انتخاب رشته رایگان ! همین الان ببین که کدوم دانشگاه‌ها قبول میشی
انتخاب رشته رایگان
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

اگه می خواید دنیا رو تغییر بدید، با مرتب کردن رخت خوابتون دست به کار بشید.

قدرت باور نکردنی امید

اگه هر روز رخت تون رو مرتب کنید، اولین کار روزتون رو انجام دادید که این حس غرور اندکی بهتون میده و شما رو برای انجام کار بعدی تون دلگرم میکنه. و کار هاتون رو پشت سرهم انجام می دید. تا پایان روز، هر کار انجام شده ای باعث انجام کار های بیشتر میشه. مرتب کردن رخت خواب تون این واقعیت رو هم در بر داره که کار های کوچک هم در زندگی مهم هستند. اگه کارهای کوچک رو به درستی انجام ندید هرگز کارهای بزرگ رو به خوبی انجام نخواهید داد، و اگه اتفاقاً روز بدی رو پشت سر گذاشته باشید وقت برگشتن به خونه حداقلش یه جای خواب مرتب دارید. که خودتون مرتبش کردید. و یه رخت مرتب، شما رو برای فردایی بهتر دلگرم می‌کنه.

برای پذیرفتن شدن در آزمون های کماندویی ارتش، باید مجموعه ای از شنا های طولانی رو بگذرویند. یکی از اونها "شنای شب" است. قبل از شنا مربی ها با خوشحالی بررای کارآموزها در مورد کوسه ها تجلیل می کنند. کوسه های زیادی که در دریاچه هستند. اونا به شما اطمینان میدند که حداقل تا الآن هیچ کارآموزی توسط کوسه خورده نشده. و شما یاد میگیرید که وقتی کوسه دورتون زد، نترسید، سرجاتون بمونید و شنا هم نکنید. یا اگه کوسه نصف شبی گرسنه باشه و مستقیم به سمت شما حرکت کنه در این صورت به شما یاد دادند از همه ی توان تون استفاده کنید و با مشت بزنید تو دهنش تا خودش برگرده و بره! کوسه ها در دنیا کم نیستند. برای اینکه امیدی داشته باشید باید با هاشون بسازید. پس اگه میخواید دنیا رو تغییر بدید، تسلیم کوسه ها نشید. بعد از چند هفته تمارین طاقت فرسا، اعضا‌ی دوره‌ی آموزشی من که با 150 نفر شروع شده بود به 42 نفر رسید. شش قایق خدمه هر کدوم با هفت نفر باقی مونده بودند و اعضای قایق من همه بلند قامت بودند. اما بهترین قایق خدمه ما رو چند عضو کوتاه قد تشکیل می دادند. اونا رو "مانچکن" صدا می زدیم. (مانچکن: شخصیت های کوتاه قد در مجموعه رمان های "اٌز"). هیچ کدوم شون بیشتر از یک متر و نیم قد نداشت. یه هندی-آمریکایی، یه آفریقایی-آمریکایی، یه لهستانی-آمریکایی، یه یونانی-آمریکایی یه ایتالیایی-آمریکایی و دو نوجوان سرسخت بودند. اونا بهتر پارو میزدند، همه‌ی قایق های دیگه رو کنار می زندند و پشت سرشون میذاشتن. قد بلند تر ها تو قایق های دیگه، هر بار قبل از رفتن به شنا، اونا رو اون با کفش های شنای کوچیک شون مسخره می کردند. به هر حال آخر هر شنا این دوستای کوچک مون که هر کدوم از گوشه ای از دنیا بودن به بقیه می خندیدند. چون از همه سریع تر شنا می کردند و هر بار با فاصله طولانی، زود تر از ما به ساحل می رسیدند. دوره آموزشی، سنجش خوبی بود و به ما نشون داد برای موفقیت هیچ چیز به اندازه خواست تون مهم نیست. نه رنگ پوست، نه پیشینه ی تحصیلی تون، نه جایگاه اجتماعی تون. اگه می خواید دنیا رو تغییر بدید، آدما رو بر اساس بزرگی دل هاشون بسنجید نه بر اساس سایز کفش شون. هفته نهم دوره آموزشی با اسم "هفته جهنمی" شناخته می شد.

time pink floyd

شیش روز بدون خواب و آزار و اذیت ثابت و یه روز ویژه هم در "مادفلت". (مادفلت: ناحیه ایه بین تی اٌوانا و سن دیه گو). که آب درش سرازیر میشه و باتلاق هاش شما را در خودش فرو می بره. روز چهارشنبه هفته ی جهنمه که شما رو داخل باتلاق ها می اندازن و در حال که باد دائم در حال وزشه. و مربی ها هم در حال فشار آوردن اند، باید 15 ساعت آینده رو در سرمای شدید باتلاق ها تحمل کنید. با غروب خورشی در آن چهارشنبه، کلاس آموزش من با چند نقض قانون فاحش به گل رسید. گل ولای همه ی افراد رو تا جایی که فقط سرشون بیرون بود داخل خودش فرو برده بود. مربی ها گفتند که اگر فقط پنج نفر تسلیم بشن، همه مون از اون سرمای سوزان بیرون می اومدیم. کاملا واضح بود که تعدای نزدیک بود کنار بکشند. وقتی خورشید بالا اومد فقط هشت ساعت از اون سرمای استخوان سوز رو سپری کرده بودیم. صدای به هم خوردن دندون ها و غر زدن های افراد اونقدر بالا بود که صدای دیگه ای شنیده نمی شد. شب هنگام بود که صدایی شروع به خوندن کرد. آواز خیلی بدون ریتم اما از سر اشتیاق و غیرت بود. طولی نکشید که اون صدا به چند صدا تبدیل شد و بعد از آن با هم می خوندند. مربی ها تهدیدمون کردند که اگر آواز خواندن ادامه پیدا کنه زمان بیشتری را در باتلاق خواهیم بود. اما آوازخوندن همچنان ادامه پیدا کرد. باتلاق گرم تر و باد مهربان تر به نظر می رسید و چیزی به سپیده دم نمانده بود. اگر من چیزی رو در سفرهام در این دنیا یاد گرفته باشم چیزی نیست جز "قدرت امید". قدرت یک انسان، مثل واشنگتن، لینکلن، ماندلا و یا حتی دختری جوان از پاکستان به نام ملاله. یک انسان می تواند با امید دادن به دیگران دنیا را تغییر بدهد. پس اگر شما هم میخواهید دنیا را تغییر بدید، هر روز را با انجام کاری به پیش ببرید. کسی رو پیدا کنید که در زندگی یاری گرتان باشد. به هم احترام بگذارید. بدانید که دنیا منصفانه نیست و هر آن احتمال شکست وجود دارد. اما اگر ریسک هایی را در پیش بگیرید، سخت ترین مراحلش را پشت سر بگذارید. افراد قلدر را از سر راهتان بردارید و هیچ گاه تسلیم نشوید. اون وقت نسل های آینده در دنیایی بسیار بهتر از دنیای ما زندگی می کندد. و بدونید کاری که الان شروع کنید دنیا را به جای بهتری تبدیل می کنه.

از دست دادن اميدي پوچ و آرزوئي محال ، خود موفقيت و پيشرفت بزرگي است./ شكسپير

برای مشاهده فیلم های انگیزشی بیشتر به صفحه کلیپ انگیزشی کنکور مراجعه کنید

امتیازدهی4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.00 امتیاز (4 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200