وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

نحوه آماده شدن برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوتر

این صفحه عالی نحوه آماده‌ شدن برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوتر و مراحل و گام هایی که باید برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوتر انجام بدهید را توضیح داده

تحصیل در مقطع ارشد کامپیوتر گام مهمی در مسیر تحصیلی شما و تصمیمی سرنوشت‌ساز است؛ لذا نیازمند برنامه‌ریزی مناسب و طی‌کردن مسیر به‌صورت هوشمندانه است. گام اول در این مسیر "آماده‌شدن برای شروع مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر" است. در ادامه نکاتی بیان شده است که شما را در این راستا یاری خواهد کرد.

برای مقطع ارشد کامپیوتر به دنبال دانشگاه عادی نباشید!

تحصیل در یک دانشگاه معمولی در مقطع ارشد کامپیوتر و آی‌ تی، ارزش‌افزوده‌ای برای شما نخواهد داشت؛ زیرا در مقایسه با دانشگاه‌های برتر به‌ندرت از مزایایی همچون محیط علمی خوب و پویا، آزمایشگاه‌های مجهز و قوی، اساتید و دانشجویان با سطح علمی بالاتر (و جو بیشتر رقابت میان دانشجویان) و... برخوردارند بنابراین سعی بر این داشته باشید که در دانشگاه‌ های برتر ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانتقریبا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در دوران تحصیل و به خصوص در هنگام انتخاب رشته می‌خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های ایران به ترتیب چه دانشگاه‌هایی هستند، برای پاسخ به این پرسش در این صفحه رنکینگ دانشگاه های ایران در جهان را از نگاه نظام‌های رتبه بندی معتبر بررسی کرده‌ایم پذیرفته شوید. لازم به ذکر است بعضی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه شیراز، فردوسی و... در مقطع کارشناسی جزو دانشگاه‌های خوب به شمار می‌روند؛ اما برای مقطع ارشد این‌چنین نیستند. تحصیل در دانشگاه معمولی در مقطع ارشد کامپیوتر ممکن است در فرایند اپلای یا ادامه تحصیل در مقطع دکتری برای شما مشکل‌ساز شود.

آماده‌ سازی منابع و جزوات کنکور ارشد کامپیوتر

اگر منبعی که برای مطالعه کنکور ارشد کامپیوتر انتخاب کردید، فیلم است؛ نیاز است اقدام به تهیه جزواتی که در اختیارتان قرار می‌گیرد کنید. دقت داشته باشید که برای صرفه‌جویی در زمان، خودتان جزوات را ننویسید و حتماً آنها را پرینت بگیرید.

اگر هنوز نمی‌دانید بهترین منابع کدام‌اند به صفحه معرفی بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر جامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترجامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترمهم ترین گام‌ برای کسب موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر، تهیه بهترین منابع است، بهترین منابع، منابعی هستند که تقریبا تمامی رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی کنکور ارشد کامپیوتر از آنها استفاده می‌کنند، در زیر این منابع را به شما معرفی می‌کنیم سر بزنید.

آماده‌ سازی محیط

برای مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر و آی‌ تی، تفاوتی ندارد که در منزل درس بخوانید یا در کتابخانه؛ هر محیطی که احساس می‌کنید کارایی شما را بالا می‌برد، مناسب است.

کاهش ارتباطات و ورود به عالم خلسه

در دوران مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر سعی بر آن داشته باشید ارتباطتان را با خویشاوندان، دوستان و آشنایان خود کاهش دهید و اصطلاحاً وارد علم خلسه خود شوید! این موضوع منجر به کاهش دغدغه‌های فکری شما شده و در نتیجه تمرکزتان افزایش خواهد یافت.

واگذاری مسئولیت

اگر مسئولیتی برعهده دارید که امکان واگذاری آن به شخص دیگر را دارید، این کار را انجام دهید.

برنامه‌ ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر

مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر مانند هر کار دیگری نیازمند برنامه‌ریزی مناسب و دقیق است. شما باید برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای خود داشته باشید به طور مثال مشخص کنید که قصد شروع مطالعه با چه دروسی را دارید و در آینده به سراغ چه دروسی خواهید رفت؟ چه زمانی باید تست بزنید؟ کی شروع به جمع بندی برای کنکور ارشد کامپیوتر نحوه جمع بندی کنکور ارشد کامپیوترنحوه جمع بندی کنکور ارشد کامپیوتربا جمع‌بندی صحیح دروس، راه موفقیت را هموار کنیم کنید و... . برای آشنایی با نحوه برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتربرنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی صحیح و علمی نخستین و اصلی ترین گام در هر فعالیت است و کنکور نیز از این قاعده مستثنی نیست، بسیاری از رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هر سال یا رشته لیسانس‌شان کامپیوتر نبوده و یا در دانشگاه‌های بسیار ضعیف بوده‌اند ولی با یک برنامه هوشمندانه موفق شدند به خواسته و هدف‌شان برسند می‌توانید همایش‌ های موجود در سایت کنکور کامپیوتر همایش کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعاتهمایش کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعاترمز موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر چیست؟ زمان مناسب برای شروع مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات کی است؟ را مشاهده کنید. اگر برنامه‌ریزی برای شما دشوار است مشاوره خصوصی برای کنکور ارشد کامپیوتربرنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی صحیح و علمی نخستین و اصلی ترین گام در هر فعالیت است و کنکور نیز از این قاعده مستثنی نیست، بسیاری از رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هر سال یا رشته لیسانس‌شان کامپیوتر نبوده و یا در دانشگاه‌های بسیار ضعیف بوده‌اند ولی با یک برنامه هوشمندانه موفق شدند به خواسته و هدف‌شان برسند گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

یادگیری روش مطالعه و تست‌ زنی اصولی برای کنکور ارشد کامپیوتر

صرفاً ساعت مطالعه بالا منجر به موفقیت نخواهد شد. مطالعه باید اصولی و هدفمند باشد. ساعت مطالعه کمتر ولی اصولی‌تر به‌مراتب بر ساعت مطالعه بالا ولی غیراصولی اولویت دارد؛ همچنین علاوه بر مطالعه اصولی نحوه صحیح تست زدن برای کنکور ارشد کامپیوترنحوه صحیح تست زدن برای آمادگی در کنکور ارشد کامپیوترنحوه صحیح تست زدن برای آمادگی در کنکور ارشد کامپیوتراین صفحه عالی نحوه صحیح تست‌ زدن در کنکور ارشد کامپیوتر را آموزش داده است و تمامی نکات مهمی که باید در تست زدن رعایت بشود را توضیح داده است امری ضروری محسوب می‌شود. در این راستا همایش‌های عمومی و خصوصی سایت می‌توانند کمک بزرگی به شما بکنند؛ لذا قبل از شروع به مطالعه، اقدام به مشاهده آنها کنید. می‌توانید از نکات بیان شده در همایش‌ها چک‌لیستی تهیه کنید و مطابق آن پیش بروید.

روش مطالعه صحیح برای کنکور ارشد کامپیوتر باید بصورت واش بک باشد به علت اهمیت نحوه صحیح مطالعه واش بک برای کسب رتبه برتر در کنکور ارشد کامپیوتر حتما به صفحه نحوه صحیح مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید و فیلم آموزش روش مطالعه واش بک که در این صفحه قرار گرفته است را مشاهده کنید.

کنارگذاشتن سرگرمی‌ های اضافه مانند شبکه‌ های اجتماعی و...

سرگرمی‌های بی‌مورد و غیرضروری از جمله چک‌کردن اینستاگرام، مشاهده فیلم و سریال، وب‌گردی‌هایی با محوریت غیردرسی و... را در مدت مطالعه برای کنکور، کنار بگذارید. موفقیت در کنکور در سرنوشت شما تأثیرگذار است پس منطقی به نظر می‌رسد که تمام توجه و تمرکز خود را صرف آن کنید و هر موضوع دیگری را به بعد از آن موکول کنید.

تصویری از یک برگه تست کنکور

ساعات فعالیت‌ هایتان را فیکس کنید

مفهومی وجود دارد به اسم ساعت زیستی. ساعت زيستیساعت زيستی بدن چیست؟ساعت زيستی بدن چیست؟تحقيقات نشان می‌دهد درون مغز انسان يك «ساعت زيستی» تعبيه شده كه زمان‌بندی 24 ساعته دارد یک‌چرخه تقریباً 24 ساعته در فرآیندهای زیست‌ شیمایی، فیزولوژیکی یا رفتاری موجودات زنده مانند انسان است. هرچه ساعت انجام يک فعاليت مشخص، در طی روزهای مختلف، ثابت‌تر باشد، ساعت زيستی درون بدن شما فرصت بيشتری برای تنظيم خود پيدا خواهد كرد؛ به طور مثال اگر برای مدتی هر روز ساعت 6 صبح بیدار شوید بدن شما روی این ساعت تنظیم شده و در روزهای آتی حتی بدون نیاز به زنگ ساعت در این ساعت بیدار خواهید شد و یا اگر عادت دارید ساعت 13 نهار بخورید به صورت خودکار در ساعت 13 احساس گرسنگی خواهید کرد.

در زمان کنکور تفاوتی ندارد که صبح‌ها درس بخوانید یا شب‌ها، فقط سعی کنید ساعات درس‌خواندن و خواب خود را ثابت کنید و هر روز رأس همان ساعات به آن فعالیت بپردازید.

در انتهای هر فصل تست بزنید

اگر  فیلم های نکته و تست کنکور کامپیوترثبت نام کلاس کنکور ارشد کامپیوترثبت نام کلاس کنکور ارشد کامپیوترفیلم‌های تیم کنکور کامپیوتر پرفروش‌ترین فیلم‌های آموزشی دروس رشته کامپیوتر در کشور است و تاکنون 21428 نفر این ویدئوها را تهیه کرده‌اند، آموزش پایه‌ای و از 0 تا 100 دروس باعث شده تمامی دانشجویان با هر پایه و سطحی که دارند بتوانند براحتی از این فیلم‌ها استفاده کنند. را تهیه کرده‌اید، پس از اتمام هر فصل از درس موردنظر هفته‌ای یک جلسه را به فیلم نکته و تست آن فصل اختصاص دهید به‌گونه‌ای که پس از اتمام هر فصل طی دو الی سه هفته نکته و تست آن فصل را تمام کنید. موکول‌کردن تست‌ها به زمان دیگر قطعاً به ضررتان خواهد بود؛ چون تست‌زدن بخش مهمی از فرایند مطالعه است و 60 الی 70 درصد مطالب پس از مشاهده نکته و تست‌ها برای شما جاخواهد افتاد. اگر تست زدن را به تاخیر بیندازید امکان دارد مطالب قبلی را فراموش کنید اما تست زدن به موقع باعث تثبیت مطالب می‌شود.

میزان زمانی که باید صرف رسیدن به هدفتان کنید را مشخص نمایید

هدف شما باید با میزان زمانی که صرف آن می‌کنید و پایه تحصیلی که دارید در تناسب باشد. به طور مثال اگر هدفتان قبولی در دانشگاه‌ های برتر ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانتقریبا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در دوران تحصیل و به خصوص در هنگام انتخاب رشته می‌خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های ایران به ترتیب چه دانشگاه‌هایی هستند، برای پاسخ به این پرسش در این صفحه رنکینگ دانشگاه های ایران در جهان را از نگاه نظام‌های رتبه بندی معتبر بررسی کرده‌ایم است و همچنین پایه ضعیفی دارید صرف زمان کمی برای مطالعه منجر به شکست شما خواهد شد؛ بنابراین بهتر است هدف خود را تعیین کنید و فعالیت‌هایتان را بر مبنای آن تنظیم کنید.

هدف اصلی بالابردن علم است نه کنکور

اگر کنکور هدف اصلی شما باشد، استرس و اضطراب به سراغتان خواهد آمد؛ اما اگر هدف اصلی پیشرفت علمی باشد موجب آرامش شما خواهد شد. در واقع بالابردن علم هدف والاتری از کنکور است.

از مسیر لذت ببرید

سعی کنید در طی دورانی که مطالعه می‌کنید از دروس و کسب علم لذت ببرید و به فکر نتیجه نباشید؛ اگر تلاش مستمر و هدفمند داشته باشید قطعاً موفق خواهید شد.

کارکردن روی ویژگی‌ های شخصیتی

اگر به خصوصیات افراد موفق توجه کرده باشید خصوصیاتی از جمله آرامش داشتن، مثبت‌نگری، استمرار و تلاش پیوسته، سمج بودن، خواسته سوزان و غیرت داشتن را مشاهده خواهید کرد. شما نیز سعی کنید این خصوصیات را در خود تقویت کنید.

جمع‌بندی

اگر تصمیم به تحصیل در مقطع ارشد کامپیوتر را دارید نیازمند کسب آمادگی برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر هستید. پیش‌تر مواردی را جهت کسب آمادگی مطرح کردیم. در مجموع سعی کنید برنامه‌ریزی مناسبی برای خود داشته باشید، پیوسته تلاش کنید و در نهایت به فکر نتیجه نباشید، تلاش اصولی قطعاً منجر به نتیجه خوبی خواهد شد.

چه اقداماتی برای آمادگی برای کنکور ارشد کامپیوتر نیاز است؟

منابع مطالعاتی‌تان را مشخص کنید و سپس جزواتتان را پرینت بگیرید، محیط مطالعه‌تان را تعیین کنید، سرگرمی و ارتباطات اضافه‌تان را کاهش دهید، مسئولیت‌هایتان را تا حد ممکن واگذار کنید، برای خودتان برنامه‌ریزی کنید، روش مطالعه و تست‌زنی اصولی را بیاموزید، ساعات فعالیت‌هایتان را فیکس کنید و در نهایت مثبت‌نگر باشید و از مسیر لذت ببرید.

آیا قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر سخت است؟

قبولی در مقطع ارشد رشته کامپیوتر به‌مراتب آسان‌تر از قبولی در مقطع لیسانس است. با برنامه‌ریزی مناسب و تلاش پیوسته امکان قبولی در دانشگاه‌های برتر وجود دارد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200