ورود کانال تلگرام

منابع ارشد فناوری اطلاعات

4.2457627118644 1 1 1 1 14.25 امتیاز (118 رای)

تحلیلی بر منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

آیا لیست بهترین منابع ارشد فناوری اطلاعات 1400 را در اختیار دارید؟ منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات کدام‌ها هستند؟ آیا تمام کتاب‌ها را از یک انتشارات بگیرم؟ منابع کنکور ارشد تجارت الکترونیک چیست؟ آیا منابع ارشد تجارت الکترونیک با چندرسانه ای متفاوت است؟ منابع ارشد امنیت اطلاعات چیست؟ سوالاتی از این دست همواره ذهن بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد فناوری اطلاعات را به خود مشغول می‌کند. در پاسخ به این سوالات توضیحاتی ارائه نموده‌ایم و امیدواریم برای شما دانشجویان عزیز آی تی مفید واقع شود.
 

منابع ارشد فناوری اطلاعات 1400

با توجه به سوابق طراحان سوال و با درک اهمیت کنکور ارشد فناوری اطلاعات برای داوطلبین محترم، بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات را معرفی می‌کنیم. ضمنا به دانشجویان عزیز که به دنبال نتیجه گرفتن هستند اکیدا توصیه می‌‌شود که اگر می‌توانند در درس‌های مهمی نظیر ساختمان داده و طراحی الگوریتم، ریاضیات گسسته و شبکه های کامپیوتری یا فیلم تهیه کنند و یا در کلاس‌های آنلاین کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند.
 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

 

 

 

بررسی کنکور ارشد فناوری اطلاعات

با قبولی در کنکور ارشد فناوری اطلاعات می‌توانید در یکی از گرایش های تجارت الکترونیکی، مدیریت سیستم های اطلاعاتی، سیستم های تکنولوژی اطلاعات، سامانه های شبکه ای، سیستم های چند رسانه ای و معماری سازمانی قبول شوید. حال بیایید بررسی کنیم که چه دانشگاه هایی در رشته IT خوب هستند: در بین دانشگاه هایی که ورودی ارشد آی تی می‌گیرند، فناوری اطلاعات دانشگاه تهران از سایر دانشگاه ها بهتر است، آخرین رتبه قبولی در شبانه فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 99 حدود 40 بوده است، بنابراین اگر میخواهید در گرایش فناوری اطلاعات دانشگاه تهران قبول شوید باید رتبه شما زیر 40 باشد. پس از فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، فناوری اطلاعات دانشگاه امیر کبیر از سایر دانشگاه ها بهتر است که برای قبولی در این دانشگاه باید رتبه شما در کنکور ارشد فناوری اطلاعات حدودا زیر 81 باشد، زیرا رتبه آخرین فرد قبول شده در فناوری اطلاعات شبانه امیر کبیر در کنکور ارشد آی تی 99، 81 بوده است. پس از این دو تجارت امیر کبیر نیز گرایش خوبی است که برای قبولی در این گرایش و این دانشگاه باید رتبه ای حدودا زیر 100 داشته باشید. سایر دانشگاه هایی که از رشته آی تی ورودی می‌گیرند آن چنان که باید و شاید مانند مواردی که بیان شد خوب نیستند، مثلا انتخاب بعدی دانشجویان می‌تواند تجارت الکترونیک علم و صنعت باشد که البته این گرایش در دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت است و بسیاری از اساتید این رشته اساتید رشته صنایع هستند که از این نظر مطلوب نیست. انتخاب های دیگر دانشجویان می‌تواند گرایش های سامانه های شبکه ای و سیستم های چند رسانه ای دانشگاه تهران باشد که البته مربوط به دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران است، توجه داشته باشید که دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهران هم مکان اش و هم اساتید اش با دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران فرق می‌کند و سطحی به مراتب پایین تر دارد ولی در مدرکی که برای شما صادر می‌شود اسمی از علوم و فنون نمی‌آید و فقط دانشگاه تهران نوشته می‌شود. پس از این دانشگاه ها نیز می توان از معماری سازمانی شهید بهشتی و همین طور سامانه های شبکه ای و سیستم های تکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس نام برد. همان طور که مشاهده می‌کنید با شرکت در کنکور ارشد آی تی نمی‌توانید در دانشگاه صنعتی شریف. خوب است در اینجا به این نکته اشاره کنیم که بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر بهتر از آی تی است و بطور کلی رشته مهندسی کامپیوتر نسبت به رشته آی تی مزایای بسیار بیشتری نیز دارد که برای بررسی بیشتر می‌توانید به مقاله رشته آی تی مراجعه کنید. برای موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر و یا کنکور ارشد فناوری اطلاعات فقط تلاش زیاد کافی نیست و باید توجه کنید که هر تلاشی منجر به نتیجه مطلوب نمی‌شود و فقط تلاش مطلوب است که منجر به نتیجه مطلوب می‌شود، برای اینکه تلاش شما هوشمندانه و مطلوب باشد لازم است نکات بسیار زیادی از قبیل نحوه مطالعه و برنامه ریزی، ترتیب خواندن دروس و ... را دقیق بدانید، به همین منظور و در راستای کمک به شما دانشجویان عزیز فیلم زیر تهیه و در اختیار شما دانشجویان عزیز قرار گرفته است:

 

همایش کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 1400

بررسی بسیار تکنیکی و حرفه ای تغییرات رخ داده

 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

در سال های اخیر با پیشرفت علم و تکنولوژی دست یابی به منابع مناسب و درست کنکور بسیار سریعتر و آسان تر گردیده است. در سال‌های قبل تر دانشجویان آی تی برای شرکت در کنکور ارشد it به دنبال جزوه و ویس اساتید مختلف بودند و نهایتا جزوه و ویس مورد نظرشان را پیدا می‌کردند، اما جزوه و ویس بصورت ذاتی وقت بسیاری از دانشجویان می‌گرفت و باعث می‌شد دانشجویان بسیار کند پیش روند. هم اکنون در فضای اینترنت اساتید برتر به تدریس آنلاین پرداخته و یا کلاس‌های خود را به شکل فیلم در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند، اما از طرف دیگر جزوات متنوع و کلاس های حضوری و آنلاین اساتید باعث تعدد در منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات شده است که این موضوع باعث سردرگمی برخی از دانشجویان شده است.
نکته قابل توجه این است که آیا مطالعه تمام این منابع برای شرکت در کنکور ارشد آی تی لازم و ضروری است؟ مطمئنا پاسخ این سوال منفی است چراکه برای شرکت در یک آزمون حساس فرد باید به گونه ای ذهن خود را تربیت بنماید که در وقت برگزاری آزمون با اعتماد به نفس و مسلط بر مطالب، پای به این عرصه بگذارد و خواندن منابع گوناگون باعث سردرگمی و همچنین تلف شدن وقت دانشجویان می‌شود . طبیعتا دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ارشد فناوری اطلاعات را دارند باید در اولین قدم بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات را تهیه کنند و در قدم بعد با توجه به بودجه بندی کنکور ارشد کامپیوتر یک مطالعه اصولی و علمی داشته باشند تا به نتیجه مطلوب خود برسند. برای یادگیری نحوه صحیح برنامه ریزی و مطالعه توصیه می‌کنیم صفحه برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید.
گروه Konkurcomputer برای سهولت کار داوطلبان فناوری اطلاعات لیستی جامع از منابعی که بیشترین همخوانی را با سوالات کنکور ارشد فناوری اطلاعات دارد در اختیار دانشجویان عزیز فناوری اطلاعات قرار داده است.
لازم به ذکر است که وب سایت konkurcomputer.ir به هیچ وجه فعالیتی در جهت فروش این منابع و جزوات نداشته و صرفا جهت راهنمایی و خدمت به دانشجویان عزیز فناوری اطلاعات این لیست را تهیه کرده است.

 

 

منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات

 

تغییرات به وجود آمده در کنکور ارشد فناوری اطلاعات از سال 97

در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 97 شاهد تغییراتی بودیم. گرایش شبکه و امنیت بطور کامل به زیر مجموعه کنکور ارشد کامپیوتر منتقل شد، بنابراین دانشجویانی که قصد دارند در گرایش شبکه های کامپیوتری و یا گرایش رایانش امن ادامه تحصیل دهند باید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند، البته رفتن گرایش شبکه و امنیت به کنکور ارشد کامپیوتر در سال 97 باعث نشد که دروس کنکور ارشد آی تی در سال های پس از سال 97 تغییری داشته باشد و داوطلبان کنکور ارشد آی تی به همان دروسی پاسخ می دهند که سال هاست در کنکور ارشد آی تی ثابت است. برای مشاهده تعداد تست‌هایی که از هر درس در کنکور آی تی مطرح می‌شود می‌توانید به صفحه تعداد سوالات و زمان پاسخ گویی به آنها در کنکور آی تی مراجعه کنید.
 
در کنکور ارشد آی تی از سال 96 تا کنون و به خصوص سال‌های 96 و 97، سوالات درس مدیریت از منبعی به جز آن منبعی که داوطلبان انتظار داشتند مطرح شده بود، منبع درس اصول و مبانی مدیریت در رشته آیتی در طی کنکور‌های قبل از سال 96 مبانی مدیریت رابیتز بوده ولی در کنکور ارشد آی تی 96 به یکباره و بدون هیچ گونه اطلاع قبلی از منابع مختلف دیگری که مهمترین آن کتاب مبانی سازمانی رشته مدیریت بود سوال مطرح کردند. در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 97 نیز این داستان تکرار شد، در کنکور ارشد آی تی 98 و 99 سوالات کمی متعادل تر آمده بود. بنابراین برای کنکور فناوری اطلاعات سال 1400 توصیه می‌کنیم که کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز را نیز مطالعه کنید. می‌توانید این کتاب را با ترجه دكتر علی پارساييان و دكتر سيد محمد اعرابی از انتشارات دفتر پژوهش‌های فرهنگی تهیه نمایید.

بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات کدام ها هستند؟

یکی از دغدغه هایی که تمامی داوطلبان کنکور ارشد آی تی با آن مواجه هستند این است که نمی‌دانند بهترین منابع کنکور ارشد آی تی چیست، به همین دلیل با استفاده از تجربیات اساتید برتر کشور و همچنین رتبه های برتر سال های گذشته بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات را برای شما معرفی کرده ایم که براحتی و با مراجعه به این صفحه می‌توانید این منابع را مشاهده کنید

برای کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد فناوری اطلاعات جقدر زمان لازم است؟

پاسخ به این سوال در مورد هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد و به فاکتورهایی نظیر پایه هر داوطلب، و اینکه دانشگاه مقطع لیسانس دانشجو چه بوده است و چه معدلی را در آن دانشگاه کسب کرده و قدرت حافظه و میزان هوش داوطلب بستگی دارد و برای یک شخص ممکن است رسیدن به این رتبه حدود 4 ماه و روزی 8 ساعت زمان لازم باشد و برای یک شخص دیگر حدود 7 ماه و روزی 7 ساعت یا بیشتر زمان لازم باشد.

افرادی که پایه ضعیفی دارند از کجا شروع کنند؟

توصیه ما به این افراد این است که اگر می‌توانند برای دروس مهم و پایه ای کنکور ارشد آی تی نظیر ساختمان داده و طراحی الگوریتم، ریاضیات گسسته و شبکه های کامپیوتری فیلم تهیه کنند، چون در فیلم ها همه مطالب بصورت 0 تا 100 بیان شده اند و تمامی پیش نیازهای ریاضی در فیلم ها گفته شده است دانشجویان پس از مشاهده این فیلم ها هم پایه ریاضی شان قوی شده است و هم نگاه کامپیوتری و الگوریتمی پیدا کرده اند که این موارد به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند دروس دیگر را بصورت راحت تر و خودخوان مطالعه کنند

آیا کنکور ارشد آی تی شرکت کنیم یا کامپیوتر؟

با توجه به شرایط به وجود آمده برای رشته آی تی در سال های اخیر، به دلایل بسیار زیادی به دانشجویان توصیه می‌کنیم که کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند، از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱: ظرفیت پذیرش رشته آی تی بسیار پایین است و به همین علت احتمال قبولی در رشته آی تی بسیار پایین است ۲: دانشگاه‌های رده اول کشور مثل دانشگاه شریف و دانشکده درفنی مهندسی دانشگاه تهران در سال 98 از رشته آی تی دانشجویی نگرفته، البته دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تهران در کنکور ارشد فناوری اطلاعات 99 مجددا از طریق رشته آی تی دانشجو گرفته است ۳: تنوع فیلدهایی که در رشته آی تی وجود دارد بسیار بسیار کمتر از رشته مهندسی کامپیوتر است و دست دانشجویان برای انتخاب فیلد خیلی باز نیست ۴: بازار رشته آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر در داخل کشور بسیار ضعیف تر است ۵: اپلای سخت تر دانشجویان آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر و موارد بسیار دیگری وجود دارد که باعث برتری رشته کامپیوتر نسبت به آی تی می‌شود

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

 

 

 

 

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)

تاکنون (104) نظر در این صفحه ثبت شده است.

حامد

سلام وقت بخیر ،سوالم این بود که تفاوت درآمدی و جایگاه شغلی مهندسی فناوری اطلاعات با فناوری اطلاعات گرایش ارشد مدیریت چقدر هست؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به حامد

سلام. وقت بخیر. سوال شما بسیار نسبی است و نمی‌توان بصورت دقیق پاسخی برای سوال شما بیان کرد، درآمد یک شخص به پارامترهای بسیار زیاد دیگری از جمله دانشگاه محل قبولی، فیلدی که دانشجو برای مقطع ارشد انتخاب می‌کند، اینکه استاد راهنمایش چه شخصی هست، مهارت‌های شخصی و ... بستگی دارد، به نظر من بطور کلی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تهران و امیرکبیر از سایر گرایش های آی تی بهتر است. موفق و پیروز باشید

پاسخ
شادی

و اضافه کنم که برای کنکور 1401 خیلی عجله ندارم بیشتر میخوام برای 1402 اقدام کنم برای ارشد که کامل و درست آماده باشم. زبانم هم ادونس هست

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به شادی

پاسخ تون در زیر داده شد، موفق و پیروز باشید

پاسخ
شادی

سلام وقتتون بخیر من میخوام برای ارشد یا تجارت الکترونیک بخونم یا سیستم چند رسانه ای. چون تازه درسم تموم شده وقت کافی برای خوندن دارم و کارشناسیمم مهندسی کامپیوتر بوده ولی از پیام نور. و میخوام برای دکترا المان یا انگلیس اپلای کنم. از نظر اطلاعاتی خوشبختانه خوب و متوسط به بالام
قبول شدن تو کدوم رشته بهتره؟ تقریبا رتبم برای دانشگاه های تاپ باید چقدر باشه؟و چه درس هایی مهمتر هستن و درصد بالاتر میتونه تضمین بکنه؟
ممنون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به شادی

سلام. وقت بخیر. در درجه اول بطور کلی مهندسی کامپیوتر گرایش‌ها و فیلدهای بهتری دارد، در مورد اینکه کدام یک از گرایش های تجارت الکترونیک یا سیستم‌های چند رسانه‌ای بهتر است، هر دوی اینها خوب هستند و باید به دنبال علاقه تون برید. در مورد اینکه چه رتبه‌ای باید کسب کنید برای قبولی در این گرایش‌ها، آخرین رتبه قبولی در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است و بنابراین بهتر است به صفحه کارنامه های کنکور ارشد فناوری اطلاعات مراجعه کنید. در مورد سوال آخرتون دروس مشترک که دارای ضریب 4 هستند، یعنی ساختمان داده، طراحی الگوریتم، شبکه های کامپیوتری، ریاضی گسسته و مهندسی نرم افزار اهمیت بیشتری دارند. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ شادی به رامین رضوی

خیلی ممنونم

پاسخ
Sh

سلام استاد
خسته نباشید
میخواستم بدونم برای گرایش هوش مصنوعی اگه درس های ریاضی (به جز گسسته)، دیجیتال، سیگنال و سیستم عامل رو حذف کنم ایرادی نداره؟
و اینکه بین سیستم عامل و پایگاه داده کدوم خوندن و زدن تست هاش راحت تره؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Sh

سلام. وقت بخیر. شما اطلاعات کمی در اختیار من قرار دادید و حتی مشخص نیست شما در چه دانشگاهی میخواهید قبول شوید و لیسانس کجا بودید و روزی چند ساعت می‌توانید مطالعه کنید، بنابراین با این اطلاعات ناقص نمی‌توانم شما را بصورت دقیق راهنمایی کنم. پاسخ به این سوالات را به همین پیام من ریپلای کنید تا راهنمایی تون کنم. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ Sh به رامین رضوی

سلام دوباره
بنده دانشگاه های تهران مد نظرم هست و مثل بقیه در اولویت، تهران و شریف.
لیسانس دانشگاه آزاد تهران واحد غرب بودم اما در کل پایه ی متوسط به بالایی دارم.
روزهای عادی حداقل 5-7 ساعت و روزهای تعطیل 10-12 ساعت میتونم مطالعه داشته باشم

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Sh

اگر سایر دروس را خیلی خوب پاسخ دهید احتمالش وجود دارد، ولی توصیه من این هست که در روزهای هفته ساعت مطالعه تون و بالاتر ببرید و سعی کنید دو درس دیگر هم به برنامه تون اضافه کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
ZAHRA

سلام وقت به خیر من دانشجوی ترم 5 معماری هستم و به برنامه نویسی علاقمند هستم
خواستم نظر حرفه ای شما رو راجب دوتا مسئله بدونم
اول اینکه به نظرتون میتونم برای ارشد مهندسی کامپیوتر اقدام کنم؟ با کارشناسی معماری
دوم اینکه ورود به دانشگاه های تراز اول ایران در مهندسی کامپیوتر میتونه اینده حرفه ای خوبی برای یک برنامه نویس وب داشته باشه؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به ZAHRA

سلام. وقت بخیر. عذرخواهی میکنم بابت تاخیر به وجود آمده، به علت بیماری امکان پاسخ گویی نداشتم. در مورد سوال اول تون بله می‌تونید. در مورد سوال دوم تون هم بله قطعا. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پریسامنصوری

سلام روزبخیر
من لیسانس مهندسی پزشکی بیوالکتریک دارم میتونم ارشد فناوری اطلاعات آی تی بخونم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به پریسامنصوری

سلام. وقت بخیر. بله می‌تونید و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. البته بصورت جنرال رشته مهندسی کامپیوتر از نظر بازار کار و اپلای بهتر از رشته آی تی است. موفق و پیروز باشید

پاسخ
فرناز

با سلام و وقت بخیر
رشته ی دکترای تجارت الکترونیک و همچنین سیستم های چند رسانه ای در کانادا به چه اسمی شناخته می‌شوند و مربوط به چه دپارتمانی هستند؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به فرناز

سلام. وقت بخیر. این مرز بندی ها و این همه گرایش در بسیاری از کشورهای خارج از کشور وجود ندارد و در اکثر کشورهای خارجی فیلدی که مقطع دکتری کار می‌کنید مهم است و اسم رشته ها محدود است. در مورد این سوال تون چون مختص یک کشور خاص است و در کشورهای مختلف و دانشگاه های مختلف می‌تواند متفاوت باشد بهتر است در گوگل سرچ کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
سید امیر سعادتی جم

سلام استاد رضوی عزیز .... وقتتون به خیر ایام به کام ... ارشد 1400 شرکت کردم و تونستم با سهمیه 5% رتبه 330 و بدون سهمیه 2271 بیارم .... ایا امیدی به قبولی در دوره روزانه در یک دانشگاه خوب هست یانه ؟؟؟؟؟ ممنون میشم بزرگواری کنید و راهنماییم کنید چون روزانه و دوره دوم ( همون شبانه ) رو مجاز شدم ... و تمایلی به ازاد یا پیام نور یا غیر انتفاعی ندارم اصلا ....

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سید امیر سعادتی جم

سلام. وقت بخیر. عذرخواهی میکنم برای تاخیر در پاسخ گویی، به دلیل آمدن نتایج و پیام‌های بسیار زیادی که در تلگرام داشتم امکان پاسخ گویی به کامنت‌ها وجود نداشت. شما با این رتبه احتمال قبولی در دانشگاه های روزانه و شبانه را ندارید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
کاشفی

سلام وقت بخیر من کارشناسی برق خوندم و ارشد میخوام مجازی IT دانشگاه شیراز بخونم
لطفاً راهنمایی کنید کدوم درس رو بیشتر براش وقت بذارم
سپاس از زحماتتون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به کاشفی

سلام. وقت بخیر. قبولی در مجازی ارشد دانشگاه شیراز نیاز به تلاش خاصی ندارد و شما با خواندن شاید 2 درس بتوانید در مجازی این دانشگاه قبول شوید، این دو درس می‌تواند نظریه و مدار منطقی باشد. البته گرفتن ارشد مجازی از این دانشگاه یا بطور کلی گرفتن مدرک مجازی عایدی خاصی نیز در آینده برای شما نخواهد داشت. سعی کنید مسیرتون و درست و در راستای هدف تون انتخاب کنید. اگر سوال دیگری داشتید می‌توانید به همین پیام من ریپلای کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
Ellie

سلام استاد،وقتتون بخیر،
من میخواستم کنکور فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ شرکت کنم و متاسفانه به علت مشکلاتی که دارم تا پایان آبان ماه،فقط میتونم روزی ۴ تا ۵ ساعت مطالعه داشتم باشم، امکانش هست راهنماییم کنید که در این سه ماه چه دروسی رو مطالعه کنم؟ با توجه به اینکه پایه ضعیفی دارم و از رشته ی کاملا غیر مرتبط میخوام تو این کنکور شرکت کنم.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Ellie

سلام. وقت بخیر. شما فعلا دروس ریاضی گسسته، ساختمان داده و شبکه های کامپیوتری را بخوانید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
مجتبی

سلام استاد . در حال حاضر 40 سالمه وکارشناسیم هم مهندسی IT هستش در دستگاه دولتی کارمند رسمی هستم با 20 سال سابقه کار . بر خلاف بقیه افراد می خوام ارشد رو تو یکی از دانشگاههای خوب وعالی بخونم (صرفا به خاطر افزایش حقوق نیست ) اما موندم بین کامپیوتر و MBA نمی دونم کدومش رو بخونم از کامپیوتر می ترسم چون فکر می کنم دیگه سنم اجازه نمیده بتونم خیلی تو این رشته مانور بدم واینکه دیر شده از طرفی مدیریت کسب وکار رو می خوام تا بتونم هم در حال حاضر پست بگیرم هم بعد از کار دولتی شرکنم رو راه اندازی کنم . از طرفی قبول شدن تو این رشته اونم دانشگاههای خوب باید رتبم زیر 100 بشه که کار خیلی سختیه (دانشگاه تهران وشریف) اینم بگم برنامه نویسی می کنم PHP وداده کاوی با PYTHON ممنون می شم بم بگین چی کار کنم

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مجتبی

سلام. وقت بخیر. توی صحبت هاتون گفتید که بر خلاف بقیه افراد میخوام ارشد توی دانشگاه عالی بخونم، این جمله کاملا برعکس هست، در حال حاضر تقریبا همه به دنبال قبولی در دانشگاه های تاپ هستند و دیگر کمتر کسی به فکر قبولی در دانشگاه های لول پایین هست. در مورد اینکه سن تون دیگه اجازه نمیده اشتباه می‌کنید و شما سن خیلی بالایی ندارید و من دانش جویانی داشتم و دارم که سن هاشون خیلی از شما بیشتر هست و در دانشگاه های خوب در حال تحصیل هستند. لزوما هم رتبه تون برای قبولی در این دانشگاه ها نباید زیر 100 باشه و کمی بالاتر هم احتمال قبولی در برخی از گرایش ها را دارید. توصیه من این هست که ببینید به چه رشته ای علاقه شدید تری دارید و به سمت علاقه تون برید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
رها

سلام استاد، ببخشید برای ارشد آی تی،هیچ پکیجی ارائه نمیدین؟
باید فیلم درس و نکته و تست دروس رو جدا تهیه کنیم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به رها

سلام. وقت بخیر. برای آی تی پکیج وجود دارد، می‌تونین با مراجعه به سایت کافه تدریس پکیج آی تی را تهیه کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ رها به رامین رضوی

ممنون از پاسخگوییتان.
استاد متاسفانه در کافه تدریس ذکر نشده که برای هر ویدیو و درس در "پکیج ویدیوی ۷ درس از دروس کنکور ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (IT)" چه اساتیدی تدریس میکنند. میخواستم بدونم تو این پکیج ریاضیات گسسته یا شبکه‌های کامپیوتری رو شما تدریس کردین؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به رها

سلام. وقت بخیر. دروس موجود در پکیج 7 درس و 7 نکته و تست کنکور ارشد فناوری اطلاعات همان دروس موجود در پکیج های کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر هست و اساتیداش فرقی نمی‌کند. بله ریاضی گسسته و شبکه های کامپیوتری و ساختمان داده و طراحی الگوریتم آن پکیج را من درس داده ام. موفق و پیروز باشید

پاسخ
Maryam

سلام استاد وقتتون بخیر من میخوام کنکور ارشد کامپیوتر ۱۴۰۱ شرکت کنم و فقط میخوام دانشگاه گیلان قبول شم ، کارشناسی در دانشگاه کوشیار رشت خوندم و معدلم ۱۵.۱۱ هستش و شاغل و مجرد هستم و به جز صبح ها تایمم ازاده و میخواستم راهنماییم کنین که چه درسایی رو باید بخونم از چه منبعی استفاده کنم چون خیلی برام‌مهمه که دانشگاه گیلان قبول شم ممنونم

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Maryam

سلام. وقت بخیر. قبولی در دانشگاه گیلان بسیار ساده است، من به هیچ کدام از دانشجویان توصیه نمی‌کنم که برای مقطع ارشد در این دانشگاه ها قبول بشوند، مگر اینکه فردی کارمند باشد و فقط به دنبال گرفتن یک مدرک برای اینکه پایه حقوقی اش افزایش یابد. البته اکثر داوطلبان کنکور ارشد هم به فکر قبولی در دانشگاه های تاپ هستند. اما اگر هنوز اصرار دارید که در این دانشگاه قبول شوید کافی است دروس زیر را مطالعه کنید: نظریه زبان ها و ماشین ها، مدار منطقی، پایگاه داده و هوش مصنوعی و یکی از 3 درس رو به رو که برای شما ساده تر است: ساختمان داده، معماری کامپیوتر یا شبکه های کامپیوتری. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پیمان

سلام استاد وقتتون بخیر
برای آزمون استخدامی وزارت علوم ثبت نام کردم منابع اختصاصی به این صورت هست منابع چی بخونم.خیلی ممنون میشم
۱-مبانی فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک
۲-شبکه های کامپیوتری
۳-مهندسی نرم افزار
۴-امنیت شبکه

پاسخ
پاسخ مرضیە به پیمان

سلام لطفا اگە چیزی پیدا کردین بە منم اطلاع بدین

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مرضیە

سلام. برای شبکه های کامپیوتری می‌توانید فیلم درس و حل تست را تهیه کنید و پس از انجام این کارها تست های آزمون‌های استخدامی را کار کنید. برای مهندسی نرم افزار کتاب پارس رسانه را می‌توانید تهیه کنید. برای بررسی منبع تجارت الکترونیک هم به قسمت منابع کنکور دکتری کامپیوتر مراجعه کنید و سپس عکس مربوط به منابع کنکور دکتری فناوری اطلاعات را مشاهده کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
علی

سلام وقتتون بخیر.
در این مدت کوتاه من برای شروع و قبولی در هوش مصنوعی چه درسهایی لازم است بخونم؟

به جز فیلم های اموزشی تست ها هم لازم است؟
متشکرم.برای قبولی بندرعباس میخوام

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به علی

سلام. وقت بخیر
اولا من خیلی توصیه نمیکنم که به دنبال قبولی در چنین دانشگاه هایی باشید و این دانشگاه ها جز برای کارمندانی که به دنبال مدرک برای افزایش حقوق هستند عایدی دیگری در آینده ندارد.
در مورد سوال اول تون شما دروس زیر را مطالعه کنید:
نظریه زبان ها و ماشین ها، مدار منطقی، هوش مصنوعی، پایگاده داده
اگر دروس بالا را مطالعه کردید و وقت بیشتری داشتید درس معماری کامپیوتر را نیز مطالعه کنید.
در مورد سوال دوم تون که فرمودید به جز فیلم های اموزشی تست ها هم لازم است؟ بله حتما نیاز است. کنکور بدون زدن تست بی فایده است
موفق و پیروز باشید

پاسخ
پیرایش

سلام استاد از درس الکترونیک دیجیتال چه تعداد تستی در کنکور میاد ؟ و به نظر شما بین خواندن فصل اول معماری یا درس الکترونیک دیجیتال کدام درسو در این فرصت باقی مونده انتخاب کنم ؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به پیرایش

سلام. وقت بخیر
هنوز مشخص نیست که از هر درس چند تست در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 مطرح می‌شود ولی احتمالا حدود 6 تست از درس الکترونیک دیجیتال خواهیم داشت. در مورد سوال دون تون اگر این دو برای شما به یک اندازه زمان می‌گیرند و فکر می‌کنید با خواندن درس الکترونیک دیجیتال می‌توانید به 70 درصد سوالات آن پاسخ دهید می‌توانید الکترونیک دیجیتال را بخوانید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
_مهتاب_

سلام. وقت بخیر.
دانشجو ترم آخر مهندسی کامپیوتر مجازی دانشگاه شیراز هستم و ارشد آی تی مجازی شیراز هم در نظر دارم.
بنا به دلایلی متاسفانه نتونستم تا الان برای ارشد درس بخونم. فقط در حد درسهای دانشگاه وامتحانات ترم. بنظرتون می تونم تو این فرصت باقی مونده موفق بشم؟
مساله اصلی اینجاست که اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم که بتونم از این فرصت باقی مونده نهایت استفاده رو ببرم و چه منابعی و درسهایی رو مطالعه کنم؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. با تشکر

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به _مهتاب_

سلام. وقت بخیر
قبولی در ارشد آی تی مجازی شیراز نیاز به مطالعه خاصی ندارد و شما یکی دو درس را بخوانید می‌توانید در این دانشگاه قبول شوید. من به هیچ عنوان به دانشجویان توصیه نمی‌کنم که ارشد شون را در این مدل دانشگاه ها بخوانند، فقط وقت خودتون و تلف می‌کنید و در نهایت هم عایدی برای شما در آینده نخواهد داشت، مگر اینکه کارمند باشید و فقط دنبال گرفتن یک مدرک برای افزایش حقوق باشید.
اگر شخصی لیسانس در جای مناسبی تحصیل نکرده و می‌خواهد آینده روشنی از طریق علم داشته باشد حتما باید ارشد را در یک دانشگاه تاپ درس بخواند.
به هر ترتیب، اگر قصد قبولی در مجازی آی تی دانشگاه شیراز را دارید شما می‌توانید دو درس مهندسی نرم افزار و مثلا پایگاه داده که ساده هستند را در روزهای باقی مانده مطالعه کنید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
همتا

سلام آیا آموزش محور کردن ارشد برای خوندن دکتری مشکلی ایجاد میکنه؟ و اینکه تو آزمون های استخدامی میشه با آموزش محور شرکت کرد؟برای اپلای کردن چه طور؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به همتا

سلام. وقت بخیر
شما اگر ارشد را آموزش محور بخوانید هم در مدرک تون ذکر میشود این مورد و هم اینکه شما پایان نامه نخواهید داشت که در اینصورت هم برای دکتری خواندن در دانشگاه های خوب ایران با مشکل مواجه میشید و هم برای اپلای کردن برای دکتری.
برای آزمون استخدامی فکر نمیکنم مشکلی وجود داشته باشد ولی دقیقا اطلاعی از آزمون های استخدامی ندارم و بهتر است که خودتون در این مورد تحقیق کنید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
ر.ی

سلام ، حداکثر با چه رتبه ای میشه مهندسی فن آوری اطلاعات گرایش سیستم های چند رسا نه ای دانشگاه تهران قبول شد ، چه میانگین درصدی میخواهد

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به ر.ی

سلام. وقت بخیر
تا هفته آینده کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 99 و همین طور کارنامه های کنکور ارشد آی تی 99 در سایت قرار می‌گیرد و شما با بررسی این کارنامه ها می‌توانید آخرین رتبه مورد نیاز برای قبولی در گرایش سیستم های چند رسانه ای دانشگاه تهران و همین طور اینکه چه میانگین درصدی برای کسب این رتبه نیاز دارید را بدست آورید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
ز.ن

سلام استاد
واقعا ممنون که همیشه با صبر و حوصله به سوالهای ما جواب میدید
به نظر شما از بین (mba شریف یا دانشگاه تهران) و (ارشد آی تی گرایش تجارت الکترونیک امیرکبیر) و (ارشد کامپیوتر گرایش امنیت یا شبکه) و (ارشد مدیریت آ ی تی(یکی از شاخه های کنکور ارشد مدیریت)) کدام برای ادامه تحصیل مناسب تر هستند.
منظورم از مناسبتر،بازار کار خیلی خوب و درآمد بالا در ایران هستش.?

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به ز.ن

سلام. وقت بخیر
خواهش میکنم.
اگر بتونید ارشد کامپیوتر در دانشگاه شریف یا تهران بخونید از همه بهتر هست به نظر من. البته mba شریف هم مناسب هست. البته این نظر شخصی هست و شما باید دنبال اون چیزی برید که بهش علاقه دارید چون افراد در کاری به موفقیت های خیلی بزرگی می‌رسند که به اون کار علاقه زیادی داشته باشند.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ زهرا به رامین رضوی

سلام وقت بخیر دوره کارشناسی رو دردانشگاه علمی کاربردی گرقتم. برای ارشدکنور ثبت نام کردم میخوام بدونم مدرکی میگیرم ایا دارای ارزش هست برای مهارت اگه اقدام. بخوام بکنم ارزشش چطور هستش چون علمی کاریرذی خونده بودم

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به زهرا

سلام. وقت بخیر. اگر مقطع ارشد را در دانشگاه های تاپی نظیر تهران و امیرکبیر قبول شوید قطعا مدرک شما بسیار با ارزش است و در آینده شما بسیار تاثیر گذار است. اگر سوال دیگری دارید میتوانید در همین صفحه سوال تون و بپرسید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
بارگذاری بیشتر ...