ورود کانال تلگرام

سهمیه شاگرد اولی

4.4375 1 1 1 1 14.44 امتیاز (16 رای)

بررسی کامل سهمیه شاگرد اولی

سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد

 

سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد

سهمیه استعداد‌های درخشان در کنکور ارشد

بر اساس آیین نامه شورای هدایت استعداد‌های درخشان وزارت علوم، داوطلبان کنکور ارشد که شرایط زیر را دارند، می‌توانند به شرط کسب نمره حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر دانشگاه از ظرفیت مازادی که برای استعدادهای درخشان در کنکور ارشد در نظر گرفته‌ شده استفاده کنند. داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استعداد‌های درخشان استفاده کنند به شرح زیر هستند:

 1. برگزيدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهايی المپيادهای علمی دانشجويی.
 2. دانشجويان نمونه كشوری در كارشناسی با معرفی سازمان امور دانشجويان.
 3. رتبه های 1تا 3 نهايی جشنواره خوارزمی،جوان خوارزمی،رازی،ابن سينا و فارابی در كارشناسی پيوسته يا ناپيوسته،با مشاركت حداقل 50%در دستاورد حائز رتبه.
 4. دانش آموخته رتبه اول دوره كارشناسی پيوسته در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودی كه طی هشت نيمسال دانش آموخته شده است.
 5. دانش آموخته رتبه اول دوره كارشناسی ناپيوسته در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودی كه طی چهار نيمسال تحصيلی دانش آموخته شده است.

در این صفحه می‌خواهیم به طور ویژه در مورد سهمیه شاگرد اولی یعنی موارد 4 و 5 صحبت کنیم

 

سهمیه شاگرد اولی چیست؟

 

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظفند يك بار در هر سال و به ازای هر رشته، از بين فارغ التحصيلان كليه رشته های آموزشی خود در مقطع كارشناسی كه حداكثر تا يكسال تحصيلی از تاريخ فراغت از تحصيل آنها نگذشته باشد، فقط يك نفر را كه بالاترين معدل كل را در طول هشت نمیسال كسب كرده باشد در موعد مقرر به سازمان سنجش آموزش كشور معرفی نمايند. افراد مشمول اين آيين نامه مجاز هستند که حداكثر تا يك سال تحصيلی پس از زمان دانش آموختگی و صرفاً برای يك بار از تسهيلات آن بهره مند شوند.

چه کسی می‌تواند از سهمیه شاگرد اولی استفاده کند؟

دانشجوی کارشناسی پیوسته‌ای که بالاترین معدل را در بین ورودی‌های خود در طی حداکثر 8 نمیسال داشته باشد، سهمیه‌ای به نام سهمیه شاگرد اولی به آن تعلق می‌گیرد، که می‌تواند از این سهمیه در کنکور ارشد استفاده کند. حداکثر مدت تحصیل برای دانشجویان رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته (آنهایی که از کاردانی به کارشناسی وارد شدند) حداکثر 4 نیمسال می‌باشد. این سهمیه تاثیر بسزایی در قبولی دانشجویان در دانشگاه‌های بهتر دارد. بعنوان مثال در کنکور ارشد هوش مصنوعی آخرین رتبه قبولی در روزانه دانشگاه امیر کبیر حدود 90 است، اما فردی که سهمیه شاگرد اولی دارد ممکن است با رتبه 180 یا بالاتر در این دانشگاه قبول شود، یا بعنوان نمونه‌ای دیگر آخرین رتبه قبولی در سال 96 در دانشگاه تربیت مدرس در گرایش رایانش امن حدود 270 بوده که در همان سال فردی با رتبه 434 و با داشتن سهمیه شاگرد اولی در این گرایش پذیرفته شده است، بعنوان مثالی دیگر آخرین رتبه قبولی در سال 96 در شبانه دانشگاه امیر کبیر در گرایش شبکه‌های کامپیوتری در حدود 175 بوده که در همان سال دانشجویی با رتبه 562 و با داشتن سهمیه شاگرد اولی در این دانشگاه پذیرفته شده است.

نکات مهم در مورد سهمیه شاگرد اولی

 1. سازمان سنجش موظف است حداكثر معادل 10 درصد (با تقريب اضافی) در هر كدرشته محل تحصيلی دوره بالاتر را براساس اولويت نمره و انتخاب رشته متقاضيان به حائزين شرايط اختصاص دهد.
 2. دانشجويان مقطع كارشناسی در كليه دوره ها چنانچه از طريق سازمان سنجش آموزش كشور وارد دوره‌های فوق شده باشند، می‌توانند از تسهيلات رتبه اولی بهره‌ مند شوند.
 3. دانشجويان دانشگاه‌های علوم پزشكی، دانشگاه آزاد اسلامی و ساير دانشگاه‌ها و مراكز علمی غير وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوری نمی‌توانند از مزايای اين آيين نامه بهره مند شوند
 4. دانشجويان رتبه اول دوره كارشناسی كه بر اساس كارنامه اوليه مجاز به انتخاب رشته نيستند، نمی‌توانند از مزايای اين آيين نامه بهره مند شوند.
 5. افرادی كه با توجه به امتياز رتبه اول پذيرفته نشوند، ادامه تحصيل آنان همانند ساير داوطلبان و از طريق شركت در آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته سنوات بعد ميسر خواهد بود.

 

مهلت ارسال فرم تاییده رتبه اول

افرادی در امتياز رتبه اول گزينش خواهند شد كه ضمن واجد شرايط بودن، اطلاعات آنان براساس مندرجات فرم تاييديه رتبه اول که از طریق سایت سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، توسط معاونت آموزشی دانشگاه و يا موسسه آموزش عالی محل تحصيل آنان تا تاريخی که سایت سنجش آن را هر ساله اعلام میکند منحصرا از طریق پرتال اينترنتی به اين سازمان اعلام گردد. بديهی است در غير اينصورت سهميه رتبه اول برای آنان لحاظ نخواهند شد. لذا ضرورت دارد كليه داوطلبان متقاضی از اين امتياز كه مجاز به انتخاب رشته گرديده اند فرم مذكور را تكميل و حداقل تا سه هفته قبل از تاريخ فوق تحويل معاونت آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ذيربط نمايند. ضمناً مشمولان اين آيين نامه مجازند حداكثر تا يكسال تحصيلی بعد از تاريخ فراغت از تحصيل و صرفاً برای يك بار از تسهيلات آن بهره مند شوند.

 

〈〈 دانلود تاییدیه فارق التحصیلان رتبه اول دوره‌های کارشناسی دانشگاه‌ها 〉〉

 

سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد چیست؟

دانشجوی کارشناسی پیوسته‌ای که بالاترین معدل را در بین ورودی‌های خود در طی حداکثر 8 نمیسال داشته باشد، سهمیه‌ای به نام سهمیه شاگرد اولی به آن تعلق می‌گیرد، که می‌تواند از این سهمیه در کنکور ارشد استفاده کند، این سهمیه به دانشجو کمک می کند تا در دانشگاه های بهتری از .آنچه که با رتبه بدون سهمیه اش می تواند قبول بشود، قبول شود، توجه کنید که دانش آموخته گان کاردانی به کارشناسی نیز می توانند از این سهمیه استفاده کنند، و دانشجوی کارشناسی ناپیوسته ای که در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودی خود بالاترین معدل را طی چهار نيمسال تحصيلی کسب کنید می تواند از این سهمیه استفاده کند.

سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد به دانشجویان دانشگاه آزاد نیز تعلق می گیرد؟

دانشجويان دانشگاه‌های علوم پزشكی، دانشگاه آزاد اسلامی و ساير دانشگاه‌ها و مراكز علمی غير وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوری نمی‌توانند از مزايای اين آيين نامه بهره مند شوند

تا چه زمانی و چند بار می توان از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنیم؟

افراد دارای سهمیه شاگرد اولی مجاز هستند که حداكثر تا يك سال تحصيلی پس از زمان دانش آموختگی و صرفاً برای يك بار از تسهيلات آن بهره مند شوند.

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

 

 

 

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)

تاکنون (95) نظر در این صفحه ثبت شده است.

مریم زاهد

سلام وقت بخیر.
ممنون از سایت خوبتون و اطلاعات خوبی ک در اختیار ما میذارید؟
می خواستم بدونم با رتبه کل 300 علوم کامپیوتر و معدل موثر 16.95 امکان پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه های تهران وجود دارد؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مریم زاهد

سلام. وقت بخیر. با توجه به اینکه شما در صفحه سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد پیام خودتون و گذاشتید ولی شما در مورد اینکه آیا این سهمیه را دارید یا خیر صحبت نکرده‌اید. برای بررسی اینکه با چه رتبه ای می‌توانید در چه دانشگاهی در کنکور ارشد علوم کامپیوتر قبول شوید به صفحه کارنامه های کنکور ارشد علوم کامپیوتر مراجعه کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
علی

سلام، وقت بخیر. حدودا با چه حداکثر رتبه ای میشه با سهمیه شاگرد اولی هوش شریف و دانشگاه تهران قبول شد؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به علی

سلام. وقت بخیر. برای بررسی این موضوع به صفحه کارنامه های کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر 99 و همین طور کارنامه های ارشد کامپیوتر 1400 مراجعه کنید و فیلتر شاگرد اولی را بزنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ علی به رامین رضوی

سلام مجدد. متاسفانه کارنامه های کمی از این سهمیه هست. با رتبه 60، 70 میشه قبول شد؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به علی

احتمال‌اش وجود دارد، این امر به این بستگی دارد که سایر رتبه های برتر که دارای سهمیه شاگرد اولی هستند چه گرایش و دانشگاه هایی را انتخاب کرده اند. موفق و پیروز باشید

پاسخ
علی

سلام، وقت بخیر. اولویت این سهمیه بر چه اساسیه؟ مثلا اگه چند نفر مشمول این سهمیه یک کدرشته رو انتخاب کنند، اولویت با کسیه که تراز بالاتری داره یا معدل بالاتر؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به علی

سلام. وقت بخیر. اولویت با کسی است که تراز بالاتری دارد. موفق و پیروز باشید

پاسخ
ندا

سلام ببخشید من مشمول سهمیه شاگرد اولی بودم و فرم مورد نظر رو پر کرده و قرار شد دانشگاه بفرسته الان که نتایج اومده فقط نوشته چه رشته ای و کدام دانشگاه قبول شدم الان من نمیدونم این رشته رو با سهمیه شاگرد اولی قبول شدم یا بدون اون ؟ ممکنه دانشگاه فرم رو ارسال نکرده باشه ؟ اونوقت اعتراض بدم تاثیری میکنه ؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به ندا

سلام. وقت بخیر. کارنامه نهایی 4 آبان منتشر می‌شود و در کارنامه نهایی شما اینکه با چه سهمیه ای قبول شدید مشخص است، بنابراین منتظر کارنامه نهایی بمانید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
فرید صادقزاده

با عرض سلام و احترام شما برادر بزرگوار. میخاستم بپرسم بنده جزو استعدادهای درخشان دانشگاه شدم سهمیه شاگرد اولی. یدونه فرم تاییدیه فارغ التحصیلان استعدادهای درخشان ارشد بود که نوسته شده بود از تاریخ 1400،6،20 تا 6،29 مهلت ارسال این فرم به سازمان سنجش هست یعنی دانشگاه ها باید تو این مهلت ارسال کنند میخاستم بپرسم آیا یه نفر تاریخ 6،30 فرم را بفرسته قبول نمیکنند؟ این مهلت تمدید نمیشه؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به فرید صادقزاده

سلام. وقت بخیر. اطلاعی ندارم، از طریق سایت سازمان سنجش به سنجش تیکت بزنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
مریم

سلام وقت بخیر
من در بین کسانی که 8 ترمه تموم کردن رتبه اولم. ولی هستن کسایی که 9 یا 10 ترمه تموم کردند و معدل بالاتری از من دارند. آیا من می تونم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مریم

سلام. وقت بخیر. عذر خواهی میکنم بدلیل تاخیر در پاسخ گویی، در مسافرت بودم و امکان پاسخ گویی سریع به سوالات برایم مقدور نبود. بله می‌توانید سهمیه شاگرد اولی را بگیرید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پونه

سلام وقتتون بخیر
رشته من علوم کامپیوتر هست و رتبه من توی کنکور۴۵۶ شده و معدلم هم ۱۹.۸۰هست شامل سهمیه نفر اولی هم هستم آیا با این رتبه و سهمیه شاگرد اولی میتونم رشته داده کاوی دانشگاه تربیت مدرس یا صنعتی امیر کبیر یا شهید بهشتی قبول بشم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به پونه

سلام. وقت بخیر. بله احتمالش وجود دارد. موفق و پیروز باشید

پاسخ
مازیار

سلام خسته نباشید
ببخشید با رتبه 850 شبکه و سهمیه شاگرد اولی، بهترین دانشگاهی که قبول می شوم کدام است؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مازیار

سلام. وقت بخیر. سوال شما خیلی کلی است و رتبه شما در گرایش های دیگر مشخص نیست و همین طور انتخاب رشته شما نیز مشخص نیست که آیا فقط شبکه را زده اید یا گرایش های دیگر را نیز انتخاب کرده اید، بنابراین نمی‌توانم شما را بصورت دقیق راهنمایی کنم، می‌توانید در تلگرام کارنامه تان را برای من ارسال کنید تا راهنمایی تون کنم. موفق و پیروز باشید

پاسخ
زهرا

سلام و وقت بخیر من جز استعداد درخشان (15 درصد برتر دانشجویان ) هستم در ورودی خودم اما رتبه اول نیستم فک کنم رتبه ششم باشم ایا میتونم از سهمیه رتبه اولی در ازمون ارشد استفاده کنم یا خیر فقط برای رتبه ی اول است؟؟؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به زهرا

سلام. وقت بخیر. خیر نمی‌توانید، این سهمیه فقط مختص کسی است که بالاترین معدل را در مهلت مشخص شده کسب کند. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پویا

سلام. لطفاً پاسخ بدهید. در صورتی که قبلاً برای سهمیه استعدادهای درخشان (15 درصد برتر بدون کنکور) درخواست داده باشم، آیا می‌توانم از این سهمیه شاگرد اولی هم استفاده کنم یا باید ابتدا از درخواست قبلی انصراف بدهم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به پویا

سلام. وقت بخیر. عذرخواهی میکنم برای تاخیر در پاسخ گویی، به دلیل آمدن نتایج و پیام‌های بسیار زیادی که در تلگرام داشتم امکان پاسخ گویی به کامنت‌ها وجود نداشت. فکر نمیکنم مشکلی در این خصوص وجود داشته باشد، باز هم برای اطمینان بیشتر به سازمان سنجش تیکت بزنید و از سازمان سنجش نیز سوال تون و بپرسید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
محمدرضا

سلام

دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای (دانشکده ها و آموزشکده های فنی و حرفه ای) میتونن از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنن؟

و این که اگر کارشناسی ناپیوسته رو در ۳ ترم تموم کنیم میشه از این سهمیه استفاده کنیم؟

ممنون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمدرضا

سلام. وقت بخیر. فکر نمی‌کنم مشکلی در این خصوص وجود داشته باشد. برای بررسی دقیق تر می‌توانید از به سنجش از طریق سایت سازمان سنجش تیکت بزنید و همین طور دفترچه ثبت نام کنکور ارشد را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
سپهر عظیمی

سلام استاد عزیز وقت بخیر
من با نرم افزار تخمین رتبه سایت شما رتبه ام رو تخمین زدم و توی گرایش نرم افزار ۱۸۶ شد. به نظرتون با این رتبه و داشتن سهمیه شاگرد اولی می تونم رشته ای در شریف قبول بشم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سپهر عظیمی

سلام. وقت بخیر. نرم افزار تخمین رتبه برای کنکور 3 سال پیش است و با توجه به تغییرات پیاپی کنکور و اینکه هر سال تغییرات زیادی وجود داشته است این نرم افزار برای کنکور 1400 دقیق و درست نیست. من باید میانگین درصد شما را بدانم تا بتوانم راهنمایی تون کنم که آیا دانشگاه شریف قبول می‌شید یا خیر. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ سپهر عظیمی به رامین رضوی

میانگین درصد بنده در شبکه و معماری حدود 20 درصد هست. خواستم ببینم با سهمیه شاگرد اولی بهترین دانشگاهی که می تونم قبول بشم چیه؟ (گرایش شبکه یا معماری)

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سپهر عظیمی

برای یافتن پاسخ تون به صفحه کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید و میانگین درصد کارنامه های آن صفحه را حدود 5 تا 10 درصد کم کنید و سپس با میانگین درصد خودتون مقایسه کنید. به نظر من احتمال اینکه در دانشگاه خوبی پذیرفته بشید هست. موفق و پیروز باشید

پاسخ
صادق

سلام وقت بخیر
بنده شاگرد اول ورودی و رشته خودمون هستم ولی معدلم 16.82 هست. آیا می تونم از این سهمیه استفاده کنم؟ (قدیما یه شرطی بود که معدل حتما بالای 17 باشه) الانم هست؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به صادق

سلام. وقت بخیر. اگر دانشگاه آزاد نیستید، بله می‌توانید. چنین شرطی که شما می‌گویید من در خاطرم نیست. برای اطمینان بیشتر می‌توانید از آموزش دانشگاه و همین طور از طریق تیکت از سایت سازمان سنجش بپرسید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
احمد

سلام.وقت بخیر.یک سوال داشتم.اگر الان در پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان دانشگاهی قبول شوم ، از طرفی دانشگاه محل قبولی تا قبل از برگزاری کنکور ارشد، مهلت انصراف از پذیرش را تعیین کرده باشد، می خواستم بدونم که اگر انصراف خود را به دانشگاه اعلام نکنم و در کنکور ارشد شرکت کنم و بعد از اعلام نتایج بخوام رشته ای از دانشگاه دیگری به جز دانشگاه خودم را انتخاب کنم، در زمان انتخاب رشته مشکلی یا محدودیتی از طرف سازمان سنجش برای من پیش نمیاد؟ (بدلیل اینکه از قبولی دانشگاه خودم انصراف ندادم)

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به احمد

سلام. وقت بخیر
سوال تون مورد بسیار خاصی است و اطلاع دقیقی از این موضوع ندارم. می‌توانید از طریق سایت سنجش به سازمان سنجش تیکت بزنید و سوال تون و از اونها بپرسید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
محمد

سلام خسته نباشید.
ببخشید منظور از جمله ی زیر چی هست ؟

دانشجوی کارشناسی پیوسته‌ای که بالاترین معدل را در بین ورودی‌های خود در طی حداکثر 8 نمیسال داشته باشد، سهمیه‌ای به نام سهمیه شاگرد اولی به آن تعلق می‌گیرد، که می‌تواند از این سهمیه در کنکور ارشد استفاده کند.

یعنی اگر کسی لیسانسش را در ۴ سال گرفته باشد ولی ترم تابستانه گرفته باشد ، این قانون برایش صدق نمیکند ؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمد

سلام. وقت بخیر
نوشته شده حداکثر 8 نیمسال، یعنی اگر زیر 8 نیمسال هم مدرک تون و بگیرید و بالاترین معدل و در بین ورودی های خودتون داشته باشید سهمیه شاگرد اولی و میگیرید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
مسعود

سلام. در متن خبر نوشتید که شرط قبولی با استفاده از سهمیه شاگرد اولی، "کسب نمره حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر دانشگاه" هست. منظور، آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد است یا در کل ظرفیت آن رشته؟ مثلا اگر دانشگاهی 10 نفر ظرفیت داشته باشد 7 نفر آن با سهمیه آزاد پذیرفته شده و حداکثر 3 نفر آن با سهمیه 5 و 25 درصدی. تراز داوطلب باید حداقل 90 درصد آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد باشد یا 90 درصد آخرین فرد پذیرفته شده در رشته مورد نظر در آن دانشگاه؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مسعود

سلام. وقت بخیر
90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در دوره روزانه برای قبولی در دوره روزانه و 90 درصد آخرین فرد شبانه برای قبولی در دوره شبانه
موفق و پیروز باشید

پاسخ
عرفان

سلام
من شاگرد اول دوره کارشناسی هستم.بهم گفتن که رتبت را یک پنجم میکنه،همچین چیزی درسته؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به عرفان

سلام. وقت بخیر
خیر این چنین نیست. سهمیه شاگرد اولی حدودا رتبه را دو سوم میکند
برای اینکه تاثیر سهمیه شاگرد اولی را ببینید بهتر است که به قسمت کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 98 مراجعه کنید و آن هایی که سهمیه شاگرد اولی داشتند را بررسی کنید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
میثم

سلام

ببخشید من رتبه اول برق دانشگاه پیام نور هستم. می خواستم ببینم منظور از این جمله "به شرط کسب نمره حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده" چیه؟

یعنی مثلا اگر من هم برای روزانه و هم برای نوبت دوم مهندسی مکانیک دانشگاه تهران به ترتیب انتخاب رشته کنم، برای هر کدوم به ترتیب میان بررسی می کنند؟

اگر بخوام حایز شرایط باشم برای مثلا روزانه مکانیک، باید نمره ی کل من بیش از 90% نمره آخرین فرد قبولی در روزانه مکانیک این دانشگاه باشه؟

با تشکر
میثم

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به میثم

سلام. وقت بخیر
بله درست می‌فرمایید

پاسخ
meysam

سلام وقت بخير.
بنده ورودی 95 هستم و سهمیه شاگرد اولی دارم.از دانشگاه پرسیدم و گفتن میتونی یا برای کنکور 99 یا برای 1400 از سهمیه استفاده کنی.ولی به دلایلی کنکور 99 را اصلا ثبتنام نکردم و میخواهم برای کنکور 1400 استفاده کنم سوالی که دارم این است که چه زمانی برای اینکار باید اقدام کنم؟یعنی بعد از کنکور 1400 و اومدن نتایج اولیه باید اقدام کنم یا از الان باید فرمی چیزی تکمیل کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به meysam

سلام. وقت بخیر
فکر نمی‌کنم نیاز باشد شما کاری انجام دهید، سهمیه شاگرد اولی از طریق دانشگاه برای سازمان سنجش ارسال می‌شود، و در حالت عادی خود دانشگاه همیشه سهمیه ها را ارسال نمی‌کند، اما بهتر هست که شما پیگیر باشید که دانشگاه حتما این کار را انجام بدهد. خودتون بررسی کنید که قوانین تغییری نکرده باشد، می‌توانید از طریق سایت سازمان سنجش به سازمان سنجش تیکت بزنید، همین طور دفترچه ثبت نام کنکور ارشد سال 99 را با دقت بخوانید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
Ehsan

سلام. من سهمیه ایثارگری دارم و کدش رو وارد کردم در موقع ثبت نام، الان کارت ورود به جلسه رو گرفتم زده سهمیه ازاد و یه درخواست برای سنجش ارسال کردم گفته بود به بخش باجه رفع نقص مرجعه کنید انگار مهلت هم تا 18 مرداد 99 قرار داده بود ممنون میشم راهنمایی کنید چکار باید کنم؟ سوال دوم من سهمیه شاگرد اولی را دارم با توجه به اینکه ازمون تاخیر داشته این سهمیه کی باید درخواست داده بشه انگار گفته باید از طریق دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارسال بشه؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Ehsan

سلام. وقت بخیر
در این خصوص باید از طریق سایت سازمان سنجش به سازمان سنجش تیکت بزنید. در مورد سوال دوم هم بله باید از طریق دانشگاه ارسال بشود
موفق و پیروز باشید

پاسخ
بارگذاری بیشتر ...