مسیر رتبه‌برترشدن در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و IT
ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

امروز را با انگیزه شروع کن تا فردا جلوتر باشی

درک اهمیت زمان انگیزه را بالا می برد

ما زمان مشخصی را در اختیار داریم تا تجربه های زندگی را پشت سر بگذاریم و به رویاهایمان رنگ تحقق ببخشیم. ولی متاسفانه ما متوجه نیستیم که زمان در حال گذر است و فرصت های ما کمتر و کمتر می شود. زمان خریدنی نیست، بیشتر نمی شود، به عقب باز نمی گردد بلکه تنها و تنها از دست می رود و انسان نمی داند که هنوز چقدر فرصت دارد چراکه طول زندگی مانند یک راز است. تصور اینکه ما زمان زیادی برای انجام کارها داریم باعث می شود زمان را تلف کنیم. باعث می شود کم کاری کنیم و زیادتر از حد لازم به خود فرصت دهیم. هدف همه ما تبدیل شدن به الماس در زمانه پر از سنگ است. ولی هیچ نیروی غریزی در وجود ما نیست که به ما کمک کند. پس باید ذهنیت خود را تغییر دهیم. بله ما باید تغییر کنیم. تنها راه اینست که ارزش زمان را درک کنیم و وقت کشی را متوقف کنیم چراکه این روند برعکس عمل می کند. این زمان است که شما را میکشد. شما قدرت این را دارید که از تلف شدن زمان جلوگیری بنمایید و همینطور شما قدرت وقت کشی هم دارید.

چه چیزی باعث می شود شعله اشتیاق در ما شعله ور بشود؟ چه چیزی باعث می شود که ما صبح زود از خواب بیدار بشویم؟ درک ارزش زمان و انگیزه موفقیت علت اصلی است. زمان ارزشمند ترین چیزی است که انسان تجربه میکند. همه چیز قابلیت پس انداز شدن یا ذخیره شدن دارند بجز زمان. دیر یا زود متوجه می شویم که تنها چیزی که آرزو میکنیم کاش از آن بیشتر داشته باشیم، زمان است. ما باید تغییر در نحوه استفاده از زمان را در خود تجربه کنیم و با تمام وجود ارزش از دست رفتن زمان را بدانیم. ما باید در وقت تلف کردن زمان یک لحظه به خود بیاییم و روی علت تلف شدن وقت تمرکز کنیم و به این نکته فکر کنیم که چرا در حال صدمه زدن به زندگی خود هستیم. در واقع ما در حال کشتن تدریجی خود هستیم.

پس از زمان استفاده کنیم و کاری کنیم که زمان به خوبی برای ما بگذرد. زندگی را شبیه رویاهایمان زندگی کنیم. فشار بر سنگ کربنی عامل تبدیل یک سنگ معمولی به الماس است. پس مبارزه را شروع کنیم و تسلیم ترس و اضطراب نشویم. به مبارزه ادامه داده و به جلو حرکت کنیم.ما امروز هشتاد و شش هزار و چهارصد ثانیه زمان داریم و مهمترین مسئله این است که چگونه از این زمان استفاده می کنیم. ما باید برای رسیدن به زندگی که آرزویش را داریم دوباره و دوباره تلاش کنیم تا به رویاهایمان برسیم. باید از امروز شروع کنید تا فردا یک قدم جلوتر باشیم.

متن ترجمه شده موزیک time

time pink floyd

موزیک TIME از گروه Pink Floyd

لحظه هایی را که روز را ملال آور می کنند کنار بینداز
تو با بی مبالاتی وقت را به هر ترتیب به هدر می دهی
روی یک تکه زمین شهر زادگاهت بدو و بدو می کنی
چشم به راهی تا کسی یا چیزی به تو راه را نشان دهد
خسته از دراز کشیدن در آفتاب
در خانه می مانی تا باران را تماشا کنی
تو جوانی و عمر دراز است
و امروز برای تلف کردن وقت داری
و آن وقت یک روز می بینی
که ده سال پشت سر گذاشته ای
هیچ کس نگفت کی بدوی
تو تیر شروع مسابقه را نشنیدی
می دوی و می دوی تا به خورشید برسی, اما خورشید غروب می کند
و دور می زند تا از پشت سر تو بیرون بیاید
خورشید به نسبت همان است که بود, اما تو پیر شده ای
نفست بیشتر تنگی می کند و یک قدم به مرگ نزدیک تر می شوی

در حالی که شما دارید وقت رو میکشید، اون مشغول کشتن شماست

برای مشاهده فیلم های انگیزشی بیشتر به صفحه کلیپ های انگیزشی کنکور مراجعه کنید

امتیازدهی4.6022727272727 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.60 امتیاز (44 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام