وبینار رایگان: نقشه‌راه رسیدن به بهترین رتبه کنکور ارشد
ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

پردرآمدترین زبان برنامه نویسی

این مقاله عالی ابتدا به بررسی پر درآمدترین زبان های برنامه نویسی و سپس به بررسی پر تقاضا ترین زبان های برنامه نویسی و پردرآمدترین شغل های برنامه نویسی پرداخته

عصر امروز، عصر کامپیوتر است و اکثر کارهای خدماتی و ارتباطی امروزه از طریق کامپیوترها و برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است انجام می‌شود، به همین دلیل زبان‌ها و مشاغل برنامه نویسی زیادی به وجود آمده‌اند که انتخاب کردن زبان و شغل مناسب برای کسانی که قصد دارند برنامه نویس شوند را سخت کرده است. در این مقاله قصد داریم در این راستا به شما کمک کنیم و بعضی از زبان های برنامه نویسی و مشاغل پردرآمد و پرمتقاضی در این زمینه را معرفی کنیم تا بتوانید یک زبان برنامه نویسی برای شروعبهترین زبان برنامه نویسی برای شروع‌ چیست؟بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع‌ چیست؟در این مقاله عالی بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع‌ معرفی شده و بررسی شده که بهتر است برای ورود به برنامه نویسی با چه زبانی شروع کنید یادگیری انتخاب کنید.

در پایین این عکس نوشته شده: پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی. این تصویر نمایانگر شخصی است در حال درآمدزایی از طریق برنامه نویسی می باشد.

پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی

معمولا درآمد یک شغل واحد بسته به اندازه و ویژگی‌های سازمان، موقعیت مکانی محل کار، سابقه کار و... متفاوت است. با این حال در این مقاله سعی شده که در حالت متوسط به درآمد حاصل از تعدادی از پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی اشاره شود. اعداد و ارقامی که در ادامه خواهید دید بر اساس آمار سرشماری سایت معتبر StackOverflow در سال 2022 آورده شده است.

Clojure

درآمد متوسط: 106,644$

لوگو زبان برنامه نویسی Clojure

Clojure یک زبان برنامه نویسی مدرن است که در سال 2007 توسط Rich Hickey ایجاد شد. این زبان برنامه نویسی، گویشی (گویش یک زبان برنامه نویسی یک تغییر نسبتاً کوچک یا بسط زبان است که ماهیت ذاتی آن را تغییر نمی‌دهد) از لیسپ (Lisp) است که بر روی ماشین مجازی جاوا (JVM)، دات نت CLR و موتورهای جاوا اسکریپت اجرا می‌شود. به طور کلی، Clojure یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و جزو پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی است که برای ساخت برنامه‌های پیچیده، مقیاس پذیر و با کارایی بالا مناسب است.

Erlang

درآمد متوسط: 103,000$

لوگو زبان برنامه نویسی Erlang

Erlang یکی از پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی است که به طور خاص برای ساختن سیستم‌های توزیع شده مقاوم در برابر خطا طراحی شده است. یکی از ویژگی‌های کلیدی Erlang پشتیبانی آن از همزمانی است که به چندین فرآیند اجازه می‌دهد تا به طور همزمان اجرا شوند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این باعث می‌شود که برای سیستم‌های ساختمانی که نیاز به رسیدگی به سطوح بالای ترافیک و درخواست دارند، مناسب باشد.

F#

درآمد متوسط: 95,526$

لوگو زبان برنامه نویسی  F#

F# یک زبان برنامه نویسی کراس پلتفرم و فریم ورک .Net است. به طور کلی، F# یک زبان برنامه نویسی قدرتمند است که برای طیف گسترده‌ای از کارهای توسعه برنامه، به ویژه آنهایی که شامل الگوریتم‌های پیچیده، پردازش داده‌ها و محاسبات موازی هستند، مناسب است.

Lisp

درآمد متوسط: 95,000$

لوگو زبان برنامه نویسی Lisp

LISP یک زبان برنامه نویسی سطح بالا می‌باشد. LISP اغلب برای ساخت طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها، از جمله برنامه‌های کاربردی وب، علم داده و سیستم‌های یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است و برنامه‌های کاربردی مالی استفاده می‌شود. این زبان به ویژه برای کارهایی که شامل حجم زیادی از داده‌ها هستند، مناسب است.

Ruby

درآمد متوسط: 93,000$

لوگو زبان برنامه نویسی Ruby

روبی یک زبان برنامه نویسی پویا و متن باز (Open Source)اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ این صفحه عالی به بررسی این موارد و همچنین تاریخچه نرم افزار متن باز و نحوه به کارگیری متن باز در توسعه نرم افزار پرداخته است است که به دلیل سادگی و بهره‌وری بالا، خود شناخته شده است. به طور گسترده در توسعه وب، برنامه نویسی پایگاه داده و اتوماسیون استفاده می‌شود. Ruby on Rails، یک Framework برنامه کاربردی وب محبوب که با Ruby ساخته شده است. این زبان که جزو پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی به‌شمار می‌رود، در وب‌سایت‌هایی مانند Airbnb و Shopify استفاده شده است.

Elixir

درآمد متوسط: 92,959$

لوگو زبان برنامه نویسی Elixir

Elixir یک زبان پویا و کاربردی است که برای ساخت برنامه‌های کاربردی مقیاس‌پذیر و قابل نگهداری طراحی شده است. این زبان بر روی زبان Erlang ساخته شده است. Elixir از ماشین مجازی Erlang استفاده می‌کند که به اجرای سیستم‌های با تأخیر کم، توزیع‌شده و مقاوم در برابر خطا شناخته می‌شود. این زبان برنامه نویسی پردرآمد همچنین در توسعه وب و نرم‌افزار تعبیه‌شده (Embedded) نیز کاربرد دارد.

Scala

درآمد متوسط: 92,780$

لوگو زبان برنامه نویسی Scala

اسکالا یک زبان برنامه نویسی است که بر روی ماشین مجازی جاوا (JVM) اجرا می‌شود که برنامه نویسی شی گرابرنامه نویسی شی گرا چیست؟ شی گرایی چیست؟برنامه نویسی شی گرا چیست؟ شی گرایی چیست؟این صفحه عالی به معرفی برنامه نویسی شی گرا پرداخته و توضیح داده شی گرایی یا همان object oriented یا OPP چیست؟ همچنین مزایای برنامه نویسی شی گرا را بیان کرده (Object-Oriented Programming) و تابعی (Functional) را ترکیب می‌کند و آن را به گزینه‌ای عالی برای ساختن سیستم‌های مقیاس‌پذیر و توزیع‌شده تبدیل می‌کند.

پر تقاضا ترین زبان های برنامه نویسی

در این قسمت به معرفی پرتقاضا ترین زبان های برنامه نویسی می‌پردازیم. آمار ارائه شده بر اساس سرشماری سایت StackOverflow در سال 2022 انجام شده است. متن سوال به طور دقیق این بوده است: "در طول سال گذشته در کدام زبان های برنامه نویسی کار توسعه گسترده‌ای انجام داده‌اید؟"

JavaScript

لوگو زبان برنامه نویسی javascript

جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده یک زبان برنامه نویسی پرتقاضا است که به طور گسترده در توسعه وب استفاده می شود، به دلیل توانایی خود در افزودن محتوای تعاملی و پویا به صفحات وب شناخته شده است. جاوا اسکریپت برای ساخت برنامه‌های کاربردی وب، برنامه‌های موبایل و برنامه‌های دسکتاپ استفاده می‌شود.

SQL

لوگو SQL

SQL یک زبان استاندارد و پرطرفدار برای ذخیره، دستکاری و بازیابی داده‌ها در پایگاه‌ داده‌های رابطه‌ای است که مخفف عبارت Structured Query Language می‌باشد.

Python

لوگو زبان برنامه نویسی Python

پایتونزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و تفسیر شده است که به طور گسترده در علم داده، هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است و توسعه وب استفاده می‌شود، این زبان برنامه نویسی پردرآمد و پرتقاضا به دلیل نحو ساده، خوانایی و تطبیق‌پذیری آن شناخته شده است.

Java

لوگو زبان برنامه نویسی Java

جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است یک زبان برنامه نویسی محبوب است که برای ساخت برنامه‌های کاربردی در مقیاس بزرگ از جمله برنامه‌های کاربردی وب، برنامه‌های موبایل و برنامه‌های دسکتاپ استفاده می شود. جاوا به دلیل استقلال پلتفرم، عملکرد و مقیاس‌پذیری خود شناخته شده است.

C#

لوگو زبان برنامه نویسی C#

سی شارپ یک زبان برنامه نویسی پردرآمد است که توسط مایکروسافت توسعه یافته است که برای ساخت برنامه‌های کاربردی ویندوز، برنامه‌های کاربردی وب، برنامه‌های موبایل و توسعه بازی استفاده می‌شود.

پردرآمدترین شغل های برنامه نویسی

قیمت هر چیزی در نهایت امر به عرضه و تقاضا برمی‌گردد. شغل‌ها هم از این قاعده مستثنا نیستند، برای مثال اگر نسبت کارفرمایانی که به‌دنبال استخدام یک مهندس شبکهمهندسی شبکه؛ بررسی آینده شغلی، وظایف و مهارت هامهندسی شبکه؛ بررسی آینده شغلی، وظایف و مهارت هامهندسی شبکه Network Engineering بعنوان یکی از آینده دار ترین مشاغل حوزه کامپیوتر، پیش نیازهای تحصیلی و شغلی متفاوتی دارد، بنابراین در این صفحه بطور کامل به بررسی وظایف و مهارت‌هایی که یک مهندس شبکه نیاز دارد و همچنین به بررسی و معرفی مدارک معتبر شبکه در جهان پرداخته شده است هستند نسبت به تعداد مهندسین شبکه زیاد شود، حقوق‌های در نظر گرفته شده برای این مهندسین بیشتر خواهد شد و برعکس. در ادامه بعضی از پردرآمدترین شغل‌های برنامه نویسی را بر اساس آمار 2023 سایت‌ معتبر کاریابی Indeed خواهیم دید. دقت کنید که آمار پردرآمدترین‌ها مربوط به ایالات متحده می‌باشد و درآمد در سطح جهان و کشور‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

مهندس یادگیری ماشین

مهندسین یادگیری ماشین مسئول طراحی و پیاده سازی الگوریتم‌ها و مدل‌های یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند هستند. آن‌ها معمولا از زبان برنامه نویسی پایتون و زبان برنامه نویسی Rزبان برنامه نویسی R چیست؟ کاربرد زبان برنامه نویسی r چیست؟زبان برنامه نویسی R چیست؟ کاربرد زبان برنامه نویسی r چیست؟این مقاله عالی به توضیح زبان برنامه نویسی R (آر) پرداخته، همچنین به بررسی محیط نرم افزاری زبان R، مزایا و معایب زبان R و کاربردهای زبان R پرداخته است برای ایجاد سیستم‌های هوشمندی استفاده می‌کنند که می‌توانند از داده‌ها یاد بگیرند و در طول زمان بهبود پیدا کنند. متوسط ​​درآمد یک مهندس یادگیری ماشین در ایالات متحده 152000 دلار در سال است.

دانشمند داده (Data Scientist)

دانشمند دادهدانشمند داده (data scientist) کیست؟دانشمند داده (data scientist) کیست؟این مقاله عالی توضیح داده که دانشمند داده (Data Scientist) کیست؟ و به بررسی وظایف دانشمند داده، خصوصیات یک دانشمند داده موفق و حقوق دانشمند داده پرداخته مسئول تجزیه و تحلیل و تفسیر داده‌های پیچیده هستند تا به سازمان‌ها در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کنند. آنها معمولا از زبان برنامه نویسی Python ،R و SQL برای جمع آوری، پاکسازی و دستکاری داده‌ها استفاده می‌کنند. متوسط ​​درآمد یک دانشمند داده در ایالات متحده 130000 دلار در سال است.

مهندس DevOps

مهندسان DevOps از مهارت‌های برنامه نویسی برای خودکارسازی، نظارت و مدیریت زیرساخت چرخه توسعه نرم‌افزار یک سازمان استفاده می‌کنند. آنها مسئول به‌کارگیری (Deploy) کد، مدیریت سرورها و اطمینان از اجرای روان برنامه‌ها هستند. میانگین درآمد یک مهندس DevOps در ایالات متحده 124000 دلار در سال است.

توسعه‌دهنده فول‌استک وب

توسعه‌دهندگان فول‌استک مسئول توسعه هر دو قسمت فرانت‌اند و بک‌اند برنامه‌های وب هستند. آنها از زبان‌های برنامه نویسی مانند HTML ،CSS ،JavaScript و Python استفاده می‌کنند. متوسط ​​درآمد یک توسعه‌دهنده فول‌استک در ایالات متحده 120000 دلار در سال است.

مهندس Cloud

یک مهندس ابر یک متخصص فناوری اطلاعات است که مسئولیت هر گونه وظایف فناوری مرتبط با رایانش ابری، از جمله طراحی، برنامه‌ریزی، مدیریت، نگهداری و پشتیبانی را بر عهده دارد. متوسط ​​درآمد یک مهندس ابر در ایالات متحده 120000 دلار در سال است. از مشاغل پردرآمد دیگر می‌توان به توسعه‌دهنده موبایل، مهندس سیستم‌های کامپیوتری، توسعه‌دهنده برنامه‌های Embedded اشاره کرد.

جمع‌بندی

در این مقاله پردرآمدترین مشاغل و زبان های برنامه نویسی و پرتقاضاترین زبان های برنامه نویسی را با توجه به آمار‌های معتبر دیدید. حتما دقت کنید معیار‌های دیگری از قبیل جامعیت و عمومیت‌پذیری، کاربردهای زبان و... را در انتخاب زبان برنامه نویسی و معیارهایی مثل قابلیت پیشرفت، شرایط کاری منطقه، محل کار و... را در انتخاب شغل برنامه نویسی در نظر بگیرید.

چرا هیچ‌کدام از زبان‌های پرمتقاضی مثل برنامه نویسی مثل جاوا جزو زبان‌های پردرآمد نیستند؟

همانطور که اشاره شد به عرضه و تقاضا برمی‌گردد. نسبت تعداد کسانی که نیازمند برنامه نویس جاوا هستند به تعداد برنامه نویس‌های جاوا از همین نسبت برای زبانی مثل Clojure کمتر است پس درآمد حاصل نیز کمتر خواهد بود.

کدام زبان برنامه نویسی را برای شروع یاد بگیریم؟

جواب این سوال می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد اما در کل بهتر است زبانی را یاد بگیرید که برای شروع آسان باشد، پرمتقاضی باشد و بیشترین قابلیت تعمیم به دیگر زبان‌ها را داشته باشد. پایتون این ویژگی‌ها را دارد.

چه عواملی می‌تواند بر تقاضای برنامه نویسان در یک زبان یا صنعت خاص تأثیر بگذارد؟

روندهای فناوری: فناوری‌های نوظهور مانند بلاکچین، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می‌توانند تقاضا برای برنامه نویسانی با تخصص در زبان برنامه نویسی خاص را ایجاد کنند.
نیازهای خاص صنعت: صنایع خاصی مانند امور مالی، بهداشت و درمان و تجارت الکترونیک نیازهای منحصر به فرد توسعه نرم‌افزار دارند که می‌تواند به زبان برنامه نویسی خاصی نیاز داشته باشد.
رقابت: در دسترس بودن برنامه نویسان ماهر در یک زبان خاص می تواند بر تقاضای برنامه نویسان در آن زبان تأثیر بگذارد. اگر تعداد برنامه نویسان در یک زبان خاص وجود داشته باشد، ممکن است یافتن فرصت‌های شغلی با درآمد بالا دشوارتر باشد.
موقعیت جغرافیایی: تقاضا برای برنامه نویسان در یک زبان برنامه نویسی یا صنعت خاص می‌تواند بسته به منطقه یا کشور متفاوت باشد.

امتیازدهی4.2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.20 امتیاز (5 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200