رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

معرفی نرم افزار L Edit

جهت تولید Layout مدارها

دانشجویان کامپیوتر و فناوری اطلاعات خصوصا در گرایش سخت افزار برای طراحی و برای پیاده سازی پروژه های درس VLSI از این نرم افزار بهره می برند

L-Edit، شماتیک ، شبیه سازی، layout

دانشجویان کارشناسی و ارشد کامپیوتر و IT در طول دوره تحصیل نیاز به طراحی IC پیدا می کنند. برای طراحی IC ابتدا باید یک نمونه به عنوان مدل از آن IC تولید شود که اصطلاحا به آن Layout گفته می شود. تولید Layout برای IC وظیفه اصلی نرم افزار L-Edit می باشد. L-Edit محصول شرکت Mentor است که از شرکت های مطرح در زمینه تولید اپلیکیشن هایی برای طراحی مدارات الکترونیک و نیمه هادی می باشد. با استفاده از L-Edit مي توان طراحي مدار را به صورت دستي و اتوماتيک انجام داد. کار با این نرم افزار به این شکل است که پس از طراحی سخت افزار، توصیفی از سخت افزار طراحی شده به شکل یک لیست با سینتکس های خاص استخراج می شود و داخل نرم افزار Hspice ایمپورت شده و مورد استفاده قرار مي گيرد. این محصول در واقع یک خط تولید کامل برای طراحی شماتیک مدار توسط S-Edit، شبیه سازی مدار توسط T-Spice و نهایتا تولید Layout توسط L-Edit است. آموزش کار با این نرم افزار به دلیل محیط ساده آن چندان دشوار نمی باشد. علاوه بر محیط گرافیک مناسبی که این نرم افزار دارا است، از سرعت بالای در پردازش برخوردار می باشد.
LEdit

دانلود نرم افزار L Edit 8.3

بازدیدکنندگان این مطلب،مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

  1. مشـاوره برای ارشـــد کامپیـــوتر
  2. سوالات 10 سال کنکور ارشد کامپیوتر
  3. منابع کنکور ارشد کامپیوتر سخت افزار
امتیازدهی4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.00 امتیاز (4 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200