وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بورسیه مهندسی کامپیوتر آمریکا

این صفحه عالی بورسیه مهندسی کامپیوتر آمریکا و انواع بورسیه مهندسی کامپیوتر آمریکا و مدارک لازم برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در امریکا را بررسی کرده است

بورسیه مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است آمریکا به دانشجویان خود کشور آمریکا و دانشجویان بین‌المللی که علاقه‌مند به تحصیل در رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است در دانشگاه‌های آمریکا هستند، ارائه می‌شود. این بورسیه‌ها ممکن است توسط دولت فدرال یا دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ارائه شود. بورسیه های مهندسی کامپیوتر آمریکا انواع متنوعی دارند که در این نوشتار به آن‌هایی که مناسب دانشجویان ایرانی که مایل به اپلای کشور آمریکا هستند اشاره شده است. شما عزیزان در کنار ویدئو جذاب اپلای برای همه می‌توانید با محتوای این نوشتار تا حد زیادی با گرفتن بورسیه های تحصیلی آمریکا برای رشته مهندسی کامپیوتر آشنا شوید و به‌راحتی اپلای آمریکا نیز بگیرید.

بورسیه مهندسی کامپیوتر

تصویر چند دانشجو

یک از دغدغه‌هایی که دانشجویان ایرانی با آن روبرو هستند؛ هزینه بالای تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر در مقایسه با ایران است. یکی از راه‌ها، استفاده از بورسیه تحصیلی است. دانشگاه‌های آمریکا در زمینه مهندسی کامپیوتر پیشرو هستند. این مقاله به طور مشخص مربوط به بورسیه مهندسی کامپیوتر در آمریکا است. برای بورسیه‌های تحصیل در کشورهای آلمان، کانادا، ایتالیا و ترکیه می‌توانید به دیگر مقالات سایت کنکور کامپیوتر مراجعه کنید.

بورسیه مهندسی کامپیوتر آمریکا

پرچم آمریکا

بورسیه های مهندسی کامپیوتر در آمریکا معمولاً شامل هزینه‌های تحصیلی، هزینه‌های زندگی و هزینه‌های اجتماعی می‌شود و بر اساس عملکرد تحصیلی و توانایی مالی دانشجو تعیین می‌شود. این بورسیه‌ها به دانشجویان کمک می‌کنند تا تحصیلات خود را در یکی از بهترین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در زمینه مهندسی کامپیوتر در آمریکا ادامه دهند و از فرصت‌های آموزشی و پژوهشی بیشتری بهره‌مند شوند. ‌

انواع بورسیه مهندسی کامپیوتر آمریکا

در آمریکا، بورسیه‌های تحصیلی مختلفی به دانشجویان بین‌المللی به خصوص دانشجویان گروه مهندسی کامپیوتر ارائه می‌شود تا از آن‌ها حمایت کرده و هزینه‌های تحصیلی و زندگی‌شان را کاهش دهد. این بورسیه‌ها به‌صورت مختلفی ارائه می‌شوند و شامل موارد زیر می‌شوند:

بورسیه های تحصیلی دولتی

بورسیه‌هایی که توسط دولت فدرال یا دولت‌های ایالاتی ارائه می‌شوند. این بورسیه‌ها ممکن است شامل تحصیل رایگان، هزینه‌های زندگی، کتاب‌ها و سایر هزینه‌های مرتبط با تحصیل باشند.

برخی از انواع بورسیه‌ های تحصیلی دولتی آمریکا عبارت‌اند از:

این فقط چند نمونه از بورسیه‌های دولتی آمریکا هستند و بسیاری دیگر نیز وجود دارند. برای استفاده و بررسی از آنها ابتدا فیلترشکن خود را روشن کنید سپس از وب‌سایت مربوط به هر بورسیه دولتی مختص دانشجویان کامپیوتر در آمریکا دیدن کنید.

بورسیه های دانشگاهی

دانشجویان گروه مهندسی کامپیوتر می‌توانند از انواع مختلف بورسیه‌ها و کمک‌های مالی برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا بهره‌مند شوند. در ادامه چند تا از بهترین دانشگاه‌های آمریکا که بهترین بورسیه‌ها را به دانشجویان گروه کامپیوتر می‌دهند را معرفی می‌کنیم:

 1. دانشگاه استنفورد (Stanford University)
 2. وب‌سایت:www.stanford.edu

  آدرس: Stanford, California

 3. دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (University Of California, Berkeley)
 4. وب‌سایت:www.berkeley.edu

  آدرس: Berkeley, California

 5. دانشگاه کارنگی ملون (Carnegie Mellon University)
 6. وب‌سایت:www.cmu.edu

  آدرس: Pittsburgh, Pennsylvania

 7. دانشگاه ماساچوست، مؤسسه فناوری (Massachusetts Institute Of Technology - MIT)
 8. وب‌سایت: web.mit.edu

  آدرس: Cambridge, Massachusetts

 9. دانشگاه کالیفرنیا، دیویس (University Of California, Davis)
 10. وب‌سایت: www.ucdavis.edu

  آدرس: Davis, California

 11. دانشگاه واشنگتن (University of Washington)
 12. وب‌سایت: www.washington.edu

  آدرس: Seattle, Washington

 13. دانشگاه مریلند، دانشکده مهندسی (University Of Maryland, College Park)
 14. وب‌سایت: www.umd.edu

  آدرس: College Park, Maryland

 15. دانشگاه تگزاس، دالاس (University Of Texas At Dallas)

وب‌سایت:www.utdallas.edu

آدرس: Richardson, Texas

این فهرست تنها چند مثال از برخی از دانشگاه‌های معتبر در زمینه مهندسی کامپیوتر در آمریکا است. برای اطلاعات دقیق‌تر و دریافت لیست کامل دانشگاه‌ها، به وب‌سایت‌های مربوطه هر دانشگاه مراجعه کنید و در قسمت بورسیه‌های تحصیلی، جستجو کنید تا بورسیه‌های تحصیلی گروه مهندسی کامپیوتر را بیابید.

بورسیه های وابسته به رشته تحصیلی

در آمریکا بسیاری از دانشگاه‌ها و سازمان‌ها بورسیه‌های مخصوص به رشته‌های مهندسی ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها می‌توانند برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا در زمینه‌های مختلف مهندسی اعم از مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و... باشند. برخی از معروف‌ترین بورسیه‌های مخصوص رشته‌های مهندسی در آمریکا عبارت‌اند از:

 1. بورسیه Fulbright
 2. بورسیه DAAD
 3. بورسیه تحصیلی انستیتو مهندسان برق و الکترونیک و کامپیوتر (IEEE)
 4. بورسیه مؤسسه مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی کامپیوتر (Institute of Electrical and Electronics Engineers - IEEE)
 5. بورسیه مؤسسه مهندسی و فناوری مکانیک آمریکا (American Society Of Mechanical Engineers - ASME)
 6. بورسیه مؤسسه مهندسی و فناوری هوافضا آمریکا و مهندسی کامپیوتر (American Institute Of Aeronautics And Astronautics - AIAA)
 7. بورسیه مؤسسه فنی مهندسی آمریکا (American Society of Civil Engineers - ASCE)

برای بررسی دقیق بورسیه‌ها و اخذ آن برای دانشجویان مهندسی کامپیوتر آمریکا به سایت هر سازمان مراجعه کنید.

بورسیه های مخصوص مهندسی کامپیوتر در آمریکا (هم دانشجویان و هم فارغ‌التحصیلان)

بورسیه‌های مخصوص دانشجویان کامپیوتر در آمریکا، می‌توان به برخی از بورسیه‌ها و برنامه‌های معروف اشاره کرد که به دانشجویان مهندسی کامپیوتر ارائه می‌شوند. البته توجه داشته باشید که این فهرست کامل نیست و برنامه‌های دیگر نیز وجود دارد.

این فهرست تنها یک مثال از برخی از بورسیه‌های معروف در زمینه مهندسی کامپیوتر در آمریکا است و برای اطلاعات دقیق‌تر و دریافت لیست کامل بورسیه‌ها، به وب‌سایت‌های مربوطه هر برنامه مراجعه کنید.

درآمد مهندس کامپیوتر در آمریکا

متوسط درآمد مهندسان کامپیوتر در ایالات متحده، ممکن است بسته به سابقه کار، موقعیت شغلی، محل کار و دیگر عوامل متغیر باشد؛ اما به‌طورکلی، متوسط درآمد مهندسان کامپیوتر در آمریکا حدود 80000 تا 120000 دلار در سال است. برای اطلاعات دقیق‌تر و به‌روزتر، می‌توانید به آمارهای منتشر شده توسط سازمان‌های مختلف مرتبط با حوزه مهندسی کامپیوتر مراجعه کنید.

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در آمریکا

تصویر چند دانشجو

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در آمریکا می‌تواند یکی از بهترین تجربیات تحصیلی باشد. آمریکا دارای دانشگاه‌های معتبر و برتر در زمینهٔ مهندسی کامپیوتر است و دانشجویان امکان دسترسی به منابع و تجهیزات پیشرفته‌ای را دارند؛ همچنین فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی در آمریکا بسیار زیاد است و می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا مهارت‌های خود را به کار گیرند؛ بنابراین تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در آمریکا می‌تواند یک فرصت عالی برای رشد شخصی و حرفه‌ای باشد.

مدارک لازم برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در امریکا

شما نیاز به مدارک زیر دارید:

 1. مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن
 2. نمرات آزمون SAT یا ACT
 3. مدرک زبان انگلیسی مانند TOEFL یا IELTS برای دانشجویان بین‌المللی
 4. نمرات آزمون GRE برای برنامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکترا
 5. مدارک تحصیلی قبلی مانند کارنامه و رزومه تحصیلی
 6. مدارک مربوط به تجربه کاری یا پروژه‌های مرتبط با مهندسی کامپیوتر (اختیاری)

همچنین، هر دانشگاه و هر برنامه تحصیلی، ممکن است الزامات و مدارک مختلفی را برای پذیرش دانشجویان خود داشته باشد، بنابراین بهتر است با دفتر پذیرش دانشگاه موردنظر تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری دریافت کنید.

جمع‌بندی

کشور آمریکا یکی از بهترین کشورها برای مهندسان کامپیوتر در جهان به شما می‌روند و سالانه بسیاری از مهندسین دنیا توسط آمریکا جذب می‌شوند. در این مقاله بورسیه مهندسی کامپیوتر آمریکا شرح مفیدی دادیم تا دانشجویانی که مایل به تحصیل آمریکا هستند بتوانند از بورسیه‌های متنوع کشور آمریکا نهایت استفاده را ببرند. شما عزیزان برای آگاهی از بورسیه‌های کشورهای دیگر مانند بورسیه رشته کامپیوتر در آلمان، بورسیه رشته کامپیوتر در ترکیه، بورسیه رشته کامپیوتر در کانادا و سایر کشورهای جذاب در دنیا می‌توانید به دیگر مقالات سایت کنکور کامپیوتر مراجعه کنید.

کدام دانشگاه آمریکا دانشجویان مهندسی کامپیوتر را صددرصد بورسیه می‌کند؟

بورسیه دانشگاه مینه‌سوتا به دانشجویان بین‌المللی که مایل به ادامه برنامه کارشناسی‌ارشد در این دانشگاه هستند ارائه می‌شود. این بورسیه هزینه‌های تحصیلی کامل، هزینه‌های زندگی، هزینه‌های سفر و بیمه درمانی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

کدام بورسیه تحصیلی آمریکا را آسان‌تر از بقیه می‌توان دریافت کرد؟

از طریق Fulbright – Nehru Fellowships، فارغ‌التحصیلان و تازه‌واردان می‌توانند به مدت یک سال در ایالات متحده بمانند. این بورسیه هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی و هزینه‌های پزشکی را پوشش می‌دهد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200