تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

5 ویژگی کلیدی گوگل اسکولار که هر دانشجو و استاد باید بداند

این مقاله عالی به بررسی 5 ویژگی کلیدی گوگل اسکولار که هر دانشجو و استاد باید بداند پرداخته، ویژگی هایی نظیر نحوه جستجو کردن حرفه ای، ایجاد هشدار برای ایمیل

بدون شک گوگل اسکالر یا گوگل اسکولار یکی از بهترین و محبوب‌ترین موتورهای جستجوی مقالات علمی پژوهشی است. گوگل اسکولار به شما اجازه می‌دهد تا مقالات آکادمیک و مقالات ژورنالی مرتبط با حوزه‌ی کاری مورد علاقه‌ی خودتان را به راحتی جستجو کنید. همچنین گوگل اسکالرگوگل اسکولار چیست؟ کاربرد و ویژگی های google scholar چیست؟گوگل اسکولار چیست؟ کاربرد و ویژگی های google scholar چیست؟این مقاله عالی به معرفی گوگل اسکولار (Google Scholar) پرداخته، سپس ویژگی های گوگل اسکولار، نقاط ضعف گوگل اسکالر و گوگل اسکالر فارسی چیست؟ را بررسی کرده است ویژگی‌های جالبی را نیز به موتور جستجوی خود افزوده است که به شما در تحقیقات و یافتن مقالات کمک  شایانی می‌کند. به عنوان مثال وجود یک فضای مجازی (Library شما) به شما کمک می‌کند تا مقالات مورد نظر خود را ذخیره و سازماندهی کنید، یا مثلا Citation‌ها یا ارجاعات مقالات را بر اساس انتخابتان وارد Bibliography Manager کنید.

Bibliography Manager که نام‌های دیگر آن Citation Manager یا Reference Mmanager است، به شما اجازه می‌دهد تا یک پایگاه داده‌ی ارجاعات اختصاصی برای خودتان بسازید و در آن لیستی از مقالات، کتاب‌ها، گزارش‌ها، ویدیو‌ها، صفحات اینترنتی و... را ایجاد کنید.

از امکانات دیگر گوگل اسکولار، هشدارها یا alert‌های ایمیلی است که به شما این اجازه را می‌دهد تا از جدیدترین مقالات منتشر شده در زمینه‌ی کاری خودتان مطلع شوید. در این مقاله قصدمان این است که 5 تا از ویژگی های کلیدی و مهم گوگل اسکولار که به اعتقاد ما هر استاد، دانشجو و محققی می‌بایست بداند را معرفی کنیم.

دوره گوگل اسکولار

گوگل اسکالر یا اسکولار google scholar ابزاری است که هر دانشجو و پژوهشگری باید با آن آشنا باشد. همانگونه که افراد به دنبال هر مطلبی که هستند آن را گوگل می کنند. هر پژوهشگر یا دانشجویی هم که به دنبال مقاله یا مطلب علمی می گردد باید به سراغ گوگل اسکالر برود. در این دوره ما شما را با گوگل اسکالر آشنا می کنیم و امکانات فراوان آن را برای شما به زبان ساده توضیح می دهیم.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

معرفی دوره گوگل اسکالر
اولین جستجو با گوگل اسکالر
اجزای صفحه اصلی گوگل اسکالر چیست؟
چگونه اعتبار علمی یک مقاله را تشخیص دهیم؟
چگونه مقالات مهم را ذخیره کنیم؟
چگونه مقالات را در کتابخانه من مدیریت کنیم؟
چگونه PDF رایگان مقاله را دانلود کنیم؟
فیلدها (گرایش های) داغ پژوهشی را چگونه پیدا کنیم؟
کاربرد مای پروفایل My Profile چیست؟

جستجو کردن یک مقاله بر اساس تاریخ، نویسنده، ناشر و یا بر اساس یک کلمه و عبارت خاص

ویژگی جستجوی پیشرفته که آن را در مقاله‌ی نحوه‌ی جستجو در گوگل اسکالر بررسی کردیم، به شما اجازه می‌دهد تا نحوه‌ی جستجوی خود را پیشرفته‌تر و کامل‌تر کنید تا نتایج جستوی شما دقیق تر شود. اینکار باعث می‌شود تا نتایج بر روی حوزه‌ی تحقیق شما محدود‌تر شود و تنها مقاله‌های اساسی که رابطه‌ی تنگاتنگی با موضوع تحقیق شما دارد برای شما نمایش داده شود. به عنوان مثالی دیگر می‌توانید یک مقاله را بر اساس نویسنده‌ای خاص جستجو کنید یا مثلا اگر دنبال یک مقاله‌ای با یک موضوعی در یک سال خاص می‌گردید، جستجویتان را بر اساس زمان انجام دهید. حتی می‌توانید مقاله ای را بر اساس شامل بودن (یا نبودن) یک واژه‌ی خاص جستجو کنید.

جستجوی یک مقاله که به یک زبان خاصی نوشته شده است

گوگل اسکولارگوگل اسکولار چیست؟ کاربرد و ویژگی های google scholar چیست؟گوگل اسکولار چیست؟ کاربرد و ویژگی های google scholar چیست؟این مقاله عالی به معرفی گوگل اسکولار (Google Scholar) پرداخته، سپس ویژگی های گوگل اسکولار، نقاط ضعف گوگل اسکالر و گوگل اسکالر فارسی چیست؟ را بررسی کرده است این اجازه را به شما می‌دهد تا بتوانید مقاله را بر اساس زبانی که می‌خواهید، جستجو کنید. به صورت پیش‌فرض، نتایج حاصل از جستجوی گوگل اسکولار شامل تمامی زبان‌ها می‌شود. در تنظیمات گوگل اسکالر شما می‌توانید زبان مورد دلخواه خودتان را انتخاب کنید. برای اینکار ابتدا وارد صفحه‌ی اصلی گوگل اسکولار شوید و سپس منوی سمت چپ را باز کنید:

مرحله اول تغییر زبان برای نتایج جستجو در گوگل اسکالر دراین تصویر نشان داده شده است.

بعد از باز شدن منوی کشویی سمت چپ، بر روی Settings کلید کنید تا وارد تنظیمات گوگل اسکولار شوید:

مرحله دوم تغییر زبان برای نتایج جستجو در گوگل اسکالر دراین تصویر نشان داده شده است.

بعد از باز شدن صفحه‌‌ی تنظیمات، اولین گزینه یعنی Languages را انتخاب کنید:

مرحله سوم تغییر زبان برای نتایج جستجو در گوگل اسکالر دراین تصویر نشان داده شده است.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، به صورت پیش‌فرض، مقالات با تمامی زبان‌ها در جستجو نمایش داده می‌شوند. شما قادر هستید جستجو را تنها به یک یا چند زبان دلخواه محدود کنید:

مرحله چهارم تغییر زبان برای نتایج جستجو در گوگل اسکالر دراین تصویر نشان داده شده است.

دوره آموزش مقاله نویسی

مقاله‌نویسی یکی از مهمترین مهارت‌های حوزه پژوهش و تحقیق است. دوره‌های تحصیلات تکمیلی در ایران مانند بسیاری دیگر از کشورهای دنیا پژوهش محور است.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

انتشار مقاله
ذخیره‌سازی و پیدا کردن مساله برای مقاله
نوشتن مقاله

نمایش پیوند های دسترسی به کتابخانه یا Library

اگر شما مشغول تحصیل و یا کار کردن در یک موسسه آموزشی (Educational Institution) هستید، می‌توانید Library موسسه خود را به حساب Google Scholar خود پیوند دهید و هر بار که مقاله‌ای را جستجو می‌کنید، گوگل اسکالر به شما نشان می‌دهد که آیا نتایج جستجوهای انجام شده دارای پیوندهای دسترسی به Library هستند یا خیر.

اتصال Bibliography Manager خود گوگل اسکولار

شما می‌توانید Bibliography Manager خود را به گوگل اسکالر متصل کنید و نتایج جستجوهای خود را بر اساس ارجاعات یا Citation های مهمی که در Bibliography Manager قرار داده‌اید دریافت کنید. مواردی که در حال حاضر توسط گوگل اسکولار پشتیبانی می‌شوند، BibTex، EndNote، RefMan و RefWorks هستند.

ایجاد کردن هشدارهای ایمیلی

هشدارهای ایمیلی یا Email Alerts به شما امکان بروز بودن در مورد یک حوزه‌ی انتخاب شده را می‌دهد. به عنوان مثال می‌تواند یک هشدار ایمیلی برای موضوع ارز دیجیتالارز دیجیتال چیست به زبان ساده، معرفی انواع ارز دیجیتالارز دیجیتال چیست به زبان ساده، معرفی انواع ارز دیجیتالاین مقاله عالی به معرفی ارز دیجیتال به زبان ساده پرداخته، سپس به معرفی ویژگی های و انواع ارز دیجیتال و اینکه قیمت ارزهای دیجیتال چگونه تعیین می‌شود پرداخته ایجاد کنید تا هر وقت مقاله‌ای با این موضوع به چاپ رسید، یک نوتیفیکیشن در inbox خود که حاوی لینک مقاله‌ی جدید منتشر شده است دریافت کنید. همچنین قادر هستید تا یک هشدار ایمیلی برای نویسنده‌ی محبوب خود ایجاد کنید تا تمامی بروز رسانی‌های اخیر ایجاد شده توسط آن نویسنده را دریافت کنید.

نمونه فیلم‌های دوره‌های مهارتی

جمع بندی

بحث کمبود وقت و استفاده‌ی مناسب از زمان برای هر دانشجو و محققی بحث مهمی است. گوگل اسکولارگوگل اسکولار چیست؟ کاربرد و ویژگی های google scholar چیست؟گوگل اسکولار چیست؟ کاربرد و ویژگی های google scholar چیست؟این مقاله عالی به معرفی گوگل اسکولار (Google Scholar) پرداخته، سپس ویژگی های گوگل اسکولار، نقاط ضعف گوگل اسکالر و گوگل اسکالر فارسی چیست؟ را بررسی کرده است به موتور جستجوگر خود ویژگی‌هایی اضافه کرده تا بتوانیم سریع‌تر به مقالات مورد نظر خود برسیم و در حوزه‌ی کاری خودمان همیشه بروز باشیم. در این مقاله به طور خلاصه به 5 تا از ویژگی های بسیار مفید و پر اهمیت گوگل اسکالر پرداختیم و در مورد آنها بحث کردیم.

ویژگی های مهم گوگل اسکالر چه چیز هایی هستند؟

- سریع و استفاده ی آسان
- امکان فرمت دهی ارجاعات
- فراهم کردن امکان لینک دادن به Library
- پیدا کردن ژورنال‌هایی با دسترسی آزاد
- پیدا کردن مقالات علمی و پژوهشی
- جستجوی پیشرفته در میان مقالات

چگونه می‌توان به صورت کارا تر از گوگل اسکولار استفاده کرد؟

- به جای استفاده از متن کامل مقاله، کلمات کلیدی مقاله را جستجو کنید
- از نقل قول یا Quotes برای جستجویی که می‌خواهید تطابق کامل با واژه‌ی جستجو شده داشته باشد استفاده کنید.
- سال مورد نظر برای انتشار مقاله را در جستجوی خود قرار دهید تا تنها مقالات آن سال برای شما نمایش داده شود.
- از نوار کنترل جستجوی پیشرفته استفاده کنید تا جستجوی شما دقیق‌تر شود.

دوره‌های مهارتی رشته کامپیوتر

امتیازدهی3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13.50 امتیاز (3 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200