نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها

توضیحات کلی درس نظریه زبان‌ها:

بخش دروس مشترک در رشته مهندسی کامپیوتر دارای ضریب 4 است و بنابراین مهمترین بخش کنکور مهندسی کامپیوتر است که شامل دروس نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها،‌ ساختمان داده‌ها، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر، مدار منطقی،‌ شبکه‌های کامپیوتری و سیستم عامل است. در کنکور 96 از درس نظریه که از دروس مشترک مهندسی کامپیوتر است 4 سوال مطرح شد.

درس نظریه درسی است که باید با دقت بسیار به سوالات آن پاسخ داد و هنگام پاسخ به سوالات آن باید بسیار هوشیار بود و احتمال بی‌دقتی و منفی زدن در این درس بالاست، اگر تسلط فردی در این درس از یک حدی بالاتر رود پاسخ دادن به سوالات آن راحت می‌شود، اما رسیدن به آن تسلط کار هر فردی نیست.

داوطبان کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر می‌توانند یک یا نهایتا دو درس از دروس مشترک را با توجه به شرایط‌شان کنار بگذارند و چون برخی دانشجویان این درس را پاس نکرده‌اند و برخی دیگر با این درس مشکل دارند، بنابراین یکی از کاندیداهای کنار گذاشتن می‌تواند این درس باشد. البته توجه کنید که وضعیت هر دانشجو نسبت به دانشجو دیگر متفاوت است و این حرفی نیست که برای تمامی داوطلبان صادق باشد. اگر دانشجویان می‌خواهند بطور دقیق وضعیتشان بررسی بشود و مشخص بشود که چه درس‌هایی را می‌توانند کنار بگذارند باید از قسمت برنامه‌ریزی و مشاوره کنکور کامپیوتر یک تایم مشاوره آنلاین رزرو کنند.

مراجع درس نظریه زبانها و ماشین‌ها:

مرجع اصلی که برای این درس در دانشگاه‌‌های معتبر تدریس می‌شود کتاب نظریه زبانها و ماشین‌های لینز است، همچنین کتاب‌ سیپسر نیز در برخی از دانشگاه‌های ایران و جهان تدریس می‌شود، که می‌توانید به راحتی این کتاب‌ها را در قسمت دانلود کتاب‌های مرجع رشته کامپیوتر دانلود کنید، البته خواندن کتاب مرجع به دانشجویان سال‌های پایین‌تر توصیه می‌شود و به دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ارشد را دارند زیاد توصیه نمی‌شود. دانشجویانی که قصد دارند برای کنکور ارشد کامپیوتر این درس را بخوانند می‌توانند از منابعی که در قسمت معرفی بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر معرفی شده استفاده کنند، البته توصیه می‌شود حتما تمامی تمرین‌های کتاب لینز را نیز حل کنید.

فصل‌های درس نظریه:

سر فصل مطالبی که در این درس وجود دارد عبارت است از:‌ مفاهیم اولیه زبانها و ماشین‌ها،‌ ماشین‌های متناهی، زبان‌ها و گرامر‌های منظم، ویژه‌گی‌های زبانهای منظم، زبان‌ها و گرامرهای مستقل از متن، ساده‌سازی گرامرهای مستقل از متن، ماشین پشته‌ای، ویژگی‌های زبان‌های مستقل از متن، ماشین تورینگ، زبان‌های نوع 0 و 1 که برای مشاهده اهمیت هر فصل و اینکه در سال‌های اخیر از هر فصل چه تعداد تست مطرح شده به قسمت بودجه‌بندی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب،مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

تراز و رتبه قبولی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر

 

منـابع کارشـناسی ارشـــد هـــوش مصنوعی

 

گرایــش‌های ارشـــد مهنــدسی کامپیـــوتر

 

 

4 1 1 1 1 1 4.00 امتیاز (7 رای)
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

روزشمار کنکور کاردانی به کارشناسی

روز

ساعت

دقیقه


روزشمار کنکور ارشد کامپیوتر

روز

ساعت

دقیقه


روزشمار کنکور دکتری کامپیوتر

روز

ساعت

دقیقه


برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به آقای استاد رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷