رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

شروع برنامه نویسی سی شارپ⚡️آموزش شروع کار با زبان سی شارپ

این مقاله عالی به نحوه شروع برنامه نویسی با سی شارپ پرداخته و ابزار های لازم برای شروع، محیط برنامه نویسی سی شارپ و نصب Visual Studio را بیان کرده

در ابتدای مقاله به آموزش شروع برنامه نویسی سی شارپ که چه پیش‌نیازهایی دارد پرداخته و در ادامه محیط برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است سی شارپ، دانلود Visual Studioدانلود Visual Studioدانلود Visual Studioدانشجویان کامپیوتر چه نرم افزار و چه سخت افزار و چه آی تی بدون شک در دوره تحصیل با این نرم افزار درگیر خواهند شد. در این مقاله لینک دانلود این نرم افزار در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. و نصب آن همراه با نمونه کد اولیه بررسی خواهد شد.

آموزش شروع برنامه نویسی سی شارپ

شروع برنامه نویسیشروع برنامه نویسی ⚡️ چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ شروع برنامه نویسی ⚡️ چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ این مقاله عالی به بررسی 3 موضوع چطور باید برنامه نویسی را شروع کنید، چرا یادگیری برنامه نویسی را باید شروع کنید و آیا هر کسی می تواند برنامه نویسی کند پرداخته سی شارپ احتیاج به پیش‌نیازهایی دارد که بتوانید در برنامه‌نویسی C#سی شارپ چیست ⚡️سی شارپ به زبان سادهسی شارپ چیست ⚡️سی شارپ به زبان سادهاین صفحه عالی بررسی کرده که سی شارپ چیست و تاریخچه سی شارپ، محیط و ابزارهای سی شارپ، ویژگی های سی شارپ، مزایای سی شارپ و کاربرد و بازار کار سی شارپ را گفته حرفه‌ای شوید.

پیش نیازهای شروع برنامه نویسی سی شارپ

علاوه بر موارد بالا، شما باید با محیط و ابزارهای لازم برای برنامه نویسی سی شارپ نیز آشنا باشید.

محیط برنامه نویسی سی شارپ (IDE)

محیط برنامه نویسی یا IDE امکاناتی نظیر ویرایشگر، کامپایلر (Compiler)کامپایلر چیست و چگونه کار میکند و چرا از آن استفاده میشود؟کامپایلر چیست و چگونه کار میکند و چرا از آن استفاده میشود؟کامپایلر (Compiler) یک برنامه‌ی خاص برای ترجمه سورس کد‌های (Source Code) یک زبان برنامه نویسی، به زبان ماشین یا بایت کد و یا یک زبان برنامه نویسی دیگر است، رابط گرافیکی و اشکال زدایی (Debugging)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)این مقاله عالی مفاهیم دیباگ (debug)، دیباگینگ (Debugging) یا همان اشکال زدایی، دیباگر (Debugger) را معرفی و همچنین روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ را بررسی کرده را در اختیار برنامه‌نویس قرار می‌دهد تا برنامه نویسی را راحت‌تر و سریع‌تر انجام دهد. سی شارپ هم محیط برنامه نویسی خودش را دارد. قدرتمندترین محیط برنامه نویسی سی شارپ، Visual Studio است که محصول شرکت مایکروسافت می‌باشد و در ادامه، توضیح نصب آن داده خواهد شد.

نصب Visual Studio

 1. ابتدا نرم‌افزار را از سایت مایکروسافت یا سایت‌های ایرانی دانلود و نصب می‌کنید و بعد از نصب بخش .NET را Modify یا Install کنید.
  نصب کردن .NET Desktop Development
 2. با کلیک کردن Launch وارد محیط Visual شوید تا با انتخاب کردن Create a New Project بتوانید پروژه جدیدی را ایجاد کنید.
  اجرای محیط برنامه نویسی ویژوال استودیو
 3. گزینه Install More Tools and Features را برای اولین بار کلیک کنید.
  انتخاب گزینه Installing More Tools and Features
 4. گزینه Console App (.NET Core) را انتخاب کرده و Next را بزنید.
  ایجاد یک برنامه سی شارپ از نوع Console App
 5. مسیر و نام پروژه را مشخص و گزینه Create را کلیک کنید.
  انجام تنظیمات و مسیر ایجاد پروژه
 6. در انتها، نرم‌افزار به صورت پیش‌فرض چند خط برنامه نویسی سی شارپ را به شما نشان می‌دهد.
  نمونه کد سی شارپ ایجاد شده در محیط Visual Studio

دکمه F5 صفحه کلید یا از منوی Debug، گزینه Start Debugging را انتخاب کنید تا برنامه اجرا شود.

دوره برنامه نویسی سی شارپ

C# یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا، ساده، پیشرفته، محبوب، پرکاربرد، بروز و زیبای دنیای کامپیوتر است. این زبان در ایران و سایر کشورهای جهان بازار کار قابل‌توجهی دارد و جزء 5 زبان برتر و پول‌ساز دنیا می‌باشد. در این دوره عالی شما بطور کامل و با زبانی ساده سی شارپ را یاد خواهید گرفت.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

برنامه‌نویسی گام‌به‌گام با زبان C#
استفاده از محیط برنامه‌نویسی Visual Studio .NET 2022
برنامه‌نویسی در محیط کنسول
برنامه‌نویسی در محیط گرافیکی
اصول برنامه‌نویسی به زبان C#
استفاده از کتابخانه .NET

نمونه فیلم‌هایی از جلسات برنامه نویسی سی شارپ

خوش‌ آمد گویی و آشنایی با C#

نصب Visual Studio .NET

آشنایی با Console Application

آشنایی با Windows Form Application

متغیرها - اعداد اعشاری و ممیز شناور

دستورهای while & do while

اصلاح خطا حین اجرا

انتقال پارامترها به توابع

مدیریت حافظه

اعداد تصادفی در .NET

خوش‌ آمد گویی و آشنایی با C#
نصب Visual Studio .NET
آشنایی با Console Application
آشنایی با Windows Form Application
متغیرها - اعداد اعشاری و ممیز شناور
دستورهای while & do while
اصلاح خطا حین اجرا
انتقال پارامترها به توابع
مدیریت حافظه
اعداد تصادفی در .NET

نمونه کد اولیه سی شارپ

ساده ترین برنامه سی شارپ که "Welcome to the C# Station Tutorial" را چاپ می‌کند:

using System;

namespace ConsoleApp1
{
 class Program
 {
  static void Main(string[] args)
  {
   Console.WriteLine("Welcome to the C# Station Tutorial!");
  }
 }
}

نمونه فیلم‌های دوره‌های مهارتی

جمع‌بندی

دانستیم که برای شروع برنامه نویسی سی شارپ ابتدا باید پیش‌نیاز‌های آن نظیر آشنایی با اینترنت و کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است ، وقت کافی، منابع آموزشی و نرم‌افزارهای موجود را بدانیم و علاوه بر این موارد با محیط برنامه نویسی سی شارپ که Visual Studio نام دارد آشنا شویم و ابزارهای لازم مثل .NET Core را نصب داشته باشیم تا قادر به اجرای کدهای سی شارپ باشیم. اکنون می‌توانید با آموزش سی شارپبرنامه نویسی سی شارپC# یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا، ساده، پیشرفته، محبوب، پرکاربرد، بروز و زیبای دنیای کامپیوتر است. این زبان در ایران و سایر کشورهای جهان بازار کار قابل‌توجهی دارد و جزء 5 زبان برتر و پول‌ساز دنیا می‌باشد. در این دوره عالی شما بطور کامل و با زبانی ساده سی شارپ را یاد خواهید گرفت.  یک برنامه‌نویس سی شارپ شوید.

پیش نیازهای شروع برنامه نویسی سی شارپ را نام ببرید؟

پیش نیازهای شروع برنامه نویسی سی شارپ عبارتند از: آشنایی با اینترنت و کامپیوتر، وقت کافی، منابع آموزشی، صبر و حوصله و تمرین روزانه آشنایی با محیط برنامه نویسی و ابزارها

ابزار های لازم برای برنامه نویسی سی شارپ را نام ببرید؟

1. نصب Visual Studio 
2. نصب .NET
3. نصب Console App (.NET Core)

اهمیت دانستن این مطالب برای شروع برنامه نویسی سی شارپ چیست؟

برای شروع برنامه‌نویسی یا هر مورد دیگر نیاز هست تا با پیش‌نیازها، ابزارها و شماتیک کلی آن آشنا باشیم تا بتوانیم مسیر را بهتر و اصولی‌تر پیمایش کنیم و این مقاله نیز از این قاعده مستثنی نیست. اکنون می‌توانید با آگاهی کامل آموزش برنامه نویسی سی شارپ را فرا بگیرید و مشغول به برنامه نویسی شوید.

دوره‌های مهارتی رشته کامپیوتر

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200