وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بهترین دانشگاه های آمریکا

این صفحه عالی به معرفی بهترین دانشگاه های آمریکا پرداخته و هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های آمریکا و شرایط پذیرفته‌شدن در دانشگاه‌های آمریکا را بررسی کرده

در این مقاله قرار است راجع به بهترین دانشگاه‌ های آمریکا صحبت کنیم. قطعاً هر کدام از این دانشگاه‌ها برترین دانشگاه‌های جهان نیز هستند که تحصیل در آنها می‌تواند به یکی از لذت‌بخش‌ترین اتفاق‌های زندگی شما منجر شود. در مورد دانشگاه‌ های آمریکا باید گفت آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری چرا که تعداد دانشگاه‌های برتر در این کشور بسیار زیاد است و در این مقاله به پنج تا از بهترین‌های آنها از نظر رتبه‌ای در آمریکا و جهان می‌پردازیم. معیار رتبه‌بندی در این مقاله ترکیبی از دو معیار UNIRANK و U.S.NEWS است.

دانشگاه اول: دانشگاه ماساچوست (Massachusetts University)

تصویر دانشگاه ماساچوست

این دانشگاه که به MIT معروف است، رتبه اول در بین دانشگاه‌های جهان را دارد و در سال 1861 در کمبریج بنا شد این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های هنر و علوم انسانی ، مدیریت ، اقتصاد و علوم اجتماعی ، علم و فناوری و مهندسی دانشجو میپذیرد . دانشگاه ماساچوست آزمون ورودی دارد و همچنین سابقه تحصیلی شما هم حائز اهمیت است این دانشگاه فقط گواهینامه تافل را می‌پذیرد و اگر به‌صورت کتبی آزمون داده باشید باید حداقل نمره 557 و اگر به صورت آنلاین آزمون داده باشید باید حداقل نمره 90 را آورده باشید . در مجموع میزان پذیرفته شدن در این دانشگاه بین بازه صفر تا نه درصد است که آن را به یکی از سخت گیرانه‌ترین و چالش برانگیزترین دانشگاه‌ها تبدیل می‌کند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه سالیانه حدود 50000 دلار است و حدود 10000 تا 14999 دانشجو در این دانشگاه به امر تحصیل می‌پردازند. شعار دانشگاه ماساچوست ذهن و دست است. دانشگاه ماساچوست در زمینه تحقیق و اشتغال همیشه در خط مقدم بوده‌است و دانش‌آموختگان این دانشگاه صاحب شرکت‌های بزرگ و برجسته‌ای هستند و افتخارهای زیادی از جمله جوایز نوبل ، جوایز تورینگ ، مدال‌های علوم ، مدال‌های ملی فناوری و نوآوری و کلی جایزه و مدال دیگه را به معنای واقعی دروکرده‌اند .

تلفن تماس اداره پذیرش: (617) 253 4791

دانشگاه دوم: دانشگاه پرینستون (Princeton University)

تصویر دانشگاه پرینستون

این دانشگاه در سال 1746 در پرینستون ایالات نیوجرسی تاسیس شد و یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی است که 24 % دانشجویان آن آسیایی هستند. این دانشگاه طبق دانشگاه طبق سایت U.S.News رتبه اول در بین دانشگاه‌های جهان را دارد و طبق رتبه‌بندی ( QS ) دارای رتبه 10 در بین بهترین دانشگاه‌ های آمریکا و رتبه 17 در بین برترین دانشگاه‌های جهان را دارد .

دانشگاه پرینستون در رشته‌های علوم اجتماعی، مهندسی، کامپیوتر، علوم بیولوژیکی و زیست‌پزشکی و مدیریت عمومی دانشجو می‌پذیرد، این دانشگاه نیز دارای آزمون ورودی است که میزان پذیرفته‌شدن در این دانشگاه فقط 6 % است . هزینه سالیانه در این دانشگاه حدود 60000 دلار است که در عوض انواع خدمات و امکانات از جمله کتابخوانه ، خوابگاه ، امکانات ورزشی ، کمک های مالی و . . در کنار آموزش را در اختیار دانشجو قرار میدهد. از برجسته‌ترین دانش‌آموختگان این دانشگاه می‌توان به جیمز مدیسون و وودرو ویلسون دو رئیس‌جمهور اسبق آمریکا اشاره کرد. خوابگاه‌ها در این دانشگاه باتوجه‌به رفاه شما در چندین نوع تک‌نفره، مشارکتی، مخصوص زوجین، مخصوص معلولان و... تعبیه شده‌اند. 5604 دانشجو در پرینستون به تحصیل مشغول هستند و شعار این دانشگاه “ او تحت قدرت خدا شکوفا میشود “ است.

تلفن تماس اداره پذیرش: (609) 258 3060

دانشگاه سوم: دانشگاه هاروارد (Harvard University)

تصویر دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد که به (HU) نیز معروف است در سال ۱۶۳۶ به‌صورت غیرانتفاعی و خصوصی در کمبریج بنا شد و به‌عنوان با قدیمی‌ترین دانشگاه آمریکا از آن یاد می‌شود که در خیلی از سال‌ها در تحقیقات و فعالیت‌های علمی مقام اول را در آمریکا کسب کرد. این دانشگاه طبق رتبه‌بندی UniRank رتبه دوم بهترین دانشگاه آمریکا و همچنین جهان را دارد. اولین خیّر و مؤسس آن یک روحانی بنام پیوریتن جان هاروارد بود که علت نام‌گذاری این دانشگاه نیز شد.

این دانشگاه در مقاطع دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های هنر و علوم‌انسانی، مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی، علم و فناوری، مهندسی و پزشکی به‌وسیله آزمون ورودی و سوابق تحصیلی دانشجو می‌پذیرد. میزان پذیرفته‌شدن در این دانشگاه بین ۰ تا ۹ درصد است که مانند دانشگاه‌های قبلی آن را به یک دانشگاه سطح بالا و یکدست تبدیل می‌کند. دانشگاه هاروارد حدود ۲۵۰۰۰ دانشجو دارد که ازاین‌بین ۲۳ % آسیایی هستند و هزینه تحصیل در آن سالیانه حدود ۵۰۰۰۰ هزار دلار است.

شعار دانشگاه: حقیقت

تلفن تماس اداره پذیرش: (617) 495 1551

دانشگاه چهارم: دانشگاه استنفورد (Stanford university)

تصویر دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد که مخفف آن (SU) است، یک دانشگاه غیرانتفاعی و خصوصی است که در سان‌فرانسیسکو احداث شد. این دانشگاه حدود ۱۷۰۰۰ دانشجو دارد و احتمال پذیرفته‌شدن در این دانشگاه بر اساس آزمون ورودی و سوابق تحصیلی حدود ۴ درصد است که فکرکردن به آن هم تا حدودی سخت می‌شود، البته هزینه تحصیلی ۵۰۰۰۰ دلاری آن نیز کم مشکلی محسوب نمی‌شود. این دانشگاه طبق رتبه‌بندی UniRank رتبه سوم بهترین دانشگاه آمریکا و همچنین جهان را دارد.

هنر و علوم‌انسانی، مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی، علم و فناوری، مهندسی و پزشکی رشته‌های دانشگاه استنفورد هستند که در چهار مقطع دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری موجود هستند. دانشگاه استنفورد هفت مدرسه دارد و انواع امکانات از جمله خوابگاه‌های درخور و متناسب باسلیقه شما را در اختیارتان قرار می‌دهد که وقتی شما در این دانشگاه پذیرفته شوید احتمالاً کم‌تر احساس تنهایی و غربت کنید چراکه ۲۳ درصد دانشجویان آسیایی هستند. دانشگاه استنفورد هم گواهینامه تافل و هم گواهینامه آیلتس را از شما می‌پرید و برای آزمون تافل اگر به‌صورت کتبی باشد حداقل نمره ۵۷۵ و اگر آنلاین باشد حداقل نمره ۸۹ را قبول می‌کند و اگر در آیلتس آزمون داده باشید حداقل نمره ۸۹ را می‌پذیرد .

شعار دانشگاه: باد آزادی می‌وزد.

تلفن تماس اداره پذیرش: (650) ۷۲۳ ۲۰۹۱

دانشگاه پنجم: دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (University of California , Berkeley)

تصویر دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

این دانشگاه در سال ۱۹۶۸ به‌صورت غیرانتفاعی و خصوصی در شهر کوچک برکلی کالیفرنیا بنا شد. دانشگاه کالیفرنیا برکلی پردیس‌هایی در دیویس، ارواین، لس‌آنجلس، مرسد، ریورساید، سن دیگو، سان‌فرانسیسکو، سانتاباربارا، سانتاکروز نیز دارد که حدود ۴۵۰۰۰ دانشجو فقط در برکلی به تحصیل می‌پردازند. این دانشگاه طبق رتبه‌بندی UniRank رتبه پنجم بهترین دانشگاه آمریکا و همچنین جهان را دارد .

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های هنر و علوم‌انسانی، مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی، علم و فناوری، مهندسی و پزشکی بر اساس آزمون ورودی و سوابق تحصیلی دانشجو می‌پذیرد که میزان‌پذیرش دانشجو در آن بین ۱۰ تا ۱۹ درصد است که به نسبت دانشگاه‌های بالا راه آسان‌تری برای ورود دارید . این دانشگاه در اخذ شهریه نیز کمی منصف‌تر است؛ چراکه در مقطع کارشناسی از دانشجویان محلی ۱۵۰۰۰ دلار و از دانشجویان بین‌المللی ۴۵۰۰۰ دلار و در مقطع کارشناسی ارشد نیز از دانشجویان محلی ۱۵۰۰۰ دلار و از دانشجویان بین‌المللی ۳۰۰۰۰ دلار تقاضا دارد. دانشگاه کالیفرنیا برکلی که یکی از بهترین دانشگاه‌ های آمریکا و جهان به‌حساب می‌آید با عنوان‌های وام‌ها، معافیت‌های شهریه و کمک‌های مالی اضطراری به دانشجو کمک‌های مالی انجام می‌دهد و همچنین اگر از لحاظ علمی در سطوح بسیار بالایی باشید شما را بورسیه نیز می‌کند .

شعار دانشگاه: بگذار نور باشد.

شماره تماس: ۶۴۲ ۳۱۷۵ (510)

جمع ‌بندی

این پنج دانشگاهی که بررسی شد جز قطره‌ای از دریای دانشگاه‌ های آمریکا بود؛ چراکه در آمریکا حدود ۱۷۰۰ دانشگاه وجود دارد که عمده آنها به‌عنوان بهترین دانشگاه‌ها محسوب می‌شوند و دانشگاه‌ های آمریکا از لحاظ رتبه و سطح علمی و تحقیقاتی در حد قابل ستایشی هستند و همچنین هزینه‌های گزافی از شما درخواست می‌کنند. در نتیجه باید سبک‌وسنگین کرد که آیا با پرداخت این هزینه‌های سنگین تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان به‌صرفه هست؟

بهترین دانشگاه‌های آمریکا کدام‌اند؟

ماساچوست - پرینستون - هاروارد - استنفورد - کالیفرنیا، برکلی

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های آمریکا چه‌قدر است؟

میانگین ۵۰۰۰۰ دلار فقط برای شهریه دانشگاه

شرایط پذیرفته‌شدن در دانشگاه‌های آمریکا چگونه هست؟

به طور خلاصه بسیار سخت هست زیرا دانشگاه‌ها آزمون‌های ورودی بسیار موشکافانه ای می‌گیرند که شما باید در این آزمون‌ها نمرات بسیار بالایی کسب کنید، همچنین سوابق تحصیلی درخشانی باید داشته باشید و باید گواهینامه آیلتس یا تافل با نمرات بالایی ارائه دهید.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200