برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

تصویرسازی ذهنی برای کنکور ارشد کامپیوتر، IT و علوم کامپیوتر

این صفحه عالی تصویرسازی ذهنی برای کنکور ارشد کامپیوتر، IT و علوم کامپیوتر که حرفه ای ترین روش مرور می‌باشد بطور کامل توضیح داده شده است

در این مقاله قصد داریم نحوه تصویرسازی ذهنی برای کنکور ارشد کامپیوتر، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر را آموزش دهیم. مفهومی که تصویرسازی ذهنی در اینجا دارد با تصویرسازی ذهنی که در مبحث روان‌شناسی مطرح می‌شود متفاوت است. تصویرسازی ذهنی که در اینجا مطرح می‌شود، روشی جدید، خلاقانه و نوعی مرور پیشرفته برای دروس کنکور ارشد کامپیوتردروس آزمون و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیدروس آزمون و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیقبل از شروع مطالعه برای کنکور ارشد رشته کامپیوتر لازم است تا از دروس مورد آزمون، اهمیت هر کدام و همچنین ضرایب آن‌ها مطلع باشید تا بتوانید به صورت هوشمندانه برنامه ریزی کرده و بهترین نتیجه را کسب کنید. این صفحه راهنمای شما در موارد ذکر شده خواهد بود. است که کمک شایانی در به‌ خاطر سپاری مطالب کرده و تکرار روزانه آن ذهنتان را قدرتمند می‌کند.

تصویرسازی ذهنی چگونه است؟

فرض کنید امروز در حال مطالعه درس مدار منطقیآموزش مدار منطقی به زبان ساده - بررسی مدار منطقی و انواع آنآموزش مدار منطقی به زبان ساده - بررسی مدار منطقی و انواع آنامروزه درک صحیحی از مدارهای منطقی برای هر مهندس برق و کامپیوتر ضروری است. این مدارها عنصر اصلی کامپیوترها و بسیاری از وسایل الکترونیکی اطراف ما هستند، در این صفحه به بررسی و آموزش مدار منطقی پرداخته شده است هستید؛ کاری که برای تصویرسازی ذهنی باید انجام دهید این است که کاغذسفیدی را کناردست خود قرار دهید و در حین مطالعه با هر عنوان و زیرعنوانی که مواجه شدید آن را در کاغذسفید یادداشت کنید؛ به طور مثال اگر اکنون به مبحث فلیپ‌فلاپ رسیدید روی برگه سفید عنوان "فلیپ‌فلاپ" را یادداشت می‌کنید. این کار را برای هر درسی که در طول روز مطالعه می‌کنید باید انجام دهید. انتهای هر روز، منظور زمانی که دیگر قصد دارید مطالعه را کنار گذاشته و به خواب بروید، برگه‌ای که عناوین را روی آن یادداشت کرده‌اید را کنار خود بگذارید اما روی آن را بپوشانید. سپس چرک‌نویسی بردارید و شروع به فکرکردن کنید، سعی کنید هر چه از ابتدای روز مطالعه کرده‌اید را به ترتیب از ابتدا به انتها، یعنی به همان ترتیبی که عناوین را نوشته‌اید، به‌خاطر بیاورید. حال احتمال دارد عنوانی که مطالعه کرده بودید را فراموش کرده باشید؛ در این صورت به سراغ برگه عناوین بروید و فقط همان قسمت را نگاه کنید. به هر عنوان که می‌رسید سعی کنید نکات مهم و فرمول‎های آن بخش را به‌خاطر آورده و روی چرک‌نویس بنویسید حال اگر دیدید نمی‌توانید آن را به‌خاطر بیاورید به جزوه درس موردنظر مراجعه، آن قسمت را مطالعه و یکبار آن نکته یا فرمول را یادداشت کنید.

تصویر یک دانشجو در حال تصویر سازی ذهنی

نکاتی که رعایت آن در تصویرسازی ذهنی الزامی است

  1. از خود انتظار نداشته باشید همه چیز را به یاد بیاورید: وقتی برای بار اولی است که درسی را مطالعه می‌کنید طبیعی است که برای تصویرسازی ذهنی بخش‌هایی از آن را فراموش کرده باشید، یادآوری تمام مطالب کار دشواری است. توجه کنید که هدف این نیست که تمام مبحث یا ترتیب عناوین را از صفر تا صد به یاد بیاورید؛ هدف این است که شما ذهن خود را به چالش بکشید. همین امر که شما ذهنتان را برای یادآوری مطالب تحت‌فشار قرار می‌دهید موجب قدرتمند شدن مغزتان می‎‌شود. به این مثال دقت کنید: فرض کنید در مسیر حرکت به سمت محل کار جدیدتان هستید و حواستان به محیط اطرافتان است و ناگهان از سرعت‌گیری عبور می‌کنید که باعث می‌شود ماشینتان کمی به بالاپرش کند، فردای آن روز نیز دقیقاً همین اتفاق برایتان می‌افتد؛ اما در روز سوم ناخودآگاه وقتی به‌سرعت گیر نزدیک شوید ذهنتان ناخودآگاه سرعت‌گیر را یادآوری کرده و باعث می‌شود هنگام عبور از روی آن احتیاط کنید. این دقیقاً همان اتفاقی است که هنگام تصویرسازی ذهنی برایتان می‌افتد. علاوه بر این تصویرسازی ذهنی باعث می‌شود مطالب در ذهنتان دسته‌بندی شوند و به‌مرور ذهن ساختارمندی پیدا کنید و در نتیجه یادآوری مطالب برایتان ساده‌تر شود.
  2. اولویت تصویرسازی ذهنی بالاتر از درس‌خواندن است: بعضی از دانشجویان ممکن است تصویرسازی ذهنی را به دلیل درس‌خواندن بیشتر یا دلایل دیگر، انجام ندهند درصورتی‌که تصویرسازی ذهنی بسیار مهم‌تر از مطالعه است و سعی کنید هر شب یا نهایتاً صبح روز بعد، قبل از شروع به مطالعه، آن را انجام دهید. توجه داشته باشید که این کار در ابتدا برای همه دشوار است پس صبور باشید و به‌هیچ‌وجه تصویرسازی ذهنی را از قلم نیندازید؛ پس از دو ماه نتایج شگفت‌انگیز آن را مشاهده خواهید کرد. همچنین می‌توانید تست‌زدن را جایگزین تصویرسازی ذهنی کنید (هرچند که توصیه نمی‌شود). به این صورت که هر شب 5 الی 10 تست از مبحث موردنظر حل کنید. برای این کار می‌توانید از پلتفرم آزمون و بانک تست کنکور ارشد کامپیوتر کمک بگیرید. بسیار عالی می‌شود اگر بتوانید هر دو یعنی تصویرسازی ذهنی و تست از پلتفرم آزمون را باهم انجام دهید.
  3. تصویرسازی ذهنی فقط مختص به درس نیست؛ بلکه برای نکته و تست نیز باید انجام شود: ممکن است کل روز را به تست‌زدن پرداخته باشید؛ اما برای تست‌ها نیز باید این کار را انجام دهید. برای تصویرسازی ذهنی تست‌ها نیاز نیست صورت سؤالات را به یاد بیاورید؛ بلکه یادآوری نکات و فرمول‌هایی که در حل تست استفاده کرده‌اید کافی است.

جمع‌بندی

صرفاً ساعت مطالعه بالا منجر به موفقیت نمی‌شود؛ بلکه نحوه مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوترچگونه برای کنکور ارشد کامپیوتر درس بخوانیمچگونه برای کنکور ارشد کامپیوتر درس بخوانیمچگونه برای ارشد کامپیوتر بخوانیم؟ در این صفحه خواهید آموخت که چگونه با یک تلاش هوشمندانه و برنامه ریزی دقیق به رتبه برتر کنکور ارشد کامپیوتر تبدیل شوید. نیز مهم است. در این مطلب یک روش مرور پیشرفته که تصویرسازی ذهنی نام دارد را معرفی کردیم. با استمرار در انجام این روش به نتایج شگفت‌آوری خواهید رسید.

اگر هنوز ابتدای راه هستید و نمی‌دانید چگونه باید این مسیر را طی کنید می‌توانید سری به همایش‌ های کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعاتهمایش کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعاتهمایش کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعاترمز موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر چیست؟ زمان مناسب برای شروع مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات کی است؟ بزنید تا علاوه بر تصویرسازی ذهنی، نحوه آماده شدن برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوترنحوه آماده شدن برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوترنحوه آماده شدن برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوتراین صفحه عالی نحوه آماده‌ شدن برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوتر و مراحل و گام هایی که باید برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوتر انجام بدهید را توضیح داده، نحوه برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتربرنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی صحیح و علمی نخستین و اصلی ترین گام در هر فعالیت است و کنکور نیز از این قاعده مستثنی نیست، بسیاری از رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هر سال یا رشته لیسانس‌شان کامپیوتر نبوده و یا در دانشگاه‌های بسیار ضعیف بوده‌اند ولی با یک برنامه هوشمندانه موفق شدند به خواسته و هدف‌شان برسند، نحوه صحیح تست زدن برای آمادگی در کنکور ارشد کامپیوترنحوه صحیح تست زدن برای آمادگی در کنکور ارشد کامپیوترنحوه صحیح تست زدن برای آمادگی در کنکور ارشد کامپیوتراین صفحه عالی نحوه صحیح تست‌ زدن در کنکور ارشد کامپیوتر را آموزش داده است و تمامی نکات مهمی که باید در تست زدن رعایت بشود را توضیح داده است و... را بیاموزید تا بتوانید مسیر را هوشمندانه طی کنید.

یادآوری مطالب برای من دشوار است، چگونه این کار را انجام دهم؟

وقتی برای بار اولی است که درسی را مطالعه می‌کنید طبیعی است که برای تصویرسازی ذهنی بخش‌هایی از آن را فراموش کرده باشید، یادآوری تمام مطالب کار دشواری است. توجه کنید که هدف این نیست که تمام مبحث یا ترتیب عناوین را از صفر تا صد به یاد بیاورید؛ هدف این است که شما ذهن خود را به چالش بکشید. همین امر که شما ذهنتان را برای یادآوری مطالب تحت‌فشار قرار می‌دهید موجب قدرتمند شدن مغزتان می‎‌شود.

آیا برای تست‌ها نیز باید تصویرسازی ذهنی انجام دهم؟

بله برای تست‌ها نیز باید این کار را انجام دهید. برای تصویرسازی ذهنی تست‌ها نیاز نیست صورت سؤالات را به یاد بیاورید؛ بلکه یادآوری نکات و فرمول‌هایی که در حل تست استفاده کرده‌اید کافی است.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200