کانال تلگرام

سهمیه شاگرد اولی

بررسی کامل سهمیه شاگرد اولی

سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد

 

سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد

سهمیه استعداد‌های درخشان در کنکور ارشد

بر اساس آیین نامه شورای هدایت استعداد‌های درخشان وزارت علوم، داوطلبان کنکور ارشد که شرایط زیر را دارند، می‌توانند به شرط کسب نمره حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر دانشگاه از ظرفیت مازادی که برای استعدادهای درخشان در کنکور ارشد در نظر گرفته‌ شده استفاده کنند. داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استعداد‌های درخشان استفاده کنند به شرح زیر هستند:

 1. برگزيدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهايی المپيادهای علمی دانشجويی.
 2. دانشجويان نمونه كشوری در كارشناسی با معرفی سازمان امور دانشجويان.
 3. رتبه های 1تا 3 نهايی جشنواره خوارزمی،جوان خوارزمی،رازی،ابن سينا و فارابی در كارشناسی پيوسته يا ناپيوسته،با مشاركت حداقل 50%در دستاورد حائز رتبه.
 4. دانش آموخته رتبه اول دوره كارشناسی پيوسته در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودی كه طی هشت نيمسال دانش آموخته شده است.
 5. دانش آموخته رتبه اول دوره كارشناسی ناپيوسته در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودی كه طی چهار نيمسال تحصيلی دانش آموخته شده است.

در این صفحه می‌خواهیم به طور ویژه در مورد سهمیه شاگرد اولی یعنی موارد 4 و 5 صحبت کنیم

 

سهمیه شاگرد اولی چیست؟

 

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظفند يك بار در هر سال و به ازای هر رشته، از بين فارغ التحصيلان كليه رشته های آموزشی خود در مقطع كارشناسی كه حداكثر تا يكسال تحصيلی از تاريخ فراغت از تحصيل آنها نگذشته باشد، فقط يك نفر را كه بالاترين معدل كل را در طول هشت نمیسال كسب كرده باشد در موعد مقرر به سازمان سنجش آموزش كشور معرفی نمايند. افراد مشمول اين آيين نامه مجاز هستند که حداكثر تا يك سال تحصيلی پس از زمان دانش آموختگی و صرفاً برای يك بار از تسهيلات آن بهره مند شوند.

چه کسی می‌تواند از سهمیه شاگرد اولی استفاده کند؟

دانشجوی کارشناسی پیوسته‌ای که بالاترین معدل را در بین ورودی‌های خود در طی حداکثر 8 نمیسال داشته باشد، سهمیه‌ای به نام سهمیه شاگرد اولی به آن تعلق می‌گیرد، که می‌تواند از این سهمیه در کنکور ارشد استفاده کند. حداکثر مدت تحصیل برای دانشجویان رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته (آنهایی که از کاردانی به کارشناسی وارد شدند) حداکثر 4 نیمسال می‌باشد. این سهمیه تاثیر بسزایی در قبولی دانشجویان در دانشگاه‌های بهتر دارد. بعنوان مثال در کنکور ارشد هوش مصنوعی آخرین رتبه قبولی در روزانه دانشگاه امیر کبیر حدود 90 است، اما فردی که سهمیه شاگرد اولی دارد ممکن است با رتبه 180 یا بالاتر در این دانشگاه قبول شود، یا بعنوان نمونه‌ای دیگر آخرین رتبه قبولی در سال 96 در دانشگاه تربیت مدرس در گرایش رایانش امن حدود 270 بوده که در همان سال فردی با رتبه 434 و با داشتن سهمیه شاگرد اولی در این گرایش پذیرفته شده است، بعنوان مثالی دیگر آخرین رتبه قبولی در سال 96 در شبانه دانشگاه امیر کبیر در گرایش شبکه‌های کامپیوتری در حدود 175 بوده که در همان سال دانشجویی با رتبه 562 و با داشتن سهمیه شاگرد اولی در این دانشگاه پذیرفته شده است.

نکات مهم در مورد سهمیه شاگرد اولی

 1. سازمان سنجش موظف است حداكثر معادل 10 درصد (با تقريب اضافی) در هر كدرشته محل تحصيلی دوره بالاتر را براساس اولويت نمره و انتخاب رشته متقاضيان به حائزين شرايط اختصاص دهد.
 2. دانشجويان مقطع كارشناسی در كليه دوره ها چنانچه از طريق سازمان سنجش آموزش كشور وارد دوره‌های فوق شده باشند، می‌توانند از تسهيلات رتبه اولی بهره‌ مند شوند.
 3. دانشجويان دانشگاه‌های علوم پزشكی، دانشگاه آزاد اسلامی و ساير دانشگاه‌ها و مراكز علمی غير وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوری نمی‌توانند از مزايای اين آيين نامه بهره مند شوند
 4. دانشجويان رتبه اول دوره كارشناسی كه بر اساس كارنامه اوليه مجاز به انتخاب رشته نيستند، نمی‌توانند از مزايای اين آيين نامه بهره مند شوند.
 5. افرادی كه با توجه به امتياز رتبه اول پذيرفته نشوند، ادامه تحصيل آنان همانند ساير داوطلبان و از طريق شركت در آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته سنوات بعد ميسر خواهد بود.

 

مهلت ارسال فرم تاییده رتبه اول

افرادی در امتياز رتبه اول گزينش خواهند شد كه ضمن واجد شرايط بودن، اطلاعات آنان براساس مندرجات فرم تاييديه رتبه اول که از طریق سایت سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، توسط معاونت آموزشی دانشگاه و يا موسسه آموزش عالی محل تحصيل آنان تا تاريخی که سایت سنجش آن را هر ساله اعلام میکند منحصرا از طریق پرتال اينترنتی به اين سازمان اعلام گردد. بديهی است در غير اينصورت سهميه رتبه اول برای آنان لحاظ نخواهند شد. لذا ضرورت دارد كليه داوطلبان متقاضی از اين امتياز كه مجاز به انتخاب رشته گرديده اند فرم مذكور را تكميل و حداقل تا سه هفته قبل از تاريخ فوق تحويل معاونت آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ذيربط نمايند. ضمناً مشمولان اين آيين نامه مجازند حداكثر تا يكسال تحصيلی بعد از تاريخ فراغت از تحصيل و صرفاً برای يك بار از تسهيلات آن بهره مند شوند.

 

〈〈 دانلود تاییدیه فارق التحصیلان رتبه اول دوره‌های کارشناسی دانشگاه‌ها 〉〉

 

سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد چیست؟

دانشجوی کارشناسی پیوسته‌ای که بالاترین معدل را در بین ورودی‌های خود در طی حداکثر 8 نمیسال داشته باشد، سهمیه‌ای به نام سهمیه شاگرد اولی به آن تعلق می‌گیرد، که می‌تواند از این سهمیه در کنکور ارشد استفاده کند، این سهمیه به دانشجو کمک می کند تا در دانشگاه های بهتری از .آنچه که با رتبه بدون سهمیه اش می تواند قبول بشود، قبول شود، توجه کنید که دانش آموخته گان کاردانی به کارشناسی نیز می توانند از این سهمیه استفاده کنند، و دانشجوی کارشناسی ناپیوسته ای که در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودی خود بالاترین معدل را طی چهار نيمسال تحصيلی کسب کنید می تواند از این سهمیه استفاده کند.

سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد به دانشجویان دانشگاه آزاد نیز تعلق می گیرد؟

دانشجويان دانشگاه‌های علوم پزشكی، دانشگاه آزاد اسلامی و ساير دانشگاه‌ها و مراكز علمی غير وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوری نمی‌توانند از مزايای اين آيين نامه بهره مند شوند

تا چه زمانی و چند بار می توان از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنیم؟

افراد دارای سهمیه شاگرد اولی مجاز هستند که حداكثر تا يك سال تحصيلی پس از زمان دانش آموختگی و صرفاً برای يك بار از تسهيلات آن بهره مند شوند.

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

 

 

 

 

4.6666666666667 1 1 1 1 14.67 امتیاز (15 رای)

مشتاقانه منتظر نظرات و سوالات شما هستیم (65)

0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت خود را به اشتراک بزارید
احمد

سلام.وقت بخیر.یک سوال داشتم.اگر الان در پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان دانشگاهی قبول شوم ، از طرفی دانشگاه محل قبولی تا قبل از برگزاری کنکور ارشد، مهلت انصراف از پذیرش را تعیین کرده باشد، می خواستم بدونم که اگر انصراف خود را به دانشگاه اعلام نکنم و در کنکور ارشد شرکت کنم و بعد از اعلام نتایج بخوام رشته ای از دانشگاه دیگری به جز دانشگاه خودم را انتخاب کنم، در زمان انتخاب رشته مشکلی یا محدودیتی از طرف سازمان سنجش برای من پیش نمیاد؟ (بدلیل اینکه از قبولی دانشگاه خودم انصراف ندادم)

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به احمد

سلام. وقت بخیر
سوال تون مورد بسیار خاصی است و اطلاع دقیقی از این موضوع ندارم. می‌توانید از طریق سایت سنجش به سازمان سنجش تیکت بزنید و سوال تون و از اونها بپرسید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
محمد

سلام خسته نباشید.
ببخشید منظور از جمله ی زیر چی هست ؟

دانشجوی کارشناسی پیوسته‌ای که بالاترین معدل را در بین ورودی‌های خود در طی حداکثر 8 نمیسال داشته باشد، سهمیه‌ای به نام سهمیه شاگرد اولی به آن تعلق می‌گیرد، که می‌تواند از این سهمیه در کنکور ارشد استفاده کند.

یعنی اگر کسی لیسانسش را در ۴ سال گرفته باشد ولی ترم تابستانه گرفته باشد ، این قانون برایش صدق نمیکند ؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمد

سلام. وقت بخیر
نوشته شده حداکثر 8 نیمسال، یعنی اگر زیر 8 نیمسال هم مدرک تون و بگیرید و بالاترین معدل و در بین ورودی های خودتون داشته باشید سهمیه شاگرد اولی و میگیرید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
مسعود

سلام. در متن خبر نوشتید که شرط قبولی با استفاده از سهمیه شاگرد اولی، "کسب نمره حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر دانشگاه" هست. منظور، آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد است یا در کل ظرفیت آن رشته؟ مثلا اگر دانشگاهی 10 نفر ظرفیت داشته باشد 7 نفر آن با سهمیه آزاد پذیرفته شده و حداکثر 3 نفر آن با سهمیه 5 و 25 درصدی. تراز داوطلب باید حداقل 90 درصد آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد باشد یا 90 درصد آخرین فرد پذیرفته شده در رشته مورد نظر در آن دانشگاه؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مسعود

سلام. وقت بخیر
90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در دوره روزانه برای قبولی در دوره روزانه و 90 درصد آخرین فرد شبانه برای قبولی در دوره شبانه
موفق و پیروز باشید

پاسخ
عرفان

سلام
من شاگرد اول دوره کارشناسی هستم.بهم گفتن که رتبت را یک پنجم میکنه،همچین چیزی درسته؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به عرفان

سلام. وقت بخیر
خیر این چنین نیست. سهمیه شاگرد اولی حدودا رتبه را دو سوم میکند
برای اینکه تاثیر سهمیه شاگرد اولی را ببینید بهتر است که به قسمت کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 98 مراجعه کنید و آن هایی که سهمیه شاگرد اولی داشتند را بررسی کنید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
میثم

سلام

ببخشید من رتبه اول برق دانشگاه پیام نور هستم. می خواستم ببینم منظور از این جمله "به شرط کسب نمره حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده" چیه؟

یعنی مثلا اگر من هم برای روزانه و هم برای نوبت دوم مهندسی مکانیک دانشگاه تهران به ترتیب انتخاب رشته کنم، برای هر کدوم به ترتیب میان بررسی می کنند؟

اگر بخوام حایز شرایط باشم برای مثلا روزانه مکانیک، باید نمره ی کل من بیش از 90% نمره آخرین فرد قبولی در روزانه مکانیک این دانشگاه باشه؟

با تشکر
میثم

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به میثم

سلام. وقت بخیر
بله درست می‌فرمایید

پاسخ
meysam

سلام وقت بخير.
بنده ورودی 95 هستم و سهمیه شاگرد اولی دارم.از دانشگاه پرسیدم و گفتن میتونی یا برای کنکور 99 یا برای 1400 از سهمیه استفاده کنی.ولی به دلایلی کنکور 99 را اصلا ثبتنام نکردم و میخواهم برای کنکور 1400 استفاده کنم سوالی که دارم این است که چه زمانی برای اینکار باید اقدام کنم؟یعنی بعد از کنکور 1400 و اومدن نتایج اولیه باید اقدام کنم یا از الان باید فرمی چیزی تکمیل کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به meysam

سلام. وقت بخیر
فکر نمی‌کنم نیاز باشد شما کاری انجام دهید، سهمیه شاگرد اولی از طریق دانشگاه برای سازمان سنجش ارسال می‌شود، و در حالت عادی خود دانشگاه همیشه سهمیه ها را ارسال نمی‌کند، اما بهتر هست که شما پیگیر باشید که دانشگاه حتما این کار را انجام بدهد. خودتون بررسی کنید که قوانین تغییری نکرده باشد، می‌توانید از طریق سایت سازمان سنجش به سازمان سنجش تیکت بزنید، همین طور دفترچه ثبت نام کنکور ارشد سال 99 را با دقت بخوانید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
Ehsan

سلام. من سهمیه ایثارگری دارم و کدش رو وارد کردم در موقع ثبت نام، الان کارت ورود به جلسه رو گرفتم زده سهمیه ازاد و یه درخواست برای سنجش ارسال کردم گفته بود به بخش باجه رفع نقص مرجعه کنید انگار مهلت هم تا 18 مرداد 99 قرار داده بود ممنون میشم راهنمایی کنید چکار باید کنم؟ سوال دوم من سهمیه شاگرد اولی را دارم با توجه به اینکه ازمون تاخیر داشته این سهمیه کی باید درخواست داده بشه انگار گفته باید از طریق دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارسال بشه؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Ehsan

سلام. وقت بخیر
در این خصوص باید از طریق سایت سازمان سنجش به سازمان سنجش تیکت بزنید. در مورد سوال دوم هم بله باید از طریق دانشگاه ارسال بشود
موفق و پیروز باشید

پاسخ
امیر

سلام.
دانشجویان دانشگاه ازاد نمیتوانند از سهمیه شاگرد اولی تو کنکور ارشد استفاده کنند؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به امیر

سلام
وقت بخیر

خیر نمی‌توانند. شما باید با تلاش بیشتر و مطالعه پیوسته سعی کنید بدون داشتن سهمیه شاگرد اولی در دانشگاه های برتر کشور نظیر دانشگاه تهران و شریف قبول بشوید که البته قطعا شدنی هست کما اینکه در هر یک از این دانشگاه ها هر سال سه، چهار نفری با سهمیه شاگرد اولی قبول می‌شوند و سایرین بدون سهمیه شاگرد اولی قبول می‌شوند

پاسخ
Roogi

سلام خسته نباشین، من ورودی بهمن هستم که بین ورودیای خودم نفراولم ولی دربین کل ورودیای۹۶ نفرسومم ازاونجای ک بین ورودیای بهمن ماه اول هستم میتونم ازاین سهمیه استفاده کنم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Roogi

سلام
وقت بخیر

سوال تون خیلی مورد خاصی هست و با توجه به اینکه هر چند وقت یکبار قوانین عوض می‌شود بهتر هست این سوال و از آموزش دانشگاه تون بپرسید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
kourosh

سلام ،خسته نباشید.
بنده شاگرد اول ورودی ۹۵ هستم و الان ترم ۸ می باشم و برای کنکور امسال ثبت نام کردم..اما نمی خوام شرکت کنم..آیا اگه فرم ارسال نکنم سال ۱۴۰۰ میتونم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم.یا یکسالش میگذره؟
ممنون میشم جواب بدید

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به kourosh

سلام
وقت بخیر

بعید میدونم بتونید برای سال آینده استفاده کنید. باز هم بهتر است برای اینکه مطمئن بشید چون هر ساله قانون ها در حال عوض شدن هستند از طریق سایت سازمان سنجش به سنجش تیکت بزنید و از آنها سوال کنید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
زینب

اگر نفر اول از سهمیه شاگرد اولی استفاده نکنه آیا نفر دوم میتواند استفاده کند؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به زینب

سلام
وقت بخیر

بعید می‌دونم چنین چیزی امکان پذیر باشد ولی بهتر هست برای اینکه مطمئن بشید از طریق آموزش دانشگاه تون و همچنین از طریق تیکت زدن در سایت سازمان سنجش اقدام کنید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
حامد نورآقاخانی

سلام وقتتون بخیر

من دانشجوی کارشناسی علوم کامپیوتر بودم و تیر امسال فارغ التحصیل شدم. برای کنکور 99نرم افزار ثبت نام کردم. آیا با توجه به اینکه رشته کارشناسی من علوم کامپیوتر بوده ولی در کنکور نرم افزار شرکت کردم میتونم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم؟ با توجه به اینکه علوم کامپیوتر و نرم افزار همپوشانی زیادی دارن امیدوارم مشکل ایجاد نشه

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به حامد نورآقاخانی

سلام
وقت بخیر

فکر نمی‌کنم مشکلی وجود داشته باشد ولی بهتر است که از طریق سایت سازمان سنجش به سازمان سنجش تیکت بزنید و از سازمان سنجش هم سوال تون بپرسید

پاسخ
علی امانت

سلام استاد بزرگوار
من سال ۹۲فارخ التحصیل شدم
متاسفانه نمیدونستم یکسال بعداز فارغ التحصیلی باید از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم.
چیکارکنم؟؟؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به علی امانت

سلام
وقت بخیر

فکر نمی‌کنم بتونید کاری انجام بدهید با توجه به اینکه از زمان فارق التحصیلی شما سالها گذشته. حالا اگر وقت می‌کنید به سازمان سنجش از طریق سایت سنجش تیکت بزنید و یا حضوری بروید و پیگیری کنید شاید بتوانید کاری انجام بدهید، البته احتمالش زیاد نیست

موفق و پیروز باشید

پاسخ
حورا

سلام
ممنون از سایت بسیار خوبی که دارید
من الان در حال تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر و ترم 5هستم و به احتمال زیاد سال دیگه 7 ترمه تموم میکنم کارشناسی رو ینی بهمن ماه 99 سوالی که داشتم اینکه من برای سال بعد واسه کنکور1400 میتونم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم؟ چون سال دیگش میشه بهمن ماه و تا تاریخ کنکور قد نمیده
و یک سوال دیگه
منظور از این جمله
"شرط کسب نمره حداقل ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر دانشگاه" چیه؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به حورا

سلام
وقت بخیر

خواهش میکنم
کنکور ارشد بعد از بهمن هست و در اردیبهشت ماه هست حدودا، بنابراین می‌تونید از سهمیه تون استفاده کنید برای کنکور ارشد کامپیوتر 1400.
مثلا آخرین فرد قبول شده در دانشگاه شریف تراز شون 7500 هست، شما باید حداقل ترازتون 90 درصد این تراز باشد تا بتونید پذیرفته بشید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
مهشید

سلام من رتبم 650 شده و سهمیه ده درصدی شاگرد اول را دارم رشته مهندسی مواد کنکور ارشد دادم احتمال اینکه مالک اشتر بیارم هست؟و اینکه دانشگاهای تهران میارم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مهشید

سلام
وقت بخیر

بله احتمال اینکه شما با رتبه 650 کنکور ارشد کامپیوتر و داشتن سهمیه شاگرد اولی مالک اشتر قبول بشید بالاست. ممکن هست بتونید دانشگاه‌هایی مثل مدرس و خواجه نصیر هم قبول بشید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
سلطانی

سلام ؛
با رتبه های ۲۸ تکوین؛۳۵ بیوسیستماتیک و۳۷ فیزیولوژی جانوری توکنکور ارشد ۹۸ زیست جانوری احتمالش چقده که یکی از دانشگاه های تهران یا بهشتی یکی ازاین گرایش هارو قبول بشم روزانه؟؟
البته سهمیه شاگرد اولی هم دارم

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سلطانی

سلام
وقت بخیر

بنده مدرس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی هستم و متاسفانه در مورد رشته های دیگه اطلاعات خاصی ندارم

موفق و پیروز باشید

پاسخ
نجمه

سلام دانشگاه های غیرانتفاعی هم جزو دانشگاه هایی هستن ک سهمیه شاگرداولی دارن؟؟سایت سنجش اطلاعاتی در این مورد نزاشته ممنون میشم پاسخ بدین

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به نجمه

سلام
وقت بخیر

بله دانشگاه‌های غیرانتفاعی زیر نظر وزارت علوم جز دانشگاه هایی هستند که سهمیه دارند
موفق و پیروز باشید

پاسخ
نیلوفرآبی

سلام
من با معدل کل ۱۸.۱۴در ورودی های سال ۹۳ و به مدت ۸ترم که البته یک ترمش مرخصی بودم، درسم را تمام کردم و همکلاسی ام با معدل۱۸ و در ۷ترم درسش را به پایان رساند و هر دو ورودی یک سال هستیم.
میخواستم بدانم آیا این امتیاز به من تعلق میگیرد یا ایشان؟
در چنین شرایطی چگونه این امتیاز بررسی میشود؟
سپاس

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به نیلوفرآبی

سلام
وقت بخیر

سوال تون بسیار تخصصی هست و بنده میترسم به شما جوابی بدم که اشتباه باشد، بهتر است این سوال و از آموزش دانشگاه تون بپرسید، همین طور می‌تونید از طریق سایت سازمان سنجش به سنجش پیام بفرستید و این سوال و ازشون بپرسید.

موفق و پیروز باشید

پاسخ
محمد

سلام
وقتتون بخیر
یک سوال داشتم خدمتتون.ممنون میشم راهنماییم کنید.
من به همراه یک نفر دیگه از هم رشنه ای هام به طور مشترک نفر اول ورودی خودمون هستیم که طی 8 نیمسال درسمون تموم شده.
می خواستم بدونم سهمیه شاگرد اولی به هردوی ما تعلق میگیره یا نه؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمد

سلام
وقت بخیر

فکر میکنم در این شرایط سهمیه شاگرد اولی به هر دوی شما تعلق می‌گیرد، ولی باز برای اطمینان بهتر است شما این سوال را هم از آموزش دانشگاه تون و هم از سازمان سنجش بپرسید.

موفق و پیروز باشید

پاسخ
رضا

سلام.
کسی که همه شرایط رو برای سهمیه شاگرد اولی رو داشته باشه اما بعد از کارشناسی بلافاصه رفته باشه سربازی و بعد خدمت بلافاصله کنکور ارشد شرکت کند میتواند از سهمیه شاگرد اولی استفاده کند ؟؟؟؟؟؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به رضا

سلام
وقت بخیر

بعید می‌دونم بتونید در این شرایط از سهمیه شاگرد اولی برای کنکور ارشد کامپیوتر استفاده کنید، اما توصیه می‌کنم برای اطمینان این سوال تون و از سایت سازمان سنجش نیز بپرسید.

موفق و پیروز باشید

پاسخ
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...