رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد

این مقاله عالی نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد و زمان برگزاری و شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را بررسی کرده است

شرکت در آزمون کارشناسی ارشد امکان ساختن آینده‌ای ایده‌آل و درخشان را به ارمغان می‌آورد؛ البته لزوماً همه کسانی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت می‌کنند، بهترین نتیجه را نمی‌گیرند. حصول نتیجه مطلوب نیازمند برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری صحیح است؛ البته آگاهی و اطلاع از فرایند آزمون کارشناسی ارشد هم در این امر تأثیر به‌سزایی دارد و می‌تواند سرنوشت شما را دستخوش تغییر کند.

لوگو دانشگاه آزاد اسلامی

آزمون کارشناسی ارشد مراحل مختلفی دارد. در این مطلب می‌خواهیم به مرحله ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بپردازیم.

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سازمان سنجش، مجری آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته براي ورود به رشته‌های دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غيرانتفاعی، پرديس خودگردان، مجازی، مشترک دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنين دانشگاه آزاد اسلامی است. به‌عبارتی دانشگاه آزاد اسلامی دیگر آزمون جداگانه‌ای برای پذیرش دانشجو ندارد بنابراین اگر قصد تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی را دارید ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد که برای عموم برگزار می‌شود، کفایت می‌کند. پس از اعلام نتایج آزمون نیز، متقاضیان دانشگاه آزاد می‌بایست برای انتخاب رشته اقدام کنند که بدین منظور باید به سایت azmoon.iau.ir مراجعه کنند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که پذيرفته شدگان دوره روزانه آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته سال 1402 مي‌توانند در آزمون كارشناسی ارشدناپيوسته سال 1403 ثبت نام و شركت نمايند. ضمناً داوطلبان مذكور و نيز دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره های روزانه و غيرروزانه (شهريه پرداز) از قبيل دوره‌های نوبت دوم(شبانه)، پيام نور، غيرانتفاعی، پرديس خودگردان، مجازی، مشترک دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنين دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع كارشناسی ارشدناپيوسته (به شرط نداشتن مشكل نظام وظيفه برای آقایان) می‌توانند بدون انصراف از تحصيل و در صورت داشتن ساير شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، درآزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته سال 1402 ثبت نام و شركت نمايند. اين داوطلبان پس از اعلام نتايج نهایی در صورت قبولی بايد انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جديد محل تحصيل ارائه دهند.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

از آنجا که تحصیل در دانشگاه آزاد نیازمند شرکت در کنکور جداگانه نیست، زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ از 23 الی تا 27 مهر ماه، و زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز مورخ 4 اسفند سال 1402 می‌باشد.

تصویر سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

داوطلبان برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، حائز شرایطی باشند که از نگاه سازمان سنجش، به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود.

شرایط عمومی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط عمومی که داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید داشته باشند، به شرح ذیل است:

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی داوطلبان برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به قرار زیر است:

جمع‌بندی

اگر موفق شوید به‌درستی در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کنید، این آزمون و قبولی در آن می‌تواند پلی برای موفقیت باشد. آزمون کارشناسی ارشد فرایند خاصی دارد که داوطلبان ملزم به رعایت مفاد، شرایط و مراحل آن هستند. یکی از مراکزی که هر ساله دانشجویان بسیاری را در مقطع ارشد پذیرش می‌کند، دانشگاه آزاد اسلامی است. در این مطلب به موضوع ثبت نام در کنکور ارشد دانشگاه آزاد پرداختیم.

ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چه مراحلی دارد؟

برای ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد لازم است ابتدا از شرایط و ضوابط آن مطلع شویم و سپس با آماده‌سازی مدارک و اطلاعات مربوطه، در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کنیم و مطابق با دفترچه راهنمای ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد، ثبت‌نام را انجام دهیم.

آیا دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو در مقطع ارشد آزمون جداگانه‌ای دارد؟

در حال حاضر سازمان سنجش، مجری آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته براي ورود به رشته‌هاي دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پيام نور، غيرانتفاعي، پرديس خودگردان، مجازي، مشترك دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي است. بنابراین می‌توان گفت دانشگاه آزاد اسلامی آزمون جداگانه‌ای برای پذیرش دانشجو ندارد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200