وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

گرایش سیستم های تکنولوژی اطلاعات چیست؟

رشته مهندسی تکنولوژی اطلاعات بر پایه ارتقاء دانش و توانمند سازی کارشناسان ارشد در اداره، هدایت و پیاده‌سازی موثر بر امر توسعه تکنولوژی‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی سازمان‌ها بنا شده و به تربیت دانشجو می‌پردازد. تاکید این رشته بر پرورش مهندسانی است که بتوانند با ابزارهای فناوری اطلاعات در زمینه IT تکنولوژی‌های به روز را طراحی و پیاده‌سازی نمایند. طراحی بستر ارتباطی برای داده ها و استخراج اطلاعات مفید با الگوریتم های کم هزینه تاثیر بسزایی در پیشرفت علم و تکنولوژی دارد.

کارشناسی ارشد تکنولوژی اطلاعات

از اهداف این دوره می‌توان بر ارتقا توان علمی دانشگاه‌های کشور در جهت کمک به راه اندازی دوره‌های کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات اشاره کرد. همچنین این امر میتواند مقدمه‌ای جهت راه اندازی دوره‌های دکتری مهندسی سیستم های تکنولوژی اطلاعات تلقی گردد.

فارغ التحصیلان دوره ارشد مهندسی تکنولوژی اطلاعات مهارت هایی را در زمینه های زیر کسب خواهند نمود:

بازار کار رشته تکنولوژی اطلاعات

دانشگاه‌های دارای رشته تکنولوژی اطلاعات

تعداد واحدهای کارشناسی ارشد رشته سیستم های تکنولوژی اطلاعات

دانشجو در رشته ارشد فناوری اطلاعات گرایش سیستم های تکنولوژی اطلاعات باید 32 واحد بگذراند که واحدها به طریق زیر است: 24 واحد درسی، 2 واحد سمینار، 6 واحد پایان نامه.
دانشجویان رشته تکنولوژی اطلاعات باید 6 واحد درسی را از گروه دروس اصلی پایه و 9 واحد را از گروه دروس اصلی تخصصی و 9 واحد از گروه دورس اختیاری انتخاب کنند ( جداول دروس اصلی پایه، تخصصی و اختیاری در فایل پی دی اف پیوست شده در اختیارتان قرار گذاشته شده).
توجه: چنانچه رشته دوره کارشناسی با رشته کارشناسی ارشد تکنولوژی اطلاعات تجانس نداشته باشد و یا به تشخیص گروه کامپیوتر و تصویب شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده، دانشجویان ارشد تکنولوژی اطلاعات نیاز به گذراندن دروسی از دوره کارشناسی راداشته باشند، این دروس تحت عنوان دروس جبرانی کتبا به دانشجو ابلاغ گردیده و دانشجو موظف به گذراندن این واحدها در مدت زمان مقرر می باشد. به ازاء هر 2 واحد درس جبرانی یک ماه به سقف مدت دوره کارشناسی ارشد تکنولوژی اطلاعات اضافه می شود.

دروس گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی

〈〈 دانلود فایل جزئیات واحدهای گرایش تکنولوژی اطلاعات 〉〉

گرایش سیستم های تکنولوژی اطلاعات چیست؟

رشته مهندسی تکنولوژی اطلاعات بر پایه ارتقاء دانش و توانمند سازی کارشناسان ارشد در اداره، هدایت و پیاده‌سازی موثر بر امر توسعه تکنولوژی‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی سازمان‌ها بنا شده و به تربیت دانشجو می‌پردازد. تاکید این رشته بر پرورش مهندسانی است که بتوانند با ابزارهای فناوری اطلاعات در زمینه IT تکنولوژی‌های به روز را طراحی و پیاده‌سازی نمایند. طراحی بستر ارتباطی برای داده ها و استخراج اطلاعات مفید با الگوریتم های کم هزینه از دیگر مواردی است که در رشته تکنولوژی اطلاعات مورد بررسی قرار می گیرد

بهترین دانشگاه های کشور در رشته سیستم های تکنولوژی اطلاعات چه هستند؟

اگر بخواهید در گرایش سیستم های تکنولوژی اطلاعات تحصیل کنید باید در کنکور ارشد فناوری اطلاعات شرکت کنید زیرا در مقطع لیسانس این گرایش وجود ندارد، در مقطع ارشد بهترین دانشگاه هایی که در آن گرایش سیستم های تکنولوژی اطلاعات وجود دارد دانشگاه تربیت مدرس است

بازار کار رشته سیستم های تکنولوژی اطلاعات چیست؟

فارغ التحصیلان گرایش سیستم های تکنولوژی اطلاعات می‌توانند هر یک از کارهای رو به رو مشغول به کار شوند: مشاغل و پست های تخصصی و فنی فناوری اطلاعات، طراحی سیستم ها و کاربردهای آی تی، برنامه ریزی فناوری اطلاعات سازمانها و یا پست‌های تخصصی مرتبط

امتیازدهی4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.00 امتیاز (4 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200