وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بهترین دانشگاه های کانادا⚡️معرفی 10 دانشگاه برتر کانادا

این مقاله عالی بهترین دانشگاه های کانادا را و بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته‌های مهندسی و بهترین رشته برای ادامه تحصیل در کانادا را معرفی کرده

کشور کانادا در با داشتن حدود 100 دانشگاه، در رنکینگ جهانی خیلی خوب عمل می‌کند به‌طوریکه در هر رده‌‎بندی، چندین دانشگاه از این کشور جزء 100 دانشگاه برتر قرار می‌گیرند. کانادا به‌عنوان یکی از دوستانه‌ترین کشورهای جهان و همچنین داشتن دانشگاه‌های تحقیقاتی مشهوری در سطح جهانی شهرت ویژه دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 دانشگاه برتر کانادا بپردازیم.

دانشگاه تورنتو

تصویر دانشگاه تورنتو، یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه تورنتو یک موسسه دولتی است که در سال 1827 تاسیس شده است و اکنون رتبه 18 را در میان بهترین دانشگاه‌های جهان دارد. در این دانشگاه بخش‌های دانشگاهی مختلف بر طیفی از رشته‌ها مانند علوم کاربردی و مهندسی، مدیریت و بهداشت عمومی و... متمرکز هستند. دانشگاه تورنتو دارای سه پردیس با نام‌های سنت جورج، میسیساگا و اسکاربورو است که در تورنتو و اطراف آن واقع شده‌اند. تقویم دانشگاهی بین سه پردیس متفاوت و مسکن دانشجویی در هر پردیس موجود است؛ همچنین خوابگاه برای دانشجویان سال اول کارشناسی، تضمین شده است. دانشگاه تورنتو به دلیل دارا بودن مراکز تحقیقاتی که در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد، در جهان مشهور است. هزاران دانشجوی خارجی، از بیش از 160 کشور و منطقه در دانشگاه تورنتو مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه بیش از 44 کتابخانه دارد که بیش از 19 میلیون جلد کتاب را در خود جای داده است.

عنوانتعداد
تعداد دانشجویان بین‌المللی 20,050
تعداد کل دانشجویان 77,468
تعداد کارمندان بین‌المللی 1,070
تعداد کل هیات علمی 3,006
تعداد مدارک کارشناسی ارشد اعطا شده 6,266
تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده 61,812
تعداد کارمندان حیطه پژوهشی 2,726
تعداد مدرک دکتری اعطا شده 1,640
تعداد دانشجویان جدید کارشناسی ارشد 5,869
تعداد دانشجویان کارشناسی 13,789
تعداد دانشجویان دکتری 1,925

دانشگاه بریتیش کلمبیا

تصویر دانشگاه بریتیش کلمبیا، یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یک موسسه دولتی است که در استان بریتیش کلمبیا کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1908 تأسیس و در سال 1915 افتتاح شده و اکنون در رتبه 35 در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه دارای دو پردیس اصلی، با نام‌های پردیس ونکوور و پردیس اوکاناگان واقع در کلونا است. پردیس ونکوور بیش از 12 بخش و پردیس اوکاناگان 8 بخش دانشگاهی را ارائه می‌دهند و تقویم آموزشی هر دو پردیس شامل دو ترم زمستانی و تابستانی است. زبان اصلی آموزش، انگلیسی است. دانشجویان بین‌المللی سال اول می‌توانند در برنامه Vantage One در کالج ونتیج UBC که هدف آن کمک به دانشجویان در بهبود زبان انگلیسی است، ثبت نام کنند به‌گونه‌ای که سال اول تحصیل از هشت ماه به 11 ماه طولانی می‎‌شود.

عنوانتعداد
تعداد دانشجویان بین‌المللی 20,326
تعداد کل دانشجویان 58,590
تعداد کارمندان بین‌المللی 1,284
تعداد کل هیات علمی 2,986
تعداد مدارک کارشناسی ارشد اعطا شده 2,970
تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده 10,918
تعداد کارمندان حیطه پژوهشی 916
تعداد مدرک دکتری اعطا شده 1,056
تعداد دانشجویان جدید کارشناسی ارشد 2,203
تعداد دانشجویان کارشناسی 12,078
تعداد دانشجویان دکتری 989

دانشگاه مک گیل

تصویر دانشگاه مک گیل، یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه مک گیل یک موسسه دولتی است که در سال 1821 تاسیس شده و در رتبه 54 در بین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه دارای دو پردیس است: پردیس مرکز شهر در مونترال و پردیس مکدونالد در سنت آن دو بلیو. زبان اصلی آموزش، انگلیسی است که دانشجویانی از بیش از 150 کشور جهان در آنجا حضور دارند. این دانشگاه از 10 دانشکده شامل دانشکده کشاورزی و علوم محیطی، هنر، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق، پزشکی، موسیقی و و...تشکیل شده است. در دانشگاه مک گیل، هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی بالاتر است. این دانشگاه به چندین بیمارستان آموزشی وابسته است و دانشکده پزشکی آن، قدیمی‌ترین دانشکده در کانادا است. ایجاد اولین سلول خون مصنوعی از دستاوردهای تحقیقاتی دانشگاه است.

عنوانتعداد
تعداد دانشجویان بین‌المللی 9,710
تعداد کل دانشجویان 32,309
تعداد کارمندان بین‌المللی 810
تعداد کل هیات علمی 2,587
تعداد مدارک کارشناسی ارشد اعطا شده 5,568
تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده 5,657
تعداد کارمندان حیطه پژوهشی 893
تعداد دانشجویان جدید کارشناسی 5,568
تعداد دانشجویان دکتری 1,050

دانشگاه آلبرتا

تصویر دانشگاه آلبرتا، یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه آلبرتا یک موسسه دولتی در استان آلبرتا در غرب کانادا است که در سال 1908 تاسیس شده و اکنون در رتبه 136 در میان بهترین دانشگاه‌های جهانی قرار دارد. این دانشگاه از پنج پردیس تشکیل شده که چهار پردیس آن در شهر ادمونتون و پردیس پنجم به نام آگوستانا در شهر کامروز قرار دارد. پردیس آگوستانا بر هنر و علوم آزاد متمرکز است. دانشگاه آلبرتا در رشته‌های مختلفی مانند هنر، تجارت، مهندسی و پزشکی دانشجو می‌پذیرد. زبان آموزش، به استثنای پردیس سن‌ژان دانشگاه که زبان فرانسوی زبان اصلی آن است، انگلیسی است. تقویم تحصیلی دانشگاه از ترم های پاییز و زمستان و همچنین ترم‌های کوتاه‌تر و اختیاری بهار و تابستان تشکیل شده است. دانشگاه آلبرتا به موسسات تحقیقاتی بزرگی مانند موسسه ملی چند رشته‌ای فناوری نانو وابسته است؛ همچنین دارای بیش از 400 قرارداد تحقیق، تدریس و تبادل با دانشگاه‌ها و سازمان‌های دیگر در سراسر جهان مانند دانشگاه مونیخ در آلمان است.

عنوانتعداد
تعداد دانشجویان بین‌المللی 9,106
تعداد کل دانشجویان 32,338
تعداد کارمندان بین‌المللی 501
تعداد کل هیات علمی 1,497
تعداد مدارک کارشناسی دکتری اعطا شده 996
تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده 5,474
تعداد دانشجویان جدید کارشناسی 6,107
تعداد کارمندان حیطه پژوهشی 837
تعداد دانشجویان جدید دکتری 973

دانشگاه مک مستر

تصویر دانشگاه مک مستر، یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه مک مستر یک موسسه دولتی است که در سال 1887 تاسیس شده و اکنون در رتبه 138 در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه از بیش از 75 کشور جهان می‌آیند. این دانشگاه دارای شش بخش اصلی آکادمیک از جمله مهندسی، علوم بهداشتی، علوم انسانی، علوم، علوم اجتماعی و دانشکده بازرگانی DeGroote است. زبان اصلی آموزش، انگلیسی است. تقویم تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی مک مستر مبتنی بر ترم است و شامل یک ترم اختیاری بهار/تابستان است. اما تقویم تحصیلی مقطع تحصیلات تکمیلی دارای سه ترم پاییز، زمستان و تابستان است. یک واقعیت جالب در مورد دانشگاه مک مستر این است که یک پنجم مغز آلبرت انیشتین در یک شیشه در یکی از آزمایشگاه‌هایش قرار دارد که یک عصب‌شناس مک مستر، آن و سایر نمونه‌ها را مورد مطالعه قرار می‌دهد.

عنوانتعداد
تعداد دانشجویان کارشناسی 32,119
تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد 5251

دانشگاه مونترال

تصویر دانشگاه مونترال ، یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه مونترال یک موسسه دولتی است که ریشه آن به سال 1878 برمی‌گردد. اکنون در رتبه 156 در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه به دو دانشگاه دیگر که یکی پلی تکنیک مونترال، که یک دانشکده مهندسی است، و HEC Montréal، که یک دانشکده بازرگانی است، وابسته است که هر سه در کبک مونترال، از پرجمعیت‌ترین مناطق شهری در کانادا، واقع شده‌اند. دانشگاه مونترال دارای بیش از دوازده بخش دانشگاهی شامل علوم اجتماعی، بهداشتی و هنر و علوم انسانی است. زبان اصلی آموزش، فرانسوی است. تقویم آموزشی دانشگاه بر اساس ترم است. موسسه تحقیقات ایمونولوژی و سرطان، آزمایشگاه عدالت سایبری و مرکز بین المللی جرم‌شناسی تطبیقی ​​از جمله واحدهای تحقیقاتی دانشگاه هستند.

عنوانتعداد
تعداد دانشجویان بین‌المللی 8,452
تعداد کل دانشجویان 38,189
تعداد کارمندان بین‌المللی 576
تعداد کل هیات علمی 1,837
تعداد مدارک دکتری اعطا شده 1,670
تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده 6,168
تعداد کارمندان حیطه پژوهشی 592

دانشگاه کلگری

 تصویر دانشگاه کلگری، یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه کلگری یک دانشگاه پیشرو در کانادا است تا به یک مرکز فکری جهانی تبدیل شود و اکنون در رتبه 175 در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. دانشگاه کلگری دارای 73 کرسی تحقیقاتی کانادا و بیش از 80 موسسه تحقیقاتی است که برای رسیدگی به چالش‌های پایدار و نوظهور جامعه کار می‌کنند. در حال حاضر بیش از 200 برنامه در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد و فرصت‌های یادگیری مادام‌العمر را برای جامعه فراهم می‌کند. دانشگاه کلگری یکی از اعضای گروه U15 دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی کانادا است که سالانه بیش از 36 میلیارد دلار کانادا به اقتصاد ملی کمک می‌کند و 16.5 میلیارد دلار، فقط بر اقتصاد استان میزبان خود یعنی آلبرتا تاثیر می‌گذارد. فارغ‌التحصیلان دانشگاه کلگری به‌طور موثر در حال ساختن جامعه محلی هستند و بیش از دو سوم از 202500 فارغ‌التحصیل در منطقه کلگری زندگی و یا کار می‌کنند.

عنوانتعداد
تعداد دانشجویان بین‌المللی 7,174
تعداد کل دانشجویان 33,560
تعداد کارمندان بین‌المللی 409
تعداد کل هیات علمی 1,794
تعداد مدارک کارشناسی ارشد اعطا شده 1,525
تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده 4,704
تعداد کارمندان حیطه پژوهشی 571
تعداد مدرک دکتری اعطا شده 660
تعداد دانشجویان جدید کارشناسی ارشد 1,066
تعداد دانشجویان کارشناسی 5,492
تعداد دانشجویان دکتری 451

دانشگاه واترلو

تصویر دانشگاه واترلو، یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه واترلو یک موسسه دولتی است که در سال 1957 تاسیس شده و در رتبه 191 در بین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. دانشگاه واترلو دارای شش بخش اصلی دانشگاهی از جمله علوم بهداشتی کاربردی، هنر، مهندسی، محیط زیست، ریاضی و علوم است که بیش از 30000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. پردیس اصلی دارای چهار کالج دانشگاهی وابسته از جمله کالج دانشگاه کنراد گربل، کالج دانشگاه رنیسون، دانشگاه سنت جروم و کالج دانشگاه سنت پل است. زبان آموزش، انگلیسی است و تقویم علمی دانشگاه از سه ترم تشکیل شده است. بسیاری از دانشجویان در یک برنامه همکاری شرکت می‌کنند تا ترم‌های تحصیلی را با دوره‌هایی که در نیروی کار سپری می‌کنند جایگزین کنند؛ همچنین برنامه‌های تحصیلی مشترکی را با دانشگاه‌های جهانی در چندین کشور از جمله دانشگاه Tsinghua چین و دانشگاه وارویک بریتانیا ارائه می‌دهد. نمونه‌ای از مؤسسات تحقیقاتی دانشگاه شامل مؤسسه آب، مرکز تحقیقات خودرو واترلو و مرکز کوانتوم نانو مایک است.

عنوانتعداد
تعداد دانشجویان بین‌المللی 7,846
تعداد کل دانشجویان 34,306
تعداد کارمندان بین‌المللی 532
تعداد کل هیات علمی 1,481
تعداد مدارک کارشناسی ارشد اعطا شده 2,038
تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده 6,661
تعداد کارمندان حیطه پژوهشی 430
تعداد مدرک دکتری اعطا شده 343
تعداد دانشجویان جدید کارشناسی ارشد 2,053
تعداد دانشجویان کارشناسی 7,177
تعداد دانشجویان دکتری 436

دانشگاه اتاوا

تصویر دانشگاه اتاوا، یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه اتاوا در سال 1848 تأسیس شده است. این دانشگاه با ماهیت دوزبانه منحصربه‌فرد خود، به دانشجویان، اساتید و... اجازه می‌دهد تا به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی یا هر دو کار و زندگی کنند. دانشگاه اتاوا، همراه با مؤسسات تحقیقاتی بیمارستانی وابسته به آن، از مبتکران تحسین شده هستند. این دانشگاه اکنون در بین بیش از 1800 موسسه در رتبه 137 قرار دارد و برای اولین باردر بین 140 دانشگاه برتر در سراسر جهان قرار گرفته که این پیشرفت عمدتاً به‌دلیل بهبود قابل توجه در آموزش و تحقیق است. این دانشگاه از 20 سال تخصص در تحقیقات کوانتومی برای مهار رویکردهای نوآورانه از طریق همکاری‌های قوی برای پیشرفت علم کوانتومی و توسعه فناوری‌های سازگار با نیازهای جامعه برای پزشکی، امنیت، حریم خصوصی، دسترسی عادلانه و رفاه اقتصادی بهره می‌برد واز چشم‌انداز بین‌المللی خود قدرت می‌گیرد و دانشجویان، اساتید و کارکنان برتر را از سراسر جهان جذب می‌کند.

عنوانتعداد
تعداد دانشجویان بین‌المللی 8,885
تعداد کل دانشجویان 34,670
تعداد کارمندان بین‌المللی 453
تعداد کل هیات علمی 1,409
تعداد مدارک کارشناسی ارشد اعطا شده 1,783
تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده 6,324
تعداد کارمندان حیطه پژوهشی 433
تعداد مدرک دکتری اعطا شده 1,024
تعداد دانشجویان جدید کارشناسی ارشد 2,197
تعداد دانشجویان کارشناسی 10,708
تعداد دانشجویان دکتری 1,249

دانشگاه وسترن (دانشگاه وسترن انتاریو)

تصویر دانشگاه وسترن، یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه وسترن در سال 1878 تاسیس شده و به‌عنوان یکی از زیباترین و برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا در رتبه 300 در بین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه از موضوع دانش بنیادی گرفته تا دانش کاربردی، اکتشافات غربی برای توسعه اقتصادی و فرهنگی در کانادا و سراسر جهان مفید است. دانشگاه وسترن دانشجویانی از 117 کشور را با جهان‌بینی گسترده که به‌دنبال مطالعه، مشارکت و رهبری در جوامع بین‌المللی هستند، جذب می‌کند. در دانشگاه وسترن مجموعه کاملی از رشته‌ها با 3 موضوع در 50 رشته برتر جهان تدریس می‌شود. محققان غربی با بودجه تحقیقاتی سالانه 235 میلیون دلاری، برای اطلاع‌رسانی سیاست‌ها و به‌اشتراک‌گذاری دانش در صحنه جهانی تلاش می‌کنند و بیش از 60 درصد از انتشارات تحقیقاتی شامل همکاری‌های بین‌المللی است. وسترن میزبان مراکز تحقیقاتی مشهور جهانی مانند مؤسسه فلسفه روتمن، مؤسسه مغز و ذهن و استخوان و مفاصل است.

عنوانتعداد
تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد 4,360
تعداد دانشجویان کارشناسی 27,174
تعداد دانشجویان دکتری 2,345

جمع‌بندی‌

کشور کانادا با دارا بودن تعداد زیادی از دانشگاه‌های برتر جهان، کشور مناسبی برای تحصیل و زندگی به‌شمار می‌رود. در دانشگاه های کانادا رشته‌های مختلف به‌طور تخصصی، تدریس می‌شوند که می‌توان با کسب دانش عمیق در مسیر انتخابی موردنظر، از آنها بهره برد. همانطور که در این مقاله گفتیم، دانشگاه های کانادا امکانات تحقیقاتی و رفاهی مناسبی را در اختیار دانشجویان بین‌‌المللی قرار می‌دهند. در صورتی که علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه‌ها باشید می‌توانید به وب‌سایت‌های دانشگاه های مختلف کانادا مراجعه کنید و شرایط پذیرش هر یک از آنها را بررسی کنید.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته‌های مهندسی کدامند؟

برخی از بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته‌های مهندسی عبارتند از: واترلو، مک گیل و تورنتو.

پذیرش در دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی چگونه است؟

درخواست برای دانشگاه های کانادا ممکن است یک فرایند طولانی و پیچیده باشد. ابتدا باید در مورد شرایط دانشگاه‌های مختلف تحقیق کنید و زمان کافی برای آماده‌سازی خود اختصاص دهید.

بهترین رشته برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا چیست؟

دانشگاه های کانادا طیف گسترده‌ای از رشته‌ها و دوره‌ها را پوشش می‌دهند که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. از جمله رشته‌های برتر دانشگاه های کانادا می‌توان به علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مدیریت بازرگانی، مهندسی، بهداشت و درمان و رسانه اشاره کرد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200