وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

معرفی بهترین دانشگاه های ترکیه

این صفحه عالی به معرفی بهترین دانشگاه های ترکیه پرداخته و مواردی چون آیا تحصیل در دانشگاه های ترکیه رایگان است و الزام به داشتن مدرک زبان را بررسی کرده

بسیاری از دانشجویان در مقاطع مختلف جهت ادامه تحصیل، به کشورهای دیگر مانند آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی مهاجرت می‌کنند. از بین کشورهایی که برای این امر انتخاب می‌شوند، کشور ترکیه می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این کشور با ایران مرز زمینی دارد و از نظر فرهنگی و زبانی، شباهت‌های بسیاری با ایران دارد. در این مقاله، بهترین دانشگاه های ترکیه را با نیم‌نگاهی به رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است و علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. معرفی و بررسی می‌کنیم.

تحصیل در ترکیه

در سال‌های اخیر، کشور ترکیه به یکی از مقاصد اصلی مهاجرت برای ایرانیان بدل شده است. یکی از دلایل اصلی انتخاب این کشور برای تحصیل، نزدیکی و شباهت فرهنگی به ایران می‌باشد؛ بنابراین بهتر است برای شناخت بهتر با این کشور، با برترین دانشگاه های ترکیه آشنا شویم. در ادامه و قبل از این که درباره بهترین دانشگاه های ترکیه صحبت کنیم، چندتا از موارد با اهمیت را بررسی می‌کنیم:

جایگاه ترکیه در رشته مهندسی و علوم کامپیوتر

دولت ترکیه جهت همراه شدن با ترند جهانی در حوزه تکنولوژی، ادغام فعالیت و پروژه‌های دانشگاهی با صنعت را بیش از پیش کرده است. از طرفی دیگر با توجه به این موضوع که در تکنولوژی روز دنیا، علوم کامپیوتر جزو برترین رشته‌ها محسوب می‌شود، تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه می‌تواند فرصت‌های پژوهشی و شغلی بسیاری را برای کسانی که در این دانشگاه‌ها به تحصیل مشغول می‌شوند فراهم کند؛ بنابراین با توجه به پتانسیل‌های موجود در این کشور، ترکیه می‌تواند مقصد بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل در رشته های علوم و مهندسی کامپیوتر باشد.

انواع دانشگاه در ترکیه

در کشور ترکیه، حدود 200 مؤسسه آموزش عالی در حال فعالیت هستند که در سه گروه زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

در ادامه به اختصار هر کدام از موارد فوق را بررسی می‌کنیم:

دانشگاه های دولتی

این نوع دانشگاه‌ها، یعنی دانشگاه های دولتی در ترکیه شهریه کمی را دریافت می‌کنند ولی ورود به این دانشگاه‌ها نسبت به دو نوع دیگر، دشوارتر است. یک متقاضی خارجی نیاز به گذراندن آزمون ورودی و آزمون زبان ترکی/انگلیسی می‌باشد که بیشتر متقاضیان، یک سال زودتر برای گذراندن دوره زبان وارد کشور ترکیه می‌شوند. در این کشور، برنامه‌های متعدد بورسیه اعطا می‌شود که هر شخص با توجه به شرایط خاص خود می‌تواند برای اخذ هر کدام از برنامه‌ها اقدام کند. برای بررسی انواع بورسیه در کشورهای مختلف می‌توانید به صفحه بورسیه رشته کامپیوترهمه چیز درباره بورسیه رشته کامپیوترهمه چیز درباره بورسیه رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی شرایط بورسیه مهندسی کامپیوتر و چالش هایی پرداخته‌ شده که دانشجویان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور با آنها روبرو می شوند. بهترین کشور برای زندگی، انگیزه فرد و نقطه شروع مراجعه کنید.

دانشگاه های خصوصی یا آزاد

دانشگاه‌های آزاد را مؤسسات خصوصی تاسیس کرده‌اند که بیشتر آن‌ها توسط خانواده‌های ثروتمند ترکیه و برخی نیز توسط کشورهای خارجی، مانند کشور آمریکا، به‌وجود آمده‌اند. هزینه شهریه دانشگاه‌های خصوصی به مراتب بیشتر از دانشگاه‌های دولتی است، ولی دانشگاه در پرداخت شهریه به دانشجویان کمک هزینه اعطا می‌کند. از مزایای دانشگاه‌های خصوصی، زبان تحصیل است که اکثراً به انگلیسی می‌باشد.

کالج‌ها

یک شخص می‌تواند پس از به اتمام رساندن دوره دبیرستان خود، وارد این نوع از مؤسسات آموزش عالی شود که دو سال به طول می‌انجامد. پس از اتمام این دوره، فارغ‌التحصیلان مدرک کاردانی دریافت می‌کنند و می‌توانند با مدرک خود به جستجوی شغل و یا ادامه تحصیل در سال سوم کارشناسی مشغول شوند.

در ادامه به بررسی 8 دانشگاه برتر ترکیه می‌پردازیم و سپس، نگاهی به دانشگاه های برتر در حوزه علوم و مهندسی کامپیوتر می‌اندازیم.

برترین دانشگاه های ترکیه

دانشگاه چانکایا (Cankaya University)

دانشگاه چانکایا از بهترین دانشگاه های ترکیه است که اکثر رشته‌ها را به‌صورت انگلیسی برگزار می‌کند. این دانشگاه دو کمپ و پنج دانشکده دارد که هر دو کمپ در شهر آنکارا قرار دارند. این دانشگاه خصوصی است و شهریه آن حدود 2.212 دلار می‌باشد که به نسبت دیگر دانشگاه‌های خصوصی، هزینه مناسبی می‌باشد.

نمایی از دانشگاه چانکایا

از امکانات دانشگاه چانکایا می‌توان به خوابگاه، غذاخوری، کتابخانه، آتلیه، سالن‌های ارائه، آزمایشگاه‌های تخصصی و باشگاه‌های ورزشی اشاره کرد که همگی در سطح عالی قرار دارند. برای پذیرش در این مؤسسه آموزش عالی، علاوه بر مدارک زبان، نیاز به شرکت در آزمون SAT (Scholastic Aptitude Test) و کسب نمره حداقل 1000 از 1600 است. برای کسب اطلاعات بیشتر از این آزمون، می‌توانید به صفحه اپلای مهندسی کامپیوترهمه چیز درباره بورسیه رشته کامپیوترهمه چیز درباره بورسیه رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی شرایط بورسیه مهندسی کامپیوتر و چالش هایی پرداخته‌ شده که دانشجویان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور با آنها روبرو می شوند. بهترین کشور برای زندگی، انگیزه فرد و نقطه شروع مراجعه کنید.

اطلاعات دانشگاه چانکایا
رتبه دانشگاه در Times Higher Education 401-500
رتبه دانشگاه در USNews 173
سال تأسیس 1997
نوع دانشگاه خصوصی
شهریه سالانه 2212 دلار
آدرس وب‌سایت دانشگاه Çankaya University

اسامی دانشکده‌های دانشگاه چانکایا نیز به‌صورت زیر است:

دانشگاه بغازیچی (Boğaziçi University)

نمایی از دانشگاه بغازیچی

این دانشگاه که در شهر استانبول واقع شده، در دسته دانشگاه‌های دولتی قرار می‌گیرد که از سال 1971 کار خود را به‌صورت رسمی شروع کرده است. به علت محل جغرافیایی، به این دانشگاه لقب سبز و پایدار را داده‌اند. هرساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در این دانشگاه، در آزمون سراسری دانشگاه های ترکیه شرکت می‌کنند و فقط رتبه‌های برتر می‌توانند نمره کافی را برای ورود به دانشگاه بغازیچی کسب کنند. دانشجویان بین‌المللی برای پذیرش در مقطع کارشناسی باید در آزمون SAT شرکت کرده و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، نیاز به قبولی در آزمون GRE می‌باشد. زبان تدریس دروس به انگلیسی است؛ بنابراین به سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. از امکانات این دانشگاه می‌توان به کتابخانه، رصدخانه، مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های مدرن و خوابگاه‌های دانشجویی با چشم‌اندازی زیبا اشاره کرد.

اطلاعات دانشگاه بغازیچی
رتبه دانشگاه در Times Higher Education 801-1000
رتبه دانشگاه در USNews 377
سال تأسیس 1971
نوع دانشگاه دولتی
شهریه سالانه (رشته‌های مهندسی) 430 دلار
آدرس وب‌سایت دانشگاه Boğaziçi University

لیست دانشکده‌های این دانشگاه به صورت زیر است:

دانشگاه فنی خاورمیانه (Middle East Technical University (ODTÜ))

نمایی از دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه فنی خاورمیانه در سال 1956 در شهر آنکارا به‌عنوان یک دانشگاه دولتی تاسیس شد و بعد از حدود 67 سال، عنوان سومین دانشگاه برتر ترکیه را کسب کرده است. مساحت کل دانشگاه 4500 هکتار است که از این مساحت، حدود 3000 هکتار آن به صورت جنگل است؛ بنابراین می‌توان گفت دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاهی با محیط سرسبز می‌باشد. همان‌طور که انتظار می‌رود، این دانشگاه دارای امکانات زیادی از جمله مرکز خرید، سالن‌های ورزشی، مسیر پیاده‌روی، کتابخانه، خوابگاه و... است که به سبب آن‌ها، زندگی دانشجویی خوبی را می‌توان در محیط دانشگاه سپری کرد. برای پذیرش در این دانشگاه باید علاوه بر مدرک زبان انگلیسی، در یکی از آزمون‌های ALES ،GRE و یا GMAT شرکت کرده و نمره کافی را به دست آورد.

اطلاعات دانشگاه فنی خاورمیانه
رتبه دانشگاه در Times Higher Education 501-600
رتبه دانشگاه در USNews 547
سال تأسیس 1956
نوع دانشگاه دولتی
شهریه سالانه (دانشکده مهندسی) 2250 دلار در مقطع کارشناسی
1125 دلار در مقطع تحصیلات تکمیلی
آدرس وب‌سایت دانشگاه Middle East Technical University

لیست دانشکده‌های دانشگاه فنی خاورمیانه به‌صورت زیر است:

دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)

نمایی از دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه در سال 1967 در پایتخت کشور ترکیه، آنکارا تاسیس شده و از بهترین دانشگاه های ترکیه به شمار می‌رود. این دانشگاه به‌علت تعداد زیاد رشته‌هایی که ارائه می‌دهد و فعالیت علمی و پژوهشی در سطوح بالا و رتبه جهانی، مقصد بسیاری از دانشجویان، چه از داخل ترکیه و چه به صورت بین‌المللی می‌باشد. جهت تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون SAT ترکیه شرکت کرده وحداقل نمره 1200 را کسب کنید. زبان تدریس دانشگاه حاجت تپه ترکی و انگلیسی است که جهت پذیرش باید مدرک این دو زبان را ارائه دهید. می‌توان در زمان مشخص شده دانشگاه، جهت دریافت بورسیه نیز اقدام کرد. این دانشگاه دو پردیس دارد و در هر دو پردیس می‌توان امکاناتی نظیر استخر، سالن‌های ورزشی، مراکز تحقیقاتی، سالن‌های سینما و کنسرت و... را مشاهده کرد.

اطلاعات دانشگاه حاجت تپه
رتبه دانشگاه در Times Higher Education 601-800
رتبه دانشگاه در USNews 544
سال تأسیس 1967
نوع دانشگاه دولتی
شهریه سالانه (دانشکده مهندسی) 7600 دلار در مقطع کارشناسی
1125 دلار در مقطع تحصیلات تکمیلی
آدرس وب‌سایت دانشگاه Hacettepe University

اسامی دانشکده‌های دانشگاه حاجت تپه را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

دانشگاه فنی استانبول (Istanbul Technical University)

نمایی از دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه فنی استانبول که از نظر قدمت اولین دانشگاه فنی ترکیه و سومین دانشگاه فنی در دنیا می‌باشد، در سال 1773 میلادی توسط مصطفی سوم عثمانی بنا نهاده شده است که حدود 250 سال از آن می‌گذرد. این دانشگاه 13 دانشکده دارد که شامل بیش از 30 مرکز تحقیقاتی می‌باشد. زبان تدریس بسیاری از رشته‌ها انگلیسی است و همانند دانشگاه‌هایی که بررسی کردیم، برای پذیرش در این دانشگاه نیاز به شرکت در آزمون SAT و کسب حداقل نمره 1200 از 1600 می‌باشد. از امکاناتی که در این دانشگاه برای دانشجویان تدارک دیده شده است، می‌توان به باشگاه صخره‌نوردی، سینما و باشگاه مهندسی بین‌المللی اشاره کرد.

اطلاعات دانشگاه فنی استانبول
رتبه دانشگاه در Times Higher Education 601-800
رتبه دانشگاه در USNews 643
سال تأسیس 1773
نوع دانشگاه دولتی
شهریه سالانه (دانشکده مهندسی) 1500 دلار
آدرس وب‌سایت دانشگاه Istanbul Technical University

و لیست اسامی دانشکده‌های دانشگاه فنی استانبول به شرح زیر است:

دانشگاه کوچ (Koc University)

دانشگاه کوچ جزو برترین مؤسسات آموزش عالی است که در جایگاه‌های برتر دانشگاه های ترکیه قرار دارد. این دانشگاه که از زمان تاسیس در تلاش برای پیشرو بودن در همه عرصه‌ها بوده است، دارای دانشکده و کالج‌های مختلفی می‌باشد که هر کدام از آنها رشته‌های پیرامون موضوع خود را پوشش می‌دهند و اکثر این رشته‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. به دلیل قرارگیری این دانشگاه در شهر استانبول، دانشجویان این دانشگاه می‌توانند دوران دانشجویی خوبی را سپری کنند.

نمایی از دانشگاه کوچ

از مزایای تحصیل در این دانشگاه، می‌توان به کمک هزینه و بورسیه‌های مختلف اشاره کرد. برای مثال چنان‌چه دانشجویی در حین تحصیل موفق به کسب نمرات عالی و انجام تحقیقات مختلف شود، دانشگاه کوچ به این دانشجو کمک‌هزینه 25 الی 100 درصدی اعطا می‌کند. برای پذیرش در این دانشگاه باید نمره قابل قبولی در آزمون SAT به‌دست آورید و همچنین نمرات زبان و مقاطع قبلی نیز قابل قبول باشند.

اطلاعات دانشگاه کوچ
رتبه دانشگاه در Times Higher Education 401-500
رتبه دانشگاه در USNews 679
سال تأسیس 1993
نوع دانشگاه خصوصی
شهریه 4600 دلار
آدرس وب‌سایت دانشگاه Koç University

لیست نام دانشکده‌های این دانشگاه را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

دانشگاه بیلکنت (Bilkent University)

دانشگاه بیلکنت به‌عنوان اولین دانشگاه خصوصی ترکیه، در سال 1984 در پایتخت ترکیه با هدف ترویج علم و تعالی در آموزش عالی تاسیس شد و از برترین دانشگاه های کشور ترکیه می‌باشد. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی بوده و به دلیل رقابتی بودن پذیرش ، دانشجو متقاضی ادامه تحصیل باید نمرات عالی در آزمون SAT و زبان داشته باشد.

نمایی از دانشگاه بیلکنت

به دلیل کیفیت بالای آموزش و اساتید برجسته، این دانشگاه برنامه‌های متعدد تبادل دانشجویان با دانشگاه‌های برتر دنیا، از جمله دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه میشیگان آمریکا را در امور خود جای داده است. کتابخانه، مرکز پزشکی، باشگاه‌های دانشجویی، خوابگاه و ارائه بورسیه‌ تحصیلی (به دو صورت معافیت از پرداخت شهریه و کمک هزینه تحصیلی) از امکانات این دانشگاه هستند.

اطلاعات دانشگاه بیلکنت
رتبه دانشگاه در Times Higher Education 801-1000
رتبه دانشگاه در USNews 684
سال تأسیس 1984
نوع دانشگاه خصوصی
شهریه 14500 دلار
آدرس وب‌سایت دانشگاه Bilkent University

اسامی دانشکده‌های دانشگاه بیلکنت به صورت زیر است:

دانشگاه سابانجی (Sabancı University)

دانشگاه سابانجی در سال 1994 در 15 کیلومتری شهر استانبول تاسیس شده است و مقصد بسیار خوبی جهت ادامه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی، از جمله ایرانیان، می‌باشد. یکی از مزیت‌های خاص این دانشگاه، تغییر رشته در دو سال اول تحصیلی است که امکان انتخاب بهتر رشته بر اساس علاقه و بازار کار را به دانشجویان می‌دهد.

نمایی از دانشگاه سابانجی

زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی بوده و برای پذیرش، همانند بسیاری از دانشگاه‌هایی که نام بردیم، به کسب نمره قابل قبول در آزمون SAT نیاز است. رقابت برای دریافت بورسیه در این دانشگاه بسیار بالاست و لازمه بهره‌مندی از بورسیه‌های اعطا شده توسط دانشگاه، نمرات بالا و درخشان بودن سوابق تحصیلی و پژوهشی است.

اطلاعات دانشگاه سابانجی
رتبه دانشگاه در Times Higher Education 401-500
رتبه دانشگاه در USNews 953
سال تأسیس 1994
نوع دانشگاه خصوصی
شهریه 9000 تا 18000
آدرس وب‌سایت دانشگاه Sabancı University

لیست دانشکده‌های این دانشگاه در ادامه آورده شده است:

بهترین دانشگاه های ترکیه در رشته کامپیوتر

در ادامه به رتبه بندی دانشگاه های ترکیه براساس CSRanking می‌پردازیم و فیلدهایی که در آنها مشغول پژوهش هستند را نام می‌بریم.

دانشگاه بیلکنت (Bilkent University)

دانشگاه بیلکنت
رتبه در ترکیه 1
رتبه در جهان 370
فیلد‌های تخصصی بینایی ماشین
یادگیری ماشین
معماری کامپیوتر
پایگاه داده
خودکارسازی طراحی الکترونیکی (Electronic design automation)
رایانش سریع (High Performance Computing)
بیوانفورماتیک
مصورسازی (Visualization)
اساتید برجسته
Ayşegül Dündar بینایی ماشین
Mustafa Özdal معماری کامپیوتر
خودکارسازی طراحی الکترونیکی
Ozcan Ozturk خودکارسازی طراحی الکترونیکی
Can Alkan معماری کامپیوتر
Hamdi Dibeklioğlu بینایی ماشین

دانشگاه بغازیچی (Boğaziçi University)

دانشگاه بغازیچی
رتبه در ترکیه 2
رتبه در جهان 370
فیلد‌های تخصصی هوش مصنوعی
بینایی ماشین
یادگیری ماشین
پردازش زبان طبیعی
بیوانفورماتیک
رباتیک
اساتید برجسته
Ali Taylan یادگیری ماشین
Emre Ugur رباتیک
Arzucan Özgür پردازش زبان طبیعی
بیوانفورماتیک

دانشگاه فنی خاورمیانه (Middle East Technical University (ODTÜ))

دانشگاه فنی خاورمیانه
رتبه در ترکیه 3
رتبه در جهان 370
فیلد‌های تخصصی هوش مصنوعی
بینایی ماشین
یادگیری ماشین
رباتیک
اساتید برجسته
Sinan Kalkan رباتیک
بینایی ماشین
Emre Akbaş بینایی ماشین
Gokberk Cinbis بینایی ماشین

دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)

دانشگاه حاجت تپه
رتبه در ترکیه 4
رتبه در جهان 437
فیلد‌های تخصصی بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
گرافیک
رباتیک
اساتید برجسته
Erkut Erdem بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
Ozgur Erkent رباتیک

دانشگاه فنی استانبول (Istanbul Technical University)

دانشگاه فنی استانبول
رتبه در ترکیه 5
رتبه در جهان 437
فیلد‌های تخصصی بینایی ماشین
یادگیری ماشین
پردازش زبان طبیعی
معماری کامپیوتر
رباتیک
اساتید برجسته
Sanem Sarıel رباتیک

دانشگاه کوچ (Koc University)

دانشگاه کوچ
رتبه در ترکیه 6
رتبه در جهان 437
فیلد‌های تخصصی بینایی ماشین
یادگیری ماشین
پردازش زبان طبیعی
رایانش سریع
رمزنگاری (Cryptography)
گرافیک
تعامل انسان و کامپیوتر (Human–computer interaction)
رباتیک
اساتید برجسته
Aykut Erdem بینایی
پردازش زبان طبیعی
Deniz Yuret پردازش زبان طبیعی

دانشگاه سابانجی (Sabancı University)

دانشگاه سابانجی
رتبه در ترکیه 7
رتبه در جهان 437
فیلد‌های تخصصی هوش مصنوعی
امنیت
رباتیک
مصورسازی
اساتید برجسته
Esra Erdem رباتیک
هوش مصنوعی

جمع‌بندی

در سال‌های اخیر دانشگاه‌ های ترکیه رشد چشم‌گیری داشته‌اند و توانسته‌اند در خاورمیانه و جهان، رتبه‌های قابل توجهی را به خود کسب کنند. این دانشگاه‌ها امکان ادامه تحصیل در محیطی پویا و علمی را به وجود آورده‌اند که توجه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی را به خود جلب کرده‌اند؛ همچنین دانشگاه‌های برتر ترکیه بستر خوبی را برای تحصیل در رشته کامپیوتر، به‌خصوص در گرایش‌های مختلف هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است از جمله بینایی ماشینبینایی کامپیوتر و کاربردهای آن چیست و چگونه کار می‌کند؟بینایی کامپیوتر و کاربردهای آن چیست و چگونه کار می‌کند؟کامپیوتر ویژن یا بینائی کامپیوتر، در ارتباط با مدلسازی و تقلید از حس بینایی انسانی از طریق استفاده از نرم‌افزار یا سخت‌افزار دیجیتالی می‌باشد. در این صفحه بینایی ماشین را بصورت کامل بررسی شده است.، پردازش زبان طبیعی و رباتیک ایجاد کرده‌اند.

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در علوم و مهندسی کامپیوتر کدامند؟

از برترین دانشگاه‌های ترکیه در علوم و مهندسی کامپیوتر می‌توان دانشگاه بیلکنت، دانشگاه بغازیچی، دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه کوچ و دانشگاه سابانجی را نام برد.

آیا تحصیل در دانشگاه های ترکیه رایگان است؟

خیر، دانشگاه‌های ترکیه، چه دولتی و چه خصوصی، مبلغی را به عنوان شهریه دریافت می‌کنند. هرچند این مبلغ در دانشگاه‌های دولتی به مراتب کمتر از دانشگاه‌های خصوصی است.

یادگیری چه زبان هایی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه الزامی است؟

برخی از دانشگاه‌های ترکیه اکثر دوره‌های خود را به زبان انگلیسی و بعضی به زبان ترکی برگذار می‌کنند. بنابراین یادگیری زبان ترکی در کنار انگلیسی ضروری می‌باشد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200