انتخاب رشته رایگان ! همین الان ببین که کدوم دانشگاه‌ها قبول میشی
انتخاب رشته رایگان
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

دوستان من، اين همه زحمت كشيديد و درس خوانديد. دوران تحصيل شيريني را پشت سر گذاشته ايد. اما من می گویم که تاکنون بار سبكي را به نسبت سال پیش رو بر دوش داشته ايد و فقط به اندازه‌ي كمي تلاش كرده ايد.

رقابت و تلاش مدیران آینده در کنکور امسال

مطالعه برای كنكور ارشد مانند مطالعه در دوران تحصیلات کارشناسی نیست چراکه علاوه بر زياد شدن مباحث مورد مطالعه، مطالب هم سخت مي‌شوند و هم وقت و انرژي قابل توجهي را طلب مي‌كنند. در زمان مطالعه برای ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات و یا هر رشته دیگری از خود سوال میپرسید که چرا این درس ها را با این مشقت و سختی قبول می شدید و اگر الان بخواهید دوباره این واحدها را در دانشگاه بگذرانید با نمره خیلی خوب تمام دروس را می گذراندید. اما اكنون شما متناسب با رشد شناختي و شخصيتي و افزايش ظرفيت وجودي خود، مراحل سخت‌تري را پيش رو داريد كه بايد به خوبي از عهده‌ي آن‌ها برآييد و قلّه‌هاي ترقي را كه در انتظار شما هستند، فتح كنيد. اكنون در كوهپايه‌ي رشته كوه عظيم زندگي ايستاده‌ايد و بايد خود را براي پيمودن قله‌هاي زندگي آماده كنيد. ويژگي بارزي كه تمامي افراد موفق براي صعود به قله‌ها داشته‌اند و از آن به عنوان بهترين توانايي خود در زندگي ياد مي‌كنند، قدرت تحمل سختي و سختي كشيدن است. بدون تحمل سختي و كسب توانايي‌هاي ديگر، كه خود راه دشواري دارد، شما اعتماد به نفس رسیدن به هيچ موفقيت را کسب نخواهيد کرد.

جدا از مشكلات و انتقاداتي كه از كنكور مي‌شود، شايد مثبت‌ترين جنبه‌ي كنكور اين است كه فرصتي را در اختيار شما قرار مي‌دهد تا سختي كشيدن و مدیریت بحران براي رسيدن به اهداف خود را تجربه كنيد و اين يك فرصت استثنايي است. اين را بپذيريد كه هر چيزي يك بهايي دارد و شما براي به دست آوردن آن‌ها بايد هزينه‌ي آن را بپردازيد. موفقيت در كنكور نيز هزينه‌اي دارد و آن تلاش زياد، دقت و تمركز در زمان مطالعه است. پس تنبلي را كنار بگذاريد و تمامي دروس خود را با بهترين كيفيت، مطالعه كنيد و تك تك دقايق خود را مدیریت كنيد و زمان را به آساني از دست ندهيد. شرایط یک مطالعه موثر را فراهم آورید و زمان مطالعه‌ي خود را بالا برده و از آفت های مطالعه دوری كنيد. اين فرصت چند ماه سختي كشيدن را تباه نكنيد و در مسير صحيح آن گام برداريد. اگر مي‌خواهيد رتبه‌ي خوبي كسب كنيد و گرايش مورد علاقه‌تان را در دانشگاهي ممتاز بخوانيد، بايد بسيار تلاش كنيد تا به آن برسيد و گنج خود را به دست آوريد.

بهترين مدير و بهترین نتیجه

بهترين مدير و برنامه‌ريزی برای زمان مطالعه شما، فقط خود شما هستيد. هر فردي به شرايط خود  آگاه است و بهتر از ديگري مي‌تواند براي خود برنامه‌ريزي كند و آينده‌ي خودش را رقم بزند، پس خودتان شروع به برنامه ریزی نمایید تا قبل از اینکه برایتان برنامه ریزی کنند چراکه انسان همواره به برنامه ریزی خود متعدتر است.

تصميم‌گيري و برنامه‌ريزي براي آينده كار آساني نيست. اين توانايي يك روزه به دست نمي‌آيد و به تمرين و آگاهي نياز دارد اما دست يافتني و نيازمند كمي تلاش است، پس تلاش كنيد. به عنوان مثال اگر شما مایل هستید در آینده به عنوان یک متخصص حوزه فناوری اطلاعات در پروژه های مهم بین المللی فعالیت نمایید باید از همین الان برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات برنامه ریزی کنید تا وارد این حوزه بشوید و البته از آن به بعد کار شما بسیار دشوارتر هم خواهد شد چراکه باید در آزمایشگاه های مجهز و در پژوهش ها و پروژه های دشوار فعالیت کنید. پس از گذراندن این سختی ها و افزایش ظرف وجودی شما رسیدن به هدفی که ترسیم کرده اید میسر می گردد.

دوستان من! در صورت كسب اين توانايي‌ها و برنامه‌ريزي خوب براي آينده و تحمل سختي راه، مطمئن باشيد كه به جايگاه خوبي در رشته‌اي كه در آن متمركز شده‌ايد، خواهيد رسيد و موفقيت را از آن خود خواهيد كرد. فقط كافي است به راه خود ادامه دهيد و نگذاريد كه موانع راه، مانع پيشرفت شما شوند. مدير خود باشيد و با رفتار خود به ديگران نيز ثابت كنيد كه توانايي مديريت خود را به دست آورده‌ايد و مي‌توانيد گامي مثبت براي تغيير اين شرايط برداريد.

تلاش فردی با رویکرد نگاه به آینده

دوستان، امسال، سال انتخاب‌ ها است. سال انتخاب كردن از بين همه‌ي راه‌ها، سال چشم‌پوشي كردن از بسياري تفریحات، سال كنترل شديد احساسات، سال كنار زدن و پشت سرگذاشتن بحران‌ها. امسال فرصتي است كه شما بايد به خود و ديگران ثابت كنيد كه مي‌توانيد و حاضر هستيد براي رسيدن به اهدافتان سختي‌هاي زيادي را تحمل كنيد.

امسال شما ياد مي‌گيريد كه تمامي اين كارها را انجام دهيد و بهتر است از انجام آن‌ها شانه خالي نكنيد و خود را براي آينده‌اي سخت و طولاني آماده كنيد. از همين امروز شروع كنيد. آگاهي حد خود را از شرايط موجود بالاتر ببريد و راجع به مراحل پيش‌روی اطلاعات كسب كنيد. تصويري كلي از آينده‌ي خود باتوجه به اهدافتان رسم كنيد و براي تك تك مراحل آن برنامه‌ريزي كنيد. در هر زمان كه در مراحل مختلف قرار گرفتيد باتوجه به اطلاعاتي كه در اختيار داريد، تصميم‌گيري كنيد و مسير خود را به سمت مرحله‌ي بعد هدايت نمایيد. توانايي اجراي اين كارها، همان مديريت شرايط زندگي است كه متأسفانه در جامعه‌ي ما افراد كمي براي بدست آوردن اين توانايي تلاش كرده‌اند و به موفقيت رسيده‌اند. اميدوارم شما داوطلبین کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی با همت عالی براي موفقيت در آينده‌اي نه چندان دور، از همين امروز شروع كنيد و بهترين مدير باشيد.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی4.08 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.08 امتیاز (25 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200