رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
علاقه‌مندی

شبکه و امنیت

امنیت اطلاعات از دیرباز جزء یکی از مهمترین قسمت‌های اطلاعات بوده است. از 3900 سال پیش که کتیبه‌ها را رمزنگاری می‌کردند تا رمز سزار و انیگما، همه نشان دهنده‌ی اهمیت امنیت است. با اختراع کامپیوتر و دیجیتالی شدن اطلاعات، نفوذ و دسترسی غیر مجاز به اطلاعات، نسبت به قبل راحت‌تر شده و افراد خراب کار، پشت میز خود در آن سر دنیا هم یک تهدید برای یک سیستم محسوب می‌شوند. با پدید آمدن شبکه و ارتباط انسان‌ها به وسیله‌ی کامپیوترها در سرتاسر جهان، امنیت، رنگ و لعاب تازه‌ای به خود گرفت و امروزه امنیت در بخش شبکه به یکی از مهم ترین و پر هزینه ترین بخش‌های یک شرکت محسوب می‌شود. امنیت و شبکه دو مفهومی است که با هم عجین شده‌اند و در خیلی از موارد حتی این دو لفظ با هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در این بخش از مقالات ما به بررسی قسمت‌های مختلف شبکه و امنیت، مباحث داغ روز و اطلاعاتی در مورد نحوه‌ی رفتار تکنلوژی‌های روز شبکه می‌پردازیم. از چیستی امنیت سایبری و معرفی شبکه هایی مثل وای فای و 5G گرفته تا کاربرد تکنولوژی‌های مختلف مثل هوش مصنوعی در بخش امنیت و… بنابراین چه شما مهندس کامپیوتر و برنامه نویس باشید و چه کاربری که از تکنولوژی‌های مدرن استفاده می‌کند، خواندن این بخش از مقالات به شما پیشنهاد می‌شود.

تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200