رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

درآمد رشته علوم کامپیوتر

این صفحه عالی به بررسی درآمد رشته علوم کامپیوتر در ایران و خارج پرداخته و شغل های مرتبط و عوامل موثر بر حقوق و درآمد رشته علوم کامپیوتر را بررسی کرده

رشته علوم کامپیوتر یکی از رشته‌های مهم و پرطرف‌دار در حوزه فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. و کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است است که به مطالعه کامپیوترها و سیستم‌های محاسباتی می‌پردازد. علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. یک حوزه گسترده است که شامل همهٔ بخش‌های الگوریتمالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراوانالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراواندر این مقاله به زبان بسیار ساده و با مثال های متعدد توضیح داده شده که الگوریتم چیست و چه کاربردهایی دارد هایی که نرم‌افزار را تشکیل می‌دهند و نحوه تعامل نرم‌افزار با سخت افزارسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوترسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتردر این صفحه بررسی شده که سخت افزار چیست و سخت افزار کامپیوتر به زبان ساده معرفی شده است، همچنین به بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر پرداخته شده است، نحوه توسعه و طراحی بهتر نرم‌افزار می‌شود. متخصصان علوم کامپیوتر از الگوریتم‌های ریاضی مختلف، روش‌های کدنویسی و مهارت‌های زبان برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده شان برای مطالعه فرایندهای کامپیوتری استفاده می‌کنند و نرم‌افزارها و سیستم‌های جدید را توسعه می‌دهند؛ همچنین فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند توسعه نرم‌افزار، مهندسی نرم‌افزار، هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، امنیت اطلاعاتامنیت اطلاعات چیست؟امنیت اطلاعات چیست؟امنیت اطلاعات چیست و چرا امنیت اطلاعات مهم است؟ این صفحه عالی روش‌های ایمن سازی و پیشگیری از اطلاعات را شرح داده و انواع داده ها از نظر امنیت را توضیح داده و مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات مشغول به کار شوند.

شغل های مرتبط با رشته علوم کامپیوتر

یک شخص در حال کار با سیستم

دانش‌آموختگان علوم کامپیوتر می‌توانند به‌عنوان متخصصان سخت‌افزار کامپیوتر، برنامه‌نویس کامپیوتر، تحقیق، تجزیه‌وتحلیل و امنیت اطلاعات کار کنند. مشاغل در زمینه علوم کامپیوتر طیف وسیعی را در برمی‌گیرند، زیرا فناوری بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد. در اینجا چند شغل مرتبط با رشته علوم کامپیوتر را مشاهده می‌کنیم:

متخصصان علوم کامپیوتر سیستم‌ها را خودکار می‌کنند، فرایندها را در گوشی‌های هوشمند ما ایجاد می‌کنند. ازآنجایی‌که کامپیوترها تقریباً در هر کسب‌وکاری استفاده می‌شوند، کارفرمایان معمولاً ارائه‌دهندگان خدمات فناوری اطلاعات (IT) هستند؛ همچنین فرصت‌هایی در بخش‌های فناوری اطلاعات در همه سازمان‌های بزرگ مانند بخش خدمات مالی، هوافضا و دفاع و تولید وجود دارد.

عوامل موثر بر حقوق و درآمد رشته علوم کامپیوتر

یک تصویر گرافیکی

حقوق و میزان درآمد در رشته علوم کامپیوتر به عوامل مختلفی وابسته است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحصیلات

داشتن مدرک در رشته علوم کامپیوتر یا یک رشته مرتبط پیش‌نیاز اکثر موقعیت‌های شغلی است و ممکن است شانس شما را برای استخدام بیش‌تر کند. اکثر متخصصان کامپیوتر دارای مدرک هستند. در واقع می‌توان گفت که :

66 درصد دارای مدرک لیسانس، 19 درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد و 7 درصد دارای مدرک دکترا هستند. Zippia تاثیر آموزش بر میانگین حقوق متخصصان علوم کامپیوتر آمریکا را به شرح زیر گزارش می‌کند:

برخی از مدرک کالج یا کاردانی: 88916 دلار

مدرک لیسانس: 107255 دلار

مدرک کارشناسی ارشد: 118290 دلار

گواهینامه ها

گواهینامه‌های اضافی در علوم کامپیوتر می‌تواند به شما کمک کند تا به فیلدهای تخصصی وارد شوید که اغلب با پتانسیل درآمد بالاتری همراه هستند. شما می‌توانید چندین گواهینامه را دنبال کنید، از جمله گواهینامه‌های تخصصی، می‌توان به مایکروسافت و سیسکو و دیگر موسسه‌های تخصصی اشاره کرد.

سطح تجربه

سطح تجربه نیز می‌تواند بر میزان حقوق شما تأثیر بگذارد. دستمزدها در این زمینه با تعداد سال‌هایی که متخصص علوم کامپیوتر بوده‌اید و با ارتقاء به موقعیت‌های ارشد، رابطه مستقیم دارد. بر اساس PayScale، داریم:

0-1 سال: 69000 دلار

1 تا 4 سال: 76000 دلار

5 تا 9 سال: 100000 دلار

10 تا 19 سال: 111000 دلار

20+ سال: 118000 دلار

شرکت

حقوق علوم کامپیوتر از هر کارفرمایی به کارفرمای دیگر متفاوت است. این می‌تواند به دلیل صنعت و اندازه شرکت و همچنین حوزه تخصص آن فرد باشد. شرکت‌های بزرگ فناوری مانند Adobe، با متوسط ​​حقوق 139،916 دلار، برای کارفرمایان یک شغل پردرآمد محسوب می‌شود و یا شرکت اپل به طور متوسط ​​169،960 دلار پرداخت می‌کند. یک شرکت کوچک با بودجه کمتر به‌احتمال زیاد موقعیت‌هایی را که برای سازمانش مهم هستند را اولویت‌بندی می‌کند.

موقعیت جغرافیایی

در بسیاری از صنایع، جایی که شما زندگی و کار می‌کنید می‌تواند بر درآمد شما تأثیر بگذارد. به طور مثال حقوق علوم کامپیوتر در ایالات متحده در مناطق خاصی از کالیفرنیا، مانند سن خوزه، حقوق 76 درصد بالاتر از میانگین ملی است و در لیورمور، میزان دستمزد 52 درصد بالاتر از میانگین ملی است.

میزان حقوق و درآمد رشته علوم کامپیوتر در کشورهای مختلف جهان

تصویر لپتاپ

دانستن میزان حقوق و درآمد رشته علوم کامپیوتر در کشورهای مختلف جهان برای مهاجرت یکی از مواردی است که برای تصمیم‌گیری می‌تواند بسیار موثر باشد. در ادامه درآمد رشته علوم کامپیوتر، در کشورهای مطرح را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

درآمد رشته علوم کامپیوتر در ایالات متحده آمریکا

بر اساس گزارش Glassdoor، متوسط ​​حقوق پایه برای یک متخصص علوم کامپیوتر در ایالات متحده آمریکا 104327 دلار است که محدوده آن بین 67000 تا 201000 دلار است. در اینجا برخی از نقش‌ها و حقوق متوسط متخصصان علوم کامپیوتر آورده شده است:

برنامه‌نویسان کامپیوتر: 93000 دلار

معماران پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته : 101000 دلار

تحلیلگران سیستم‌های کامپیوتری: 99270 دلار

تحلیلگران امنیت اطلاعات: 102600 دلار

معماران شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است: 120520 دلار

مدیران کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی: 159010 دلار

درآمد رشته علوم کامپیوتر در کانادا

مطابق سایت Glassdoor،متوسط ​​حقوق پایه برای یک متخصص علوم کامپیوتر در کشور کانادا، 84173 دلار کانادایی است که محدوده آن بین 48000 تا 148000 دلار کانادایی است.

درآمد رشته علوم کامپیوتر در فرانسه

جالب است بدانید که متوسط ​​حقوق پایه برای یک متخصص علوم کامپیوتر، مطابق سایت Glassdoor، در کشور فرانسه 43220 یورو است که محدوده آن بین 36000 تا 60000 یورو است.

درآمد رشته علوم کامپیوتر در انگلیس

طبق گزارشات Glassdoor متوسط ​​حقوق پایه برای یک متخصص علوم کامپیوتر در کشور انگلیس، 42457 پوند است که محدوده آن بین 21000 تا 88000 پوند است.

درآمد رشته علوم کامپیوتر در آلمان

مطابق سایت Glassdoor، متوسط ​​حقوق پایه برای یک متخصص علوم کامپیوتر در کشور آلمان 5300 یورو در ماه است که محدوده آن بین 3000 تا 9000 یورو در ماه است.

درآمد رشته علوم کامپیوتر در سوئیس

همچنین مطابق گزارش Glassdoor، متوسط ​​حقوق پایه برای یک متخصص علوم کامپیوتر در کشور سوئیس، 116935 فرانک سوئیس است که محدوده آن بین 96000 تا 138000 فرانک سوئیسی است.

میزان حقوق و درآمد رشته علوم کامپیوتر در ایران

یک شخص در حال کار با سیستم

باتوجه‌به شرایط فعلی بازار کار در ایران، میزان حقوق و درآمد فارغ‌التحصیلان رشته علوم کامپیوتر در ایران در ماه به شرح زیر است:

حوزه علوم داده و هوش مصنوعی

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 17.3 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 24.7 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 41.3 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 11.3 میلیون تومان

سطح متوسط و سنیور: متوسط حقوق دریافتی 17.4 میلیون تومان

در شهرهای کوچک

متوسط حقوق دریافتی 12 میلیون تومان

حوزه شبکه

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 14.7 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 22.5 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 27.5 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 12 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 15.8 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 18 میلیون تومان

در شهرهای کوچک

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 11.7 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 15.6 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 15.9 میلیون تومان

تست نرم‌افزار

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 12 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 16.8 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 30.6 میلیون تومان

حوزه سیستم مدیریت محتوا (CMS)

در شهر تهران

سطح جونیور و متوسط: متوسط حقوق دریافتی 10.4 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 17.1 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

متوسط حقوق دریافتی 12.3 میلیون تومان

حوزه مدیریت پایگاه داده

در شهر تهران

سطح جونیور و متوسط: متوسط حقوق دریافتی 18.5 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 32.5 میلیون تومان

برنامه‌نویسی موبایل

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 11.2 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 21 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 31.9 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

متوسط حقوق دریافتی 15 میلیون تومان

در شهرهای کوچک

متوسط حقوق دریافتی 12 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان C#/.NET

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 13.4 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 21 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 33 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 9.1 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 14.4 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 24 میلیون تومان

در شهرهای کوچک

سطح جونیور و متوسط: متوسط حقوق دریافتی 13.4 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 17.5 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان PHP

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 9.2 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 18.4 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 28 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

سطح جونیور و متوسط: متوسط حقوق دریافتی 14 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 20.1 میلیون تومان

در شهرهای کوچک

سطح جونیور و متوسط: متوسط حقوق دریافتی 13.5 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 18 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان Python

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 12 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 18.5 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 31.3 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 8.3 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 12 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 19.6 میلیون تومان

در شهرهای کوچک

متوسط حقوق دریافتی 9.8 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان Java

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 14 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 22.8 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 37.5 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

متوسط حقوق دریافتی 15.1 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان C/C++

در شهر تهران

سطح جونیور و متوسط: متوسط حقوق دریافتی 19.5 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 31.2 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان NodeJS

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 12 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 19.8 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 30 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

متوسط حقوق دریافتی 17.3 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان Go

در شهر تهران

سطح جونیور و متوسط: متوسط حقوق دریافتی 27.6 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 44.9 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان HTML/ CSS/ JavaScript

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 10 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 15.1 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 25.8 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

متوسط حقوق دریافتی 9.9 میلیون تومان

در شهرهای کوچک

متوسط حقوق دریافتی 8.1 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان React

در شهر تهران

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 12 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 19.5 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 30.4 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 8.4 میلیون تومان

سطح متوسط: متوسط حقوق دریافتی 14.3 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 19.8 میلیون تومان

در شهرهای کوچک

سطح جونیور: متوسط حقوق دریافتی 8.4 میلیون تومان

سطح متوسط و سنیور: متوسط حقوق دریافتی 13.5 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان Angular

در شهر تهران

سطح جونیور و متوسط: متوسط حقوق دریافتی 16.2 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 28.3 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

متوسط حقوق دریافتی 14.4 میلیون تومان

برنامه‌نویسی با زبان Vue JS

در شهر تهران

سطح جونیور و متوسط: متوسط حقوق دریافتی 16.1 میلیون تومان

سطح سنیور: متوسط حقوق دریافتی 30 میلیون تومان

در شهرهای بزرگ

متوسط حقوق دریافتی 14.5 میلیون تومان

درآمد افراد به‌صورت فریلنسر در این حوزه نیز متفاوت بوده و بستگی به تعداد پروژه‌ها و ساعات کاری دارد. به‌طورکلی علوم کامپیوتر یکی از رشته‌های پردرآمد در ایران محسوب می‌شود و بنابر پروژه و ساعات کاری افراد این درآمد می‌تواند بیش‌تر هم شود.

بازار کار و آینده علوم کامپیوتر

یک تصویر گرافیکی

متخصصان علوم کامپیوتر با مدرک کارشناسی معمولاً فرصت‌های شغلی مشابه مهندسان نرم‌افزار دارند. اما افرادی که دارای مدرک‌های بالاتر هستند، می‌توانند در فرصت‌های شغلی مدیریتی و تخصصی بیشتری شرکت کنند که شامل مدیریت گروه‌ها و حل مسائل تئوریک نیز می‌شود؛ به‌علاوه، این رشته در آینده نیز دارای فرصت‌های شغلی خوبی خواهد بود، به‌ویژه در صنعت فناوری اطلاعات و سازمان‌هایی که به پروژه‌های مهم نیاز دارند.

در نهایت، افرادی که در دوران تحصیل به اکتساب مهارت‌های لازم در زمینه‌های مختلف می‌پردازند، می‌توانند در زمینه‌هایی مانند توسعه نرم‌افزار، مدیریت پایگاه دادهمدیریت پایگاه داده یا DBA چیستمدیریت پایگاه داده یا DBA چیستمدیریت پایگاه داده یا DBA چیست؟ این صفحه عالی به معرفی نقش و وظایف مدیر پایگاه داده و بررسی پیش نیازهای تبدیل شدن به مدیر پایگاه داده پرداخته است ، تحلیل سیستم‌های کامپیوتری، مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری، توسعه وب و غیره فعالیت کنند و درآمد خوبی کسب کنند.

درآمد رشته علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر چه تفاوتی دارد؟

از نظر درآمد و حقوق، تفاوت چندانی بین رشته‌های علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر وجود ندارد و عمدتاً بستگی به عوامل زیر دارد:

اما به‌طورکلی:

بنابراین، انتخاب رشته باتوجه‌به علاقه‌مندی‌های فردی اهمیت دارد، نه صرفاً درآمد؛ چرا که هر دو رشته پتانسیل شغلی، آینده و درآمدزایی خوبی دارند.

جمع‌بندی

همان‌طور که دیدیم این مقاله درباره‌ درآمد در رشته علوم کامپیوتر بود. در اینجا، به‌صورت کلی میزان درآمد افراد و فارغ التحصیلان در گرایش‌ها و حتی کشورهای مختلف بررسی شد. در این مقاله به این رسیدیم که میزان درآمد افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد که در میان آنها، نقش خود فرد و میزان تلاش و علاقه‌مندی او، پررنگ‌تر است؛ چرا که اگر فردی در زمینه‌هایی مانند توسعه نرم‌افزار، تحلیل سیستم‌های کامپیوتری، مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری، توسعه وب و... مهارت کسب کند و حرفه‌ایی شود، پس به درآمد خوبی نیز می‌رسد.

درآمد رشته علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر چه تفاوتی دارد؟

از نظر درآمد و حقوق، تفاوت چندانی بین رشته‌های علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر وجود ندارد و بیش‌تر به توانایی، حوزه فعالیت شخص و تحصیلات او مرتبط است.

عوامل موثر بر حقوق و درآمد رشته علوم کامپیوتر چیست؟

حقوق و میزان درآمد در رشته علوم کامپیوتر به عواملی مانند تحصیلات، گواهینامه‌ها، سطح تجربه، شرکت محل کار، موقعیت جغرافیایی شخص مرتبط است.

درآمد رشته علوم کامپیوتر در آمریکا و کانادا چه میزان است؟

متوسط حقوق پایه برای یک متخصص علوم کامپیوتر در آمریکا 104327 دلار و محدوده آن بین 67000 تا 201000 دلار است. همچنین در کشور کانادا،84173 دلار کانادایی و محدوده آن بین 48000 تا 148000دلار کانادایی می‌باشد.

امتیازدهی3.6666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13.67 امتیاز (3 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200