تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

هزینه ثبت نام در کنکور ارشد - سراسری + آزاد + غیرانتفاعی

این مقاله عالی به بررسی هزینه ثبت نام در کنکور ارشد و همین طور میزان هزینه جداگانه ای که برای دانشگاه آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی باید پرداخت شود پراخته است

قبولی در آزمون کارشناسی ارشد، می‌تواند تأثیر عمیقی بر زندگی افراد داشته باشد. آزمون کارشناسی ارشد مراحل مختلف، نحوه ثبت نام در کنکور ارشدثبت نام در کنکور ارشد – مدارک، زمان ثبت نام، نحوه ثبت نامثبت نام در کنکور ارشد – مدارک، زمان ثبت نام، نحوه ثبت ناماین مقاله عالی راهنمای جامعی است در خصوص نحوه ثبت نام در کنکور ارشد و مواردی همچون زمان ثبت نام و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور ارشد و ... را بررسی کرده، زمان ثبت نام و زمان برگزاری خاص خود را دارد که داوطلبان باید از آنها اطلاع دقیق داشته باشند و به آنها توجه کنند. در این مطلب قصد داریم به هزینه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد بپردازیم.

ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد و هزینه آن

سازمان سنجش هر ساله آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته را براي ورود به رشته‌های دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پيام نور، غيرانتفاعی، پرديس خودگردان، مجازی، مشترک دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنين دانشگاه آزاد اسلامی برگزار مي‌کند. داوطلبان فارغ از وضعیت قبولی، ملزم به پرداخت هزینه‌ای برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد هستند که قاعدتاً این هزینه صرف انجام فرایند آزمون و موارد مرتبط با آن می‌شود.

هزینه ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد

نحوه پرداخت هزینه آزمون کارشناسی ارشد

یکی از مواردی که برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد به آن نیاز دارید، سریال ثبت نام است. داوطلبان ملزم‌اند برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، مبلغ مشخصی را جهت دریافت سریال ثبت نام ارشد پرداخت کنند که در مراحل بعدی ثبت نام به کارشان می‌آید. مبلغ خرید سریال ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال 1402، برابر با 230 هزار تومان بود.

با توجه به یکپارچگی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری و آزاد، نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد یا سایر دوره های غیرروزانه نیست. اما پس از اعلام نتایج اولیه و اقدام برای انتخاب رشته، متقاظیان می‌بایست در صورت تمایل به انتخاب رشته دانشگاه آزاد یا انتخاب رشته پیام نور و غیرانتفاعی، هزینه جداگانه پرداخت کنند. که مبلغ آن برای دانشگاه آزاد در سال گذشته برابر 97 هزار تومان و برای دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی برابر 20 هزار تومان بود.

لازم به ذکر است با توجه به اينكه هزینه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد منحصراً به‌صورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش و انتخاب گزينه خرید سریال «ثبت نام» آزمون ورودی مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته و پرداخت مبلغ مربوطه به‌عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون یک مجموعه امتحانی اقدام کنند. 

هزینه ثبت نام مجموعه امتحانی اصلی و شناور

داوطلباني كه داوطلب شركت در مجموعه امتحانی اول و دوم (اصلی و شناور) هستند، بايد دو شماره سريال اعتباری (یکی برای مجموعه امتحانی اصلی و دیگری برای مجموعه امتحانی شناور) تهیه و سپس برای انجام سایر مراحل ثبت نام اقدام کنند.

جمع بندی

شرکت آزمون کارشناسی ارشد مستلزم داشتن شرایط خاصی است که در دفترچه راهنمای ثبت‌نام سازمان سنجش به‌طور کامل آمده است. این دفترچه را سازمان سنجش در زمان آغاز فرایند ثبت‌نام در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. یکی از موارد مهمی که داوطلبان باید به آن توجه کافی را داشته باشند، پرداخت هزینه ثبت نام است. در این مطلب کوشیدیم بحث هزینه ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد را تشریح کنیم.

نحوه پرداخت هزینه آزمون کارشناسی ارشد به چه صورت است؟

با توجه به اینترنتی بودن پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد، داوطلبان صرفاً باید به وسيله كارت‌های بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است و با مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش و انتخاب گزينه خرید سریال «ثبت‌نام» آزمون ورودي مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته و پرداخت مبلغ مربوطه به‌عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک مجموعه امتحانی اقدام کنند. مبلغ ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1402 برابر با 230 هزار تومان بوده است.

آیا خرید یک سریال ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد کافی است؟

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد می‌توانند از بین رشته‌های مورد علاقه‌شان، دو گزینه را به عنوان رشته اصلی و رشته شناور انتخاب کنند. در‌صورتی‌که داوطلبان متقاضی شركت در مجموعه امتحاني اول و دوم (اصلي و شناور) باشند، بايد دو شماره سريال اعتباری تهیه و سپس برای انجام سایر مراحل ثبت‌نام اقدام کنند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200