انتخاب رشته رایگان ! همین الان ببین که کدوم دانشگاه‌ها قبول میشی
انتخاب رشته رایگان
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

درس زبان در کنکور ارشد کامپیوتر

این صفحه عالی درس زبان در کنکور ارشد کامپیوتر را از نظر تعداد سوالات زبان، ضریب زبان و همین طور تحلیل سوالات زبان در کنکور ارشد کامپیوتر بررسی کرده است

درس زبان انگلیسی در کنکور ارشد کامپیوتر هرساله به دو بخش عمومی و اختصاصی با ۳۰ سوال تقسیم می‌شد ولی در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ ، ۵ سوال از این درس از بخش عمومی حذف شده و به‌ دو بخش ۱۰ سوال عمومی و ۱۵ سوال اختصاصی تبدیل شد. سوالات حذف‌شده از بخش لغات سه عدد و از بخش گرامر درقالب Cloze Test دو عدد بود. سوالات زبان تخصصی کارشناسی ارشد کامپیوتر در قالب درک مطلب یا Reading Comprehension بیان می‌شوند که حدودا 15 سوال و در قالب 3 متن تخصصی است.

تحلیل سوالات زبان ارشد کامپیوتر

تصویری از کتابهای انگلیسی که منابعی مناسب برای مطالعه هستند

در هربخش علاوه‌ بر توضیحات مختصر، چند کتاب نیز برای مطالعه معرفی خواهد شد.

بخش لغت زبان ارشد کامپیوتر

این قسمت شامل ۷ تست است و برای پاسخ‌‌گویی به‌ این بخش، دانشجویان باید یک منبع عمومی لغات داشته باشند. روش‌ها و کتاب‌های متعددی در این زمینه پیشنهاد می‌شود ولی بهترین منبع لغات کنکور ارشد کامپیوتر، کتاب ۵۰۴ واژه است. کتاب لغات ضروری برای تافل (Essential Words for TOEFL) را نیز می‌توان مناسب دانست. درنظر داشته باشید که کتاب ۱۱۰۰ لغت نیز باید به‌طور کامل مطالعه شود ولی بهتر است ترتیب اولویت کتاب‌هایی گفته شد رعایت شود. مجموعه کتاب های English Vocabulary in Use نیز برای تقویت لغات عمومی انگلیسی، چه‌ برای کنکور و چه‌ برای دانش شخصی بسیارخوب هستند.

بخش گرامر زبان ارشد کامپیوتر

در سال‌های قبل سوالات گرامر زبان ارشد کامپیوتر، تقلیدی‌ از تست‌های تافل بود كه‌ در چندسال اخير اين‌گونه تست‌ها جای خود را به‌ تست‌های متنی داده است. درواقع گرامر زبان ارشد کامپیوتر، يادگيری قوانين زبان است و به‌همين دليل يادگيری آن نسبت‌به بقيه بخش‌ها راحت‌تر و شيرين‌تر می‌باشد؛ همان‌طور که قبلا گفته شد این بخش ۳ تست دارد و به‌صورت کلوز طراحی می‌شود که‌همین امر باعث راحت‌تر شدن تست‌زنی این بخش می‌شود. مجموعه‌ کتاب های English Grammar in Use نیز برای تقویت گرامر، چه‌برای کنکور و چه‌برای دانش شخصی بسیارخوب هستند.

بخش درک مطلب زبان ارشد کامپیوتر

به‌راحتی می‌توان گفت مهم‌ترین و امتیازآورترین بخش زبان کنکور ارشد کامپیوتر،‌ بخش درک مطلب ‌آن است. با حذف ۵ تست از قسمت عمومی درسال ۱۴۰۲، درحال‌حاضر بخش درک مطلب به‌تنهایی ۶۰ درصد کل تست‌های زبان را تشکیل می‌دهد. اگر دانشجو به‌ تکنیک‌های تست‌زنی درک مطلب که‌ به‌صورت ۳ متن کوتاه طرح می‌شود آشنا باشد، به‌راحتی می‌تواند به‌ این تست‌ها پاسخ دهد. درنظر داشته باشید که فقط دانستن زبان تخصصی شرط لازم‌ وكافی نيست و باید به لغات تخصصی کامپیوتر نیز تسلط داشته باشید.

بخش ریدینگ زبان ارشد کامپیوتر

پس‌ ازهرمتن ریدینگ، ۵ سوال طرح می‌شود که‌ در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

مجموعه‌ کتاب‌ های Select Readings نیز برای تقویت عمومی ریدینگ، چه‌برای کنکور و چه‌برای دانش شخصی بسیارخوب هستند.

کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر

جمع‌بندی

دراین مقاله تلاش کردیم که زبان انگلیسی کنکور ارشد کامپیوتر و اهمیت‌ هربخش آن را بصورت کامل بررسی کنیم. امیدواریم این مقاله نیز مانند سایر مقالات کنکور کامپیوتر برای شما مفید بوده باشد.

تعداد سوالات زبان در کنکور چقدر خواهد شد؟

تا قبل‌ از کنکور سال ۱۴۰۲، تعداد سوالات زبان ۳۰ عدد بود ولی در سال ۱۴۰۲، مشخص شد که ۵ تست از بخش عمومی حذف شده و طراحان کنکور کلاً ۲۵ تست‌ برای زبان انگلیسی ارشد کامپیوتر درنظر گرفتند.

برای شروع مطالعه زبان انگلیسی چه کتابی پیشنهاد می‌شود؟

بررسی و جواب دادن به‌ این سوال مشکل است و شدیداً به‌ پایه‌ شما بستگی دارد. به‌طوری‌که اگر پایه‌ی بسیارضعیفی دارید وقت گذاشتن برای زبان برای کنکور ارشد کامپیوتر توصیه نمی‌شود ولی اگر پایه‌ی متوسط یا خوبی دارید و یا صرف‌نظر از پایه، حتماً می‌خواهید زبان‌را برای کنکور مطالعه کنید، علاوه‌بر کتاب‌هایی‌ که ذکر شد، تست‌های زبان چندسال اخیر نیز می‌تواند گزینه‌ خوبی باشد.

آیا می‌توان درس زبان انگلیسی را برای کنکور ارشد کامپیوتر حذف کرد؟

بله، همان‌طورکه گفته شد اگر پایه‌ ضعیفی دارید و وقت زیادی ندارید، اکثراً پیشنهاد می‌شود که زبان را حذف کنید ولی دقت داشته باشید که زبان به‌نوبه‌ی خود تاثیر قابل‌توجهی در کنکور ارشد دارد و می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد، پس این درس را هوشمندانه و باتوجه‌ به شرایط خود حذف کنید یا بخوانید.

امتیازدهی4.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.25 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200