کانال تلگرام

تحصیل در خارج از کشور

تدریس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی

وکیل مهاجرت تحصیلی خود باشید

نگاه کلی به تحصیل در خارج از کشور:

یکی از انواع مهاجرت، مهاجرت تحصیلی می باشد. در جوامع امروزی جوانان پس از گذراندن دوره ابتدایی و متوسطه با قبولی در دانشگاه به دنبال ارتقاء سطح دانش و کسب تجربه های مختلف هستند. در این میان عده ای از افراد اقدام به مهاجرت به آمریکا و اروپا می نمایند تا از سطح بالاتر تحصیلات عالیه برخوردار گشته و بعنوان یک دانشجو بین المللی از تجربیات بی بدیلی بهره مند گردند. همچنین عده ای بعلت مواجه با سد کنکور در مقاطع مختلف اقدام به مهاجرت تحصیلی می نمایند. استرس و سختی قبولی در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری، تحصیل رایگان در اروپا، بورسیه تحصیلی و غیره مسائلی هستند که دانشجویان را مجاب مینماید تا به ادامه تحصیل در خارج از کشور بیاندیشند.
تعداد دانشجویان ایرانی در اروپا از آمریکا بیشتر است ولی مهاجرت به آمریکا هدف اول دانشجویان ایرانی می باشد. طبق آمار یونسکو حدود 11000 نفر محصل ایرانی در آمریکا مشغول به تحصیل هستند. این در حالی است که تنها 4000 دانشجوی ایرانی تحصیل در آلمان را انتخاب کرده اند. دلیل این عمر ریشه در تسلط بیشتر دانشجویان ایرانی به زبان انگلیسی در مقایسه با دیگر زبان ها دارد. دانشجویان ایرانی عمدتا دانشگاه هایی را برای اپلای انتخاب می نمایند که در آنها تحصیل به زبان انگلیسی ممکن باشد. داشتن اقوام و آشنایان مقیم یک کشور خارجی از دیگر عوامل مهم در انتخاب کشور ایده آل برای ادامه تحصیل در خارج از کشور میباشد. یکی دیگر از مسائل تعیین کننده در انتخاب کشور مقصد، هزینه های ادامه تحصیل میباشد. ادامه تحصیل در خارج از کشور به صورت رایگان گزینه بسیار دلچسبی است. به عنوان مثال طبق قانون جمهوری فدرال آلمان ، تحصیل در آلمان رایگان است (studieren ist in deutschland kostenlos ). حال آنکه تحصیل در انگلستان بسیار هزینه بردار است. با تغییر قانون در کشور سوئد از سال 2008 به بعد تحصیل در سوئد رایگان نیست.
با اینکه تحصیل در خارج از ایران کمک شایانی به بالابردن سطح علمی دانشجو مینماید، اما باید به مزایا و معایب تحصیل در خارج از کشور نیز توجه بسیاری داشت. نباید دانشجو تنها و تنها برای بالا بردن توانایی های فردی اقدام به تحصیل در خارج از کشور بپردازد .که باید با یک هدف بلند و البته دست یافتنی قدم در این راه بگذار. تحصیل در خارج از کشور میتواند دید شما را نسبت به زندگی تغییر دهد. زندگی در یک کشور دیگر میتواند به نوبه خود یک کلاس ارزشمند در جهت تحصیل تجربیات عالی و بین المللی تلقی گردد. دانشجو علاوه بر ارتقاع سطح علمی خود با فرهنگ و میراث کشورهای دیگر آشنا می گردد و درهای جدیدی به روی او باز می شود. اینکه فرد با یک زبان دیگر صحبت کند، دوستان جدید پیدا کند و با غذاهای جدید و سنتی یک کشور دیگر آشنا میشود به او اعتماد به نفس بالایی می بخشد و در رزومه او نقطه مثبت و قابل توجهی خواهد بود.

 

انگیزه شما از مهاجرت تحصیلی چیست؟

برای انجام یک پروژه شما نیاز به انگیزه انجام پروژه دارید. نظر به اینکه مهاجرت تحصیلی پروسه ای پیچیده و طولانی است فرد باید انگیزه ی کافی را تا رسیدن به نتیجه داشته باشد.
فرد باید ابتدا یک هدف بلند و عالی را برای خود ترسیم کند و سختی‌های رسیدن به هدف را در نظر بگیرد. مشکلاتی از قبیل دوری از خانواده، زندگی در خارج از ایران و در یک جامعه بیگانه، مشکلات مربوط به خوابگاه دانشجویی خارجی، درس خواندن به زبان انگلیسی، هزینه ها و بسیاری از مشکل هایی که قابل پیش بینی نیستند. بنابراین لازم است فرد برای رسیدن به هدف به خودباوری رسیده باشد. هدف باید به قدری عالی باشد که هر لحظه با یادآوری آن، فرد هیجان کافی را برای ادامه مسیر بدست آورد. به عنوان مثال تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان ، کار کردن در یک محیط علمی در عالی ترین سطح ممکن، کار کردن در یک شرکت معروف و بین الملل، کنفرانس ها و مقالات و سفرهای علمی به دور دنیا، ایفا کردن یک نقش مهم در دنیا و در زمینه تحصیلات، انجام پروژه های بین المللی، دستیابی به درآمدهای ارزی، دیدار با بزرگان رشته تحصیلی خود در دنیا که تمام اینها برای هر فردی میسر است فقط و فقط اگر انگیزه، پشتکار و همت عالی داشته باشد.
در کنار تمام این مسائل فرد باید منطقی و بر اساس داشته ها و توانایی‌های خود تصمیم مناسبی جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور بگیرد. در این میان هستند بسیاری از شرکتهای اعزام دانشجو به خارج از کشور که برای فرد چهره ای زیبا از بهترین کشور برای زندگی ایرانیان ترسیم می‌کنند. در صورتی که فرد دارای نمرات سطح پایین بوده و از نظر دانش زبان های خارجی نیاز به تمرین های فراوان و بلند مدت دارد. اگر فرد با یک پشتوانه ی علمی ضعیف به یک دانشگاه خارجی برود و نتواند در آنجا استعدادهای خود را بروز دهد پس از مدتی کوتاه از دانشگاه اخراج شده و مجبور است بدون هیچ دستاوردی به ایران بازگردد. بنابراین باید فرد منطقی و با توجه به حقایق تصمیم بگیرد.
با توجه به جمیع جوانب فرد باید خود مستقلاً در مورد زندگی تصمیم بگیرد تا در آینده توجیهی غیرمنطقی برای مشکلات خود نداشته باشد. اطرافیانی که نظرهای منفی و مثبت فراوانی راجع به مهاجرت تحصیلی فرد به او میدهند در آینده از فرد نمیپرسند که " آیا الان از شرایط رازی هستی یا نه؟"

برای ادامه تحصیل در خارج از کشور از کجا شروع کنم؟

دانشجویانی که به دنبال ادامه تحصیل در خارج از کشور میباشند ابتدا باید بهترین کشور برای زندگی را با توجه به تمام جوانب مشخص کرده و سپس لیستی را از دانشگاه های معتبر آن کشور تهیه بفرمایند. دانشجو باید دقت لازم را در انتخاب دانشگاه در کشور مقصد به خرج دهد و دانشگاه هایی را انتخاب نماید که در کتاب نظام ارزشیابی وزارت علوم ممتاز شمرده شده باشند. در صورتی که دانشگاه های مورد نظر دانشجو در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نباشد مدرک اخذ شده از آن دانشگاه در ایران فاقد اعتبار خواهد بود. پس از این که دانشجو دو یا چند دانشگاه را در کشور مقصد هدف نهایی قرار داد، با مراجعه به بخش بین الملل وب سایت دانشگاه های خارجی مورد نظر، تاریخ شروع و اتمام ثبت نام در آنها را به دست می آورد. همچنین در بخش بین الملل وب سایت دانشگاه های خارجی لیستی از مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام موجود است و دانشجو باید تمام این مدارک را تهیه و در صورت نیاز ترجمه و به تایید مدارک توسط دادگستری (مهر دارالترجمه) و وزارت امور خارجه برساند و همچنین در بخش تایید مدرک سفارت مربوطه، صحت ترجمه ها را اثبات نماید.

 

 

لیست تعداد ایرانیان خارج از کشور که به تحصیل مشغول هستند
4.5740740740741 1 1 1 1 14.57 امتیاز (54 رای)

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)

تاکنون (53) نظر در این صفحه ثبت شده است.

حامد

با سلام
استاد اگر فردی در دوره ی روزانه‌ی ارشد مشغول تحصیل باشد آیا امکان این موضوع هست که بدون انصراف از دانشگاه پروسه‌ی اپلای را طی کند و پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه مقصد، از دانشگاه فعلی انصراف دهد؟
و آیا این موضوع مشمول پرداخت جریمه و یا مشکلات نظام وظیفه ای نمی‌شود؟
و اینکه به طور کلی آیا مشغول تحصیل بودن مشکلی در روند پروسه‌ی اپلای ایجاد نمی‌کند؟
بسیار سپاسگزارم.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به حامد

سلام. وقت بخیر. بله می‌توانید. در مورد سوال دوم تون اطلاعی ندارم و به پلیس بعلاوه 10 مراجعه کنید. در مورد سوال آخرتون خیر مشکلی ایجاد نمی‌کند. موفق و پیروز باشید

پاسخ
فرامرز

با سلام و احترام
من لیسانس مهندسی عمران با معدل 15 از دانشگاه آزاد هشتگرد دارم. اگر ارشد کامپیوتر را در دانشگاه های تاپ ایران بگذرونم برای اپلای دکتری کامپیوتر در آلمان یا انگلستان مغایرت رشته لیسانس و پایین بودن سطح دانشگاه لیسانس مشکلی از لحاظ قانونی یا جنبه های دیگه ایجاد میکنه؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به فرامرز

سلام. وقت بخیر. بطور کلی اینکه لیسانس یک رشته دیگری بودید همیشه یک امتیاز منفی در نگاه استادی که می‌خواهد شما را بگیرد محسوب می‌شود ولی اگر ارشد را در دانشگاه تاپی قبول شوید و بتوانید رزومه خوبی در مقطع ارشد ایجاد کنید می‌توانید اپلای کنید و فاند نیز بگیرید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
محمدرضا

سلام استاد عزیز خسته نباشید
ببخشيد دو سوال دارم اينکه معدل ليسانس و دانشگاه دوره ي ليسانس براي اپلاي مقطع دکتري چقدر مهم است؟و آيا ميشود اگر ارشد دانشجو مهندسي کامپيوتر در هر گرايشي تو دانشگاه شريف یا تهران باشي و مقاله هم نداده باشي،برا دکترا بتونی اپلاي کني؟
ممنون ميشم راهنمايي کنيد

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمدرضا

سلام. وقت بخیر. هم معدل دوره لیسانس و هم دانشگاه دوره لیسانس برای اپلای دکتری مهم و تاثیر گذار است ولی اگر شخصی در این دو ضعف دارد، اگر مقطع ارشد در دانشگاه تاپی قبول شود، سپس معدل بالایی کسب کنید و همین طور بتواند نمره زبان خوبی هم در آیلس یا تافل کسب کند و همین طور بتوانید دو عدد توصیه نامه خوب از اساتید دانشگاه ارشدش بگیرد می‌توانید اپلای کند، البته قطعا اگر یکی دو تا مقاله خوب هم داشته باشد کارش راحت تر است، ولی هستند افرادی که بدون مقاله هم توانسته اند با این شرایط اپلای کنند. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پریسا

سلام استاد رضوی وقتتون بخیر
من لیسانس دانشگاه ازاد معدل۱۵ رشته ای تی دارم رزومه قوی هم‌ ندارم از نظر شما بنده برای اپلای ارشد روزمه رو قوی کنم و مدرک زبان و...
یا ارشد رشته مهندسی کامپیوتر و بخونم معدلم رو ببرم بالا و درکنارش رزومه و...قوی کنم و برای دکترا اپلای کنم؟میشه گفت اپلای دکترا راحت تر از ارشد هست؟
و اینکه اگر با هزینه شخصی اپلای کنی‌ شرایطش چه جوری هست؟
ممنون میشم از پاسخگوییتون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به پریسا

سلام. وقت بخیر. با توجه به شرایطی که دارید احتمال اینکه شما بتوانید برای مقطع ارشد با فاند اپلای کنید بسیار کم است، توصیه من به شما این هست که در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و مقطع ارشد را در یک دانشگاه تاپ سپری کنید و سپس برای مقطع دکتری اپلای کنید، اپلای کردن برای مقطع دکتری بسیار راحت تر از مقطع ارشد است و این امر به علت تعداد پوزیشن‌های بسیار بالاتر مقطع دکتری نسبت به ارشد است. با توجه به قیمت دلار و یورو من توصیه نمی‌کنم که کسی با هزینه شخصی اپلای کند، چون هزینه ها بسیار بالاست. موفق و پیروز باشید

پاسخ
محمد سعید

با سلام خدمت استاد عزیز
استاد سوالی بشدت ذهن منو درگیر کرده و این سوال این هستش که چرا قبول شدن در دانشگاه های تاپ ایران مثل شریف و دانشگاه تهران تاثیر زیادی در فرایند اپلای داره؟
چون تا اونجایی که شنیدم اساتید دانشگاههای خارج از ایران اطلاعات نسبتا کمی راجع به دانشگاههای ایران دارن و حتی یکبار من سایت ارزیابی دانشگاههای جهان رو که متعلق به وزارت علوم آلمان بود رو هم بررسی کردم و دیدم که تمامی دانشگاههای دولتی ایران و حتی دانشگاه آزاد در یک سطح امتیازی مشابه هم قرار داشتند و کوچکترین تفاوتی بین دانشگاههای شریف و تهران با سایر دانشگاههای ایران وجود نداشت و فقط دانشگاههای غیر انتفاعی بودند که یک سطح امتیازشون پایین تر بود.(البته امتیازات اینطوری بود : دانشگاههای دولتی و آزاد H+ ، دانشگاههای غیر انتفاعی H-)
البته اینا شنیده ها و مشاهدات من بود و من نظری راجع به درستی یا نادرستی اینها ندارم به همین دلیل خواستم از خدمت شما بپرسم و دلایل شما برای اینکه میگید دانشگاه های تاپ ایران بسیار تاثیر دارند، رو بدونم
ممنون میشم اگر شفاف سازی کنید.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمد سعید

سلام. وقت بخیر. تقریبا اکثر اساتید دانشگاه های خوب خارج از کشور با دانشگاه شریف و دانشگاه تهران آشنا هستند و در جریان این موضوع هستند که این دو دانشگاه برترین دانشگاه های کشور هستند و دانشجویان این دانشگاه ها بسیار قوی هستند. بنابراین قطعا بودن در این دانشگاه ها برای اپلای در دانشگاه های مناسب و گرفتن فاند تاثیر زیادی دارد. موفق و پیروز باشید

پاسخ
مهران

سلام خسته نباشید
ببخشید تاثیر دانشگاه در اپلای مهندسی کامپیوتر چقدر هست؟
بنده آزاد قبول شدم ولی هدفم اپلای هست (اولویت کارشناسی ارشد) میخواستم بدونم آنقدر ارزش داره که پشت کنکور بمونم تا شریف و تهران قبول بشم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مهران

سلام. وقت بخیر. به شدت تاثیر دارد. در مورد اینکه آیا ارزش دارد یا خیر، قطعا ارزش دارد، ولی به این نکته توجه کنید که قبولی در مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف و تهران در مقطع لیسانس کاری به شدت دشوار است و شاید نتوانید از عهده این کار بر بیایید و شاید بهتر باشد به قبولی در مقطع ارشد این دانشگاه ها فکر کنید و برای مقطع دکتری اپلای کنید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
زهرا

سلام
می خواستم بهترین دانشگاه تبریز برای ادامه تحصیل در رشته نرم افزار رو معرفی کنین
خیلی ممنون از سایت خوبتون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به زهرا

سلام. وقت بخیر
قطعا دانشگاه دولتی تبریز
موفق و پیروز باشید

پاسخ
Neda

سلام میشه شرایط اپلای با دیپلم رو برای مقطع کارشناسی بگین (برای کشور کانادا)

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Neda

سلام. وقت بخیر
با فاند نمی‌تونید برای مقطع کارشناسی اپلای کنید، البته موارد خیلی خاصی که جز نوابغ هستند مثلا در المپیادهای جهانی مدال دارند یا در جشنواره های معتبر مدال دارند و یا ... این امکان را دارند. شما باید سعی کنید در کنکور لیسانس در دانشگاه تاپی مثل شریف قبول شوید و برای مقطع ارشد اپلای کنید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
محمد جواد

من دانشجوی لیسانس مهندسی برق هستم می خواستم بدونم برای ارشد اگه بسمت کامپیوتر بیام مشکلی ایجاد نمیشه که بخوام برای دکترا اپلای کنم(چون شنیدم باید مقاطع قبلی مرتبط باشن و ایا کامپیوتر و برق مرتبطن)؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمد جواد

سلام. وقت بخیر
اگر ارشد دانشگاه تاپی قبول شوید مشکلی برای شما ایجاد نمی‌شود و براحتی می‌توانید برای دکتری اپلای کنید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
علی

سلام,من دانشجوی کارشناسی کامپیوترم دانشگاه آزاد.میخواستم ببینم برای ارشد میتونم اپلای کنم ؟هرچند خدمت سربازی هم نرفتم.و اینکه در این مقطعی که هستم چه کارهایی نیاز هست انجام بدم تا بتونم اپلای کنم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به علی

سلام. وقت بخیر
با فاند میخواهید اپلای کنید یا با هزینه شخصی؟
معدل شما چند است؟ آیا مدرک زبان دارید؟ اگر ندارید زبان تان چطور است و آیا می‌توانید مدرک تافل یا آیلس بگیرید؟
پاسخ به این سوالات را به همین پیام ریپلای کنید
موفق باشید

پاسخ
پاسخ علی به رامین رضوی

با فاند
معدلم 17.
خیر مدرک زبان ندارم ولی میتونم مدرک آیلس یا تافل بگیرم.

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به علی

با توجه به شرایطی که دارید بعید است که با فاند بتوانید اپلای کنید. مگر در دانشگاه های بسیار ضعیف که سطح شان از دانشگاه های خوب کشور ما هم ضعیف تر است.
شما باید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و در یک دانشگاه تاپ قبول شوید و سپس برای دکتری با فاند اپلای کنید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
خیری

درود و خداقوت بر استاد رضوی
من دانشجوی کارشناسی IT هستم از دانشگاه شهید مدنی تبریز، موضوع تحقیق من خوشه بندی اطلاعات (data clustering) هستش و اپلای رو میخوام ارشد و دکتری رو پیوسته در دانشگاه های اطراف Silicon Valley هوش مصنوهی گرایش شبکه های عصبی بخوونم تا روی خانگی کردن کامپیوترهای فازی لاجیک کار کنم ، به نظر شما تصمیمات زیر برای من صلاحه که 1. انتقالی بگیرم به علوم کامپیوتر دانشگاه تهران یا تبریز (چون رتبه ام 2700 منطقه بود در کنکور 98) یا اینکه تمام تمرکزمو بزارم روی واحدا تا با معدل بیست یا رتبه خوب برم دانشگاه تهران یا شریف، ضمنا نظرتوون رو هم در مورد مقایسه تهران یا شریف میخواستم بدوونم که کدوم بهتره
ممنون از وبسایت فوق العاده تون

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به خیری

سلام. وقت بخیر
در مورد سوال اول تون اگر میتونید انتقالی بگیرید به علوم کامپیوتر دانشگاه تهران قطعا این کار و انجام بدید و لحظه ای درنگ نکنید. سپس می‌تونید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و ارشد تون را هم در یکی از دانشگاه های تهران یا شریف بخونید
در مورد مقایسه بین دانشگاه تهران و شریف باید بهتون بگم که در هر فیلد یک دانشگاه قوی تر است اما چون در بین ایرانی ها اسم دانشگاه شریف بیشتر جا افتاده شاید به طور کلی بهتر باشد اگر شریف قبول شدید برای ارشد به شریف بروید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
کاربر مهمان

سلام.
۲۱سال سن دارم. در رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر (کارشناسی ). دانشجو و در حال ادامه تحصیلم. برای دریافت بورسیه تحصیلی خارج از ایران چیکار باید بکنم؟؟ هیچ اگاهی ندارم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به کاربر مهمان

سلام. وقت بخیر
شما اطلاعات کمی در اختیار من قرار دادید و با این اطلاعات نمی توانم بصورت دقیق شما را راهنمایی کنم. پاسخ به سوالات زیر را به همین پیام من ریپلای کنید تا راهنمایی تون کنم:
لیسانس چه دانشگاهی بودید؟ معدل تون چند هست؟ آیا با فاند میخواهید اپلای کنید یا با هزینه خودتون؟

پاسخ
احمد

سلام وقتتون بخیر
بنده سوالی داشتم در رابطه با اینکه دانشجوی ارشد شریف سال اول رشته کامپیوتر گرایش شبکه های کامپیوتری هستم و حوزه علاقه مندی و تحقیقات من هوش مصنوعی است.آیا برای PHD هوش مصنوعی در امریکا یا کانادا می توانم اپلای کنم یا باید فقط برای شبکه اپلای کنم؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به احمد

سلام. وقت بخیر
می‌تونید برای گرایش هوش مصنوعی هم اپلای کنید. اگر بتوانید در پایان نامه تان مباحثی از هوش مصنوعی را به کار ببرید برای شما بهتر خواهد بود.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
عارف

سلام جناب دکتر رضوی
در ابتدا از توضیحات و پاسخگویی شما تشکر و قدردانی میکنم.
بعد از ارشد هوش و برای اپلای کردن phd ,در مورد شرایط سنی توضیح بفرمایید،ایا مدودیت سنی برا اپلای نیست؟مثلا با 40سال سن بدون سابقه کاری، برای phd اپلای کردن امکانپذیر هست؟فاند،.....
سپاس

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به عارف

سلام. وقت بخیر
برای اپلای محدودیت سنی وجود ندارد. ولی اگر بخواهید اپلای کنید بدون سابقه کاری و بدون رزومه گرفتن فاند خیلی سخت هست. باید سعی کنید تا زمانیکه میخواهید برای دکتری اپلای کنید رزومه خودتان را تقویت کنید، اما اگر رزومه قوی داشته باشید مشکلی وجود ندارد
موفق و پیروز باشید

پاسخ
مائده

با سلام و وقت بخیر بنده مدرک لیسانس از دانشگاه ازاد و فوق لیسانس نرم افزار شریف دارم با معدل18
و نمره تافل108
چقدر احتمال موفقیت در اپلای من برای دانشگاه ام ای تی وجود داره؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مائده

سلام. وقت بخیر
برای اپلای به MIT نیاز به موارد بیشتری دارید. در درجه اول باید چند توصیه نامه خیلی خوب از اساتید مطرح بگیرید در درجه دوم نیاز دارید که چند مقاله و ژورنال خیلی خوب داشته باشید. در چه فیلد تحقیقاتی کار می‌کنید؟ و چند مقاله و با چه کیفیت هایی دارید؟ پاسخ تان را به همین پیام ریپلای کنید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ به رامین رضوی

بنده 3 مقالهISI در زمینه نرم افزار و برنامه نویسی دارم و در رابطه با توصیه نامه با 4 تا از استادهام صحبت کردم و اوکی هست

پاسخ
مهدی

با سلام
سوالی در مورد اپلای داشتم:
اگر محل کار من جایی باشد که در لیست سیاه آمریکا باشد، امکان اپلای وجود ندارد یا فقط اپلای به امریکا وجود ندارد
همچنین اگر سهمیه جانبازی استفاده کنم در اپلای شدن یا نشدن تاثیری دارد یا خیر
سپاس

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مهدی

سلام
وقت بخیر

در مورد سوال اول تون باید بگم حتی اگر محل کارتون در لیست سیاه آمریکا باشد باز هم شانس اینکه بتونید به آمریکا اپلای کنید وجود دارد، اولا نیاز نیست در رزومه تون بزنید که در اینجا کار می‌کردید ثانیا این موارد درصد بسیار زیادی اش به شانس و مصاحبه کننده شما در سفارت بستگی دارد. همین طور در مورد اپلای به سایر کشورها فکر نمی‌کنم مشکلی برای شما به وجود بیاید
در مورد سوال دوم تون هیچ مشکلی ندارد و این موارد جایی مشخص نمی‌شود

موفق و پیروز باشید

پاسخ
امید

سلام
وقتتون بخیر
بنده ارشد مهندسی پزشکی از دانشگاه آزاد هستم
مدرک تافل ۸۷ دارم
یه مقاله ی isi با ایمپکت تقریبیه یک دارم
معدلم هم بالا ۱۶ هست
من میتونم برا فول فاند اپلای بگیرم؟
چقدر احتمال داره؟
ممنون میشم اطلاعات دقیقی بدین

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به امید

سلام
وقت بخیر

لیسانس کجا بودید؟ و معدل لیسانس تون چند هست؟ توصیه نامه هم دارید؟
به نظر بنده کاملا شدنی هست

پاسخ
maryam

سلام من می خوام برای ارشد 1400 بخونم
ولی نمیدونم هفت ترمه تموم کنم یا هشت ترمه ؟ منظورم اینه اگه هفت ترمه تموم کنم می تونم سربازی نرم و برای کنکور 1400 بخونم یا هشت ترمه تموم کنم برای کنکور 1400 وقت دارم؟
من این مهر ترم هفتمم هست و بهار میشه ترم هشتمم و من نمیخوام کنکور 1399 رو شرکت کنم

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به maryam

سلام
وقت بخیر

شما از هر زمانی که فارق التحصیل میشید 1 سال فراقت از تحصیل دارید، بنابراین بهتر هست که 8 ترمه تموم کنید که بعد از تموم شدن درس تون تا کنکور ارشد سال بعد فراقت از تحصیل داشته باشید
موفق و پیروز باشید

پاسخ
Mahdi Sp

سلام ، آیا مدرک دانشکده شمسی پور از لحاظ علمی برای ادامه تحصل در امریکا یا آلمان قبول شده هست یا خیر؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Mahdi Sp

سلام
وقت بخیر

سایت‌هایی هست که می‌تونید این مورد را در آنها چک کنید، مثلا برای آلمان می‌توانید از سایت https://anabin.kmk.org/no_cache/filter/institutionen.html این مورد را چک کنید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

پاسخ
Mohammad

سلام آیا رتبه کنکور برای بورسیه خارج تاثیر دارد یا خیر؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به Mohammad

سلام
وقت بخیر

پاسخ به این سوال در سوال پایین داده شده است. لطفا به پاسخ پایین مراجعه کنید

موفق و پیروز باشید

پاسخ
بارگذاری بیشتر ...