تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

فواید شغل مهندسی سخت افزار چیست؟

این صفحه عالی به بررسی فواید شغل مهندس سخت افزار پرداخته و درآمد مهندسین سخت افزار در سال 1402 و اینکه نرم افزار بهتر است یا سخت افزار را بررسی کرده

مهندسی سخت افزار کامپیوتر یک انتخاب شغلی ایده‌آل برای داوطلبانی است که به طراحی و توسعه اجزای فیزیکی سیستم‌های کامپیوتری علاقه دارند. به‌عنوان مهندس سخت افزار، شما می‌توانید در توسعه و بهبود تجهیزات الکترونیکی، طراحی و ساخت مدارات الکترونیکی و توسعه سیستم‌های نظارت و کنترلی مشغول به کار شوید. در ادامه به معرفی فواید شغل مهندسی سخت افزار می‌پردازیم.

فواید شغل مهندسی سخت افزار

شغل مهندسی سخت افزار به طراحی، توسعه، ساخت و آزمایش سخت افزارسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوترسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتردر این صفحه بررسی شده که سخت افزار چیست و سخت افزار کامپیوتر به زبان ساده معرفی شده است، همچنین به بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر پرداخته شده است کامپیوتری از جمله قطعات، تراشه‌ها، بردهای مدار چاپی، صفحه کلید، ماوس، چاپگر و سایر لوازم جانبی مورد نیاز برای استفاده از کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است می‌پردازد؛ همچنین، مهندسان سخت افزار به ساخت و نصب سخت افزارهای کامپیوتری نظارت می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که استانداردهای دقیق و لازم برای عملکرد صحیح آنها را برآورده می‌کنند.

مهندس سخت افزار خانم در حال تعمیر یک قطعه سخت افزاری

این شغل فواید زیادی به همراه دارد که عبارتند از:

درآمد بالا و بازارکار فوق‌العاده

شاغلین در این حوزه از درآمد بالایی برخوردارند و معمولاً در جامعه، جایگاه اقتصادی خوبی دارند. طبق آمار سازمان آمار کاری و شغلی آمریکا یا BLS (Bureau of Labor Statistics)، در سال 2021، حداکثر 73750 مهندس سخت افزار در شرکت‌های خصوصی با درآمد 117,220$ در سال کار کرده‌اند؛ همچنین، طبق آمار این شرکت طی 10 سال آینده، بازار کار و درآمد مهندسان سخت افزار به طرز چشمگیری با توجه به رشد فناوری افزایش خواهد یافت.

تنوع

شغل مهندس سخت افزار از نظر محتوای کاری بسیار تنوع دارد و مهندسان سخت افزار، می‌توانند در زمینه‌های مختلفی از جمله طراحی مدارات الکترونیکی، توسعه تجهیزات و دستگاه‌های الکترونیکی، طراحی سیستم‌های نظارت و کنترل و... فعالیت کنند، بنابراین یک مهندس سخت افزار علاوه بر شرکت‌های خصوصی می‌تواند در نهادهای دولتی متنوع مثل بانک‌ها یا بیمارستان‌ها یا هر جای دیگر بسته به نوع علاقه کار کند.

تأثیرگذاری

شغل مهندس سخت افزار به‌طور مستقیم در زندگی روزمره مردم تأثیرگذار است. یک مهندس سخت افزار حتی با تغییر در یک تراشه کوچک هم می‌تواند نام خود را در تاریخ ماندگار کند و هم می‌تواند روی زندگی مردم تاثیر بگذارد.

رشد شخصی

کار در این حرفه باعث می‌شود که افراد بتوانند مهارت‌های خود را در حوزه‌های مختلفی از جمله تحلیل، طراحی، توسعه و مدیریت بهبود ببخشند و به رشد شخصی خود (از لحاظ جایگاه اجتماعی) کمک کنند؛ همچنین داشتن مدارک علمی در این رشته می‌تواند به رشد مهندس سخت افزار از لحاظ جایگاه علمی و اجتماعی، بسیار کمک کند و با مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا بتوانند در آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها تدریس کنند.

درآمد مهندسین سخت افزار در سال 1402

یک مهندس سخت افزار در ایران می‌تواند در شرکت‌های خصوصی یا سازمان‌های دولتی مشغول به کار شود، معمولا در ایران مهندسین سخت افزار در سازمان‌های مختلف، در این سمت‌ها مشغول به کار هستند:

سطح درآمد هر یک از این شغل‌ها تقریبا یکسان است و تفاوت اندکی دارد. به‌طور کلی، درآمد یک مهندس سخت افزار، بسته به نوع درجه کاری، به شکل زیر است:

مکانمیزان درآمدمدیرکارشناس ارشدکارشناس
تهران حداقل 16 میلیون تومان 13 میلیون تومان 8.4 میلیون تومان
حداکثر 49.8 میلیون تومان 40 میلیون تومان 25.5 میلیون تومان
شهر بزرگ حداقل 12.8 میلیون تومان 9.5 میلیون تومان 7.5 میلیون تومان
حداکثر 40.5 میلیون تومان 25.3 میلیون تومان 22 میلیون تومان
شهر کوچک حداقل 11.5 میلیون تومان 9.1 میلیون تومان 7.4 میلیون تومان
حداکثر 22.8 میلیون تومان 21.9 میلیون تومان 19.3 میلیون تومان

شغل مهندس سخت افزار برای خانم‌ها مفيدتر است يا آقايان؟

بر خلاف تصور بسیاری که فکر می‌کنند شغل مهندسی سخت افزار برای آقایان مناسب‌تر است باید بگوییم، در کار مهندسی سخت افزار جنسیت تاثیری در انجام کار ندارد و خانم‌ها به طور مساوی با آقایان می‌توانند در این حرفه فعالیت کنند. مهم‌ترین عامل برای موفقیت در این حرفه، شاید علاقه و استعداد به فناوری و الکترونیک باشد؛ همچنین برای موفقیت در این حوزه، نیاز به دانش و تخصص در زمینه‌های مرتبط با الکترونیک، فیزیک و برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است می‌باشد. اما در کل، مهم‌ترین عامل برای موفقیت در هر شغلی، علاقه، تلاش، پشتکار و اراده است.

مهندس سخت افزار در مقابل سخت افزار کامپیوتر

جمع‌بندی

در کل، شغل مهندسی سخت افزار علاوه بر درآمد بالا و فرصت‌های شغلی مطلوب، یک حرفه پرچالش و جذاب است، این شغل را به دانش‌آموزان و دانشجویانی که به حوزه‌های مختلفی از جمله الکترونیک، ریاضیات و فیزیک علاقه‌مند هستند، پیشنهاد می‌کنیم.

از طریق چه رشته ای می توان مهندس سخت افزار شد؟

از طریق رشته‌های کامپیوتر، مکانیک، الکترونیک و الکتروتکنیک

آیا مهندسی سخت افزار کامپیوتر شغل خوبی است؟

پیشرفت‌های اخیر در حوزه مهندسی سخت افزار در صنایع مختلفی از جمله پزشکی، ارتباطات، صنعت خودروسازی، لوازم خانگی و غیره باعث شده است احساس نیاز به متخصصان این رشته بیش از قبل احساس شود.

مهندسی نرم افزار بهتر است یا سخت افزار؟

در کل هر دو مهندسی مکمل هم هستند و باعث پیشرفت بشر می‌گردند؛ اما می‌توان گفت در مواردی درآمد مهندس سخت افزار در قبال ساعت کار طولانی‌تر بیشتر است.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200