کانال تلگرام

منابع کنکور ارشد علوم کامپیوتر

بررسی منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر

منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر چیست؟ رشته کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر از رشته های علوم پایه محسوب می شود و داوطلبین کنکور ارشد کامپیوتر و کنکور ارشد فناوری اطلاعات معمولا به صورت شناور در کنکور ارشد علوم کامپیوتر شرکت می کنند. برای کسب نتیجه هرچه بهتر در کنکور کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، لیستی از بهترین منابع علوم کامپیوتر برای کنکور ارشد علوم کامپیوتر تهیه کرده ایم.

 

منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر

همانطور که بارها در مورد این مسئله صحبت شده دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر ، کنکور ارشد فناوری اطلاعات و یا کنکور ارشد علوم کامپیوتر را دارند برای آمادگی هرچه بیشتر نیاز به تمرین فراوان دارند تا دیدگاه طراحان سوال کنکور را به طور نسبی درک کنند. برای رسیدن به این هدف مطالعه کتاب های رفرنس کمک چندانی به دانشجو نمی نماید چراکه کتب مرجع برای بالا بردن سطح علمی دانشجو در طول دوران دانشجویی طراحی شده است و در این کتاب ها معمولا نکات کنکوری و سوال های نکته دار مطرح نمی شوند، همین طور باید به این نکته توجه داشت که برای هر درس یک کتاب مرجع وجود ندارد و برای هر درس حداقل 4 الی 5 کتاب مرجع وجود دارد که خواندن همگی این کتاب ها برای یک درس هم غیر ممکن و هم غیر عاقلانه است، همین طور توجه کنید که به جای اینکه در یک درس چندین منبع را مطالعه کنید بهتر است یک منبع خوب را چندین بار مطالعه کنید.

بنابراین بهترین منابع برای کسب آمادگی جهت شرکت در کنکور ارشد علوم کامپیوتر و سایر کنکورها آن هایی هستند که بر اساس دوره های گذشته این آزمون طراحی و تدوین شده باشند. چون دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و ریاضیات گسسته جز مهم ترین دروس کنکور ارشد علوم کامپیوتر است به داوطلبان کنکور ارشد علوم کامپیوتر توصیه می کنیم که اگر می‌توانند فیلم های درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و همین طور ریاضیات گسسته را تهیه کنند، همین طور فیلم های نکته و تست این دروس را نیز تهیه کنید

به همت اعضا تیم konkurcomputer لیست کاملی از منابع منطبق با دوره های قبلی کنکور کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر جمع آوری و در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد.

 
منابع علوم کامپیوتر
 
 

منابع کنکور ارشد علوم کامپیوتر

[lightbox type="image" src="/images/custom-pic/source/arshad/olum-computer-resources.jpg" class="text-center"] [photo_panel border="1px solid #dadada" photo="images/custom-pic/source/arshad/olum-computer-resources.jpg" title="منابع ارشد علوم کامپیوتر" alt="منابع کنکور ارشد علوم کامپیوتر"]منابع رشته علوم کامپیوتر[/photo_panel] [/lightbox]

 

 

 

 

چه کنکور ارشدی شرکت کنیم بهتر است؟

همان طور که می‌دانید برای شرکت در کنکور ارشد می‌توانید در یک رشته اصلی و یک رشته شناور شرکت کنید که معمولا رشته شناور در روز 5 شنبه و رشته اصلی در روز جمعه برگزار می‌شود، حال سوالی که ذهن تعداد کمی از دانشجویان را مشغول کرده است این است که چه رشته ای را بعنوان رشته اصلی و چه رشته ای را بعنوان رشته شناور انتخاب کنند. بطور کلی با توجه به مواردی همچون بازار کار بهتر برای فارغ التحصیلان ارشد کامپیوتر نسبت به آنهایی که ارشد فناوری اطلاعات و یا ارشد علوم کامپیوتر دارند، اپلای راحت تر فارغ التحصیلان ارشد کامپیوتر، احتمال قبولی بالاتر در کنکور ارشد کامپیوتر نسبت به کنکور ارشد آی تی و کنکور ارشد علوم کامپیوتر، تنوع بیشتر فیلدهای ارشد کامپیوتر نسبت به دو رشته دیگر، ظرفیت بالاتر در کنکور ارشد کامپیوتر نسبت به دو رشته دیگر و همین طور این مورد که اساتید مطرح بسیار بیشتر در مقطع ارشد کامپیوتر نسبت به دو رشته ارشد آی تی و ارشد علوم کامپیوتر در کشور وجود دارند و موارد بسیار دیگر، بهتر است کنکور اصلی تان را کنکور ارشد کامپیوتر انتخاب کنید و کنکور ارشد فناوری اطلاعات و یا کنکور ارشد علوم کامپیوتر را بعنوان رشته شناور و دوم خودتان انتخاب کنید.

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:   09378555200

 

 

بهترین منابع ارشد علوم کامپیوتر کدام ها هستند؟

یکی از دغدغه هایی که تمامی داوطلبان کنکور ارشد علوم کامپیوتر با آن مواجه هستند این است که نمی‌دانند بهترین منابع کنکور ارشد علوم کامپیوتر چیست، به همین دلیل با استفاده از تجربیات اساتید برتر کشور و همچنین رتبه های برتر سال های گذشته بهترین منابع کنکور ارشد علوم کامپیوتر را برای شما معرفی کرده ایم که براحتی و با مراجعه به این صفحه می‌توانید این منابع را مشاهده کنید

برای کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد علوم کامپیوتر چقدر زمان لازم است؟

بطور کلی کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد علوم کامپیوتر نسبت به کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد کامپیوتر بسیار راحت تر است زیرا هم تعداد شرکت کنندگان ارشد علوم کامپیوتر نسبت به شرکت کنندگان کنکور ارشد کامپیوتر پایین تر است و هم بسیاری از دانشجویان قوی در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت می‌کنند تا کنکور ارشد علوم کامپیوتر، بعنوان مثال ممکن است کسی در کنکور ارشد کامپیوتر رتبه 80 را کسب کند ولی در کنکور ارشد علوم کامپیوتر رتبه تک رقمی بیاورد، اما در مورد پاسخ به این پرسش باید گفت که پاسخ به این سوال در مورد هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد و به فاکتورهایی نظیر پایه هر داوطلب، و اینکه دانشگاه مقطع لیسانس دانشجو چه بوده است و چه معدلی را در آن دانشگاه کسب کرده و قدرت حافظه و میزان هوش داوطلب بستگی دارد و برای یک شخص ممکن است رسیدن به این رتبه حدود 4 ماه و روزی 5 ساعت زمان لازم باشد و برای یک شخص دیگر حدود 6 ماه و روزی 7 ساعت یا بیشتر زمان لازم باشد.

افرادی که پایه ضعیفی دارند از کجا شروع کنند؟

توصیه ما به این افراد این است که اگر می‌توانند برای دروس مهم و پایه ای کنکور ارشد علوم کامپیوتر نظیر ساختمان داده، طراحی الگوریتم و ریاضیات گسسته هم فیلم درس و هم فیلم نکته و تست تهیه کنند، چون در فیلم ها همه مطالب بصورت 0 تا 100 بیان شده اند و تمامی پیش نیازهای ریاضی در فیلم ها گفته شده است دانشجویان پس از مشاهده این فیلم ها هم پایه ریاضی شان قوی شده است و هم نگاه کامپیوتری و الگوریتمی پیدا کرده اند که این موارد به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند دروس دیگر را بصورت راحت تر و خودخوان مطالعه کنند

آیا کنکور ارشد آی تی شرکت کنیم یا کنکور ارشد کامپیوتر و یا کنکور ارشد علوم کامپیوتر؟

به دانشجویان توصیه می‌کنیم که به دلایل بسیار زیادی در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند، از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱: ظرفیت پذیرش رشته آی تی و علوم کامپیوتر بسیار پایین است و به همین علت احتمال قبولی در رشته آی تی و علوم کامپیوتر بسیار پایین است ۲: دانشگاه‌های رده اول کشور مثل دانشگاه شریف و دانشکده درفنی مهندسی دانشگاه تهران از رشته آی تی دانشجویی نگرفته در سال ۹۸، همچنین گاها دیده می‌شود که دانشکده های رشته علوم کامپیوتر و آی تی با دانشکده رشته مهندسی کامپیوتر متفاوت است و بنابراین دانشجویان نمی‌توانند از اساتید رشته مهندسی کامپیوتر بهره مند بشوند  ۳: تنوع فیلدهایی که در رشته آی تی و علوم کامپیوتر وجود دارد بسیار بسیار کمتر از رشته مهندسی کامپیوتر است و دست دانشجویان برای انتخاب فیلد خیلی باز نیست ۴: بازار فارغ التحصیلان ارشد آی تی و همین طور ارشد علوم کامپیوتر نسبت به مهندسی کامپیوتر در داخل کشور بسیار ضعیف تر است ۵: اپلای سخت تر فارغ التحصیلان ارشد علوم کامپیوتر و ارشد آی تی نسبت به مهندسی کامپیوتر و موارد بسیار دیگری وجود دارد که باعث برتری رشته کامپیوتر نسبت به دو رشته ارشد آی تی و علوم کامپیوتر می‌شود

 

 

 

 

3.9473684210526 1 1 1 1 13.95 امتیاز (38 رای)

مشتاقانه منتظر نظرات و سوالات شما هستیم (36)

0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت خود را به اشتراک بزارید
امیر . ح

سلام استاد خسته نباشید وقتتون بخیر
درباره مصوبه جدید درباره کنکور ارشد از سال 1401 سوال دارم. (البته میدونم فعلا قرار نیست اجرا بشه. ولی بر فرض اجرا شدنش در آینده لطفا جواب بدید.)

میخواستم بدونم که رشته علوم کامپیوتر که زیرمجموعه علوم ریاضی هستش مجاز به شرکت در کنکور مهندسی کامپیوتر و انتخاب گرایش هوش مصنوعی خواهد بود؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به امیر . ح

سلام. وقت بخیر. در صورتی که این مورد تصویب بشود که احتمال اش زیاد نیست، هنوز مشخص نیست که چه رشته هایی مجاز به شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر خواهند بود، اما به نظر من احتمال اینکه دانشجویان رشته علوم کامپیوتر بتوانند در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند بسیار بالاست و بنابراین تقریبا جای نگرانی برای شما وجود ندارد. موفق و پیروز باشید

پاسخ
culture

سلام وقت به خیر
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی علوم کامپیوتر هستم و تلاش دارم برای کارشناسی ارشد 1401 علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران قبول بشم. تازه شروع کردم و با توجه به شاغل تمام وقت بودن میخواستم بدونم روزانه حداقل چقدر باید وقت بذارم. پایه ام هم نه ضعیفه و نه قوی کاملا معمولی هست. نکته دیگه هم اینکه با توجه به مشاوره ای که در سایت دادید کمی در رابطه با شرکت در کنکور علوم کامپیوتر مردد شدم اما راجع به رشته علوم تصمیم و مدیریت دانش تحقیق کردم و بهش علاقمند شدم، آیا این رشته برای تحصیل در ایران مناسب نیست و من یکی در کنکور مهندسی شرکت کنم و یکی از گرایش های اون رو انتخاب کنم بهتره؟
ممنونم از راهنمایی هاتون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به culture

سلام. وقت بخیر. کسب رتبه خوب در کنکور ارشد علوم کامپیوتر از کنکور مهندسی کامپیوتر به مراتب ساده تر است و بنابراین شما با روزی حداقل 5 ساعت می‌توانید موفق به کسب رتبه خوب شوید. به نظر من رشته مهندسی کامپیوتر و گرایش های آن بطور کلی از شته علوم کامپیوتر و گرایش های آن بهتر است و به دانشجوها توصیه میکنم که به سمت مهندسی کامپیوتر بیایند تا علوم کامپیوتر، اما اگر علاقه شدیدی به گرایش علوم تصمیم و مدیریت دانش دارید به سمت علاقه تون برید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
hsn

سلام استاد وقت بخیر.
طبق تحقیقی که داشتم، در کنکور علوم کامپیوتر، مبانی علوم ریاضی، و مبانی منطق و نظریه مجموعه ها مطالب بسیار مشابهی دارند و تقریبا یک درس محسوب می شوند و هر دو نیز بسط داده شده ی مطالب گسسته هستند. درس مبانی احتمال هم با یک آموزش فوق العاده کامل ریاضیات گسسته که مطالب احتمال رو هم کامل دربر می گیره میشه پاسخ داد.
می خواستم بدونم درس و نکته و تست گسسته شما علاوه بر مبانی ترکیبیات و گسسته کنکور ارشد علوم کامپیوتر، سه درسی که گفتم رو هم پوشش میده یا خیر؟
اگر این طور نیست و اگر براتون مقدوره، لطفا برای کنکور امسال علوم کامپیوتر تست های مبانی منطق و نظریه مجموعه ها، مبانی علوم ریاضی و مبانی احتمال رو هم حل کنید و اگر براتون مقدور نیست، در ویدیوهای سال های آینده گسسته تون این موارد رو هم پوشش بدید.
در واقع به این شکل با ویدیوهای داده الگوریتم و گسسته شما و نظریه زبان (=مبانی نظریه محاسبه) استاد کاشفی، میشه به تعداد زیاد رتبه های زیر 30 و تک رقمی و حتی رتبه یک دانشجوهای علوم کامپیوتر شما امیدوار بود.
تقاضای دیگری از شما دارم: لطفا به طور کلی افراد بیشتری رو برای شرکت در کنکور علوم کامپیوتر و آی تی (به طور شناور و در کنار مهندسی کامپیوتر) هدایت کنید تا هر ساله دانشجوهای خیلی بیشتری از شما در دانشگاه های تاپ شریف و تهران پذیرفته شوند. در همایش هاتون هم درباره کارهایی که بچه های آی تی و خصوصا بچه های علوم کامپیوتر باید انجام بدن بیشتر صحبت کنید.
همین طور درباره گرایش های این دو رشته.

با تشکر از استاد رضوی عزیز.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به hsn

سلام. وقت بخیر
در مورد سوال اول تون در درس ریاضیات گسسته در مورد منطق و مجموعه ها صحبت می‌شود، در مورد احتمالا صحبتی نمی‌شود، البته احتمال چیز خاصی ندارد و چون احتمال می‌شود فضای مطلوب به کل حالات، و روش های بدست آوردن هر دوی اینها در گسسته گفته می‌شود، خواندن احتمال را برای شما بسیار ساده می‌کند.
همین طور لازم است به این نکته اشاره کنم که با همین فیلم ها بسیاری از دانشجویان هر سال موفق به کسب رتبه‌های تک رقمی کنکور ارشد علوم کامپیوتر می‌شوند. توجه کنید که برای موفقیت در کنکور ارشد علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر و همین طور آی تی شما اگر بطور میانگین به حدود 50 درصد سوالات پاسخ دهید براحتی می‌توانید رتبه تک رقمی کسب کنید. البته این میانگین درصد برای علوم کامپیوتر و آی تی پایین تر نیز هست.
در مورد مطلب آخرتون هم بله حتما، سعی میکنم به این موضوع هم بیشتر توجه کنم
موفق و پیروز باشید

پاسخ
سینا

سلام استاد من ترم دو علوم کامپیوتر تهران مرکزی هستم. و تمام سعی و هدفم قبولی در رشته مهندسی نرم‌افزار دانشگاهی مثل شریف است. استاد چند سوال داشتم یکیش اینه که از الان شروع کردن زمان مناسبیه برای کنکور نرم افزار؟ و در مورد پکیج ده درس از دروس تخصصی سوالم اینه که برای کنکور ۱۴۰۰ را بگیرم یا صبر کنم و پکیج ۱۴۰۱ را بگیرم؟ و سوال آخرم این هست که به نظر شما من دوباره کنکور کارشناسی شرکت کنم و مهندسی کامپیوتر قبول شوم یا همین رشته را ادامه دهم و برای ارشد مهندسی نرم افزار قبول شم؟ ممنون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سینا

سلام. وقت بخیر
در مورد سوال اول تون، اگر شما از الان شروع کنید نه تنها در کنکور ارشد کامپیوتر بلکه در رشته و دنیای کامپیوتر در آینده می‌توانید به جایگاه های بسیار بالایی برسید.
توصیه من این هست که اگر می‌توانید مجموعا روزی حداقل 10 ساعت برای آینده تان تلاش کنید و در این زمان کارهای زیر را انجام دهید:
روزی یکی دو ساعت زبان بخوانید.
روزی 2 الی 3 ساعت یک زبان برنامه نویسی مناسب مانند پایتون یاد بگیرید
بقیه زمانتان را هم می‌توانید روی دروس مهم رشته کامپیوتر نظیر معماری کامپیوتر، ساختمان داده و طراحی الگوریتم، شبکه های کامپیوتری و ... کار کنید
در مورد سوال دوم تون الان می‌توانید پکیج 10 درس را تهیه کنید و مشکلی نیست. فقط حواستان باشید که باید فیلم های نکته و تست را نیز تهیه کنید و بعد از اتمام هر فصل باید هفته ای یک جلسه فیلم حل تست مربوط به آن فصل را تماشا کنید، نیمی از آموزش در فیلم های نکته و تست اتفاق خواهد افتاد
در مورد سوال آخرتون، بسته به هر شخص می‌توان پاسخ متفاوتی داد، اگر احساس می‌کنید توانایی و غیرت زیادی دارید و می‌توانید مجددا کنکور دهید و در مهندسی کامپیوتر یک دانشگاه دولتی خوب قبول شوید این کار را بکنید، در غیر اینصورت درس تان را ادامه دهید و در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر جبران کنید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
SAHEL

سلام استاد.وقت بخیر.من دبیر هستم و بعلت شغلم میخوام مجازی بخونم.با 4تا درس مدار و پایگاه و هوش و نظریه میتونم مجازی دانشگاه های تهران رو بیارم؟و میانگین چه درصدی؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به SAHEL

سلام. وقت بخیر
بله می‌توانید. برای بررسی دقیق تر در این خصوص که برای قبولی در مجازی دانشگاه های تهران در مقطع ارشد کامپیوتر به چه رتبه هایی نیاز دارید به صفحه کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید. سعی کنید مدار منطقی را 100 بزنید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
A

سلام استاد بزرگوار وقت بخیر
من کنکور امسال شرکت کردم می خواستم ببینم دانشگاه(وزارت دفاع ) مالک اشتر یا امام حسین برای رشته نرم افزار یا هوش مصنوعی تا چه رتبه ای دانشجو می گیرن

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به A

سلام. وقت بخیر
شاید با رتبه ای نزدیک به 1000 یا بالاتر هم بتونید در گرایش ارشد هوش مصنوعی و یا گرایش ارشد نرم افزار این دانشگاه ها قبول بشید، برای اینکه مشاهده کنید با چه رتبه ای میتوان در چه دانشگاهی قبول شد به صفحه کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
وحید

سلام و خسته نباشید .
من رشتم علوم کامپیوتره میخواستم بدونم میتونم هم در آزمون ارشد علوم کامپیوتر و هم مهندسی کامپیوتر همزمان شرکت کنم ؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به وحید

سلام. وقت بخیر
بله می تونید. شما می توانید کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر را بعنوان کنکور اصلی و کنکور ارشد علوم کامپیوتر را بعنوان کنکور شناور شرکت کنید و این دو کنکور در دو روز متفاوت برگزار می شوند و با هم تداخلی ندارند.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
محمد

سلام
دانشجوی سال سوم علوم کامپیوتر یکی از دانشگاه های دولتی سطح پایین هستم چجوری میتونم تو ارشد مهندسی کامپیوتر قبول شم؟ کدوم دروس متفاوتند و اونها رو چجوری مطالعه کنم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمد

سلام. وقت بخیر
شما از طریق شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر می تونید وارد ارشد مهندسی کامپیوتر بشید.
دروس مورد آزمون در کنکور ارشد کامپیوتر را می توانید در صفحه سرفصل های کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید
اینکه چطور مطالعه کنین فعلا می تونید با برنامه زیر جلو برید:
حدود 3 تا 4 ماه اول برنامه زیر را انجام بدهید:
هفته ای 3 جلسه فیلم درس معماری کامپیوتر
هفته ای 3 جلسه فیلم درس ساختمان داده
هفته ای 2 جلسه فیلم درس مدار منطقی
هفته ای 2 جلسه فیلم درس ریاضی گسسته

پس از تمام شدن هر فصل هم هفته ای 1 جلسه فیلم نکته و تست آن فصل را نگاه کنید.

موفق و پیروز باشید

پاسخ
علی آذری

سلام استاد رضوی وقتتون بخیر، قبل از هرچیزی تشکر میکنم بابت تدریس عالیتون. من میخوام توی کنکور ارشد علوم کامپیوتر 1400 شرکت کنم، 2تا سوال داشتم از خدمتتون:
1- من ویدیوهای تدریس و همچنین نکته و تست ساختمان، طراحی الگوریتم و ساختمان گسسته شما رو تهیه کردم، آیا این ویدیوها کل مباحث این 3 درس رو برای رشته علوم کامپیوتر هم پوشش میدن؟
2- در سایت کنکور کامپیوتر برای رشته علوم کامپیوتر کارنامه ای از سالهای گذشته وجود نداره. میخواستم بدونم ایا اطلاع دارید با حدودا چه میانگین درصدی میشه در رشته علوم کامپیوتر رتبه زیر 40 کسب کرد؟
خیلی ممنونم♥

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به علی آذری

سلام. وقت بخیر
تشکر، لطف دارید شما
در مورد سوال اول تون بله کفایت می کنند، اگر درس و تست این دروس و تموم کردید و چندین بار مرور کردید و خودتون تست ها و حل کردید برای تمرین بیشتر می تونید تست های کتاب 600 مسئله را نیز حل کنید، همین طور سعی کنید تمامی تست های کنکور ارشد علوم کامپیوتر از سال 92 تا سال 99 را نیز حل کنید
در مورد سوال دوم تون بله چون تعداد شرکت کننده های کنکور ارشد علوم کامپیوتر پایین هست کارنامه های علوم کامپیوتر در سایت قرار نگرفته است. اگر تمایل دارید که چند تا از کارنامه های داوطلبین کنکور ارشد علوم کامپیوتر را مشاهده کنید در تلگرام به من پیام بدید تا براتون ارسال کنم
موفق و پیروز باشید

پاسخ
سينا

سلام وقت شما بخير
ببخشيد بودجه بندى به شكلى كه براى كنكور مهندسى موجوده براى علوم كامپيوتر وجود نداره؟ به اين جهت ميپرسم كه ميخواستم بدونم از ٣٥ تست پايه كدام مباحث ارزش وقت گذاشتن بيشتر و كدام ارزش مطالعه بيشتر رو دارند؟

و اينكه با توجه به اينكه از ساختمان داده و الگوريتم و گسسته در علوم كامپيوتر بيشتر تست طرح ميشود بازهم فيلم هاى تدريس شما كافى هستند يا نياز به مطالعه منابع ديگر هم وجود داره؟

با تشكر از شما استاد گرامى

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سينا

سلام، وقت بخیر
به دلیل اینکه تعداد داوطلبان کنکور ارشد علوم کامپیوتر خیلی کمتر از داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی است بودجه بندی کنکور ارشد علوم کامپیوتر را به وجود نیاوردیم، بنابراین بودجه بندی کنکور ارشد علوم کامپیوتر در هیچ کجا وجود ندارد. به دانشجویان هم توصیه میکنم که کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند تا کنکورهای دیگر
در مورد قسمت دوم سوال تون بله کافی است. فیلم های ساختمان داده و طراحی الگوریتم و ریاضیات گسسته بسیار کامل هستند و در همه کنکور ها و همین طور برای دانشگاه می توان از این فیلم ها استفاده کرد
موفق و پیروز باشید

پاسخ
محدثه

سلام ( یکی از ایرادات کنکور کارشناسی ارشد علاوه بر استرسی که به دانشجویان وارد می کند ، شیوه سنجش و پذیرش آن است که هر دو به صورت مشترک توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود . در حالی که خیلی از کشورهای موفق بین این دو فرآیند تفاوت قائل شده و نحوه پذیرش را بر عهده دانشگاه ها و مراکز آموزشی می سپارند .

برخی از مسئولان عقیده دارند همانطور که در سهمیه های کنکور ارشد تغییراتی ایجاد شد ، در شیوه برگزاری و پذیرش دانشجو کارشناسی ارشد نیز باید اصلاحاتی صورت گرفته تا مشکلات برگزاری کنکور و نحوه پذیرش متقاضیان حل شده و داوطلبان بتوانند به راحتی در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهند .

آن ها معتقدند به جای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد باید یک روش مطمئن که علاوه بر تضمین نمرات دانشجویان از ایمنی کنکور ارشد نیز برخوردار باشد استفاده نمود . مسئولان با ارائه طرح دو فوریتی خواستار حذف کنکور کارشناسی ارشد برای سال بعد هستند که نتیجه این درخواست فعلا مشخص نشده است .

فعلا خبر قطعی از حذف کنکور کارشناسی ارشد برای سال بعد وجود ندارد ) بنظر شما ایا در طی این سه سال اینده حذف خواهد شد؟اگر مصاحبه ای بشه سلیقه ای انتخاب میکنن و شانس کسایی که دانشگاه های ضعیف بودن میاد پایین ؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محدثه

سلام. وقت بخیر
رشته کامپیوتر که در حال حاضر پر طرفدارترین رشته در کشور هست و تعداد داوطلبانی که میخواهند در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنند خیلی زیاد است، بنابراین به هیچ امکان حذف کنکور وجود نخواهد شد، زیرا فقط به همین طریق میشود عدالت برقرار شود و در رشته های پر طرفدار کنکور بهترین روش ممکن است. سال هاست از این صحبت ها انجام میشه، به حاشیه ها توجه نکنید و روی درس تون تمرکز کنید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
سید علی رضا

با سلام خدمت استاد رضوی
ببخشید استاد من یه سوال داشتم من برای کنکور امثال میخوام بجز کنکور مهندسی کامپیوتر در یکی دیگر از کنکور های بین رشته ایی هم شرکت کنم اما نمیدونم بین علوم کامپیوتر و ای تی کدوم رو انتخاب کنم؟رشته خودمم در کارشناسی علوم کامپیوتر بود با معدل 15.89 ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سید علی رضا

سلام. وقت بخیر
من خیلی فرق زیادی بین علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات نمی‌بینم. در ضمن هدف سوال شما برای من واضح نیست تا بتونم دقیق راهنمایی تون کنم. شما سوال تون این هست که با توجه به اینکه کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت می‌کنید در کدام یک از کنکور های علوم کامپیوتر یا آی تی راحت تر قبول میشید یا سوال تون این هست که کدام رشته آینده بهتری دارد. لطفا منظور دقیق تون و به پیام من ریپلای کنید تا بتونم دقیق راهنمایی تون کنم. اگر قسمت دوم سوال منظورتون باشه من خیلی فرقی در این دو رشته نمی‌بینم. البته توجه به این نکته شاید خالی از لطف نباشد که شریف رشته آی تی ندارد و اگر می‌خواهید شریف قبول شوید شاید از این منظور علوم کامپیوتر بهتر باشد
موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ سید علی رضا به رامین رضوی

سلام استاد خیلی ممنون از پاسخ دهی شما
منظورم بیشتر قسمت دوم هست و اینکه کدام رشته از بین آی تی و علوم کامپیوتر شانس بهتری برای اپلای وجود داره

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به سید علی رضا

خيلي فرقي بين اين دو وجود ندارد، اينکه شانس بيشتري داشته باشيد بيشتر به اين بر ميگردد که چه استاد راهنمايي را براي مقطع ارشدتون انتخاب کنيد و روي چه فيلدي کار کنيد و اينکه آيا بتونيد مقاله هاي خوبي بديد يا خير
موفق و پيروز باشيد

پاسخ
محمد

سلام.من علوم کامپیوتر بهشتی قبول شده ام . و خیلی دوست دارم هوش مصنوعی دانشگاه شریف یا تهران قبول شوم.
1) برای هوش مصنوعی کدام بهتره؟مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر ( از لحاظ بار علمی - کنکور ارشد و ....)
2) چه کارهایی در طول این چهارسال لازمه؟
3) چه رتبه ای لازمه ؟
....
ممنون از توضیحات جامع و عالی شما

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمد

سلام. وقت بخیر
در پاسخ به سوال اول تون باید بگم مهندسی کامپیوتر خیلی بهتر از علوم کامپیوتر است.
در مورد سوال دوم تون بستگی به این دارد که شما فقط برای کنکور میخواهید خودتون و قوی کنید و یا بطور کلی میخواهید خودتون و قوی کنید، اگر فقط سوال تون در مورد کنکور ارشد کامپیوتر است فعلا فیلم 3 یا 4 درس ریاضیات گسسته، مدار منطقی، معماری کامپیوتر و ساختمان داده و تهیه کنید و هفته ای 2 جلسه از هر کدوم و نگاه کنید و هر فصلی که تمام شد هفته ای یک الی دو جلسه فیلم نکته و تست مربوط به آن فصل را نگاه کنید. اگر بطور کلی میخواهید قوی بشوید روزی یک ساعت زبان کار کنید، همین طور یک زبان برنامه نویسی مثل پایتون را حرفه ای بیاموزید، همین طور لینوکس را یاد بگیرید.
در مورد سوال سوم تون برای قبولی در رشته هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی شریف رتبه شما باید در گرایش هوش مصنوعی حدودا زیر 20 باشد و برای دانشگاه تهران هم حدودا زیر 40 یا 50 باشد
موفق و پیروز باشید

پاسخ
مهدی

باسلام
سال آخر کارشناسی ریاضی کاربردی دانشگاه صنعتی اصفهان هستم، اولا آیا امکانش هست در کنکور ارشد رشته علوم کامپیوتر شرکت کنم؟
به نظر شما با وجود تسلط کاملی که بر روی دروس پایۀ این رشته و تا حدودی مسلط بر روی دروس تخصصی این رشته هستم به نظرتون شانس قبول شدن در دانشگاه های برتر مثل شریف و امیرکبیر رو در رشته علوم کامپیوتر دارم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مهدی

سلام
وقت بخیر

بله شما می‌توانید هم در کنکور ارشد علوم کامپیوتر و هم در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید. حتی در هر دو کنکور هم می‌توانید به این شکل که کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر را بعنوان رشته اصلی خودتان انتخاب کنید و کنکور ارشد علوم کامپیوتر را بعنوان رشته شناور انتخاب کنید در هنگام ثبت نام در سایت سنجش
بله قطعا اگر بطور پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید براحتی می‌توانید در این دانشگاه ها قبول شوید. البته توصیه من این هست که در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید زیرا رشته کامپیوتر از جهات بسیار زیادی بهتر از علوم کامپیوتر است
اگرخواستید در رشته علوم کامپیوتر شرکت کنید سعی کنید حتما فیلم دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و همین طور ریاضیات گسسته و همین طور نکته و تست این دروس را تهیه کنید
اگر تمایل داشتید یک جلسه مشاوره تک جلسه ای تلفنی برای کنکور ارشد کامپیوتر رزرو کنید تا در این مورد بیشتر شما را راهنمایی کنم

موفق و پیروز باشید

پاسخ
اشکان

سلام من کارشناسی مهندسی برق گرایش الکترونیک هستم امسال درسم تمومه و کنکور ارشد شرکت میکنم و قصد دارم در رشته علوم کامپیوتر شرکت کنم. میخواستم ببینم آیا از نظر قانون وزارت علوم مجاز هستم از کارشناسی مهندسی به ارشد علوم پایه و رشته علوم کامپیوتر بروم؟؟؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به اشکان

سلام
وقت بخیر

بله مشکلی نسیت. ولی توصیه می‌کنم که در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت کنید. مهندسی کامپیوتر رشته خیلی بهتری از علوم کامپیوتر است از هر لحاظی که فکر کنید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
زهرا

درود و وقت بخیر. من قبلا پیام داده بودم که دانشجوی برق هستم و سال دیگه تموم می کنم. راستش هنوز تصمیم قطعی نگرفتم که ارشد برق شرکت کنم یا علوم کامپیوتر (به علت علاقه به برنامه نویسی قصد شرکت در این رشته رو دارم). علت تردیدم، عدم آشنایی با دروس و منابع هست. به نظر شما از کجا و چگونه و چند ساعت مطالعه می تونم در یکی از دانشگاه های دولتی تهران قبول بشم؟ راهنمایی شما در تصمیم گیری تغییر یا عدم تغییر رشته، کمک شایانی خواهد کرد. (اگر ممکن هست، رتبه بندی دانشگاه های تهران رو هم بر اساس گرایش فهرست کنید، بسیار عالی خواهد شد). سپاس

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به زهرا

سلام
وقت بخیر

در درجه اول توصیه من این هست که شما در رشته مهندسی کامپیوتر شرکت کنید نه علوم کامپیوتر، به علت اینکه ظرفیت پذیرش مهندسی کامپیوتر بالاتر است، همچنین تمامی دانشگاه های برتر رشته مهندسی کامپیوتر را دارند و تعداد اساتیدی برتری که در مهندسی کامپیوتر هستند بیشتر از رشته علوم کامپیوتر هست، همچنین گسترده گی فیلدهای مهندسی کامپیوتر از علوم کامپیوتر بیشتر است و دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد.
شما اطلاعات خیلی ناقصی به بنده دادین، حتی نگفتید که در کنکور امسال می‌خواهید شرکت کنید یا سال آینده. و اینکه در کجا تحصیل کرده اید؟ و همچنین روزی چند ساعت می‌توانید مطالعه کنید؟
به نظر من شما بهتر هست که یک جلسه مشاوره تک جلسه ای تلفنی رزور کنید. اطلاعات لازم و در زیر براتون ارسال میکنم:

لینک رزرو مشاوره تک جلسه ای

?: https://cafetadris.com/moshavere/razavi-493-m


آی دی تیم پشتیبانی: @cafetadris_team
شماره ثابت موسسه 88674964-021

همین طور ترتیب دانشگاه های تهران در رشته مهندسی کامپیوتر به صورت زیر هست:

شریف و تهران در رده 1
امیر کبیر
علم و صنعت و شهید بهشتی هم رده هستند
تربیت مدرس
خواجه نصیر

موفق و پیروز باشید

پاسخ
علیرضا

با عرض سلام و خسته نباشید.
وقتی برای درسی چند منبع معرفی شده، به این معنی‌ست که هر کدام از آنها به تنهایی موضوعات را پوشش می‌دهد یا خیر؟
اگر چنین است ترتیب نوشته شدنشان از راست به چپ تصادفی‌ست یا نشان از ترجیح شما؟
با تشکر.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به علیرضا

سلام
وقت بخیر

بله درست است. اگر دقت کنید بین منابع علامت یا (پایپ) گذاشته شده و این بدین معناست که هر کدام از این یا آن منبع و برای کنکور ارشد علوم کامپیوتر می‌تونید تهیه کنید. اولویتی هم که در این عکس وجود دارد از راست به چپ است و منظور این است که ابتدا اگر می‌توانید منبع سمت راست را تهیه کنید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد