کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

نحوه اعتراض به کلید سوالات ارشد – راهنمای تصویری

این مقاله عالی نحوه اعتراض به کلید سوالات ارشد را بصورت تصویری آموزش داده و مهلت اعتراض و نکات مهم درخصوص اعتراض به کلید اولیه کنکور ارشد را بررسی کرده

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برای خیلی‌ها موضوع پراهمیتی است، چراکه می‌تواند آینده درخشانی برای آنها رقم بزند. گذراندن مراحل مختلف آزمون کارشناسی ارشد، توجه به زمان ثبت‌نام، زمان برگزاری و نحوه ثبت نام در کنکور ارشدثبت نام در کنکور ارشد – مدارک، زمان ثبت نام، نحوه ثبت نامثبت نام در کنکور ارشد – مدارک، زمان ثبت نام، نحوه ثبت ناماین مقاله عالی راهنمای جامعی است در خصوص نحوه ثبت نام در کنکور ارشد و مواردی همچون زمان ثبت نام و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور ارشد و ... را بررسی کرده از موضوعات مهم همین مبحث است. یکی از لحظات کلیدی فرایند پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد و قبولی در دانشگاه، زمان اعلام کلید پرسش نامه آزمون است. البته سازمان سنجش فرصتی در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد تا اگر اعتراضی به کلید سوالات کنکور ارشد دارند، آن را اعلام و ثبت کنند. در این مطلب قصد داریم نحوه اعتراض به کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد را بررسی کنیم.

اعتراض به کلید سوالات کنکور کارشناسی ارشد

مدتی پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، کلید سوالات توسط سازمان سنجش منتشر می‌شود. این کلید اصطلاحا کلید اولیه آزمون می‌باشد و کلید نهایی سوالات پس از دریافت نظرات و اعتراضات داوطلبان و همچنین اساتید صاحب نظر در هر رشته، منتشر می‌شود و گزینش نهایی داوطلبان براساس کلید نهایی صورت می‌گیرد. به‌طور مثال، کلید سوالات کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ در روز سه‌شنبه مورخ ۲۳ اسفند ماه منتشر شد. برای مشاهده کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد 1402، می‌توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و به بخش کارشناسی ارشد وارد شوید و سپس "مشاهده كلید اولیه سوالات آزمون كارشناسی ارشد سال 1402" را انتخاب کنید.

سایت سازمان سنجش، بخش مربوط به کارشناسی ارشد، گزینه "مشاهده كلید اولیه سوالات آزمون كارشناسی ارشد سال 1402"

مهلت اعتراض به کلید سوالات کنکور ارشد

پس از انتشار کلید سوالات آزمون کنکور ارشد، زمانی را برای اعتراض به کلید سوالات، در نظر می‌گیرند. برای مثال، مهلت اعتراض به کلید آزمون ارشد ۱۴۰۲ از 23 الی 26 اسفند ماه بود.

نحوه اعتراض به کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد

برای اعتراض به کلید سوالات کنکور ارشد، می‌بایست به سامانه پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش به آدرس request.sanjesh.org مراجعه کنید. در صورت عضویت در سامانه، گزینه «ورود به سامانه» و در غیر این صورت، گزینه «عضویت در سامانه» را انتخاب کنید و با وارد کردن اطلاعات مربوطه عضو سامانه شوید.

ورود به سامانه پاسخگویی سازمان سنجش

در قدم بعد باید از منوی سمت راست، گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید.

ثبت درخواست جدید در سامانه پاسخگویی  سازمان سنجش

سپس با انتخاب «کارشناسی ارشد» در بخش آزمون و سال برگزاری آزمون (مثلاً 1402) در بخش سال، روی عبارت «جستجو» کلیک کنید تا گزینه اعتراض به کلید سوالات آزمون فعال گردد.

جستجو در بخش "درخواست جدید" به منظور ثبت درخواست اعتراض به کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد

سپس گزینه «تقاضای بررسی مجدد کلید سوالات آزمون» را انتخاب کنید. در این بخش، می‌توانید اعتراض خود را نسبت به پاسخنامه کلیدی منتشرشده از سوی سازمان سنجش اعلام کنید. برای اعتراض لازم است همه مشخصات و همچنین ادله و مستندات خود را در فرم مربوطه وارد کنید.

نکات مهم درخصوص اعتراض به کلید اولیه سوالات آزمون ارشد

البته برای اعتراض به کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد، نکاتی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. این نکات را سازمان سنجش اعلام می‌کند:

جمع‌بندی

معمولا مدتی پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، کلید اولیه سوالات منتشر می‌شود که خوشبختانه امکان اعتراض به کلید سوالات برای داوطلبان وجود دارد. پس از دریافت اعتراضات از جانب داوطلبان و صاحب نظران، کلید ثانویه منتشر و گزینش نهایی داوطلبان صورت می‌گیرد. بنابراین در این مقاله نحوه اعتراض به کلید سوالات کنکور کارشناسی ارشد را بررسی کردیم تا داوطلبین با نحوه انجام این امر آشنایی پیدا کنند.

چطور می‌توان به کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد اعتراض کرد؟

برای اعتراض به کلید سوالات کنکور ارشد، ابتدا باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و وارد «سیستم پاسخگویی» شوید. اگر در سامانه عضو باشید، باید گزینه «ورود به سیستم» و در غیر این صورت، گزینه «عضویت در سایت» را انتخاب کنید. سپس می‌توانید از منوی سمت راست، گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید و با گزینش «کارشناسی ارشد» در بخش آزمون و ورود سال برگزاری آزمون (مثلاً 1402) در بخش سال، روی عبارت «جستجو» کلیک کنید تا گزینه اعتراض به کلید سوالات آزمون فعال گردد.

آیا به اعتراضات داوطلبان کنکور ارشد نسبت به کلید سوالات رسیدگی خواهد شد؟

نظر به اعلام سازمان سنجش در خصوص اعتراض به کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد، درخواست‌های ارسال‌شده پس از پردازش اولیه به کارشناس مربوطه ارجاع داده می‌شود. داوطلبان در صورت ارسال درخواست، بایستی منتظر دریافت پاسخ باشند و از ارسال درخواست جدید و تکراری خودداری نمایند. مهم است بدانید به درخواست‌های ارسالی از پروفایل با اطلاعات ناقص یا نادرست که هویت داوطلب طی آن احراز نشود، رسیدگی نخواهد شد.

امتیازدهی4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.50 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات