تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

گرایش ارشد فناوری اطلاعات

کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش فناوری اطلاعات

دوره کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات یکی از مجموعه های آموزش عالی در زمینه فنی مهندسی است و هدف از آن تربیت متخصصانی است که در زمینه طراحی، راه اندازی و نگهداری سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با رویکرد جمع‌آوری داده ها، داده کاوی، سازمان ‌دهی اطلاعات، طبقه‌بندی اطلاعات، استفاده از اطلاعات و انتقال اطلاعات تبحر لازم را داشته باشند.

کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات

متخصصـان گرایش فناوری اطلاعات با در دست داشتن ابزارهـای مختلف بسـتر ترافیک اطـلاعات را ایجـاد کـرده و حفـظ و نگــهداری آن را نیز در برنـامه هـای سازمـانی در نظـر می گیرنـد. دانشجـویان در دوره کارشناسی ارشد فنــاوری اطلاعات زمینـه های مطالعـاتی بسیاری را پیش رو دارنـد که بنـا به علاقه بر روی یک موضـوع متمرکـز می شوند.

هدف از کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش فناوری اطلاعات

در گرایش فناوری اطلاعات، هدف تربیت متخصصانی با قابلیت شناسایی ساختار یک سازمان، تحلیل نیازهای آن و ایجاد سیستمهای اطلاعاتی برای آن سازمان است و البته این روال مناسب سازمان‌هایی است که در حال حرکت به سوی استفاده از فناوری می‌باشند.

دانشگاه های دارای رشته فناوری اطلاعات

تعداد واحد های کارشناسی ارشد رشته فناوری اطلاعات

دانشجو در گرایش مهندسی فناوری اطلاعات باید 32 واحد بگذراند که واحدها به طریق زیر است: 24 واحد درسی، 2 واحد سمینار، 6 واحد پایان نامه. دانشجویان باید 24 واحد درسی را از جدول درس های اختیاری و اصلی انتخاب کنند (جداول دروس اصلی و اختیاری در فایل پی دی اف پیوست شده در اختیارتان قرار گذاشته شده).

توجه: درس‌های کارشناسی ارشد امنیت اطلاعات موجود در جداول درسی گروه 1 و 2 و 3 می‌توانند با توجه به نظر استادان صاحب نظر در هر دانشگاه تا مقدار معینی که به دانشگاه مربوطه اجازه داده می‌شود تغییر کنند. نحوه اخذ واحد‌های درسی در دوره کارشناسی ارشد رایانش امن باید طبق جدول‌های درس‌های ارائه شده برای گرایش رایانش امن از گروه های 1، 2 و 3 و همچنین مطابق بند‌های زیر باشد:

دروس کارشناسی ارشد رشته فناوری اطلاعات

برای مشاهده توضیحات تکمیلی در مورد گرايش فناوری اطلاعات در ارشد، پی دی اف زیر را که شامل موارد زیر است، دانلود کنید :

〈〈 دانلود فایل جزئیات واحدهای گرایش فناوری اطلاعات 〉〉

گرایش ارشد فناوری اطلاعات چیست؟

دوره کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات یکی از مجموعه های آموزش عالی در زمینه فنی مهندسی است و هدف از آن تربیت متخصصانی است که در زمینه طراحی، راه اندازی و نگهداری سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با رویکرد جمع‌آوری داده ها، داده کاوی، سازمان ‌دهی اطلاعات، طبقه‌ بندی اطلاعات، استفاده از اطلاعات و انتقال اطلاعات تبحر لازم را داشته باشند

بهترین دانشگاه های کشور در رشته ارشد فناوری اطلاعات چه هستند؟

اگر بخواهید در گرایش ارشد فناوری اطلاعات تحصیل کنید باید در کنکور ارشد فناوری اطلاعات شرکت کنید زیرا در مقطع لیسانس این گرایش وجود ندارد، در مقطع ارشد بهترین دانشگاه هایی که در آن گرایش فناوری اطلاعات وجود دارد دانشگاه های تهران و امیرکبیر است

دروس کارشناسی ارشد گرایش فناوری اطلاعات چیست؟

برخی از دروسی که در گرایش ارشد فناوری اطلاعات به صورت زیر است : شبکه های کامپیوتری پیشرفته، سیستم عامل پیشرفته، امنیت شبکه پیشرفته، امنیت پایگاه داده ها، معماری سازمانی فناوری اطلاعات، داده کاوی، ارزیابی کارایی کامپیوترها و ...، برای مشاهده سایر دروس گرایش فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ارشد می توانید پی دی اف ای که در این صفحه قرار داده شده است را دانلود کرده و تمامی دروس ارشد این گرایش را مشاهده کنید

امتیازدهی4.4285714285714 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.43 امتیاز (7 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200