کنکور کارشناسی ارشد هوش مصنوعی

نکات کلیدی که داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر باید راجع به کنکور هوش مصنوعی بدانند

 

کنکور ارشد هوش مصنوعی

 

 

بهترین گرایش کارشناسی ارشد IT

برای شرکت در کنکور ارشد هوش مصنوعی باید در کنکور ارشد کامپیوتر ثبت نام کنید، کنکور ارشد کامپیوتر شامل گرایش‌های نرم افزار، شبکه، امنیت،‌ هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر است. اینکه شما در چه گرایشی می‌خواهید شرکت کنید را قبل از جلسه آزمون مشخص نمی‌کنید و این موضوع با توجه سوالاتی که در سر جلسه آزمون می‌زنید مشخص می‌شود. با توجه به اینکه تعداد شرکت کنندگان در این گرایش به نسبت گرایش نرم افزار، شبکه و رایانش امن کمتر است و همین طور ظرفیت پذیرش مناسبی دارد احتمال قبولی در این گرایش بعد از گرایش معماری کامپیوتر از سایر گرایش های مهندسی کامپیوتر بالاتر است، بنابراین با توجه به این مورد و همین طور با توجه به اینکه آینده جهان در دستان هوش مصنوعی خواهد بود و حدس زده می‌شود که تا 10 سال دیگر هوش مصنوعی دنیا را فرا بگیرد توصیه می‌شود که اگر به این گرایش علاقه دارید حتما در این گرایش شرکت کنید. قبول شدن در کنکور ارشد هوش مصنوعی سخت نیست و اگر اصولی و پیوسته درس بخوانید می‌توانید جز رتبه‌های برتر کنکور سال آینده باشید، شما با زدن حدود 30 تست می‌توانید رتبه‌های عالی در کنکور ارشد هوش مصنوعی کسب کنید، کارنامه‌های زیر این موضوع را تایید می‌کنند

 

 

 

کارنامه های هوش مصنوعی

 

قبول شدن در یک دانشگاه تاپ در کنکور ارشد هوش مصنوعی و بطور کلی قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر بسیار ساده تر از کنکور سراسری است، در کنکور سراسری قبول شدن در دانشگاه‌های شریف، تهران، امیر کبیر و ...ساده نیست و باید دانشجویان در دروس مختلف درصدهای بالایی را کسب کنند تا بتوانند در این دانشگاه‌ها قبول بشوند، اما در کنکور ارشد هوش مصنوعی اینطور نیست و همان طور که در کارنامه‌های زیر مشخص است اگر شما حدودا به 30 سوال از 100 سوالی که در کنکور هوش مصنوعی می‌آید پاسخ دهید می‌توانید رتبه عالی را کسب کنید، زدن این تعداد تست برای دانشجویانی که اصولی و پیوسته  درس بخوانند و مسیر را درست بروند کار دشواری نخواهد بود. در نشان دادن این مسیر ما به شما کمک خواهیم کرد، از آن پس تلاش و استمرار شما حرف آخر را خواهد زد.

 

 

رتبه 68 هوش مصنوعی با مجموعا 26 تست زده
رتبه 68 هوش مصنوعی با مجموعا 26 تست زده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

رتبه 96 هوش مصنوعی با مجموعا 30 تست زده شده
رتبه 96 هوش مصنوعی با مجموعا 30 تست زده شده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

 

 

 

دروس کنکور ارشد هوش مصنوعی

در کنکور ارشد هوش مصنوعی از 15 درس سوال مطرح می‌شود، و این کنکور شامل 4 بخش از دروس است،‌ بخش زبان، بخش دروس ریاضیات، بخش دروس مشترک و بخش دروس تخصصی، درس زبان دارای ضریب 1، 4 درس در بخش ریاضیات با ضریب 2 ، 7 درس در بخش مشترک با ضریب 4 و 3 درس در بخش تخصصی با ضریب 3 مطرح می‌شود. برای مشاهده اینکه دقیقا چه دروسی و از هر درس چه تعداد سوال مطرح می‌شود به قسمت معرفی دروس کنکور هوش مصنوعی مراجعه کنید. در کنکور ارشد هوش مصنوعی مجموعا 100 تست مطرح می‌شود که از این 100 تست 30 تست زبان، 20 تست ریاضیات، 30 تست مشترک و 20 تست تخصصی خواهد بود، که همان طور که در کارنامه ‌های بالا مشاهده کردید با داشتن درصدهای معقولی در هر بخش می‌توانید رتبه عالی در کنکور ارشد هوش بیاورید. سوالات زیادی در این خصوص مطرح می‌شود که در کنکور هوش مصنوعی مهمترین دروس چه دروسی هستند، چه دروسی را می‌توانیم حذف و چه دروسی را نباید حذف کنیم، به علت اینکه این بحث مهم است صفحه‌ای مختص این موضوع برای دانشجویان مهیا کرده‌ایم که می‌توانید برای مطالعه بیشتر در این خصوص به صفحه دروس کنکور کارشناسی ارشد هوش مصنوعی مراجعه کنید.

 

منابع کنکور ارشد هوش مصنوعی

انتخاب درست مسیر و پیمودن درست راه یکی از مهمترین عوامل موفقیت داوطلبان کنکور ارشد هوش مصنوعی است، یکی از موارد مهم در کسب موفقیت انتخاب درست و آگاهانه منابع و همین طور مطالعه صحیح آنها می‌باشد. متاسفانه مشاورانی در موسسات وجود دارند که به اشتباه دانشجویان را به خواندن منابع رفرنس برای کنکور ارشد کامپیوتر ترقیب می‌کنند، این را بدانید لزوما کسی که در کنکور رتبه برتر شده است و یا کسی که حتی دکتری دانشگاه تهران و یا شریف دارد مشاوره خوبی نیست، شاید شرایط آن فرد کاملا با شما متفاوت بوده و پایه بسیار قوی و هوش بسیار زیادی داشته و لیسانس در دانشگاه عالی درس خوانده و بنابراین شرایط آن با شما یکسان نخواهد بود، و شاید این فرد با یکسری از کتاب‌ها راحت بوده و برایش خوب بوده در صورتی که آن کتاب ها برای شما سطح اش بالا باشد و خواندن آن کتاب‌ها جز اتلاف وقت و خورد کردن اعصاب شما نتیجه‌ای در بر نداشته باشد. برای مطالعه بیشتر در این باره به صفحه منابع کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. به علت اینکه انتخاب منابع درست برای کنکور ارشد هوش مصنوعی بسیار مهم است، صفحه‌ای با نام منابع کنکور ارشد هوش مصنوعی برای شما داوطلبان عزیز مهیا کرده‌ایم که با مراجعه به این قسمت بطور کامل خیالتان از باب تهیه منابع راحت خواهد شد.

 

گرایش ارشد هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در آینده ای نه چندان دور جهان را در بر خواهد گرفت و آینده جهان در دستان این گرایش خواهد بود. گرایش هوش مصنوعی برای دانشجویانی که به آن علاقه دارند گرایش بسیار خوبی خواهد بود. به نظر می‌آیند در ایران بطور کلی بازار کار گرایش نرم افزاز، شبکه و امنیت کمی بهتر باشد اما همیشه گفته‌ایم که فردی که در هر حوزه‌ای فعالیت می‌کند اگر کارش خوب باشد بهترین شغل‌ها را خواهد داشت. از لحاظ بازار کار در خارج از کشور فرقی چندانی بین دانشجویان گرایش های نرم افزار و شبکه و هوش مصنوعی وجود ندارد و همه آنها در یک سطح قرار دارند. از لحاظ اپلای کردن نیز بیشتر از آنچه که گرایش شما اهمیت داشته باشد، حوزه کاری که روی آن فعالیت کرده‌اید، دانشگاه ارشد شما، اینکه استاد راهنمای شما چه کسی بوده، معدل‌تان، توصیه نامه‌هایی که از اساتید برتر دارید و نمره زبان شما مهم است، بنابراین برای اپلای کردن نیز تفاوت چندانی بین گرایش‌ها وجود ندارد، سوالات بسیاری در مورد اینکه آیا برای اپلای محدودیت سنی وجود دارد یا خیر پرسیده می‌شود که جواب این سوال خیر است. برای مطالعه بیشتر و کامل تر در مورد گرایش هوش مصنوعی و واحدهایی که باید در ارشد پاس کنید و همین طور بازار کار این رشته به صفحه معرفی گرایش های ارشد کامپیوتر مراجعه نمایید

 

 

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                          86046412-021

 

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

مشـــــاوره برای ارشــــد کامپیــــوتر

 

کلاس کنکور ارشد کامپیوتر

 

بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

 

همایش کنکور ارشد کامپیوتر

 

 

4.4666666666667 1 1 1 1 1 4.47 امتیاز (15 رای)
  1. حاج محمد

سلام. یه سوال داشتم این که برای قبول شدن توی دانشگاه های تهران (شریف / امیر کبیر / تهران / بهشتی / علم و صنعت) برای دوره ی روزانه ی هوش، چه رتبه هایی توی کنکور ارشد هوش مصنوعی لازم هست؟ خیلی ممنون.

  پیوست ها
 
  1. رامین رضوی    حاج محمد

سلام
وقت بخیر

رتبه آخرین فرد قبولی در گرایش‌های مختلف کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی هر سال متفاوت است. اما با توجه به کنکور ارشد هوش مصنوعی سال 96 اطلاعات زیر وجود دارد:

دانشگاه شریف تا حدود 40
دانشگاه تهران تا حدود 50 روزانه و تا حدود 70 شبانه
ام...

سلام
وقت بخیر

رتبه آخرین فرد قبولی در گرایش‌های مختلف کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی هر سال متفاوت است. اما با توجه به کنکور ارشد هوش مصنوعی سال 96 اطلاعات زیر وجود دارد:

دانشگاه شریف تا حدود 40
دانشگاه تهران تا حدود 50 روزانه و تا حدود 70 شبانه
امیر کبیر روزانه تا 85
بهشتی و علم صنعت حدود 200 و حتی بالاتر

البته این اعداد هر ساله تغییرات کمی را با توجه با ظرفیت‌ها و همین طور انتخاب‌های دانشجویان دارد

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به آقای استاد رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷