بخونم چی نخونم میشه راهنماییم کنید!!

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

در درجه اول توصیه می‌کنم به جای کنکور ارشد آی تی در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت کنید، دلیل های بسیار زیادی برای این امر وجود دارد که به برخی از این دلیل ها در زیر اشاره میکنم:

1) احتمال قبولی مهندسی کامپیوتر خیلی بیشتر از آی...

سلام
وقت بخیر

در درجه اول توصیه می‌کنم به جای کنکور ارشد آی تی در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت کنید، دلیل های بسیار زیادی برای این امر وجود دارد که به برخی از این دلیل ها در زیر اشاره میکنم:

1) احتمال قبولی مهندسی کامپیوتر خیلی بیشتر از آی تی است
2) دانشگاه های تاپی مثل شریف و دانشکده فنی دانشگاه تهران از رشته آی تی دانشجو نمی‌گیرند
3) با یک رتبه مشخص مثلا 100 در آی تی در دانشگاه های درجه دو ای نظیر خواجه نصیر قبول مشید ولی با 100 نرم افزار احتمال قبولی در دانشگاه تهران هم دارید
4) بازار کار مهندسی کامپیوتر بسیار بهتر از آی تی هست
5) تنوع فیلدهایی که در مهندسی کامپیوتر وجود دارد بسیار بیشتر از آی تی هست
6) اپلای مهندسی کامپیوتر بهتر و بیشتر است
7) تعداد اساتید خوب در رشته مهندسی کامپیوتر ده ها برابر رشته آی تی در کشور است، بعنوان مثال اگر در رشته مهندسی کامپیوتر 200 استاد خوب در کشور داریم در آی تی شاید 20 استاد خوب داشته باشیم

در درجه دوم باید بگم که اگر شما هوشمندانه و پیوسته تلاش کنید حتما موفق می‌شوید. در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید سعی کنید فیلم های همایش های کنکور ارشد کامپیوتر 99 را حتما مشاهده کنید قطعا مسیرتون و بعد از تماشای فیلم ها پیدا می‌کنید. همین طور می‌تونید یک جلسه مشاوره تک جلسه ای تلفنی از طریق سایت و یا تیم پشتیبانی رزرو کنید تا به شما برنامه چند ماهه بدهم

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و دروود ی سوال از استاد ببخشید این منابع بر چه اساسی پیشنهاد شده؟اساتید دانشگاه یا دانشجویان یا رتبه برتر ها؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر

در تعیین اینکه چه منابعی از سایر منابع برای دانشجویان بهتر هست تمامی عوامل ممکن در نظر گرفته شده، و علاوه بر نظر اساتید دانشگاه، اساتید کنکور و رتبه ‌های برتر موارد و عوامل دیگری هم در نظر گرفته شده است.

موفق و پیروز باشید

هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

©2020 Konkurcomputer All Rights Reserved.