تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

برنامه نویسی یا پزشکی؟

این صفحه عالی به مقایسه بین برنامه نویسی و پزشکی از جنبه های گوناگون نظیر درآمد، سختی پزشکی و برنامه نویسی، مناسب بودن هر یک برای مهاجرت و ... پرداخته است

هم پزشکی و هم برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است می‌توانند به‌ مشاغلی با‌ احترام، با‌ پاداش و درآمد خوب منجر شوند. اگر دانش‌آموزی از طریق کاربرد عملی نظریه علمی، انگیزه مراقبت از مردم را داشته باشد، باید پزشکی بخواند. اگر دانش‌آموزی از حل مسئله و معماهای منطقی لذت می‌برد که می‌تواند به‌ طور روش‌مند حل شود، باید به‌ سمت برنامه‌نویسی بیاید. آن‌ها هر‌ دو موضوعات گسترده‌ای هستند که می‌توانند به‌ مشاغل باورنکردنی منجر شوند؛ همچنین هیچ‌چیز شما را از ترکیب این‌ دو به‌ یک‌شکل یا دیگری باز‌نمی‌دارد.

یک پزشک در حال یادگیری برنامه نویسی

درآمد برنامه نویسی یا پزشکی؟

اگرچه می‌گویند با پول نمی‌توان شادی را خرید، اما پول مطمئناً می‌تواند کمک کند! به‌عنوان یک برنامه نویس یا پزشک، آیا احتمال بیشتری وجود دارد که درآمد بیشتری کسب کنید؟ پزشکان، به‌ طور متوسط بیشتر از برنامه نویسان درآمد دارند. متوسط ​​حقوق در پزشکی حدود 76000 پوند در مقایسه با 57000 پوند برای آی‌تیمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، در این صفحه به بررسی این موضوعات پرداخته شده است. با‌این‌حال، برنامه‌نویسان برتر نسبت‌ به پزشکان برجسته که عموماً پتانسیل درآمد یکنواخت‌تری دارند، احتمالاً بیشتر درآمد دارند. تفاوت دستمزد بین برنامه‌نویسان برتر و برنامه‌نویسان کمتر از حد متوسط ​​برای کسانی که در پزشکی کار می‌کنند، بسیار بیشتر است. همیشه استثناهایی برای این قاعده وجود دارد، اما یک پزشک معمولی بیشتر از یک برنامه‌نویس معمولی درآمد دارد.

سختی پزشکی یا برنامه نویسی؟

منصفانه است که بگوییم پزشک شدن از برنامه‌نویس شدن سخت‌تر است. این غیرمعمول نیست که متقاضیان پزشکی با‌وجود رعایت حداقل استانداردهای علمی، دو یا حتی سه‌ بار برای ورود به دانشکده پزشکی تلاش کنند.

پزشک برنامه نویس

اگر در حال حاضر در حال تحصیل در رشته علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. هستید یا به‌تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اید و برنامه‌نویسی می‌کنید، ممکن است بخواهید از کشتی بپرید، خوش‌شانس هستید. یک دانشجوی علوم کامپیوتر قطعاً می‌تواند دکتر شود. اگر به‌ فکر ایجاد تغییر هستید، یکی از اولین اهداف شما باید بیرون رفتن و کسب تجربه کاری پزشکی باشد. این نه‌تنها درنهایت، کاربرد دارویی شما را تقویت می‌‌کند، بلکه تصویر واضح‌تری از کار در مراقبت‌های بهداشتی در واقع به‌ شما می‌دهد. این به‌ ذهن شما کمک می‌کند که آیا واقعاً می‌خواهید به دانشگاه بازگردید تا پزشک شوید یا خیر.

متأسفانه، ورودی فارغ‌التحصیل پزشکی حتی از پزشکی در مقطع کارشناسی رقابتی‌تر است؛ بنابراین شما به‌ هر مزیتی که می‌توانید به‌ خود بدهید نیاز دارید. بین ویژگی‌های یک پزشک و ویژگی‌‌های موردنیاز برای علوم کامپیوتر همپوشانی قابل‌توجهی وجود دارد. در هسته خود، تشخیص یک بیمار و کد عیب‌یابی هر دو به‌ مهارت‌های حل مسئله نیاز دارند.

پزشکی یا برنامه نویسی برای مهاجرت

کدام کشور برای مهاجرت برنامه‌ نویس مناسب است؟ مهاجرت نه‌تنها محیط شما را تغییر می‌دهد، بلکه می‌تواند جنبه‌های مختلف شغل شما را نیز تحت‌تأثیر قرار دهد و آینده شغلی شما را تغییر دهد؛ بنابراین مهاجرت می‌تواند یکی از مهم‌ترین تصمیماتی باشد که در طول زندگی خود می‌گیرید. البته قبل از مهاجرت بهتر است از بازار کار تخصص خود که برنامه‌نویسی در کشورهای مختلف است، مطلع شوید و سپس بر اساس شرایط خود، کشور مناسبی را برای مهاجرت برنامه‌نویس انتخاب کنید. برای انگلیسی‌زبانان، بیشتر مشاغل برنامه‌نویسی در ایالات متحده، بریتانیا، ایرلند، هلند، سوئیس و بلژیک است. وقتی در مورد افراد غیرانگلیسی‌زبان صحبت می‌کنیم، سناریوها تغییر می‌کند. ژاپن به طور چشمگیری درحال‌رشد و توسعه است. برنامه‌نویسان زیادی در روسیه و چین مشغول بکار هستند و این کشورهای پهناور شرکت‌های فناوری اطلاعات زیادی دارند و هرکدام از این کشورها می‌توانند کشور خوبی برای مهاجرت برنامه‌نویسان باشند و شرکت‌های فناوری اطلاعات در این کشورها رشد زیادی دارند.

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی پزشکی که به دنبال ورود به برنامه‌های تحصیلات تکمیلی پزشکی ایالات متحده (GME) هستند، باید ویزا دریافت کنند که اجازه آموزش بالینی برای ارائه خدمات پزشکی را می‌دهد. رایج‌ترین ویزایی که فارغ‌التحصیلان بین‌المللی پزشکی برای شرکت در برنامه‌های GME ایالات متحده استفاده می‌کنند ویزای J-1 است. کمیسیون آموزشی فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMG) توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده مجاز به حمایت از پزشکان خارجی برای ویزای J-1 است. پس از اتمام دوره آموزشی در ایالات متحده، دارندگان ویزای J-1 باید به مدت 2 سال به کشور خود بازگردند تادانش خود را در ایالات متحده منتقل کنند.

3 دلیلی که پزشکان باید کدنویسی را یاد بگیرند

یادگیری برنامه نویسی و علوم کامپیوتر

جمع‌بندی

گر درمورد انتخاب برنامه نویسی یا پزشکی مطمئن نیستید، بهترین توصیه برای شما این است که به دنبال فرصت‌هایی برای امتحان همه‌جانبه هر رشته باشید. منظور این است که با گذراندن یک یا دو دوره آنلاین و ساختن مینی پروژه برنامه‌نویسی خود و داوطلب شدن در بیمارستان محلی خود و تحت‌الشعاع قراردادن پزشکان، تجربه عملی در کد‌نویسی کسب کنید تا درک بهتری از احساس آن داشته باشید. کار در یک محیط بالینی با امتحان‌کردن آن‌ها به‌جای خواندن مقالات اینترنتی مرتبط با آن‌ها، شانس بسیار بیشتری برای درک این‌که کدام رشته بیشتر شبیه شما است خواهد داشت.

میانگین درآمد در این دو حوزه به چه صورتی است؟

طبق دفتر آمار کار ایالات متحده، پیش‌آگهی شغلی پزشکان 3 درصد است، اما دانشمندان رایانه با 22 درصد آینده شغلی بسیار سریع‌تری دارند. میانگین درآمد پزشکان بین 150 تا 200 هزار دلار و میانگین درآمد دانشمندان رایانه بین 75 تا 150 هزار دلار است.

آیا پزشکی از علوم کامپیوتر سخت تر است؟

به‌طورکلی، پزشکی مدرک سخت‌تری نسبت به علوم کامپیوتر در نظر گرفته می‌شود. دوره‌های پزشکی دو سال طولانی‌تر از دوره‌‌های استاندارد علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی هستند و معمولاً در پایان برنامه ساعت‌های تماس شدیدتر و طولانی‌تری دارند. فارغ‌التحصیل شدن از هر رشته‌ای در دانشگاه یک دستاورد است، اما برنامه‌های پزشکی بدون شک می‌تواند کمی بیش از سایرین کند باشد.

امتیازدهی3.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13.88 امتیاز (4 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200