وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بهترین دانشگاه های ایران بر اساس رتبه بندی Times

این صفحه عالی بهترین دانشگاه های ایران بر اساس رتبه بندی Times را معرفی کرده و همچنین بررسی کرده که کدام رتبه بندی دانشگاه ها معتبرتر است

در حوزه آموزش عالی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی کشور عزیزمان ایران تاریخچه‌ای بسیار غنی دارند و نقش مهمی در توسعه علم و فناوری در کشور ایفا می‌کنند. یکی از روش‌های شناخت بهترین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی کشور، مشاهده رتبه‌بندی‌های بین‌المللی معتبر است. یکی از این رتبه‌بندی‌ها، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان توسط مجله Times است. در این مقاله به بررسی بهترین دانشگاه های ایران بر اساس رتبه‌بندی Times «تایمز» می‌پردازیم. این نوشتار جذاب را به‌هیچ‌عنوان از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های ایران بر اساس رتبه بندی Times

تصویر یک شخص

در پاسخ به این سوال که Times Higher Education چیست یا به اختصار Times و چه کاری انجام می‌دهد، لازم است بگوییم که Times Higher Education (THE) یک سازمان بین المللی است که در زمینه ارائه اطلاعات و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی فعالیت می‌کند. این سازمان معروف به انتشار رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها به نام "THE World University Rankings" است. THE همچنین در زمینه تحقیقات و تحلیل های مرتبط با آموزش عالی فعالیت دارد و اطلاعات مفیدی را برای دانشجویان، اساتید و مدیران دانشگاهی ارائه می‌دهد.

بر اساس رتبه بندی تایمز برای سال 2024 ، دانشگاه های ایرانی که وارد لیست شده‌اند عبارتند از:

نام دانشگاهرتبهدرصد تحقیقات بین رشته‌اینسبت زن: مرددانش‌آموزان بین‌المللیتعداد دانش‌آموزان به ازای هر کارمندتعداد دانشجویان FTE
دانشگاه صنعتی شریف ایران 301–350 47% 26: 74 2% 21.8 9,389
دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایران 351–400 47% 35: 65 3% 20.2 9,859
دانشگاه علم و صنعت ایران ایران 401–500 47% 35: 65 1% 32.7 14679
دانشگاه تهران ایران 401–500 39% 5: 95 2% 26.6 54,890
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل 501–600 44% 34: 66 0% 26.7 5,815
دانشگاه صنعتی شیراز ایران 501–600 43% 39: 61 0% 12.9 1,372
دانشگاه تبریز ایران 501–600 35% 52: 48 4% 26.7 20,177
دانشگاه علوم پزشکی تبریز ایران 501–600 10% 54: 46 2% 9.3 8,065
دانشگاه علوم پزشکی بابل ایران 601–800 11% 57: 43 0% 11.7 4,135
دانشگاه بین المللی امام خمینی ایران 601–800 42% 54: 46 5% 25.8 8,156

در جدول بالا ده مورد از بهترین دانشگاه ایرانمعرفی و بررسی بهترین دانشگاه های ایرانمعرفی و بررسی بهترین دانشگاه های ایرانتقریبا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در دوران تحصیل و به خصوص در هنگام انتخاب رشته می‌خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های ایران به ترتیب چه دانشگاه‌هایی هستند، برای پاسخ به این پرسش در این صفحه رنکینگ دانشگاه های ایران در جهان را از نگاه نظام‌های رتبه بندی معتبر بررسی شده است بر اساس رتبه بندی تایمز مشاهده نمودید و معیار این رتبه‌بندی 5 عامل مهم زیر است:

شما برای دیدن دانشگاه‌های بیشتر و همچنین غربالگری و فیلتر دانشگاه‌ها می‌توانید ابتدا وارد سایت www.timeshighereducation.com شوید و از قسمت Rankings رتبه بندی های دانشگاه های جهان را مشاهده کنید، همچنین با فیلترکردن جداول می‌توانید به آن چیزی که می‌خواهید برسید: مثلا اگر می‌خواهید به بهترین دانشگاه مهندسی در جهان برسید باید موضوع خود را بر روی مهندسی تنظیم نمایید.

تصویری از وب سایت تایمز

برترین دانشگاه های جهان سال 2024

بهترین دانشگاه های دنیابهترین دانشگاه های دنیا 2023 - رتبه بندی دانشگاه های جهانبهترین دانشگاه های دنیا 2023 - رتبه بندی دانشگاه های جهاناین صفحه عالی به معرفی بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2023 پرداخته، همچنین رتبه بندی دانشگاه های دنیا در سال 2023 را از نظر پارامترهای مختلف بررسی کرده است بر اساس رتبه‌بندی‌های مختلفی از جمله رتبه‌بندی QS World University، Times Higher Education و Academic Ranking of World Universities (ARWU) مشخص می‌شود. این رتبه‌بندی‌ها بر اساس عوامل مختلفی از جمله کیفیت آموزش و تحقیقات، تاثیرات علمی، شهرت بین‌المللی و تأثیرات اقتصادی صورت می‌گیرد.

بر اساس این رتبه‌بندی‌ها، دانشگاه‌های مختلفی از جمله دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه ماساچوست، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه ییل از معتبرترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌آیند. اما توجه داشته باشید که این لیست ممکن است بر اساس رتبه‌بندی‌های مختلف و به‌روزرسانی‌های مختلف تغییر کند؛ مثلاً بهترین دانشگاه های جهان بر‌اساس رتبه بندی QSبهترین دانشگاه های جهان بر‌اساس رتبه بندی QSبهترین دانشگاه های جهان بر‌اساس رتبه بندی QSاین صفحه عالی به معرفی بهترین دانشگاه های جهان بر‌اساس رتبه بندی QS پرداخته و بهترین دانشگاه های جهان به تفکیک قاره بر‌اساس رتبه بندی QS را معرفی کرده با بهترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی شانگهایبهترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی شانگهایبهترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی شانگهایاین مقاله عالی رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان را بر اساس رتبه بندی شانگهای و بهترین دانشگاه‌های جهان به تفکیک قاره بر‌اساس رتبه بندی شانگهای را بیان کرده متفاوت است .

جمع‌بندی

در نهایت این در مورد بهترین دانشگاه های ایران براساس رتبه بندی Times صحبت شد.رتبه‌بندی‌ها می‌توانند به دانشگاه‌ها کمک کنند تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و بهبودهای لازم را اعمال کنند تا در رقابت جهانی آموزش عالی بهبود یابند و جایگاه مناسبی را در صحنه جهانی کسب کنند. در ایران، سیستم آموزش عالی به صورت دولتی، غیرانتفاعی و آزاد فعالیت می‌کند. دانشگاه‌های دولتی معمولاً تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند و بیشترین تعداد دانشجویان را جذب می‌کنند. دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز به صورت خصوصی تاسیس شده‌اند و هزینه تحصیل در آن‌ها باید توسط دانشجویان پرداخت شود. دانشگاه‌های آزاد نیز به صورت خصوصی تاسیس شده‌اند اما دانشجوان امکان شرکت در کلاس‌ها و آزمون‌ها را به صورت آزاد دارند. به‌عنوان دانشجو، مهم است که قبل از انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی، به مطالعه و تحقیق در مورد کیفیت و شهرت دانشگاه مورد نظر بپردازید؛ همچنین می‌توانید از نظرات و تجربیات دانشجویان فعلی و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها استفاده کنید تا تصمیم بهتری برای تحصیلات خود بگیرید.

کدام رتبه بندی دانشگاه های جهان معتبر تر است؟

رتبه بندی دانشگاه های جهان توسط چند سازمان مختلف انجام می‌شود، از جمله رتبه‌بندی QS World University Rankings، Times Higher Education World University Rankings و Academic Ranking of World Universities (ARWU) که توسط دانشگاه شانگهای جهانی انجام می‌شود. هر یک از این رتبه‌بندی‌ها معیارها و روش‌های مختلفی برای ارزیابی دانشگاه‌ها دارند، بنابراین نمی‌توان یک رتبه‌بندی را به عنوان معتبرتر از دیگری دانست.

بهترین دانشگاه جهان برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر کدام است؟

دانشگاه استنفورد-دانشگاه کالیفرنیا، برکلی-دانشگاه ماساچوست، موسسه فناوری-دانشگاه کارنگی‌ملون-دانشگاه هاروارد-دانشگاه ایلینوی، موسسه فناوری-دانشگاه ایالتی میشیگان-دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، سان دیگو؛ بااین‌حال، قبل از انتخاب دانشگاه برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر، بهتر است معیارهای مختلفی از جمله امکانات، تخصص‌های موجود، ارتباطات صنعتی و فرصت‌های شغلی را بررسی کنید.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200