رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری ماشین چیست؟

این مقاله عالی به معرفی بهترین زبان برنامه نویسی یادگیری ماشین پرداخته و مهارت های لازم برای یادگیری ماشین و منابع آموزشی برای یادگیری ماشین را معرفی کرده

هوش مصنوعی در عصر حاضر یکی از موضوعات ترند در جهان است. یکی از فیلدهای هوش مصنوعی یادگیری ماشین (Machine Learning)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند است که با تحلیل داده و علوم داده سرو کار دارد. برای شروع یادگیری ماشین باید علاوه بر بحث‌های نظری مثل آمار و غیره دانشی از برنامه نویسی داشته باشید. در ادامه این مقاله، یادگیری ماشین و زبان های مناسب برای یادگیری ماشین را بررسی می‌کنیم.

یادگیری ماشین چیست؟

به‌طور کلی یادگیری ماشین یعنی اینکه ماشین بتواند از رویدادها الگو بگیرد و آن‌ها را به تجربیات گذشته‌اش اضافه کند. به مرور زمان این تجربیات کامل‌تر شده و ماشین در برابر تصمیمات آتی هوشمندتر عمل می‌کند. یادگیری ماشین انواعی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی کرده‌ایم.

انواع مختلف یادگیری ماشین چیست؟

یادگیری تحت نظارت

در این نوع یادگیری داده‌های ورودی به همراه داده‌های خروجی که همان پاسخ داده‌های ورودی هستند به ماشین داده می‌شود و ماشین باید سعی کند که یک الگویی بدست بیاورد، به عنوان مثال برنامه‌هایی که برای تشخیص دستخط هستند از این نوع یادگیری استفاده می‌کنند.

یادگیری بدون نظارت

در این نوع یادگیری فقط داده‌های ورودی داده می‌شود و ماشین باید خودش تلاش کند تا ارتباط بین این داده‌ها را متوجه شود و الگوهایی را بدست بیاورد. از این مدل یادگیری در Clustering استفاده می‌شود.

یادگیری تقویتی

این یادگیری بر اساس آزمون و خطاست. در واقع با هر عمل مثبت ماشین تشویق می‌شود و با هر عمل منفی ماشین تنبیه می‌شود در نتیجه همواره ماشین سعی می‌کند حداکثر کارآمدی را داشته باشد. در بازی‌های کامپیوتری از این نوع یادگیری استفاده می‌کنند.

مهارت های لازم برای یادگیری ماشین

یادگیری ماشین فیلدی است که هم دانش نظری و هم دانش عملی باید در کنار هم باشند. اگر دانش نظری مناسبی نداشته باشید نمی توانید درست تحلیل کنید و وقتی هم نتوانید درست تحلیل کنید نمی توانید درست کد بزنید، بنابراین بهتر است پیش از شروع با مواردی مثل آمار و احتمال، مدل سازی داده، طراحی نرم‌افزار، یادگیری عمیق (Deep Learning)یادگیری عمیق چیست؟ معرفی کامل یادگیری عمیق به زبان سادهیادگیری عمیق چیست؟ معرفی کامل یادگیری عمیق به زبان سادهاین مقاله به سوالات رو به رو پاسخ داده : یادگیری عمیق چیست و چگونه کار می‌کند؟ آیا یادگیری عمیق همان شبکه عصبی است؟ تفاوت یادگیری عمیق با یادگیری ماشین چیست؟ و غیره آشنایی پیدا کنید. پس از پیدا کردن یک دانش پایه‌ای نسبت به این موارد می‌توانید یک زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید.

زبان های برنامه نویسی برای یادگیری ماشین

بخش بسیار زیادی از یادگیری ماشین را الگوریتم‌ها پوشش داده اند و برای اجرای این الگوریتم ها و بدست آوردن خروجی‌های مورد انتظار نیاز است که با یکی از زبان های برنامه نویسی که برای این حوزه مناسب است آشنا باشید. از زبان های برنامه نویسی متفاوتی برای یادگیری ماشین استفاده می‌کنند که پایتون بین تمام آنها مرسوم‌تر است.

در ادامه برخی زبان ها که برای یادگیری ماشین استفاده می‌شود کرد را بررسی می‌کنیم.

Python

لوگو زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون (Python)زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته یک زبان متن باز (Open Source)اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ این صفحه عالی به بررسی این موارد و همچنین تاریخچه نرم افزار متن باز و نحوه به کارگیری متن باز در توسعه نرم افزار پرداخته است است و به دلیل سادگی در یادگیری و کتابخانه‌های متفاوتی که در اختیار برنامه‌نویس‌ها قرار داده است بسیار محبوب شده. پایتون به دلیل اسکریپتی بودنش از زبان‌های دیگر کندتر است اما گستره فعالیت آن باعث شده که این نقص را پوشش دهد.

پایتون در اکثر فیلدهای هوش مصنوعی استفاده می‌شود. از کتابخانه NLTK برای پردازش زبان طبیعی یا NLP می توان استفاده کرد. برای یادگیری ماشین می توان از کتابخانه محبوب Tensorflow و همچنین برای شبکه های عصبیشبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟این مقاله عالی به معرفی شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) پرداخته، همچنین الگوریتم شبکه عصبی، انواع و کاربرد و تاریخچه شبکه های عصبی بررسی شده از Keras استفاده کرد.

R

لوگو زبان برنامه نویسی R

زبان برنامه نویسی Rزبان برنامه نویسی R چیست؟ کاربرد زبان برنامه نویسی r چیست؟زبان برنامه نویسی R چیست؟ کاربرد زبان برنامه نویسی r چیست؟این مقاله عالی به توضیح زبان برنامه نویسی R (آر) پرداخته، همچنین به بررسی محیط نرم افزاری زبان R، مزایا و معایب زبان R و کاربردهای زبان R پرداخته است برای محاسبات آماری است و جزء یکی از پروژه‌های GNU است، این زبان در آزمایشگاه Bell توسعه پیدا کرد و به‌سرعت بعد از تولیدش در زمینه تحلیل داده رشد کرد. این زبان شامل پکیج‌های متفاوتی در زمینه‌های مختلف است مثل :

++C

لوگو زبان برنامه نویسی C++

زبان سی پلاس پلاسبرنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای برنامه نویسی C++ پرداخته و نمونه هایی از کدهای زبان برنامه نویسی ++C را آورده یک زبان شی گرا (Object-Oriented)برنامه نویسی شی گرا چیست؟ شی گرایی چیست؟برنامه نویسی شی گرا چیست؟ شی گرایی چیست؟این صفحه عالی به معرفی برنامه نویسی شی گرا پرداخته و توضیح داده شی گرایی یا همان object oriented یا OPP چیست؟ همچنین مزایای برنامه نویسی شی گرا را بیان کرده و یکی از زبان‌هایی است که در حوزه یادگیری ماشین (Machine Learning)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند برای اجرای الگوریتم‌ها با سرعت بالا موفق‌تر عمل می‌کند. این زبان از کتابخانه Tensorflow پشتیبانی می‌کند و یکی از کتابخانه‌هایی که باعث شده سی پلاس پلاس را در زمره زبان‌های مناسب برای یادگیری ماشین قرار دهد MLPack است. این کتابخانه شامل انواع الگوریتم های یادگیری ماشین است.

Java

لوگو زبان برنامه نویسی جاوا

زبان جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است یک زبان شی‌گرا و متن باز (Open Source)اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ این صفحه عالی به بررسی این موارد و همچنین تاریخچه نرم افزار متن باز و نحوه به کارگیری متن باز در توسعه نرم افزار پرداخته است است که از ++C الهام گرفته. این زبان نسخه‌های مختلفی دارد و در حوزه وب، اندروید، دسکتاپ و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. جاوا هم از سایر زبان‌ها عقب نیفتاده و شامل چندین کتابخانه در حوزه یادگیری ماشین است که به آنها اشاره کرده‌ایم:

JavaScript

لوگو زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت

زبان جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده را امروزه در وب٬ اندرویدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیداندروید چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل اندروید (Android)، تاریخچه و توسعه اندروید، ویژگی های ورژن های مختلف اندروید پرداخته است، دسکتاپ و سرور می‌توانیم ببینیم و اکنون در یادگیری ماشین هم می‌توان از این زبان استفاده کرد. انعطاف‌پذیری این زبان یکی از نقاط قوتش است. کتابخانه‌های مختلفی برای این زبان در حوزه یادگیری ماشین نوشته شده است مثل BrainJS برای کار با شبکه های عصبیشبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟این مقاله عالی به معرفی شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) پرداخته، همچنین الگوریتم شبکه عصبی، انواع و کاربرد و تاریخچه شبکه های عصبی بررسی شده یا Tensorflow JS برای یادگیری ماشین.

معرفی منابع آموزشی

کتاب های بسیاری برای یادگیری ماشین با زبان‌های مختلف وجود دارند که لیست برخی از آن‌ها را در ادامه آورده‌ایم:

جمع‌بندی

یادگیری ماشین یکی از فیلدهای هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است است که با دریافت ورودی‌ها و تجزیه و تحلیل آن‌ها مدل ها و الگوهایی را بدست می‌آورد. با اضافه کردن این الگو به تجربیات قبلی دانش‌اش نسبت به قبل بیشتر می‌شود. برای ورود به یادگیری ماشین (Machine Learning)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند نیاز به یک سری معلومات نظری است و پس از آن نیاز است که یک زبان برنامه نویسی بلد باشید تا بتوانید الگوریتم‌ها و مدل‌هایی که موجود است را مورد پردازش قرار دهید. هر کدام از زبان های برنامه نویسی، امکانات متفاوتی در اختیار شما می‌گذارند که با توجه به آنها می‌توانید زبان مناسبی را برای یادگیری انتخاب کنید.

آیا کسی که با زبان جز پایتون تخصص دارد باید برای یادگیری ماشین پایتون را یاد بگیرید؟

پاسخ این است که اکثر زبان‌ها همانطور که در بالا ذکر کردیم فریمورک‌هایی را برای یادگیری ماشین ارائه داده اند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. ولی پایتون امکانات بیشتری در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است و متداول‌تر نیز می‌باشد.

برای یادگیری مفاهیم نظری باید چکار کرد؟

برای یادگیری آنها می‌توانید کتاب تهیه کنید. یا اگر به فیلم علاقه دارید می‌توانید از آموزش‌هایی که در دانشگاه های معتبر کشور مثل شریف و تهران است استفاده ببرید.

موقعیت شغلی یادگیری ماشین چگونه است؟

خیلی از شرکت‌های حرفه‌ای امروزی از یادگیری ماشین برای فروش، قیمت گذاری و … استفاده می‌کنند. پس قطعا در شرکت‌های High Tech نیاز به کسی که تخصص در حوزه یادگیری ماشین داشته باشد دارند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200