برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

کتاب های پایتون – بهترین کتاب آموزش پایتون

این مقاله بهترین کتاب های آموزش پایتون را معرفی و کتاب های پایتون را بصورت رایگان برای دانلود قرار داده و بررسی کرده چه نوع کتابی برای افراد مختلف بهتر است؟

زبان برنامه نویسی پایتونزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته یک زبان تفسیری و همه‌منظوره است که در سراسر دنیا بازار کاری فوق‌العاده‌ای دارد، به‌همین علت بسیاری دوست دارند زبان پایتون را یاد بگیرند لذا از منابع آموزشی متعددی برای یادگیری آن استفاده می‌کنند، فیلم‌های آموزشی، جزوه‌ها و کلاس‌های آنلاین یا حضوری و صد البته کتاب‌ها نمونه‌هایی از منابع یادگیری زبان پایتون هستند. نقش کتاب‌ها در یادگیری بسیار پر رنگ است زیرا کتاب، علی‌الخصوص یک کتاب خوب می‌تواند نقش فوق العاده و تأثیر بسزایی در یادگیری عمیق و تکرار شونده داشته باشد. در این مقاله از کنکور کامپیوتر قصد داریم نمونه‌هایی از بهترین کتاب‌ها برای یادگیری زبان پایتون معرفی کنیم.

بهترین کتاب‌های پایتون برای یادگیری

کتاب‌ها یکی از بهترین ابزارها برای یادگیری هستند، آنها می‌توانند تمام محتوای یک چیز را در بر بگیرند و به خواننده خود از توضیحات ساده و راحت به توضیحات پیچیده‌تر بفهمانند. خواننده کتاب نیز باید علایق خود را در نظر بگیرد و مطابق با آنها کتاب خود را انتخاب کند، به عنوان مثال فردی دوست دارد برای یادگیری پایتون از کتاب‌های فارسی استفاده کند یا فرد دیگر دوست دارد از کتاب‌های ترجمه شده انگلیسی استفاده کند، یکی دوست دارد کتاب پر شکل و مثال مطالعه کند و دیگری کتاب‌های ساده را ترجیح می‌دهد، یکی در سطح مبتدی کتاب می‌خواهد و دیگری حرفه‌ای دوست دارد یاد بگیرد.

در لیست زیر که متشکل از 10 کتاب برتر ایران و جهان برای یادگیری زبان پایتون است، سعی کرده‌ایم تمام سلایق و علایق را در نظر بگیریم و بهترین کتاب های پایتون موجود در بازار را گردآوری کرده‌ایم، لیست زیر اولویتی ندارد، لذا تا انتها دنبال کنید.

دوره برنامه نویسی پایتون

پایتون (Python) یا پایتان یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و سطح بالاست که بطور بسیار گسترده ای مورد استفاده برنامه نویسان و غیر برنامه نویسان قرار می‌گیرد. پایتون در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان تبدیل شده است.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

دستورات کنترلی
ذخیره‌سازی و داده ساختارها
ذخیره‌سازی و داده ساختارها
حلقه‌ها
توابع در پایتون
مدیریت خطاها در پایتون
کار با فایل‌ها
شی گرایی
برنامه نویسی موازی و تردها

نمونه فیلم‌هایی از جلسات برنامه نویسی پایتون

چرا باید پایتون را یاد بگیریم؟

چه چیز هایی را قرار است در این دوره یاد بگیریم؟ و مروری بر تاریخچه پایتون

نصب پایتون اجرا کردن اولین خط کد

آماده سازی ویرایشگر VS Code آشنایی با سینتکس پایتون

آماده سازی مینی کندا + توابع پرینت و ماژول math

معرفی عملگرها و چرایی نیاز به کنترل جریان در برنامه نویسی

مفهوم داده ساختارها در پایتون

آشنایی با دیکشنری ها

آشنایی با حلقه ها

معرفی کلی توابع با مثال های متنوع

خطاها چی هستند؟

نحوه کار کردن با فایل و خواندن آن در مودهای مختلف

تاریخچه برنامه‌‎ نویسی

مفهوم شی‌گرایی

معرفی فرآیند Process - تفاوت فرآیند و برنامه

مرور کلی مباحث و حل یک تمرین پیرامون اعداد اول

چرا باید پایتون را یاد بگیریم؟
چه چیز هایی را قرار است در این دوره یاد بگیریم؟ و مروری بر تاریخچه پایتون
نصب پایتون اجرا کردن اولین خط کد
آماده سازی ویرایشگر VS Code آشنایی با سینتکس پایتون
آماده سازی مینی کندا + توابع پرینت و ماژول math
معرفی عملگرها و چرایی نیاز به کنترل جریان در برنامه نویسی
مفهوم داده ساختارها در پایتون
آشنایی با دیکشنری ها
آشنایی با حلقه ها
معرفی کلی توابع با مثال های متنوع
خطاها چی هستند؟
نحوه کار کردن با فایل و خواندن آن در مودهای مختلف
تاریخچه برنامه‌‎ نویسی
مفهوم شی‌گرایی
معرفی فرآیند Process - تفاوت فرآیند و برنامه
مرور کلی مباحث و حل یک تمرین پیرامون اعداد اول

1. کتاب Python for Kids اثر Jason R. Briggs

کتاب Python for Kids اثر Jason R. Briggs برای یادگیری پایتون

اگر به دنبال یک کتاب مناسب برای کودک بالای 10 سال خود هستید یا خود یک برنامه نویس نوجوان هستید این کتاب می‌تواند یک کتاب لاتین عالی برای یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون به شمار رود. این کتاب تقریباً تمام مسائلی که مربوط به یادگیری زبان پایتون است به شکلی شیوا برای کودکان بیان می‌کند.

2. کتاب Learning Python اثر آقای Mark Lutz

کتاب Learning Python اثر آقای Mark Lutz برای یادگیری پایتون

این کتاب یک کتاب عالی برای مبتدیان زبان پایتون به شمار می‌رود و تا کنون به چاپ پنج رسیده است، محتوای این کتاب طبق کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی پایتون توسط همین نویسنده است. این کتاب را بسیاری از توسعه دهندگان پایتون پیشنهاد می‌دهند و به افراد حرفه‌ای‌تر نیز می‌آموزد چگونه کدهای تمیزتری از پایتون داشته باشند.

3. کتاب Head-First Python اثر Paul Barry

کتاب Head-First Python اثر Paul Barry برای آموزش پایتون

این کتاب، یک کتاب همه جانبه است که هم به مبتدیان و هم به حرفه‌ای‌ها می‌توان توصیه کرد، نویسنده این کتاب مدرس مؤسسه فناوری کارلو در ایرلند است و به درستی توانسته است مفهوم پایتون را به خوانندگان برساند. این کتاب نه آنقدر ساده است که برای حرفه‌ای‌ها کسل کننده باشد و نه آنقدر پیشرفته که مبتدیان قدرت فهم آن را نداشته باشند پس اگر قدرت خوبی در یادگیری دارید این کتاب توصیه ما به شماست.

4. کتاب Fluent Python اثر Luciano Ramalho

کتاب Fluent Python اثر Luciano Ramalho برای آموزش پایتون

اگر فرد حرفه‌ای در کدنویسی پایتون هستید و تا این جای لیست را دنبال کرده‌اید اما کتاب مناسب خود را پیدا نکرده‌اید، قطعاً گزینه چهارم، انتخاب خوبی برای افراد حرفه‌ای در برنامه نویسی پایتون است که با قلمی شیوا از یک برنامه نویس حرفه‌ای در برزیل نوشته شده است به شکلی که با مثال‌های عینی و عملی جذاب نگاشته شده است.

5. کتاب Programming Python اثر Mark Lutz

 کتاب Programming Python اثر Mark Lutz برای آموزش پایتون

در این لیست این دومین اثر از نویسنده معروف Mark Lutz است، این کتاب را توصیه می‌کنیم به برنامه نویسان ایده آل گرایی که دوست دارند زبان پایتون را به شکل بسیار کاربردی در زمینه‌های رابط گرافیکی، توسعه وب سایت و مدیریت سیستم یاد بگیرند. همچنین در این کتاب مثال‌هایی عینی از کاربردهای زبان پایتون زده شده که بسیار ملموس و قابل درک است. 

6. کتاب Learn Python Quickly

کتاب Learn Python Quickly برای آموزش پایتون

یک راهنمای کامل، همه جانبه برای یادگیران پایتون در سطح مبتدی است همچنین این کتاب توصیه می‌شود به افرادی که دوست دارند زبان برنامه نویسی پایتون را در یک دوره کوتاه یاد بگیرند. همچنین این کتاب دارای مثال‌ها و پروژه‌هایی است که به شکل تشریحی حل شده است.

7. کتاب Learn Python the Hard Way اثر Zed A. Shaw

کتاب Learn Python the Hard Way اثر Zed A. Shaw برای آموزش پایتون

اگر فردی هستید که دانش پایتونی را یادگرفته‌اید اما دوست دارید خود را به چالش بکشید، این کتاب توصیه ما به شماست که می‌تواند با مثال‌ها و پروژه‌های خود حتی تا سطوح حرفه‌ای و پیشرفته‌تر برنامه نویسان را بیازماید.

نمونه فیلم‌های دوره‌های مهارتی

8. کتاب آموزش پروژه محور پایتون، بازی سازی، بصری سازی، برنامه‌های تحت وب اثر حمید کریمخانی زند و طاهره نیری فرد

 کتاب آموزش پروژه محور پایتون، بازی سازی، بصری سازی، برنامه‌های تحت وب اثر حمید کریمخانی زند و طاهره نیری فرد

اگر فردی هستید که مبتدی هستید یا به دنبال یادگیری زبان پایتون به شکل بصری و ساده هستید این کتاب قطعاً می‌تواند پیشنهاد خوبی در این لیست برای شما باشد. این کتاب نثری سلیس و روان دارد که با آموزش پروژه محور زبان برنامه نویسی پایتون می‌تواند کار شمار را راحت کند.

9. کتاب مباحث پیشرفته در پایتون اثر سیاوش گنجی انتشارات دیباگران تهران

کتاب مباحث پیشرفته در پایتون اثر سیاوش گنجی انتشارات دیباگران تهران

کتاب‌های فارسی بیشتر مناسب افراد مبتدی برای یادگیری بودند اما این کتاب می‌تواند یک گزینه خوب برای افرادی با سطح حرفه‌ای تر باشد.

10. کتاب هر آنچه از پایتون باید بدانید اثر حسین سیدی نشر دیباگران تهران

Every Thing You Should Know About Python

همانطور که از نام اثر پیداست این کتاب متشکل از صفر تا صد هر آنچه باید راجع به پایتون بدانید، است.  با خواندن این اثر می‌توانید هر سوال مبهمی را در ذهن خود پاسخ دهید پس اگر به دنبال کتاب فارسی پایتون همه منظوره هستید این کتاب را بخوانید.

دوره‌های مهارتی رشته کامپیوتر

جمع‌بندی

امیدواریم از مطالعه این نوشتار جذاب لذت برده باشید و توانسته باشیم شما را در پیدا کردن بهترین و مناسب‌ترین کتاب برای یادگیری پایتون راهنمایی کرده باشیم. به خاطر داشته باشید کتاب یک منبع خوب و کاربردی برای یادگیری زبان پایتون به شمار می‌رود و کتاب‌های بسیار زیادتری از این لیست ده تایی وجود دارد که برای یادگیری پایتون مناسب هستند و این کاملاً به خود شما بستگی دارد که چه کتابی را برای یادگیری انتخاب کنید، در هر صورت، کارشناسان کنکور کامپیوتر همیشه در کنار شما هستند تا بهترین‌ها را دنبال کنید.

آیا کتاب فارسی برای یادگیری زبان پایتون مناسب تر است یا کتاب زبان انگلیسی؟

این کاملا بستگی به علایق شخصی و فردی شما دارد که کدام نوع کتاب را انتخاب کنید، کتاب‌های فارسی معمولا لحن ساده‌تر و روان‌تری برای یادگیری دارند از طرفی کتاب‌های انگلیسی ممکن است با روش‌های جدیدتری آشنا شوید.

چه نوع کتابی برای مبتدیان بهتر است؟

در کل اگر در سطح مبتدی هستید بهتر است کتابی انتخاب کنید که مثال‌های فراوانی داشته باشد و لحن ساده‌تری را داشته باشد تا بتوانید راحت‌تر با کلمات تخصصی و پیشرفته برنامه‌نویسی آشنا شوید، در این لیست فوق نیز کتاب‌هایی که برای مبتدیان مناسب است پیشنهاد کرده‌ایم.

خواندن کتاب برای افراد حرفه ای می‌تواند چه اثرات مفیدی داشته باشد؟

هر چند افراد حرفه‌ای کار خود را با زبان پایتون به راحتی انجام می‌دهند اما چون با کتاب‌ها می‌توانند روش‌های جدیدتری را بیاموزند و دریچه‌های یادگیری را به کلی تغییر دهند به افراد حرفه‌ای نیز در لیست فوق پیشنهادات مفیدی شده است.

کودکان چگونه می توانند کتاب های یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون را بخوانند؟

در لیست فوق چند کتاب به کودکان پیشنهاد شده است، اما رنج سنی کودکان باید بالای 10 سال باشد تا بتوانند کتاب‌ها را بخوانند، همچنین این کتاب‌ها به شکل جذاب بصری تهیه شده است تا مناسب آنها باشد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200