برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

اهمیت زبان انگلیسی در رشته کامپیوتر

این صفحه عالی به بررسی اهمیت زبان انگلیسی در رشته کامپیوتر پرداخته و به این پرسش پاسخ داده که آیا دانستن زبان انگلیسی برای رشته‌ کامپیوتر الزامی است یا خیر

فرض کنید در حال تلاش برای ساختن یک دوچرخه هستید، اما همه دستورالعمل‌ها به زبان خارجی هستند، درک اینکه چگونه آن را کنار هم قرار دهید، زمان زیادی طول خواهد کشید؛ در نهایت، شما دوچرخه را خواهید ساخت، اما چند نفر دیگر فقط به این دلیل که زبان دستورالعمل‌ها را می‌دانند، دوچرخه خود را سریع‌تر و کارآمدتر خواهند ساخت.

درحالی‌که یادگیری زبان انگلیسی عامل تعیین‌کننده‌ای برای برنامه‌ نویس کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است   خوب‌بودن یا نبودن نیست، اما مطمئناً در درازمدت با ایجاد مزیت در اینترنت برای شما مفید خواهد بود. انگلیسی‌ زبان رایج برنامه‌ نویسان کامپیوتر است، به این معنی که برای کار در توسعه‌ی نرم‌افزار، باید بتوانید به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید و بنویسید. نه‌تنها یادگیری واژگان مرتبط با برنامه‌ نویسی برای درک مفاهیم جدید ضروری است، بلکه دانستن زبان انگلیسی شما را برای کارفرمایان آینده نیز قابل‌فروش‌تر می‌کند. زبان انگلیسی برای جامعه بین‌المللی با حدود 1.35 میلیارد نفر که بیشتر به‌عنوان زبان دوم به آن صحبت می‌کنند، جذاب است. این بدان معناست که کدنویس‌ها برای کارکردن نیازی به ایجاد یک‌ زبان کاملاً جدید ندارند. با املای مختلف، استفاده از بیش از یک‌ زبان برای برقراری ارتباط در مورد فناوری بسیار چالش‌برانگیز خواهد بود، زیرا یک حرف اشتباه می‌تواند یک‌ رشته کد کامل را از بین ببرد.

حتما بخوانید :
معرفی رشته کامپیوتر

نقش زبان انگلیسی - مستندات فنی

تصویری از تکنولوژی هایی که زبان انگلیسی در آنها نقش دارد

اکثر دستورالعمل‌ها برای محصولات دیجیتال فقط به زبان انگلیسی هستند. ترجمه آنها زمان‌بر است و ممکن است همیشه دقیق نباشد. هنگام یادگیری برنامه نویسی کامپیوتربرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است، مواقعی پیش می‌آید که پاسخ یک سؤال را نمی‌دانید و باید از موتور جستجو برای کمک استفاده کنید. گوگل‌کردن سؤالات خود به زبان انگلیسی برای شما مفید خواهد بود؛ زیرا منابع بیشتری را برای کمک به حل مشکل خود پیدا خواهید کرد؛ علاوه بر این، درحالی‌که ممکن است بتوانید برنامه‌ نویسی پایه را بدون زبان انگلیسی بیاموزید، تکنیک‌های توسعه وب در سطح پیشرفته بیشتر به زبان انگلیسی مستند شده‌اند.

نقش زبان انگلیسی - ارتباطات جهانی

دانستن زبان انگلیسی یک خط ارتباطی برای شبکه با بسیاری از برنامه‌ نویسان دیگر به همان زبان فراهم می‌کند. شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل، اپل و مایکروسافت نیز تقریباً به طورانحصاری به زبان انگلیسی در سراسر جهان کار می‌کنند. برای رقابت در پلتفرم جهانی، باید به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. کنفرانس‌های برتر علی‌رغم برگزاری در کشورهایی که انگلیسی‌ زبان اول نیست، مانند IFA Berlin و GITEX Global در دبی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. این رویدادها به برنامه‌ نویسان فرصتی منحصربه‌فرد برای بررسی فناوری جدید می‌دهد.

نقش زبان انگلیسی - تفکر منطقی

علاوه بر اینکه یادگیری زبان انگلیسی به شما در یک روش ارتباطی کمک می‌کند، همچنین به شما کمک می‌کند تا تصمیمات منطقی‌‌تری بگیرید. هنگامی که به زبان دوم فکر می‌کنید، از نظر آماری احتمال بیشتری وجود دارد که تصمیمات تحلیلی بی‌طرفانه و قوی‌تری بگیرید. این می‌تواند در زمینه فناوری مفید باشد، جایی که کار استراتژیک باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه کارفرمای شما می‌شود. زبان انگلیسی به‌تدریج در بسیاری از زمینه‌ها به یک استاندارد تبدیل شده است. دانستن آن باعث دسترسی بیشتر برنامه‌نویسان می‌شود. این زبان همچنان در اقتصاد جهانی تسلط دارد و زبان پیش‌فرض بین برنامه‌ نویسان باقی می‌ماند.

لغات و اصطلاحات برنامه‌ نویسی

بسیاری از لغات و اصطلاحات برنامه‌ نویسی، انگلیسی هستند؛ اصطلاحاتی مانند:

که در برنامه‌ نویسی بسیار پرکاربرد هستند، همه انگلیسی هستند. افراد مسلط به زبان انگلیسی در درک و کاربرد این لغات و اصطلاحات بسیار موفق هستند. طبیعی است که هر برنامه‌ نویسی باید لغات و اصطلاحات برنامه‌ نویسی را بداند. آشنایی به لغات و واژگان برنامه‌ نویسی، دید خوبی در فرایند یادگیری برنامه‌ نویسی به شما می‌دهد.

جمع‌بندی

در این مقاله چند مورد از لغات و اصطلاحات رایج و پرکاربرد در برنامه‌ نویسی را برای شما آماده کرده‌ایم. در این مقاله سعی کردیم نقش زبان انگلیسی در رشته‌ کامپیوتر را به طور خلاصه بیان کنیم و جوانب مختلف آن را بررسی کنیم؛ امیدواریم این مقاله نیز مانند سایر مقالات کنکور کامپیوتر برای شما مفید بوده باشد.

آیا دانستن زبان انگلیسی برای رشته‌ کامپیوتر الزامی است؟

نه الزامی نیست؛ ولی بسیار کمک‌کننده است. در نظر داشته باشید که بسیاری از منابع مربوط به رشته کامپیوتر، انگلیسی است و این رشته، رشته‌ای است جهانی. شما قطعاً بالاخره جوابی برای سؤال خود در مورد کامپیوتر به زبان فارسی خواهید یافت؛ ولی تضمینی نیست که این جواب درست باشد یا کامل باشد.

برای آموزش زبان‌های برنامه‌ نویسی باید زبان انگلیسی را دانست؟

نه، زبان‌های برنامه‌ نویسی آن‌چنان ربطی به زبان انگلیسی ندارند و صرفاً از برخی از کلمات انگلیسی درونشان استفاده شده است.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (3 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200