برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

رشته کامپیوتر در آلمان

این صفحه عالی به معرفی رشته کامپیوتر در آلمان و مدارک تحصیلی مورد نیاز برای تحصیل در رشته کامپیوتر در آلمان و بهترین دانشگاه‌های آلمان برای کامپیوتر پرداخته

تصویری از پرچم آلمان

شاید شما هم با این سؤال مواجه شده باشید که آیا آلمان کشور خوبی برای تحصیل در رشته کامپیوتر است؟ امروزه کشور آلمان به دلیل تحقیقات، نوآوری و آموزش پیشرو در جهان، و رشته کامپیوتر مشهور است. برنامه‌های آموزشی علوم کامپیوتر در آلمان کاملاً مطابق با نیازهای بازار کار طراحی شده‌اند. تحصیل در اکثر دانشگاه‌های دولتی آلمان نیز رایگان است. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آلمان، شما تنها هزینه‌های اداری را پرداخت می‌کنید. یکی از دلایل مهم تحصیل در آلمان که نباید از آن غافل شد" ارزش بالای مدارک علوم کامپیوتر آلمان در سراسر جهان" است.

تصویری از دانشگاه آلمان

شرایط تحصیلی در آلمان

برای تحصیل در آلمان ابتدا باید به این نکات توجه کنید، آغاز ترم زمستان در کشور آلمان در ماه سپتامبر و اکتبر و شروع ترم تابستان ماه‌های مارس و آوریل است. البته لازم به ذکر است تمامی اطلاعات موردنیاز برای ثبت‌نام در هر مقطع تحصیلی توسط سایت رسمی دانشگاه منتشر می‌شود. شرایط تحصیل و واجد شرایط بودن برای تحصیل در رشته کامپیوتر در آلمان عبارت‌اند از:

الزامات تحصیلی

الزامات واجد شرایط بودن

دوره مقدماتی یک‌ساله (در آلمان به‌عنوان Studienkolleg شناخته می‌شود)

فرایند برنامه

درخواست برای تحصیل در رشته کامپیوتر در آلمان معمولاً مستقیماً به دانشگاه و از طریق پورتال درخواست آنلاین آنها با ایجاد حساب کاربری و تکمیل فرم درخواست انجام می‌شود. به‌طورکلی متقاضیان نیازی به ارسال هیچ مدرک کاغذی ندارند. فقط آنها را به‌صورت آنلاین آپلود می‌کنند. به‌طورکلی مدارک موردنیاز برای درخواست از دانشگاه آلمان به شرح زیر است:

دانشجویان بین‌المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA در ابتدا باید برای Uni-Assist درخواست دهند تا تأییدیه‌ای دریافت کنند که مدارک آنها را واجد شرایط درخواست برای دانشگاه‌های آلمان می‌کند. پس از دریافت این مدرک، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند درخواست‌های خود را مستقیماً از طریق یک پورتال آنلاین به دانشگاه ارسال کنند. دانش‌آموزان باید این اسناد پیش ‌تأیید را که به‌عنوان vorprüfungsdokumentation (VPD) شناخته می‌شود، در درخواست خود پیوست کنند.

تصویر چند دانشجوی مهندسی کامپیوتر

تحصیل کارشناسی مهندسی کامپیوتر در آلمان

کارشناسی مهندس کامپیوتر در کشور آلمان باتوجه‌به نوع دانشگاه ممکن است بین 6 تا 8 ترم تحصیلی زمان ببرد. برای پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های آلمان باید دیپلم ۱۲ساله را داشته باشید، البته لازم به ذکر است بعضی از دانشگاهی المان آزمون ورودی برگزار می‌کنند. برای تحصیل رایگان کارشناسی مهندسی کامپیوتر در آلمان، فرد متقاضی باید در ابتدا در یک دوره یک ساله کالج به زبان آلمانی شرکت کرده و سپس جهت اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام نماید. در دوره کارشناسی، دانشجویان باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشند تا بتوانند از دانشگاه های دولتی آلمان پذیرش اخذ نمایند.

بهترین دانشگاه‌های آلمان برای لیسانس کامپیوتر

نام دانشگاه هزینه سالانه
دانشگاه بین‌المللی علمی کاربردی Iu به‌صورت آنلاین 2/439 $
دانشگاه بین‌المللی علمی کاربردی IU 5/526 $
دانشگاه هایدلبرگ 4/337 $
دانشگاه دویسبورگ - اسن 655 $
دانشگاه علوم کاربردی رگنسبورگ 306$

تصویر چند دانشجوی کارشناسی ارشد

تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر در آلمان

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر در کشور آلمان دانشگاه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند گزینه مناسب برای شما باشد. مدت‌زمان لازم برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر در دانشگاه‌های آلمان 2 سال است. لازم به ذکر است کارشناسی ارشد کامپیوتر نسبت به کارشناسی کامپیوتر شانس بیشتری برای دریافت بورسیه در اختیار شما قرار می‌دهد.

مدارک موردنیاز برای کارشناسی ارشد کامپیوتر در آلمان

در اینجا تمامی مدارک موردنیاز برای تحصیل ارشد کامپیوتر در آلمان آورده شده است:

نکات مهم دوره

نوع مدرک کارشناسی ارشد
طول دوره 2 سال
متوسط شهریه دانشگاه‌های دولتی معمولاً هزینه دریافت نمی‌کنند یا حداقل هزینه‌های اداری اندکی از 100 یورو تا 300 یور در هر ترم دریافت می کنند. دانشگاه‌های خصوصی 10000 تا 35000 یورو در سال دریافت می کنند.
معیارهای واجد شرایط بودن مدرک لیسانس کامپیوتر/ مدرک معادل مرتبط
تخصص 1-رباتیکز و هوش مصنوعی 2-نرم‌افزار 3-علوم داده 4-شبکه‌های کامپیوتری و سیستم‌های توزیع شده 5-سیستم‌های اطلاعات و پایگاه‌داده 6-پردازش تصویر و گرافیک کامپیوتری 7-معماری 8-محاسبات الگوریتم

گزینه‌های بورسیه تحصیلی برای ارشد کامپیوتر در آلمان

اطلاعات ویژه مبلغ بورسیه نام بورسیه نام مؤسسه
16 بورسیه در یک ساله ارائه می شود هر ماه 750 یورو Thomas Weiland Foundation Scholarship TU Darmstadt
کمک‌هزینه فقط یکبار پرداخت می‌شود. هر تعطیلات 500 تا 1500 یورو TUM Scholarship for International Students TUM
توسط دولت تأمین می‌شود. ممکن است متفاوت باشد DAAD RWTH
درخواست فقط از طریق شورای بریتانیا ممکن است متفاوت باشد UNESCO Scholarships TU Berlin
فقط دانشجویان با عملکرد بالا واجد شرایط هستند. هر ماه 300 یورو Germany Scholarship University of Freiburg

تحصیل دکتری مهندسی کامپیوتر در آلمان

مدت‌زمان لازم برای تحصیل دکتری مهندسی کامپیوتر در آلمان حدود ٣ سال ميباشد و نیازمند يكسري مدارك كلي و عمومي جهت اخذ پذیرش می باشد. از جمله مدارک لازم جهت ورود به این دوره در دانشگاه های کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

توجه کنید که PhD کامپیوتر در اکثر دانشگاهی دولتی آلمان رایگان است؛ ولی در دانشگاه‌های خصوصی میزان شهریه از 15000 تا 30000 یورو متغیر است.

بهترین دانشگاه‌های آلمان برای PhD کامپیوتر

نام دانشگاه هزینه سالانه
Heidelberg University 4.337 $
Brandenburg University of Technology (BTU) 527 $
Otto-von-Guericke University Magdeburg 0
University of Hagen 1.100
Georg-August-University Goettingen 0

آوسبیلدونگ (Ausbildung)

آوسبیلدونگ (Ausbildung) آلمان یکی از بهترین روش‌ها برای شروع فعالیت کاری حرفه‌ای در آلمان است. آوسبیلدونگ همان دوره‌های کارآموزی و فنی حرفه‌ای در آلمان است که سیاست کشور آلمان برای تأمین نیروی کار آن است.

شرایط ویزای اوسبیلدونگ آلمان

برای اینکه بتوانید از طریق آوسبیلدونگ ویزای آلمان را اخذ کنید به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

جمع‌بندی

کشور آلمان به دلیل تحقیقات، نوآوری و آموزش پیشرو در جهان، و رشته کامپیوتر مشهور است؛ بنابراین انتخاب کشور آلمان برای ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر امری بدیهی است. برای تحصیل رشته کامپیوتر در کشور آلمان شما می‌توانید در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و PhD اقدام نماید. لذا لازم به ذکر است کشور آلمان برای دانشجویان خارجی بورسیه تحصیلی نیز در نظر گرفته است و حتی امکان تحصیل رایگان نیز در دانشگاه های مطرح کشور آلمان وجود دارد. بنابراین با وجود تمامی این شرایط تنها اقدام لازم برای رسیدن به آرزوهایمان فقط و فقط تلاش است.

مهندس کامپیوتر در زبان آلمانی؟

Computeringenieur

شهریه PhD کامپیوتر در دانشگاه‌های آلمان؟

در اکثر دانشگاه‌های دولتی رایگان است؛ ولی در دانشگاه‌های خصوصی شهریه از 15000 تا 30000 یورو متغیر است.

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان؟

مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان تقریباً شامل: پاسپورت - ویزای دانشجویی - ریزنمرات یا همان سوابق تحصیلی - رزومه… است.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200