کانال تلگرام

معرفی زبان Turbo Pascal

اولین قدم ها در یادگیری کد نویسی

در بعضی از دانشگاه ها هنوز از پاسکال برای آموزش مبانی برنامه نویسی استفاده می گردد

 
 

Turbo Pascal

یکی از کامپایلرهای شرکت بورلند Pascal بوده و زبان‌های مشهور برنامه‌نویسی سطح بالا می باشد. پاسکال به عنوان زبانی ساده با مقاصدی آموزشی طراح شده است. هم اکنون این زبان بیش‌تر به‌عنوان زبان برنامه ‌نویسی‌ آموزشی برای مبتدیان در بعضی از دانشگاه‌ها تدریس می‌ شود. وقتی یک زبان سطح بالا داریم به این معناست که کاربر بدون نیاز به آگاهی از ساختارهای پیچیده زیرین سیستم عامل و زبان ماشین برنامه نویسی میکند. از خصوصیات این زبان می توان به سادگی فراگیری‌ آن اشاره کرد. پاسکال نیز مانند بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر دارای کامپایلرهای زیادی است که از معروف ‌ترین آن ها می ‌توان به کامپایلرTurbo Pascal اشاره نمود.
TurboPascal

 

 

شرکت بورلند از پاسکال شی‌گرا به‌عنوان زبان برنامه‌ نویسی محیط توسعه نرم افزار خود به نام دلفی استفاده کرده است. توربو پاسکال کامپایلر مشهور پاسکال، که توربو پاسکال نام داشت در سال ۱۹۸۳ معرفی شد، توربو پاسکال همیشه در بین زبان های برنامه نویسی از فروش بسیار بالایی برخوردار بود. توربو پاسکال مفهوم جدیدی را به نام integrated development,environment و یا IDE را معرفی کرد.
 
 
[button style="3d" url="http://p30download.com/fa/entry/37560/" target="blank" wide="yes" background="#384259" background_hover="#33cc33" center="yes" desc=" "]دانلود زبان Pascal[/button]
 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب،مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 


مشـاوره برای ارشـــد کامپیـــوتر

 


سوالات 10 سال کنکور ارشد کامپیوتر

 


منابع کنکور ارشد کامپیوتر سخت افزار

 

5 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)

مشتاقانه منتظر نظرات و سوالات شما هستیم (2)

0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت خود را به اشتراک بزارید
کاربر مهمان

خیلییییی خوب است سایت تان عااااااالی

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به کاربر مهمان

سلام. وقت بخیر
خواهش میکنم. موفق و پیروز باشید

پاسخ
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد