برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

ارشد کامپیوتر پیام نور

این مقاله عالی به معرفی ارشد کامپیوتر پیام‌ نور و مزایا و معایب تحصیل در دوره ارشد کامپیوتر پیام‌ نور و اعتبار مدرک ارشد کامپیوتر پیام‌ نور پرداخته است

دانشگاه پیام‌ نور از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم کشور ایران است که همه ساله دانشجویان زیادی را در رشته‌های مختلفی از جمله کامپیوتر می‌پذیرد و در رشته‌ای مانند رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است می‌توان در مقاطع بالاتر نیز در دانشگاه پیام‌ نور به ادامه تحصیل پرداخت.

نحوه ورود به دوره ارشد کامپیوتر پیام‌ نور

تصویری از لوگوی دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور هرسال از دو طریق کنکور سراسری و فراگیر( ارشد کامپیوتر بدون کنکورارشد کامپیوتر بدون کنکورارشد کامپیوتر بدون کنکوراین صفحه عالی به نحوه ورود به کارشناسی ارشد کامپیوتر بدون کنکور در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی و همین طور مجازی و استعداد درخشان پرداخته است) برای مقاطع ارشد نیز مانند مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرد. دوره های ارشد کامپیوترپیام نور نیز در دانشگاه‌های پیام‌ نور ارائه می‌شوند و متقاضیان می‌توانند از یکی از روش‌های زیر به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کامپیوتر پیام نور بپردازند.

کنکور سراسری

متقاضیان ورود به دانشگاه پیام‌ نور در زمان ثبت‌نام کنکور سراسری می‌توانند علاقه‌مندی خود به تحصیل در این دانشگاه را اعلام نمایند. بدین ترتیب در زمان انتخاب رشته در فرم انتخاب رشته خود می‌توانند با انتخاب کد رشته‌های مربوط به دانشگاه پیام‌نور شانس خود را برای ورود به دانشگاه پیام‌ نور امتحان نمایند.

فراگیر

تحصیل در دوره فراگیر بدین صورت است که دانشجویان پس از کسب نمره قبولی از آزمون مجزایی که سازمان سنجش از منابع اعلام شده برگزار می‌کند مجوز حضور در دانشگاه را دریافت می‌کنند. قبولی در این آزمون به منزله گذراندن ترم اول دانشگاه (دوره دانش‌پذیری) بوده و دانشجویان تحصیل خود را از ترم دوم آغاز خواهند نمود.

سؤالات آزمون نیز برای هر رشته متفاوت است؛ مثلاً برای ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزاررشته نرم افزار یکی از گرایش های مقطع لیسانس و ارشد کامپیوتر است، در این صفحه رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه و ارشد نرم افزار توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده شامل سیستم‌عامل پیشرفته، پایگاه‌داده پیشرفته و الگوریتم پیشرفته است. لازم به ذکر است دانشجویانی که مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام‌ نور می‌شوند، چه از طریق کنکور سراسری و چه از طریق فراگیر وارد دانشگاه شده باشند هیچ تفاوتی از نظر کیفیت تحصیل، مدرک دانشگاهی، شهریه، ارائه دروس و... با یکدیگر ندارند.

تحصیل در دوره ارشد کامپیوتر پیام‌ نور

مزایا

کلاس‌های دانشگاه پیام‌ نور غیرحضوری بوده؛ بنابراین حضور در کلاس‌های برگزار شده الزامی نمی‌باشد. این حیث دانشجویان شاغل این دانشگاه را گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل می‌دانند.

معایب

تحصیل در مقطع ارشد کامپیوتر پیام‌ نور نیز مانند سایر مقاطع و رشته‌ها در دانشگاه پیام‌نور مستلزم پرداخت شهریه است. دانشگاه پیام‌ نور دارای امکانات رفاهی و تجهیزاتی کمتری نسبت به دانشگاه‌های سراسری و آزاد است ازاین‌جهت در مقطع ارشد که معمولاً به تجهیزات دانشگاهی بیشتری جهت کارهای تحقیقاتی نیاز است، ممکن است دانشجویان با مشکلاتی مواجه شوند.

اعتبار مدرک ارشد کامپیوتر پیام‌ نور

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد دانشگاه پیام‌ نور مورد تأیید وزارت علوم است بنابراین مانند تمامی دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، دارای مدرک معتبر و قابل‌ارائه جهت ادامه تحصیل و یا شرکت در آزمون‌های استخدامی دولتی نیز است.

ادامه تحصیل در خارج از کشور با مدرک ارشد کامپیوتر پیام‌ نور

اعتبار مدرک دانشگاهی در خارج از کشور به عواملی مانند تجهیزات دانشگاه و نیز اساتید شاخص بستگی دارد، ازاین‌جهت دانشگاه سراسری نسبت به پیام‌نور از اعتبار بیشتری برخوردار است اما نمی‌توان گفت دانشجویان پیام‌نور الزاماً از شانس کمتری برای مهاجرت برخوردار هستند چرا که پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های خارج از کشور تا حدود بسیار زیادی به سطح علمی خود دانشجو و مقالات و تحقیقات وی بستگی دارد.

جمع‌بندی

در این مقاله در مورد ارشد کامپیوتر پیام‌ نور و نحوه ورود به این دانشگاه و دیگر اطلاعات موردنیاز، صحبت شد. امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعت موردنیاز را دریافت کرده باشید.

آیا مدرک ارشد کامپیوتر پیام‌ نور معتبر است؟

بله دانشگاه پیام‌ نور مورد تأیید وزارت علوم است بنابراین مانند تمامی دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، دارای مدرک معتبر و قابل‌ارائه جهت ادامه تحصیل و یا شرکت در آزمون‌های استخدامی دولتی نیز است.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره تیم پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200