برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

پرستاری یا برنامه نویسی

این مقاله عالی به بررسی و مقایسه پرستاری و برنامه نویسی و درآمد و مقایسه محیط کاری پرستار و برنامه نویس و اینکه هر کدام برای چه افرادی مناسب است پرداخته

مقایسه رشته‌های پرطرف‌دار همیشه موضوع جذابی بوده است، چه از سر کنجکاوی باشد و چه برای انتخاب و ورود به یکی از این رشته‌ها، با مقایسه درست و کسب اطلاعات دقیق می‌توان به نتایج صحیح رسید. رشته‌های پرستاری و برنامه نویسی نیز از رشته‌های محبوبی هستند که می‌توانند افراد را در مقایسه و انتخاب به چالش بکشانند. به همین دلیل لازم است با بررسی دقیق این دو رشته بتوانیم به نتایج درستی برسیم.

پرستاری

تصویری از چند پرستار

پرستاری یکی از مشاغل مهم و کلیدی حوزه درمان است؛ به‌طوری‌که برخی یک پرستار خوب را هم سطح پزشک می‌دانند. یک پرستار نقش‌های خیلی زیادی در حوزه سلامت و درمان دارد، نقش آموزشی، حمایتی، پیشگیری، مراقبتی و... که تک‌تک این نقش‌ها در سلامت مردم مهم و حیاتی هستند.

برنامه نویسی

 تصویری از برنامه نویس در حال برنامه نویسی

بدون تعارف، برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است یکی از بهترین مشاغل دنیای امروز است، در مورد چرایی این جمله، به مقاله چرا برنامه نویسی بهترین شغل دنیاستچرا برنامه نویسی بهترین شغل دنیاستچرا برنامه نویسی بهترین شغل دنیاستاین صفحه عالی بررسی کرده که چرا برنامه نویسی بهترین شغل دنیاست و 10 دلیل را بیان کرده که چرا برنامه نویسی بهترین شغل جهان است سپس معایب آن را نیز گفته مراجعه نمایید. برنامه نویسی از شاخه‌های مهم دنیای کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است است و می‌توان گفت به‌نوعی برنامه‌نویسان خالق‌های دنیای کامپیوتر هستند و با کدهایی که می‌نویسند نرم‌افزارهای این دنیا را خلق می‌کنند. 

مقایسه محیط کاری پرستار و برنامه نویس

محیط کاری یک پرستار

تصویری از یک پرستار با لباس پرستاری

محیط کار پرستاران می‌تواند بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، خانه‌های سالمندان، منازل و...باشد. استرس موجود در محیط کار پرستاران نسبتا زیاد است با اینکه حفظ نکات بهداشتی و نظافت محیط، در محل کار پرستاران مهم است و به‌طور مرتب باید چک شود؛ اما بااین‌حال امکان آلوده‌شدن محیط کار پرستاران توسط بیماران بسیار زیاد است و از این نظر پرستاران در معرض آلودگی‌های محیطی قرار می‌گیرند و باید بسیار مراقب باشند.

محیط کاری یک برنامه نویس

تصویری از برنامه نویسی

محیط کار برنامه‌نویسان می‌تواند یک دفتر کار و یا محیط‌های کاری اشتراکی باشد و یا حتی برنامه‌نویسان دورکار و فریلنسر در خانه و اتاق شخصی خود و یا هر مکان دیگری که احساس راحتی دارند کار می‌کنند. معمولا استرس محیط کار برنامه‌نویسان بسیار کمتر از پرستاران است.

پرستاری برای چه کسانی مناسب است؟

کسی که وارد حرفه پرستاری می‌شود باید از توان روحی و جسمی خوبی برخوردار باشد؛ چراکه یک پرستار با چالش‌های زیادی از جمله شیفت‌های شبانه، بدخلقی‌های بیمار، موقعیت‌های اضطراری و... مواجه می‌شود اما بااین‌حال باید روحیه خود را حفظ نماید و توان جسمی کافی برای مراقبت از بیمار را داشته باشد؛ همچنین دقت یک پرستار در کار وی بسیار مهم است؛ چراکه با کوچک‌ترین سهل‌انگاری یک پرستار، امکان به‌خطرافتادن سلامت و جان بیمار به‌ وجود می‌آید.

برنامه نویسی برای چه کسانی مناسب است؟

یک برنامه نویس باید از خلاقیت و نیز هوش ریاضی خوبی بهرمند باشد. معمولا میزان توان جسمی به‌اندازه‌ای که در شغل پرستاری دخیل است در برنامه‌نویسی تأثیرگذار نیست و با وجود برخی محدودیت‌ها و معلولیت‌ها نیز می‌توان برنامه‌نویس خوبی بود. اما برنامه‌نویس نیز مانند پرستار به صبر و روحیه بالایی نیازمند است؛ چراکه در شغل برنامه نویسی نیز با چالش‌های زیادی مواجه می‌شویم که باید با صبر و حوصله به رفع آن‌ها پرداخت و گاهی برای حل یک مشکل به ساعت‌ها جست‌و‌جو و آموزش نیاز است.

همچنین یک برنامه‌نویس باید خود را با پیشرفت‌های روز تکنولوژی دنیا وفق دهد و دائما در حال آموزش‌دیدن باشد در غیر این صورت خیلی زود از چرخه کار حذف خواهد شد.

درآمد و آینده شغلی پرستاری و برنامه نویسی

رشته پرستاری به دلیل افزایش روزافزون تقاضا جهت خدمات و مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی داری آینده شغلی مناسبی است و می‌توان حدس زد نرخ بیکاری در رشته پرستاری بسیار کم خواهد بود. همین آینده را نیز می‌توان برای برنامه نویسی پیش‌بینی نمود، رشته‌های مرتبط با علوم کامپیوتر، از جمله رشته برنامه‌نویسی، به دلیل پیشرفت سریع تکنولوژی و نیازهای شغلی که در این حوزه به وجود می‌آید، از آینده شغلی بسیار خوبی برخوردار هستند. 

هر دو رشته پرستاری و برنامه نویسی نه‌تنها در ایران بلکه در بازار جهانی از موقعیت خوبی بهرمند هستند؛ به همین دلیل هر دو رشته بسیار مهاجرت‌پذیر هستند و شاغلان در این دو رشته می‌توانند به‌خوبی به کشورهای دیگر جهان مهاجرت نمایند. درآمد به فاکتورهای زیادی مثل تجربه، میزان تخصص، موقعیت مکانی و... بستگی دارد؛ اما به‌صورت میانگین، درآمد برنامه‌نویسان از پرستاران بیشتر است.

جمع‌بندی

پرستاری و برنامه نویسی دو حرفه‌ بسیار متفاوت با نیازها و محیط‌های کاری خاص خود هستند. پرستاری به مراقبت و حمایت از بیماران در محیط‌های پزشکی می‌پردازد. برنامه نویسی به طراحی و توسعه نرم‌افزارها و سیستم‌های کامپیوتری در محیط‌های فناوری اطلاعات اختصاص دارد. انتخاب بین این دو حرفه بستگی به علاقه فرد به تعامل با مردم و ارائه خدمات بهداشتی یا کار با تکنولوژی و توسعه نرم‌افزار دارد. امیدواریم که این مقاله مفید بوده باشد.

بین پرستاری و برنامه نویسی کدامشان برای علاقه‌مندان به کار با تکنولوژی مناسب‌تر است؟

حرفه برنامه نویسی برای افرادی که علاقه‌مند به کار با تکنولوژی، حل مسائل فنی و توسعه نرم‌افزارهای کامپیوتری هستند، مناسب‌تر است.

بازار کار برنامه نویسی چگونه است؟

با توجه به رشد سریع فناوری و نیاز به توسعه نرم‌افزارهای جدید، تقاضا برای برنامه‌نویسان در بسیاری از صنایع افزایش یافته است. این حرفه دارای امنیت شغلی بالا و فرصت‌های شغلی متنوعی است.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره تیم پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200