وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان

این صفحه عالی درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان را در سال 2024 اعلام و مهارت‌ های مورد نیاز و پردرآمدترین شهرهای آلمان برای مهندسان کامپیوتر را معرفی کرده است

به‌طورکلی درآمد مهندسین در سراسر دنیا حرف اول را می‌زند، امروزه باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی، مهندسین کامپیوتر درآمد قابل‌توجهی دارند، به‌خصوص در کشورهای پیشرفته‌ای مانند آمریکا، کانادا، دانمارک، سوئیس و صدالبته آلمان و این باعث می‌شود بیشتر دانشجویان کامپیوتر به فکر مهاجرت تحصیلی به آلمان بیافتند و بیشتر مایل باشند که بدانند درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان چقدر است؟ در این نوشتار در ابتدا مقایسه‌ای بر درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان در سال‌های 2023 و 2024 داریم سپس سطح تحصیلی مهندس را با درآمد مقایسه خواهیم کرد، همچنین شهرهایی پردرآمد برای مهندسین کامپیوتر در آلمان را معرفی خواهیم کرد، این مقاله جذاب را از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید.

چرا مهندسین کامپیوتر در آلمان درآمد خوبی دارند؟

 تصویری از پول در دست یک مهندس

میانگین درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان

همان‌طور که می‌دانید یک مهندس کامپیوتر بعد از فارغ‌التحصیلی می‌تواند نقش‌های شغلی مختلفی را داشته باشد، بنابراین نیز می‌تواند درآمد متفاوتی را داشته باشد، در جدول زیر باتوجه‌به نقش شغلی مهندس کامپیوتر در آلمان درآمد آن نیز آورده شده است.

میانگین درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان سال 2023

در ابتدا باید بگوییم درآمد یک مهندس کامپیوتر باتوجه‌به منطقه، تجربه، صنعت، سابقه کار، موقعیت شغلی و سایر عوامل متغیر است؛ اما باتوجه‌به منابع مختلف «از جمله وب‌سایت (Glassdoor.co.in)»، میانگین درآمد یک مهندس کامپیوتر در آلمان حدود ۵۰,۰۰۰ یورو در سال 2023 بوده است.

تصویری از یک مهندس کامپیوتر در حال کارکردن

میانگین درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان سال 2024

باتوجه‌به افزایش تقاضا مهندس کامپیوتر از سوی دولت آلمان در سال 2024 همچنین افزایش برنامه های جذب دانشجویان کامپیوتر در کنار داشتن بهترین دانشگاه های کامپیوتر المانبهترین دانشگاه های کامپیوتر المانبهترین دانشگاه های کامپیوتر الماناین صفحه عالی بهترین دانشگاه های کامپیوتر آلمان را معرفی و هزینه تحصیل در دانشگاه ها در آلمان و مدارک مورد نیاز برای تحصیل کامپیوتر در آلمان را معرفی کرده و همچنین جذب افراد ماهر در سال 2024 ، درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان می تواند افزایش یابد و به طور میانگین در حدود 62 هزار یورو در سال نیز باشد و همچنین حداکثر درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان تا حدود 80 تا 90 هزار یورو در سال 2024 می‌تواند باشد.

پردرآمدترین شهرهای آلمان برای مهندسان کامپیوتر کدام‌ اند؟

کشور آلمان دارای شهرهای متفاوتی است که در هر شهر بر حسب امکانات و یا بازار کار و یا مساحت و همچنین سایر عوامل درآمد مهندس کامپیوتر متغیر است، مثلاً شهری مثل برلین در آلمان چون مساحت و جمعیت زیادی دارد، پایه حقوق آن برای مهندسین کامپیوتر زیادتر از سایر شهرهاست.

شهرهای آلمانکمترین حقوق به یورومیانگین حقوق به یوروبالاترین حقوق به یورو
برلین 45000 یورو 62500 یورو 80000 یورو
دوسلدورف 40000 یورو 60000 یورو 77500 یورو
هامبورگ 45000 یورو 62500 یورو 75000 یورو
اشتوتگارت 45000 یورو 57500 یورو 75000 یورو
بیله فلد 40000 یورو 50000 یورو 65000 یورو
کلن 42500 یورو 57500 یورو 77500 یورو
مونیخ 47500 یورو 65000 یورو 82500 یورو
دورتموند 50000 یورو 62500 یورو 67500 یورو
هانوفر 32500 یورو 57500 یورو 70000 یورو

میانگین درآمد در آلمان برای یک مهندس کامپیوتر تازه‌ کار

درآمد یک مهندس کامپیوتر بسته به تجربه و سطح کاری آن می‌تواند متغیر باشد مثلاً درآمد مهندسین کامپیوتر تازه‌کار که حدود یک سال است مشغول به کار شده‌اند سالانه به طور متوسط حدود 55500 یورو است البته باتوجه‌به محیط کار، پاداش‌ها و اضافه‌کاری مهندس کامپیوتر این مبلغ سالانه می‌تواند تا حدود 3500 یورو در سال یا بیشتر هم اضافه شود.

میانگین درآمد در آلمان برای مهندس کامپیوتر باتجربه

اما درآمد مهندس کامپیوتری که پانزده سال یا بیشتر کارکرده است بسیار بیشتر از یک مهندس تازه‌کار است، درآمد مهندسین کامپیوتر باتجربه در آلمان می‌تواند به طور متوسط 74026 یورو در سال باشد البته این مبلغ تا 6750 یورو در سال میتواند اضافه شود و تا حد 90 هزار یورو در سال نیز برسد که این مبلغ برای یک مهندس بسیار قابل قبول و رضایت بخش است.

تصویری از یک مهندس کامپیوتر و پول هایش

مهارت‌ های مورد نیاز برای مهندس کامپیوتر در آلمان

در هر شغلی مهارت حرف اول را در آن می‌زند. بی شک مهندس کامپیوتری که مهارت کافی را نداشته باشد قطعاً درآمد قابل‌قبولی نیز کسب نخواهد کرد. در زیر مهارت‌ های مورد نیاز برای یک مهندس کامپیوتر برای رسیدن به درآمد خوب شرح داده شده است.

حوزه مهارتشرح
زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده تسلط به حداقل یکی از زبان‌های جاوا، پایتون، جاوا اسکریپت، سی پلاس پلاس و روبی
توسعه وب (Web Development) تخصص در HTML، CSS و جاوا اسکریپت مانند React و Angular برای توسعه وب و فرانت‌اند
پردازش ابری (Cloud Computing) آشنایی با پلتفرم‌های ابری مانند AWS، Azure و Google Cloud
تمرینات DevOps آشنایی با اصول DevOps، CI/CD و ابزارهایی مانند Docker و Kubernetes برای فرایندهای توسعه
مدیریت پایگاه دادهمدیریت پایگاه داده یا DBA چیستمدیریت پایگاه داده یا DBA چیستمدیریت پایگاه داده یا DBA چیست؟ این صفحه عالی به معرفی نقش و وظایف مدیر پایگاه داده و بررسی پیش نیازهای تبدیل شدن به مدیر پایگاه داده پرداخته است (Database Management) تسلط بر پایگاه‌های اطلاعاتی رابطه‌ای مانند MySQL، PostgreSQL، و پایگاه‌های داده NoSQL مانند MongoDB
امنیت سایبریامنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]امنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]این مقاله به بررسی امنیت سایبری (cyber security)، انواع امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری، یادگیری امنیت سایبری و شغل های امنیت سایبری پرداخته است(Cybersecurity) تخصص در امنیت سایبری، از جمله شیوه‌های کدگذاری امن، رمزگذاری و ارزیابی آسیب‌پذیری
روش‌های چابک و اسکرام آشنایی با متدولوژی‌های مدیریت پروژه Agile و Scrum که معمولاً در شرکت‌های آلمانی استفاده می‌شود.
توسعه اپلیکیشن موبایل مهارت در iOS (Swift) و Android (Java/Kotlin)
هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است و یادگیری ماشین دانش هوش مصنوعی و ML، به‌ویژه در صنایعی مانند مراقبت‌های بهداشتی، مالی و وسایل نقلیه خودران.
مهارت‌های نرم(Soft Skills) مهارت‌های نرم شامل ارتباط، حل مسئله و کار تیمی به دلیل ماهیت مشارکتی مهندسی کامپیوتر در شرکت‌های آلمانی است.
زبان آلمانی دانش زبان آلمانی می‌تواند برای نقش‌هایی که شامل تعامل با مشتری یا همکاری تیمی است مفید باشد.

برترین شرکت‌ هایی که مهندسان کامپیوتر را در آلمان استخدام می‌ کنند

در زیر یک لیست ده‌تایی از شرکت‌ های برتر کامپیوتر در آلمان آورده شده است که باتوجه‌به داشتن تیم‌های قوی مهندسی اقدام به جذب نیرو می‌کنند و همچنین میانگین حقوق سالانه آنها برای مهندسین کامپیوتر آورده شده است. برای آگاهی از شرایط جذب این شرکت‌ها باید پرتال آن شرکت را بررسی نمایید.

شرکتمیانگین حقوق (یورو/سال)
Zalando 70036 یورو
Capgemini 54116 یورو
گوگل 100000 یورو
Adesso SE 54812 یورو
Robert Bosch 75408 یورو
Klarna 68878 یورو
Delivery Hero 72536 یورو
SAP 66500 یورو
Siemens 66721 یورو
Elektrobit 59490 یورو

تصویری از یک تیم مهندس کامپیوتر

حداقل شرایط لازم برای کار به‌ عنوان مهندس کامپیوتر در آلمان چیست؟

در فوق مهارت‌های لازم مهندس کامپیوتر در آلمان را شرح دادیم اکنون به حداقل شرایط لازم می‌پردازیم که شرکت‌های آلمانی هم چنین سازمان‌های دولتی آلمان با داشتن این حداقل شرایط، مهندسین کامپیوتر در سراسر دنیا را جذب می‌کنند. این شرایط عبارت‌اند از:

  1. تحصیلات: حداقل مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر، یا مهندسی نرم‌ افزار یا یک‌رشته مرتبط، بااین‌حال، برخی از کارفرمایان ممکن است مدرک کارشناسی‌ارشد را برای برخی از شغل‌های تخصصی یا موقعیت‌های تحقیقاتی ترجیح دهند یا نیاز داشته باشند. بدیهی است تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانتقریبا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در دوران تحصیل و به خصوص در هنگام انتخاب رشته می‌خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های ایران به ترتیب چه دانشگاه‌هایی هستند، برای پاسخ به این پرسش در این صفحه رنکینگ دانشگاه های ایران در جهان را از نگاه نظام‌های رتبه بندی معتبر بررسی کرده‌ایم می‌تواند شرایط جذب در آلمان را ساده‌تر کند.
  2. تجربه کاری: میزان تجربه کاری موردنیاز می‌تواند متفاوت باشد. موقعیت‌های سطح ورودی ممکن است به تجربه زیادی نیاز نداشته باشد، اما نقش‌های سطح متوسط و ارشد اغلب به چندین سال تجربه کاری مرتبط نیاز دارند.
  3. مجوز قانونی: اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا / EEA هستید، معمولاً برای کار در آلمان به ویزای کاری معتبر یا اجازه اقامت نیاز دارید. بررسی الزامات خاص و دریافت مدارک قانونی لازم قبل از جستجوی کار بسیار مهم است.
  4. گواهینامه‌ها: هرچند همیشه اجباری نیست، اما دریافت گواهینامه‌های مربوطه می‌تواند صلاحیت‌ها و آینده شغلی یک مهندس کامپیوتر را افزایش دهد. گواهینامه‌هایی مانند CompTIA و Cisco یا گواهینامه‌هایی در زبان‌ های برنامه‌ نویسی یا فناوری‌های خاص ممکن است مفید باشند.
  5. نمونه کارها: داشتن نمونه کارها از پروژه‌های گذشته یا نمونه کد می‌تواند هنگام درخواست برای مشاغل مفید باشد. این به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا مهارت‌های عملی شما را ارزیابی کنند و نمونه‌هایی از کار شما را ببینند.
  6. شبکه‌سازی: شرکت در جلسات فنی، کنفرانس‌ها و انجمن‌های آنلاین می‌تواند مهندس کامپیوتر را با کارفرمایان و همکاران مرتبط کند.

تصویری از آموزش به مهندس کامپیوتر

جمع‌بندی

رشته تحصیلی کامپیوتر در خارج یکی از پردرآمدترین رشته‌های تحصیلی است و درآمد یک مهندس کامپیوتر در کشورهای خارجی مانند آلمان می‌تواند بسیار عالی باشد، اما باید توجه داشته باشید هنگام درخواست شغل در آلمان ابتدا باید شرایط لازم را بررسی کرد زیرا درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان تحت‌تأثیر عوامل زیادی است که در فوق شرح دادیم؛ مثلاً انتخاب شهر محل تقاضا یا پست شغلی و شرکت نیز در درآمد مهندس کامپیوتر بسیار تأثیر می‌گذارد. در آخر امیدواریم این نوشتار هم مانند سایر نوشتارهای سایت کنکور کامپیوتر مفید واقع شده باشد در صورت داشتن هرگونه سؤال با کارشناسان زبده مؤسسه کنکور کامپیوتر ارتباط برقرار کنید.

آیا مهندسان کامپیوتر در آلمان معاف از مالیات هستند؟

خیر، مهندسین کامپیوتر چه از اتحادیه اروپا باشند و چه نباشند باید مالیات کشور آلمان را بپردازد و برآورد شده است تا سال 2024 حداکثر تا حدود 42 درصد درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان باید صرف مالیات شود.

یک مهندس کامپیوتر در سطح متوسط چقدر در آلمان درآمد دارد؟

در فوق گفتیم درآمد مهندس کامپیوتر تحت شرایط مختلفی مانند سطح مهندس یا شرکتی که در آن مشغول به کار است و همچنین شهر محل زندگی در آلمان متغیر است؛ اما به طور متوسط مهندس کامپیوتر در آلمان می‌تواند میانگین 62 هزار یورو در سال درآمد داشته باشد.

آیا حقوق 60 هزار یورو در سال برای زندگی و کار در آلمان خوب است؟

در کل حقوق سالانه خوب و قابل‌قبول در آلمان بین 30 تا 80 هزار یورو است، پس حقوق 60 هزار یورو در سال میتواند برای یک مهندس کامپیوتر عالی باشد.

کدام شهرهای آلمان برای مهاجرت مهندس کامپیوتر خوب است؟

شهرهایی مثل برلین، مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت و اشتوتگارت جز شهر‌های تاب در آلمان هستند.

ساعت کار استاندارد برای یک مهندس کامپیوتر در آلمان چقدر است؟

بین 40 تا 60 ساعت یک مهندس کامپیوتر در آلمان باید کار کند که این در متن اکثر قرار داد ها نوشته می‌شود .

کمترین درآمد مهندس کامپیوتر در سال چقدر است؟

بر اساس گزارش های www. lassdoor.co.in  کمترین دستمزد یک مهندس کامپیوتر در سال در آلمان 28501 یورو است.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200