کنکور کامپیوتر
پادکست بررسی درس شبکه های کامپیوتری
2669
14 آبان 1399

پادکست بررسی درس شبکه های کامپیوتری

دنیای امروز، دنیای اطلاعات و نیز انتقال اطلاعات است و این انتقال توسط شبکه های کامپیوتری انجام می‌پذیرد، شبکه‌ های کامپیوتری نتیجه اتصالات کامپیوتر‌ها و اجزا آن و بسیاری از اشیا الکتریکی است.
پادکست بررسی درس ساختمان داده
1732
14 آبان 1399

پادکست بررسی درس ساختمان داده

درس ساختمان داده بنیادی ترین درس رشته کامپیوتر و حتی یکی از بنیادی ترین درس‌های بسیاری از رشته‌های علوم پایه و مهندسی است.
پادکست چگونه رتبه برتر ارشد کامپیوتر و IT شویم؟
1505
30 دی 1399

پادکست چگونه رتبه برتر ارشد کامپیوتر و IT شویم؟

به لطف خدا و با تلاش های مستمر ما و دانشجویان عزیز، در کنکور ارشد کامپیوتر 99 نیز مانند سال های گذشته رکورد تعداد رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر را شکستیم، تعداد رتبه های برتر ما چندین برابر مجموع تعداد رتبه های برتر تمامی موسسات کنکوری کشور است، این مقدار رتبه برتر آن هم در سخت ترین رشته کنکور ارشد جز با برنامه ریزی دقیق و اصولی و علمی، محقق نمی‌شد. 12 رتبه تک رقمی در کنکور ارشد کامپیوتر 99 که بیش از نیمی از آنها مشاوره هفتگی داشته اند حاصل تلاش شبانه روزی امسال بود. در زیر تعدادی از مصاحبه های رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی را برای شما قرار داده ایم. اگر می‌خواهید موفق شوید حتما این مصاحبه ها را با دقت بالا تماشا کنید و نکات مهمی که دانشجویان عزیزم می‌فرمایند را یاداشت کنید و از آنها استفاده کنید.
پادکست بررسی درس طراحی الگوریتم
1366
20 دی 1399

پادکست بررسی درس طراحی الگوریتم

درس طراحی الگوریتم یکی از دروس گسترده و پیچیده رشته کامپیوتر و آی تی است، برای فهم خوب و کامل طراحی الگوریتم ضروری ‌است که ابتدا برخی از قسمت های درس ساختمان داده خوانده شود. اگر نمی‌خواهید تمام درس ساختمان داده را قبل از درس طراحی الگوریتم مطالعه کنید، بهتر است حداقل قبل از شروع به خواندن درس طراحی الگوریتم بخش های مرتبه زمانی شبه کدها، رشد توابع، توابع بازگشتی و مرتب سازی ها را از درس ساختمان داده مطالعه کنید و بعد به مطالعه درس طراحی الگوریتم بپردازید.
پادکست رشته آی تی
1959
14 آبان 1399

پادکست رشته آی تی

آی تی به فارسی یا همان it به انگلیسی مخفف جمله انگلیسی Information Technology است.
پادکست معرفی دروس آزمون و ضرایب آن
1582
30 دی 1399

پادکست معرفی دروس آزمون و ضرایب آن

در این قسمت دروس کنکور ارشد کامپیوتر، دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر را مشخص کرده‌ایم، همچنین ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب دروس کنکور ارشد فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر را مشخص کرده‌ایم تا با توجه به ضرایب دروس پی به اهمیت هر درس ببرید.
پادکست بررسی درس مدار منطقی
1435
14 آبان 1399

پادکست بررسی درس مدار منطقی

مدار منطقی نمره بیارترین درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و دکتری معماری کامپیوتر است. به جرات می توان گفت که با مطالعه صحیح درس مدار منطقی می‌توان به صد در صد سوالات این درس پاسخ داد.
پادکست بررسی درس معماری کامپیوتر
1325
20 دی 1399

پادکست بررسی درس معماری کامپیوتر

معماری کامپیوتر هم عنوان یکی از گرایش‌های ارشد و دکتری مهندسی کامپیوتر است و هم اسم یکی از دروس مهم رشته مهندسی کامپیوتر است، ما در این قسمت بیشتر درس معماری کامپیوتر را بررسی می‌کنیم.
پادکست معرفی رشته هوش مصنوعی
1548
30 دی 1399

پادکست معرفی رشته هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یکی از گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتر است، گرایش هوش مصنوعی گرایشی گرایشی بین نرم افزار و سخت افزار است بنابراین دانشجویان ارشد هوش مصنوعی می‌توانند بنا به سلیقه شان جنبه های نرم افزاری و یا جنبه های سخت افزاری این گرایش را دنبال کنند. هدف از گرایش هوش مصنوعی در ارشد بالا بردن قابلیت دانشجویان در زمینه‌های ارائه مناسب اطلاعات، استدلال اتوماتیک، دسته بندی و تصمیم گیری ماشینی، روش‌های یادگیری برای ماشین‌ها، ارائه غیر دقیق اطلاعات و کار با آنها، شبیه سازی پردازش‌های مطرح در موجودات زنده، هوشمند کردن ربات‌ها، پردازش و تحلیل کامپیوتری تصاویر، پردازش و درک زبان و پردازش و شناسائی گفتار می‌باشد. در دوره ارشد هوش مصنوعی دانشجویان با مطالبی چون شبکه‌های عصبی، هوش مصنوعی پیشرفته، تئوری فازی، پردازش تصویر و... آشنا می شوند.
پادکست بودجه بندی دروس کنکور ارشد کامپیوتر
1377
30 دی 1399

پادکست بودجه بندی دروس کنکور ارشد کامپیوتر

یکی از مهم ترین دغدغه های داوطلبان کنکور ارشد رشته کامپیوتر و رشته it این است که نمی‌دانند در هر درس چه فصولی مهم و چه فصولی از اهمیت کمتری برخوردار است، در واقع چیزی در مورد توزیع موضوعی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر نمی‌دانند. در زیر تعداد سوالات فصل‌های هر درس طی 15 سال اخیر در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر مشخص شده است، و با توجه به تعداد سوالات هر فصل طی سالیان متمادی و همچنین نظر طراحان در طی سالیان اخیر و همچنین پارامترهای مد نظر استاد رضوی، اهمیت هر فصل مشخص شده است، این کار برای اولین بار در ایران انجام شده است. سعی بر این بوده با بررسی تعداد سوالات تک تک دروس برای تمام گرایش‌های رشته مهندسی کامپیوتر بتوان دید کلی‌ از سوالات آزمون سراسری را برای شما فراهم آوردیم. برای این بخش زحمات بسیاری کشیده شده، سعی کنید از این بخش فوق العاده که نمونه این بخش را در هیچ کجای وب نمی‌توانید پیدا کنید به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.
پادکست بررسی درس ریاضیات گسسته
1266
20 دی 1399

پادکست بررسی درس ریاضیات گسسته

ریاضیات گسسته ، مطالعه ساختارهای ریاضی است که اساساً گسسته هستند. به عبارت دیگر در ریاضیات گسسته ، شما با مقادیر مشخص کار می کنید. اما ریاضیات پیوسته بر پایه اعداد پیوسته بنا شده است. به عنوان مثال در ریاضیات پیوسته بین دو نقطه معین تعداد بی نهایتی نقطه وجود دارد اما در ریاضیات گسسته ، تعداد نقاط بین آنها واضح و معین است.برخلاف ریاضیات پیوسته که مقادیر آن ها به آرامی تغییر میکند، مقادیر مباحث مورد مطالعه در ریاضیات گسسته (مانند اعداد صحیح ، نمودارها و عبارات منطقی) به سرعت تغییر مینمایند. درس ریاضیات گسسته پایه بسیاری از دروس رشته کامپیوتر است و بسیاری از دروس رشته کامپیوتر مانند مدار منطقی، نظریه زبان ها و ماشین ها و ... از دل درس ریاضیات گسسته به وجود آمده اند و تولید شده اند