معرفی دروس کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات

تدریس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی

1 1 1 1 1 4.44 امتیاز (9 رای)

توضیحات کلی درس سیستم عامل:

بخش دروس مشترک در رشته مهندسی کامپیوتر دارای ضریب 4 است و بنابراین مهمترین بخش کنکور مهندسی کامپیوتر است که شامل دروس نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها،‌ ساختمان داده‌ها، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر، مدار منطقی،‌ شبکه‌های کامپیوتری و سیستم عامل است. در کنکور 96 از درس سیستم عامل که از دروس مشترک مهندسی کامپیوتر است 3 سوال مطرح شد. همین طور سیستم عامل از دورس تخصصی مشترک رشته فناوری اطلاعات با ضریب 2 است که تعداد 6 سوال از آن مطرح می‌شود.

داوطبان کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر می‌توانند یک یا نهایتا دو درس از دروس مشترک را با توجه به شرایط‌شان کنار بگذارند که درس سیستم عامل با توجه به حجم مطب بسیار زیادش و تعداد سوالی که از آن مطرح می‌شود یک کاندید برای کنار گذاشتن محسوب می‌شود، البته توجه کنید که وضعیت هر دانشجو نسبت به دانشجو دیگر متفاوت است و این حرفی نیست که برای تمامی داوطلبان صادق باشد. اگر دانشجویان می‌خواهند بطور دقیق وضعیتشان بررسی بشود و مشخص بشود که چه درس‌هایی را می‌توانند کنار بگذارند و چه درس‌هایی را و از کی باید بخوانند باید از قسمت برنامه‌ریزی و مشاوره کنکور کامپیوتر یک تایم مشاوره آنلاین رزرو کنند.

مراجع درس سیستم عامل:

مرجع اصلی که برای این درس در دانشگاه‌‌های معتبر تدریس می‌شود کتاب سیستم عامل تننباوم(Tanenbaum) و استالینگ (Stallings) است، همچنین کتاب‌ سیلبرشاتز (Silberschatz) نیز در برخی از دانشگاه‌های ایران و جهان تدریس می‌شود، که می‌توانید به راحتی این کتاب‌ها را در قسمت دانلود کتاب‌های رفرنس رشته کامپیوتر دانلود کنید، البته خواندن کتاب مرجع به دانشجویان سال‌های پایین‌تر توصیه می‌شود و به دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ارشد یا دکتری دارند زیاد توصیه نمی‌شود. دانشجویانی که قصد دارند برای کنکور ارشد و یا دکتری کامپیوتر و آی تی این درس را بخوانند می‌توانند از منابعی که در قسمت معرفی منابع کنکور ارشد کامپیوتر 96 معرفی شده استفاده کنند.

فصل‌های درس سیستم عامل:

سر فصل مطالبی که در این درس وجود دارد عبارت است از :‌ فرآیندها و زمانبندی پردازنده‌ها،‌ همروندی انحصار متقابل و همگام‌سازی، بن بست، ورودی و خروجی، مدیریت حافظه، حافظه مجازی که برای مشاهده اهمیت هر فصل و اینکه در سال‌های اخیر از هر فصل چه تعداد تست مطرح شده می‌توانید به قسمت تعداد آنالیز سوالات کنکور کامپیوتر رجوع کنید:

 

 

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب،مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

کارنامه‌های ارشـــد فناوری اطلاعــات 96

 

دانلود سوالات کنکور ارشد فناوری اطلاعات

 

گرایـش‌های ارشـــد فنـــاوری اطلاعـات

 

 

هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

©2020 Konkurcomputer All Rights Reserved.