ورود کانال تلگرام

ظرفیت پذیرش دکتری کامپیوتر و آی تی

4.24 1 1 1 1 14.24 امتیاز (25 رای)

 

در این قسمت می‌توانید ظرفیت پذیرش دکتری نرم افزار، دکتری هوش مصنوعی، دکتری معماری کامپیوتر، دکتری شبکه‌های کامپیوتری، دکتری فناوری اطلاعت و علوم کامپیوتر را مشاهده کنید، همین طور با جداولی که در اختیارتان قرار گرفته شده، علاوه بر اینکه می‌توانید ظرفیت رشته‌های دکتری کامپیوتر را مشاهده کنید می‌توانید ببینید در هر رشته چه دانشگاه‌هایی پذیرش دارند و هر دانشگاه در هر رشته چند دانشجو می‌پذیرد، مثلا می‌توانید ببینید چه دانشگاه‌هایی دارای رشته دکتری فناوری اطلاعات هستند و هر کدام از این دانشگاه‌ها چند دانشجو می‌گیرند، سپس اگر تمایل داشتید با آن دانشگاه آشنا بیشتر شوید می‌توانید به قسمت معرفی دانشگاه‌های برتر ایران مراجعه کنید

 

همچنین هرگونه سوالی دارید می‌توانید در انتهای همین صفحه (در قسمت نظرات) بپرسید، خوشحال می‌شویم که بتوانیم پاسخ گوی سوالات شما باشیم

 

نرم افزار

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

هوش مصنوعي

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

معماري کامپيوتر

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

شبکه‌های کامپیوتری

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

فناوری اطلاعات

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

علوم کامپیوتر

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره تیم پشتیبانی:   09378555200

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)

تاکنون (16) نظر در این صفحه ثبت شده است.

نادری

با سلام و وقت بخیر
من لیسانسم رشته ریاضیات و کاربردها از دانشگاه شاهد و هم اکنون دانشجوی ارشد علوم کامپیوتر گرایش محاسبات نرم و هوش مصنوعی دانشگاه شاهد هستم و به شدت علاقه مند به تحصیل دکتری در یک دانشگاه خوب هستم.میخواستم ببینم بین علوم کامپیوتر گرایش هوش و مهندسی کامپیوتر گرایش هوش در کدوم شرکت کنم بهتره که با توجه به بسیار کم بودن ظرفیت علوم کامپیوتر و هم چنین علاقه بیشترم به دروس کنکور مهندسی نظر خودم بر مهندسی کامپیوتر هست.خواستم در این مورد نظر شمارو جویا شم.همینطور بنده رو راهنمایی کنید که برای قبولی در مصاحبه چه توانایی رو باید در خودم افزایش بدم؟ ضمنا در حال کار کردن روی پایان نامه هستم و موضوعش هم امنیت اینترنت اشیا هست ولی هنوز به مقاله ای نرسیدم.به طور کلی آیا شانس قبولی دکتری دانشگاه خوب در تهران برای من وجود داره؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به نادری

سلام. وقت بخیر. سوال شما سوال سختی هست. بطور کلی مهندسی کامپیوتر بهتر است اما چون شما ارشد علوم کامپیوتر بودید برای شما علوم کامپیوتر بهتر باشد، زیرا در مصاحبه دکتری رشته ارشدتان نزدیک تر است. برای قبولی در دانشگاه های تاپ کار شما سخت است، توصیه میکنم که مشاوره تلفنی تک جلسه‌ای رزرو کنید تا در این خصوص بیشتر با هم صحبت کنیم. ولی مسلما شما نیاز به چند مقاله خوب، مدرک زبان و توصیه نامه دارید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
محمد.ک

سلام استاد خسته نباشید
بنظر شما برای کسی که بخواد ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه تاپ قبول بشه و برای دکترا اپلای کنه در مقطع لیسانس کدام گزینه بهتره و چرا ؟ (لطفا اولویت بندی کنید برام)
1- ریاضیات و کاربردها صنعتی شاهرود
2- علوم کامپیوتر صنعتی شاهرود
3- مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد شاهرود

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمد.ک

سلام. وقت بخیر. اگر اساتید علوم کامپیوتر صنعتی شاهرود زیاد هستند و رزومه خوبی دارند می‌توانید علوم کامپیوتر صنعتی شاهرود و انتخاب کنید، اگر هم اساتید علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر صنعتی شاهرود با هم اشتراک داشته باشند و کلاس‌ها در یک مکان برگزار بشود که بهتر است، اما در غیر اینصورت اگر اساتید مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد شاهرود از علوم صنعتی شاهرود بهتر هستند می‌توانید مهندسی کامپیوتر آزاد شاهرود را انتخاب کنید. برای دانشگاه آزاد احتمالا انتخاب های بهتری هم مانند تهران مرکز یا علوم تحقیقات تهران داشته باشید. موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ ارسلان به رامین رضوی

سلام آقای دکتر رضوی
این سؤال من هم هست. درباره دانشگاه صنعتی شاهرود. البته یکم متفاوت.
من میخوام برای ارشد رشته کامپیوتر رو ادامه بدم در هر گرایشی با رویکرد هوش مصنوعی و حتما در یک دانشگاه تاپ بخونم و برای دکترا اپلای کنم.

برای لیسانس امسال من هم کامپیوتر صنعتی شاهرود قبول میشم هم مهندسی برق صنعتی شاهرود که در گرایشهای کنترل، قدرت، الکترونیک، مخابرات و .. ارائه میشه.

اساتید دانشگاه کامپیوتر اکثرا استادیار هستند و جوان و بعضیاشون دکتراشون رو از همون دانشگاه شاهرود گرفتند.

اما رشته برق دانشکده خیلی بزرگتری دارد، اساتید خیلی قوی تری هم دارد و امکاناتش هم بیشتر است.

با توجه به اینکه من خودم برنامه نویسی پایتون کار میکنم و جدیدا دارم الگوریتم هم یاد میگیرم به نظرتون برم برق بخونم؟چون هم با کامپیوتر مرتبطه و هم خودم علاقه دارم به هر دو رشته.
برای اپلای در دکترا چطور؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به ارسلان

سلام. وقت بخیر. پیشنهاد من قطعا مهندسی کامپیوتر است.

پاسخ
تبریزی

سلام استاد .وقت بخیر
من دانشجوی ارشد رایانش امن دانشگاه شاهد تهران هستم و رزومه کاری جداگونه در زمینه امنیت ندارم ولی پایان نامه ام و 2 مقاله در همین زمینه است . میخواستم بدونم برای شرکت در دکتری 1400 به شرط رتبه ی تک رقمی میتوانم در دانشگاه های امیرکبیر یا اصفهان قبول بشوم ؟ و اینکه رایانش امن در سال 97 و 98 و99 نسبت به این جداولی که قرار داده اید افزایش ظرفیت داشته است ؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به تبریزی

سلام. وقت بخیر
در کنکور دکتری کامپیوتر آنچه که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هست مصاحبه هست نه رتبه کنکور، بنابراین شما با توجه به اینکه دانشگاه لیسانس و ارشد تون مناسب نبوده باید از سایر جهات خودتون و قوی کنید، سعی کنید مدرک زبان مناسبی بگیرید و همین طور اگر آن دو مقاله شما مقالات خوبی باشند می‌توانید در کنکور دکتری کامپیوتر در دانشگاه امیر کبیر قبول بشید، بطور کلی سعی کنید اگر مقالات قوی ندارید چند مقاله خوب بدهید، در زمینه مقاله اگر در حوزه های رایانش ابری و اینترنت اشیا کار میکنید شاید بتوانم به شما کمک کنم
موفق و پیروز باشید

پاسخ
مجید

سلام
آیا یک کارمند که در ساعت اداری سر کار است میتواند در مقطع دکتری درس بخواند؟ فرض کنیم هفته ای یک روز مرخصی بگیرد چطور؟

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به مجید

سلام. وقت بخیر
سوال شما خیلی به این موضوع بستگی دارد که شما چه استاد راهنمایی را برای خودتون انتخاب کنید، اگر استاد راهنمای خوبی انتخاب کنید که خیلی به دانشجویان کاری نداشته باشد می‌توانید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
رضا

استاد رضوی سلام
خسته نباشید
استاد اگر کسی ارشد آی تی در گرایش mis از دانشگاه غیرانتفاعی ایوان کی که سطحش در دانشگاه های غیرانتفاعی بالاست رو داشته باشه، شانس قبولی در دکتری دانشگاه های روزانه تهران رو داره؟
با تشكر

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به رضا

سلام
وقت بخیر

بعید میدونم. مگر اینکه روزمه بسیار قوی داشته باشید. که شاید در هر 10 سال یک مورد از این موارد رخ بدهد. من توصیه میکنم که مجددا کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و سعی کنید ارشد در یک دانشگاه خوب قبول شوید و برای دکتری اپلای کنید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

پاسخ
محمد

سلام
خسته نباشید
ممکنه واسه سیستم عامل پیشرفته یه منبع معرفی کنید آخه من زمان ارشد این درس رو پاس نکردم(متاسفانه)
ممنونم
با آرزوی موفقیت های بیشتر

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به محمد

سلام
وقت بخیر

شما می‌توانید برای اینکه متوجه شوید که برای کنکور دکتری کامپیوتر در هر درسی چه کتابی را باید مطالعه کنید به صفحه بهترین منابع کنکور دکتری کامپیوتر مراجعه کنید.

موفق و پیروز باشید.

پاسخ
خراسانی

با سلام ، ممکنه در مورد نحوه بورسیه کردن دانشگاه ها کمی توضیح بدهید

پاسخ
پاسخ رامین رضوی به خراسانی

سلام
وقت بخیر

بورس اعزام به خارج هر دانشگاه متفاوت با دانشگاه دیگر هست و باید از تحصیلات تکمیلی هر دانشگاه پرس و جو کنید.
در حالت کلی به این صورت است که در یک پروژه با دانشگاه‌های خارجی همکاری میکنند و قرار داد دارند و شما را بعنوان دانشجو دکتری به آن دانشگاه می‌فرستند و هزینه‌های شما را پرداخت میکنند و در قبال این تعهداتی را برای بعد از تحصیل از شما می‌گیرند.

موفق و پیروز باشید

پاسخ