وبینار رایگان: نقشه‌راه رسیدن به بهترین رتبه کنکور ارشد
ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

جاوا یا پایتون؟ آینده جاوا بهتر است یا پایتون؟

جاوا یا پایتون؟ این مقاله عالی به بررسی مواردی نظیر: آینده جاوا بهتر است یا پایتون؟ کدامیک را یاد بگیریم؟ تفاوت های کلیدی و مقایسه درآمد جاوا و پایتون پرداخته

زبان برنامه نویسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های علم کامپیوتر (Computer Science) است، زبان برنامه‌نویسی ابزاری برای برنامه‌نویسان جهت پیشبرد اهداف خود محسوب می‌شود، پس هرچه ابزار قدرتمندتر باشد، نتایج حاصل بهتر خواهند بود. همیشه برای علاقه‌مندان به این زمینه، چالش انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی وجود داشته است. عبارت "جاوا بهتر است یا پایتون؟" سوالی است که ذهن بسیاری از برنامه‌نویسان و فعالان در این زمینه را به خود مشغول کرده‌است، در ادامه به بررسی پاسخ این پرسش می‌پردازیم.

زبان برنامه نویسی جاوا

جاوا چیست؟

زبان برنامه نویسی جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است یک زبان چند منظوره و شیءگرا (Object Oriented) است که جزو زبان‌‌های همروند (Concurrent) محسوب می‌شود. جاوا، یک زبان با نوع‌های داده‌ای ایستا (Static) است، یعنی، در هنگام تعریف متغیرها باید حتما نوع آن‌ها مشخص شود.

چرا جاوا؟

جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است ماشین مجازی دارد درنتیجه برنامه‌های نوشته‌شده روی هر پلتفرمی قابل اجراست.

زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون چیست؟

زبان برنامه نویسی پایتون، به‌عنوان زبانی با یادگیری سریع و آسان شناخته می‌شود همچنین این زبان به‌عنوان زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره توسعه داده شده است در نتیجه به کمک پایتون می‌توان از پس هر کاری برآمد، برای مثال، ساخت بازی‌های کامپیوتری، تحلیل داده و... از این رو یادگیری پایتون بسیار حائز اهمیت است. لازم به ذکر است برخلاف زبان جاوا، پایتون یک زبان با نوع های داده ای پویا (Dynamic) است.

چرا پایتون؟

دوره برنامه نویسی پایتون

پایتون (Python) یا پایتان یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و سطح بالاست که بطور بسیار گسترده ای مورد استفاده برنامه نویسان و غیر برنامه نویسان قرار می‌گیرد. پایتون در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان تبدیل شده است.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

دستورات کنترلی
ذخیره‌سازی و داده ساختارها
ذخیره‌سازی و داده ساختارها
حلقه‌ها
توابع در پایتون
مدیریت خطاها در پایتون
کار با فایل‌ها
شی گرایی
برنامه نویسی موازی و تردها

نمونه فیلم‌هایی از جلسات برنامه نویسی پایتون

چرا باید پایتون را یاد بگیریم؟

چه چیز هایی را قرار است در این دوره یاد بگیریم؟ و مروری بر تاریخچه پایتون

نصب پایتون اجرا کردن اولین خط کد

آماده سازی ویرایشگر VS Code آشنایی با سینتکس پایتون

آماده سازی مینی کندا + توابع پرینت و ماژول math

معرفی عملگرها و چرایی نیاز به کنترل جریان در برنامه نویسی

مفهوم داده ساختارها در پایتون

آشنایی با دیکشنری ها

آشنایی با حلقه ها

معرفی کلی توابع با مثال های متنوع

خطاها چی هستند؟

نحوه کار کردن با فایل و خواندن آن در مودهای مختلف

تاریخچه برنامه‌‎ نویسی

مفهوم شی‌گرایی

معرفی فرآیند Process - تفاوت فرآیند و برنامه

مرور کلی مباحث و حل یک تمرین پیرامون اعداد اول

چرا باید پایتون را یاد بگیریم؟
چه چیز هایی را قرار است در این دوره یاد بگیریم؟ و مروری بر تاریخچه پایتون
نصب پایتون اجرا کردن اولین خط کد
آماده سازی ویرایشگر VS Code آشنایی با سینتکس پایتون
آماده سازی مینی کندا + توابع پرینت و ماژول math
معرفی عملگرها و چرایی نیاز به کنترل جریان در برنامه نویسی
مفهوم داده ساختارها در پایتون
آشنایی با دیکشنری ها
آشنایی با حلقه ها
معرفی کلی توابع با مثال های متنوع
خطاها چی هستند؟
نحوه کار کردن با فایل و خواندن آن در مودهای مختلف
تاریخچه برنامه‌‎ نویسی
مفهوم شی‌گرایی
معرفی فرآیند Process - تفاوت فرآیند و برنامه
مرور کلی مباحث و حل یک تمرین پیرامون اعداد اول

تفاوت های کلیدی جاوا و پایتون

در این بخش به تفاوت های اصلی جاوا و پایتون در زمینه‌های مختلف مانند محبوبیت، ساختار نوشتار و آسانی در یادگیری، سرعت و کارایی می‌پردازیم:

محبوبیت زبان

هر دو زبان همیشه برای محبوبیت مبارزه کرده‌اند، با این حال، پس از ورود زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده، پایتون و جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است برای جایگاهی بهتر پس از جاوا اسکریپت تلاش کردند. طبق Octoverse GitHub در سال 2019، پایتون با شکست دادن جاوا، در رتبه دوم محبوب ترین زبان های پرکاربرد و جاوا در رتبه سوم قرار گرفت. نمودار زیر، رتبه بندی ۱۰ تا از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی را از سال 2014 تا 2022 نشان می‌دهد:

رتبه بندی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی بر اساس Octoverse GitHub

از طرفی دیگر، طبق نظرسنجی توسعه دهندگان Stackoverflow در سال 2021، تحلیل شده‌است که حدود 66.7٪ از توسعه دهندگان به زبان Python علاقه نشان داده‌اند، در حالی که فقط 44.1٪ از توسعه دهندگان هنوز به Java پایبند هستند.

رتبه بندی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی بر اساس Stackoverflow

مرجع دیگر برای رتبه بندی زبان های برنامه نویسی 2022، شاخص TIOBE است که به صورت ماهانه بروزرسانی می‌شود. این شاخص بیانگر محبوبیت زبان های برنامه نویسی بر اساس نظرات تعداد زیادی از برنامه‌نویسان خبره در سطح جهان و آموزش‌های آنلاین موجود برای زبان‌های برنامه‌نویسی است. همچنین از داده‌های مرتبط با موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ و دیگر منابع اینترنتی برای بدست آوردن نتیجه بهتر استفاده می‌کند.

رتبه بندی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی بر اساس TIOBE

ساختار نوشتار و آسانی در یادگیری

همانطور که گفته ‌شد، پایتون یک زبان بسیار پویا است. در حین کد زدن، برنامه‌نویس مجبور نیست نوع متغیرها را تعریف کند، این باعث می شود پایتون زبانی آسان و تقریبا شبیه به زبان انگلیسی باشد. یکی دیگر از مواردی که منجر به آسانی زبان پایتون می‌شود، این است که پایتون از آکولاد (Braces) برای محصور کردن بلوک‌های دستوری استفاده نمی‌کند و به‌جای آن از قوانین تورفتگی (Indentation Rules) برای ساختار‌بندی کد، پیروی می‌کند، این موضوع سبب می‌شود پایتون شباهت زیادی به شبه کد (Pseudocode) داشته‌باشد و همین باعث خواناتر بودن پایتون برای انسان می‌شود.

زبان جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است از این نظر کاملا در نقطه مقابل ایستاده است. قوانین نحوی بسیار دقیقی دارد که باید نوع همه متغیرها تعریف شود و در صورت وجود خطا یا ناهنجاری در کد، برنامه اجرا نخواهد شد. بر خلاف پایتون، در جاوا برای تعریف یک بلوک یا متد با چندین خط، باید خطوط را در داخل آکولاد قرار دهیم. در نتیجه برنامه نویسی جاوا به سادگی پایتون نیست. اکنون می‌توان به سوال کلیدی "پایتون آسان‌تر است یا جاوا؟" پاسخ داد.

سرعت و کارایی

هر دو زبان جاوا و پایتون با کامپایل کردن بایت‌کد و اجرای آن‌ها بر روی ماشین‌های مجازی اجرا می‌شوند. این باعث می‌شود که هر دو زبان به صورت چندسکویی (Cross Platform) باشند و هیچ تفاوتی در سیستم عامل وجود نداشته باشد. ممکن است به نظر برسد که هر دو عملکرد مشابهی دارند، اما یک تفاوت اساسی بین این دو وجود دارد. با توجه به این‌که جاوا با نوع داده‌ای ایستا مشخص می‌شود، کامپایل بسیار ساده‌تر و سریع‌تر از نوع داده‌ای پویا است. از طرفی دیگر پلتفرم‌های مبتنی بر جاوا کمتر مستعد خطا هستند. جاوا همچنین دارای یک کامپایلر Just-in-time) JIT) است. این دستگاه بایت‌کد را در ماشین اصلی کامپایل می‌کند، به همین دلیل می‌توان کد کامپایل شده را به صورت مستقیم فراخوانی کرد. این عملکرد به سرعت و کارایی زبان می افزاید. اما در مقابل، کدهای جاوا بسیار طولانی هستند و درک آنها دشوار است.

نحوه کار کامپایلر JIT

پایتون یک زبان مفسری است، یعنی برخلاف زبان‌های کامپایلری قبل از اجرا کل برنامه بررسی نمی‌شود بلکه به صورت خط به خط در حین پردازش برنامه، بررسی می‌شوند. با توجه به این‌که پایتون یک زبان پویا است، برای مطابقت با هر پلتفرمی نمی‌تواند به اندازه کافی چابک باشد. مورد دیگر که باید به آن توجه داشت این است که در صورتی که مشکلی در کد وجود داشته باشد، پایتون در آن نقطه متوقف می‌شود و سایر بخش‌های کد در حالت انتظار قرار می‌گیرند. گاهی اوقات، تفاوت بین جاوا و پایتون می‌تواند بسیار قابل توجه باشد. برای مثال، یک درخت باینری ساده، می‌تواند ده برابر سریع‌تر از پایتون در جاوا پیاده‌سازی شود.

مقایسه موقعیت شغلی و درآمد پایتون و جاوا

بیشتر اوقات مشاغل حوزه IT و برنامه نویسی از تقاضای بالایی برخوردار هستند، از این رو به مقایسه موقعیت های شغلی و درآمد جاوا و پایتون می‌پردازیم.

فرصت های شغلی پایتون

توسعه دهنده پایتون

در حال حاضر توسعه‌ دهنده پایتون به‌عنوان یکی از پر تقاضا ترین شغل‌های موجود شناخته می‌شود و بسیاری از شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری اطلاعات در حال استخدام برنامه‌نویسان پایتون هستند. یک پایتون‌کار می‌تواند در حوزه‌های زیر از دانش خود استفاده کند:

علم ‌داده Data Science

علم داده شامل مجموعه‌ای از اصول، قواعد و الگوریتم‌هایی است که برای استخراج الگوهای پنهان و قابل استفاده از حجم بزرگی از داده‌های غیر تمیز و غیر قابل استفاده، بکار می‌رود. امروزه این حوزه بسیار ترند شده است و شرکت‌های بزرگی برای تحلیل داده‌های مربوط به کسب و کارشان از دانشمندان داده (Data Scientists) کمک می‌گیرند.

برنامه نویس هوش مصنوعی (AI)

ما به طور روزمره از هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است استفاده می‌کنیم، هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) یک تکنولوژی است که وارد زندگی ما شده است و برای مثال به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود همچنین در سایر تکنولوژی‌ها می‌توان ردپای آن را مشاهده کرد. برنامه نویسی هوش مصنوعی توسط زبان‌های بسیاری انجام می‌شود ولی پایتون یکی از جالب‌ترین و با امکانات‌ترین زبان برنامه نویسی هوش مصنوعی محسوب می‌شود.

مشاور مالی

برخی از بانک‌های بزرگ دنیا، امروزه به تحلیل‌گران خود زبان پایتون را‌ آموزش می‌دهند و هدف آن‌ها نوشتن برنامه‌های مالی برای افزایش سود و کاهش هزینه‌های بانکی است.

تدریس زبان پایتون

علاوه بر موارد بالا، توسعه دهندگان پایتون می‌توانند در آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها استخدام شده و اقدام به تدریس زبان پایتون کنند و یا به کمک پلتفرم‌های آموزش آنلاین کسب درآمد داشته باشند.

درآمد برنامه نویسان پایتون

به گزارش سایت Indeed که یکی از پربازدیدترین سایت‌های شغلی در آمریکا است، میانگین حقوق توسعه دهندگان پایتون در کشور آمریکا در فوریه 2023 برابر 111828 دلار در سال است.

میانگین حقوق توسعه‌دهندگان پایتون در کشور آمریکا در فوریه 2023 برابر 111828 دلار در سال است.

این میزان درآمد، چیزی حدود دو برابر میزان متوسط درآمد خانوار در آمریکا است.

فرصت‌های شغلی جاوا

توسعه دهنده Back-end

یکی از پر متقاضی‌ترین شغل‌های جاوا، برنامه نویسی Back-end است. برنامه‌نویس Back-end کد سرورهای Back-end را می‌نویسد و این سرورها شامل پایگاه داده، سرورهای وب و نرم‌افزار می‌شوند.

توسعه دهنده کلان داده ها (Big Data)

همانطور که از اسم آن می‌توان حدس زد، کار اصلی توسعه‌دهنده بیگ دیتا یا کلان دادهبیگ دیتا (big data) یا کلان داده چیست؟ کاربردهای بیگ دیتابیگ دیتا (big data) یا کلان داده چیست؟ کاربردهای بیگ دیتااین صفحه فوق العاده به معرفی 0 تا 100 بیگ دیتا (big data) یا همان کلان‌داده پرداخته. بطور خلاصه بیگ دیتا به تحلیل و پردازش حجم زیادی از داده ها می‌پردازد کار با مجموعه‌ داده‌های بزرگ است. از طرفی دیگر، روز به روز به تعداد شرکت‌هایی که به دنبال استفاده از اطلاعات موجود با نرم‌افزارهای مرتبط با هوش تجاری و تصمیم‌گیری هستند، اضافه می‌شود. به همین علت، فرصت‌های شغلی بسیاری در این زمینه برای جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است وجود دارد.

توسعه دهنده اندروید

اندرویدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیداندروید چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل اندروید (Android)، تاریخچه و توسعه اندروید، ویژگی های ورژن های مختلف اندروید پرداخته است سیستم عاملی مبتنی بر زبان جاوا است. همین امر باعث شده است که جاوا به‌عنوان گزینه مناسبی برای توسعه نرم‌افزار‌های اندروید شناخته شود. اغلب شرکت‌هایی که در فضای‌ مجازی حضور دارند و یا خدمات الکترونیکی ارائه می‌دهند نیاز به توسعه‌دهنده اندروید دارند و می‌توان این مورد را یکی از فرصت های شغلی برای جاوا دانست.

توسعه دهنده سیستم های نهفته Embedded Systems

سیستم نهفته یک سیستم کامپیوتری است که درون سیستم دیگری که معمولا غیرکامپیوتری است تعبیه شده است و وظایفی از جمله مدیریت و کنترل سیستم بزرگ‌تر را دارد. درحال حاضر، سیستم های تعبیه شده رشد مناسبی داشته‌اند و زبان استفاده شده در آن‌ها جاوا است که بیانگر وجود موقعیت‌های شغلی زیادی در این حوزه است.

درآمد برنامه‌نویسان جاوا

به گزارش سایت Indeed، میانگین حقوق زبان برنامه نویسی جاوا در کشور آمریکا در فوریه 2023 برابر 109201 دلار در سال است که این میزان درآمد در مقابل حقوق برنامه نویسی پایتون، کمتر است.

میانگین حقوق زبان برنامه‌نویسی جاوا در کشور آمریکا در فوریه 2023 برابر 109201 دلار در سال است.

آینده کدام بهتر است پایتون یا جاوا؟

درواقع کسی نمی‌تواند به طور دقیق پیش‌بینی کند زیرا دنیای برنامه‌نویسی به سرعت در حال تغییر است اما طبق نظرسنجی‌ها می‌توان چشم‌اندازی داشت. نمودار زیر رده‌بندی پر تقاضا ترین زبان های برنامه نویسی است که توسط سایت stackoverflow در سال 2021 منتشر شده است. این نمودار مجدد رای نهایی را نفع پایتون صادر می‌کند.

رتبه بندی پرتقاضاترین زبان‌های برنامه‌نویسی بر اساس Stackoverflow

پایتون کاربردی تر است یا جاوا؟

به طور کلی نمی‌توان تعیین کرد کدام زبان کاربردی‌تر است. اما می‌توان زمینه‌های مختلف را تفکیک کرده و برای هر کدام مشخص کنیم پایتون مناسب‌تر است یا جاوا.

پایتون برای حوزه‌های زیر مناسب‌تر است:

جاوا برای حوزه‌های زیر مناسب‌تر است:

نمونه فیلم‌های دوره‌های مهارتی

پایتون بهتر است یا جاوا؟

پارامتر‌های مقایسه پایتون جاوا برنده
کد طول کد کوتاه و خواناتر است کد طولانی و نسبت به پایتون پیچیده‌تر است پایتون
محبوبیت 66.7% 44.1% پایتون
میزان تقاضا 30.0% 8.8% پایتون
آسانی در یادگیری نسبت به جاوا آسان‌تر نسبت به پایتون سخت‌تر پایتون
سرعت و کارایی پایین بالا جاوا
درآمد سالیانه 111828 دلار 109201 دلار پایتون
چندسکویی پشتیبانی می‌کند به لطف JVM پشتیبانی می‌کند هر دو
فریم ورک های طراحی وب Django - Flask Spring - Blade -
کتابخانه‌های یادگیری ماشین Tensorflow - Pytorch Weka – Mallet - Deeplearning4j - MOA -
موتورهای بازی‌سازی Cocos – Panda3D JMonkeyEngine -
برنامه نویسی سرورهای Back-end ضعیف قوی جاوا

دوره‌های مهارتی رشته کامپیوتر

جمع بندی

پاسخ به سوال "جاوا یا پایتون؟" بسیار سخت است زیرا هر کدام از این دو زبان ویژگی‌های خود را دارد و پاسخ دقیق این سوال به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. با این حال هر دو زبان قدرتمند و محبوب هستند. اگر شما یک برنامه‌نویس مبتدی هستید و یا قصد شروع به یادگیری برنامه‌نویسی دارید، پایتون گزینه مناسب‌تری است زیرا یادگیری پایتون نسبت به جاوا آسان تر است. اگر شما به دنبال توسعه نرم‌افزارهای سازمانی (Enterprise) هستید، زبان جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است گزینه بهتری نسبت به پایتون خواهد بود. دلیل این انتخاب این است که شرکت Oracle پشتیبانی قوی از راه حل‌های سازمانی و مدیریتی در زبان برنامه نویسی جاوا دارد.

پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی چیست؟

طبق گزارشات سایت Indeed، که یکی از پربازدیدترین سایت‌های شغلی در آمریکا محسوب می‌شود، پنج تا از پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی در سطح جهان به ترتیب زیر است:
- ++C
-Python
- Java
- Javascript
- #C

بهترین زبان های برنامه نویسی چیست؟

متاسفانه، به طور دقیق نمی‌توان به این سوال پاسخ داد اما طبق گزارشات سایت Octoverse GitHub، هفت محبوب ترین زبان های برنامه نویسی به ترتیب زیر است:
- Javascript
-Python
- Java
- TypeScript
- #C
- ++C
- PHP

آموزش برنامه نویسی را چگونه شروع کنیم؟

روش‌های متعددی برای یادگیری زبان برنامه نویسی وجود دارد. ولی نکته‌ای که حائز اهمیت است، باید هر چه زودتر شروع کنید و شرکت در دوره‌ها و دیدن فیلم‌های آموزشی تا زمانی که شما دست به کار نشوید، شما را برنامه‌نویس نخواهد کرد. انجام پروژه‌های مختلف علاوه بر افزایش تجربه شما، باعث ارتقا رزومه شما خواهد شد.

ترتیب یادگیری زبان های برنامه نویسی چیست؟

پاسخ این سوال برای هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد، بسته به هدف یادگیری برنامه‌نویسی جواب این سوال تغییر می‌کند. اما به طور کلی، اگر کسی برای اولین بار وارد دنیای برنامه‌نویسی می‌شود می‌توان پایتون را به دلیل آسان بودن Syntax آن، پیشنهاد کرد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (3 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200