رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

همه چیز الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران [بررسی 0 تا 100]

در این صفحه به معرفی الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران و همچنین معرفی امکانات دانشگاه و دروس و اساتید گرایش الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران پرداخته شده

دانشگاه تهران یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های کشور هست، که اساتید و دانشجویان حرفه‌ای و نخبه‌ای در آن فعالیت می‌کنند. این دانشگاه در سال ۱۳۱۳ ساخته شده است و در حال حاضر نزدیک به ۶۰ هزار نفر دانشجو در این دانشگاه حضور دارند. طراحی پردیس این دانشگاه توسط یک معمار فرانسوی انجام شده است. دانشگاه تهران در نزدیکی میدان انقلاب تهران قرار دارد و دسترسی به آن از طریق BRT یا مترو به راحتی امکان پذیر است.

در صورتیکه به این مقاله علاقه‌مند هستید، ممکن است صفحات زیر نیز برای شما جذاب باشد:

  1. الگوریتم چیست و چگونه کار می‌کند و نحوه استفاده آن چطور است.
  2. بورسیه رشته کامپیوتر.
  3. نظریه گراف ،انواع آن چیست و چه کاربردهایی دارد.

شما را به تماشای ویدیو زیر دعوت می‌کنیم که آقای سینا عباسی فارغ التحصیل ارشد الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران درباره رشته الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران صحبت کرده‌اند.

گرایش الگوریتم و محاسبات

این تصویر نمایانگر مفهوم الگوریتم است.

به دلیل ماهیتی که این رشته دارد، دارای انعطاف‌ پذیری بالایی است که شما می‌توانید فیلد‌های مختلفی از جمله هوش مصنوعی، شبکه‌های کامپیوتری، رایانش امن و سایر موارد را به عنوان موضوع پایان نامه خود انتخاب کنید.

هدف از گرایش الگوریتم و محاسبات

علم کامپیوتر سال هاست که به عنوان یکی از علوم مهم در حل مسائل الگوریتمی، خود را نمایان کرده و پژوهشگران بسیاری را نیز به خود جذب کرده است، آشنايی عمیق با مبانی نظری این رشته که شامل الگوریتم‌ها، پیچیدگی محاسبات، سیستم‌ها توزیع شده، محاسبات موازی و روش‌های صوری است، باعث یافتن راه‌حل‌هایی برای مسائل گوناگون و توانایی حل مسائل پیچیده شده است.

وضعیت اپلای در این رشته چگونه است؟

از نظر اپلای، این رشته در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد، اگر کسی به هدف اپلای و ادامه تحصیل در خارج از کشور وارد این رشته شده باشد، با تلاش و استمرار به این هدف خواهد رسید، در گرایش الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران، هم شرایط و هم کمک رسانی اساتید به دانشجویان، مسبب اپلای آسان در این رشته شده است.

دانشکده الگوریتم و محاسبات

محیط گرایش الگوریتم و محاسبات جدای از محیط سایر رشته های مهندسی کامپیوتر (دانشکده فنی مهندسی کامپیوتر منطقه امیر آباد) است، محل دانشکده سمت میدان انقلاب و نزدیک دانشکده عمران قرار دارد. این جدایی مزیت و معایبی دارد، مزیت آن، این است که شما یک سایت مستقل و اختصاصی نسبت به گرایش الگوریتم و محاسبات دارید در حالی که رشته های دیگر مهندسی کامپیوتر سایت‌های‌شان با مهندسی برق مشترک است. و عیب آن، دوری و ارتباط اندک با دانشجویان سایر رشته‌های مهندسی کامپیوتر است، البته این نکته قابل بیان است که در زمان ثبت نام و ارائه مدارک باید به دانشکده فنی مهندسی منطقه امیر آباد مراجعه کنید.

معرفی دروس و اساتید رشته الگوریتم و محاسبات

این عکس مشخصات استاد فهم، استاد دانشگاه صنعتی تهران را نشان می‌دهد.

سایر دروس این رشته
الگوریتم‌های موازی
الگوریتم‌های بهینه سازی ترکیباتی
احتمال و آمار پیشرفته
محاسبات نرم
محاسبات کوانتومی و الگوریتم‌های آن
الگوریتم‌های بیوانفورماتیک
نظریه پایگاه داده پیشرفته
نظریه پایگاه داده پیشرفته
محاسبات برخط

فیلد‌های گرایش الگوریتم و محاسبات

اساتیدی که در این فیلد‌ها می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید:

بازار کار رشته الگوریتم و محاسبات چگونه است؟

با توجه به انعطاف پذیر بودن این رشته، فارغ التحصیلان می‌توانند در موقعیت رمز نگاری داده ها، تحلیل سیستم ها، کارشناس پایگاه داده، پژوهشگر کامپیوتر، استخدام در موسسات علمی-پژوهشی و ... مشغول به کار شوند، این مقاله شما را با رشته‌ی الگوریتم و محاسبات تا حدی آشنا می‌کند تا درک بهتری نسبت به ماهیت این رشته بدست بیاورد.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200